Kurs Instruktora KITE - państwowy - zapisy !

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
dr. borian
Posty: 199
Rejestracja: 26 maja 2004, 00:12
Kontaktowanie:
 
Post11 lut 2008, 11:30

hehe, widze ze na kiteforum stare dobre pierdolenie o niczym :D

jakoś tak sobie ostatnio skalkulowalem ze jako instruktor iko 80% czasu ucze w krajach innych niz Polska, wiec nie rozumiem po co komu uprawnienia z których mozna tak naprawde korzystac tylko 3 miesiace w roku...

Ale dyplom możecie wyslać na adres

Adam Borys
44 Nguyen Dinh Chieu
Ham Tien - Phan Thiet
Binh Thuan Province
Vietnam

pozdro

ZaŻenowany
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2004, 23:16
Lokalizacja: Polska
 
Post11 lut 2008, 13:18

RESPECT dr. borian !
o to wlasnie chodzi - kto chce to robi, komu nie potrzebne - nie robi, a nie dywaguje na X tematów !

pozdrawiam z Zieleńca
pedro

kalikuba
Posty: 210
Rejestracja: 13 lip 2006, 08:18
Kontaktowanie:
 
Post11 lut 2008, 14:08

signx pisze:niestety nie mam takiego pozwolenia aby skanowac i udostepniac pisma ministeralne i rektorskie.
dla zainteresowanych do wglądu na kursie.


nie zebym niedowierzal ale czy to znaczy, ze zeby sie przekonac (miec wglad), ze faktycznie macie takie uprawnienia trzeba pojechac na kurs? :?

Awatar użytkownika
C A M E L
Posty: 218
Rejestracja: 27 paź 2004, 20:13
Lokalizacja: RedSeaZone, EL Gouna EGYPT
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 lut 2008, 15:59

kalikuba pisze:
signx pisze:niestety nie mam takiego pozwolenia aby skanowac i udostepniac pisma ministeralne i rektorskie.
dla zainteresowanych do wglądu na kursie.


nie zebym niedowierzal ale czy to znaczy, ze zeby sie przekonac (miec wglad), ze faktycznie macie takie uprawnienia trzeba pojechac na kurs? :?


zadzwoń do Ministerstwa Sportu

http://www.msport.gov.pl/

ZaŻenowany
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2004, 23:16
Lokalizacja: Polska
 
Post11 lut 2008, 17:58

albo do rektoraru AWF Wrocław
www.awf.wroc.pl

ps.
a swoją drogą, czy widział ktos z was w necie krążace pisma i decyzje np. Ministra, AWF, ... ??

odbieram to jako podejrzenie o lewizne - niegdy bym sobie na coś takiego nie pozwolił. bo niby po co ?? żeby narażać swoją głowę i prace na AWF ?? :shock:

pozdrawiam

Awatar użytkownika
C A M E L
Posty: 218
Rejestracja: 27 paź 2004, 20:13
Lokalizacja: RedSeaZone, EL Gouna EGYPT
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 lut 2008, 21:30

co tu dużo gadać

(nie czytałem całego wątku, więc może to padło)

prawo to prawo

a w Polsce od bodajże 1998 roku istnieje prawo
stanowiące o zawodzie instruktora w danej dyscyplinie
wg którego tylko legitka z orzełkiem wydana przez
Ministerstwo Sportu (kiedyś UKFIT, UKFIS, MENIS itd)
oraz przez AWF'y za zgodą Ministerstwa
uprawnia do wykonywania ww zawodu na terenie Polski

i już

i jak powstaje nowa dyscyplina to prędzej czy później tak to zadziała
(tzn wtedy gdy MS dostrzeże i zarejestruje u siebie tę dyscyplinę
najczęściej na czyjś wniosek)

tak było z snowboardem, windsurfingiem itp

i można należeć do dowolnej liczby organizacji i związków
krajowych i międzynarodowych i mieć ich wewnętrzne legitki
w tym PZN, PZSnow, PZWind, IKO, VDWS itd

(chociaż w PL od 1998 żadnemu związkowi, organizacji, fundacji i firmie
nie wolno wystawiać swojej "legitymacj instruktora"
bez tej zawodowej czyli ministerialnej czy awf - akurtat to to samo)

albo nie należeć nigdzie
i mieć tylko legitymację zawodową

i oczywiście nie ma kontroli policji na akwenach czy stokach

ale

jak dojdzie do wypadku podczas uczenia za kasę

to prokurator zwłaszcza ten od KK
będzie pytał o prawo do wykonowania zawodu

to tak samo jak z:
lekarzem, nauczycielem, kierowcą zawodowym
albo nawet zwykłym kierowcą (prawo jazdy)

nie masz uprawnień - jesteś winny

masz uprawnienia - powstaje pytanie: czyja była wina?

dla przypomnienia: sami wybieramy tych co stanowią dla nas prawo

salam /znaczy :arrow: pokój/

Camel :D

ps. mam w domu stosik legitek zawodowych, bo muszę i chcę
i stosik "związkowych", bo chcę
w różnych dyscyplinach w tym w kitesurfingu

działam czynnie w kilku organizacjach i związkach w tym IKO,
bo chcę i uważam, że IKO jest ok (no prawie :wink:)

(to prawie - to właśnie to, że stawia za niskie wymagania na instruktora)

kalikuba
Posty: 210
Rejestracja: 13 lip 2006, 08:18
Kontaktowanie:
 
Post12 lut 2008, 00:11

signx pisze:odbieram to jako podejrzenie o lewizne


nie chodzilo o to. poprostu jak jakas jednostka administracji panstwowej cos zarzadza to tresc zarzadzenia jest ogolnie dostepna. jesli zle zabrzmialo to wybacz. pzdr.

Awatar użytkownika
Sniady
Posty: 779
Rejestracja: 23 mar 2007, 11:52
Deska: Laluz 135, FreestylFish NKB
Latawiec: Torch 8, RPM 12, Dyno 16
Lokalizacja: Chorzów0Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 maja 2008, 18:06

A mi sie poprostu zdaje że polska pentalność jest taka:
Ktoś wymyślił cos dobrego(IKO), założył, wymyślił, rozpowszechnił. Wszystko jest zajebiście dobre.
Powoli problem przychodzi do Polski....
Co się dzieje: Polak jest zazdrosny i chce zrobić to samo ( i zarobić)tylko że myśli tylko o sobie i zapomina o innych którzy już wcześniej zapisali się do global company(w tym wyp. IKO)
Co się dzieje, jego kurewska godność nie pozwala mu dogadać się z Min. i IKO, tylko robi wszystko od początku(tak jak to było z IKO, tylko na skale: POLAND) Do tego pewnie będzie jak to w polsce w ch*** błędów i problemów.
Sorry ale to jest moje zdanie. Nie jest pierwszy raz kiedy ktoś jest wysiejszy od wyższych (IKO INstr. in POLAND).


no comments plz
ZAAAAAAAL

Awatar użytkownika
camelleon
Posty: 102
Rejestracja: 14 cze 2007, 11:57
Deska: Nobile 555
Latawiec: Waroo 13
Kontaktowanie:
 
Post09 maja 2008, 11:28

signx pisze:1. Termin i miejsce: 31.05 – 08.06.2008.


Cubano, udzielałeś sie przecież w wątku i wystarczyło zerknąć dwie strony wcześniej...

Podbijasz tylko temat czy o co chodzi?

ZaŻenowany
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2004, 23:16
Lokalizacja: Polska
 
Post14 maja 2008, 17:40

Witam z ziemii egipskiej !

Z przyczyn niezależnych jestem zmuszony przesunąć termin kursu z początku czerwca na terin 14-21 czerwca 2008.

Jednocześnie za pośrednictwem tego miejsca proszę wszystkie osoby, które zgłosiły sie na kurs do mnie lub CDK na AWF Wrocław o kontakt i załatwienie WSZYSTKICH formalności związanych z kursem ! Sam akces niestety nie wystarczy !

pozdrawiam
P kunysz


ps.
kontakt do mnie kunysz@awf.wroc.pl
do 23go maja jestem w Red SEA Zone wiec tylko email !

Cygański król
Posty: 592
Rejestracja: 29 wrz 2007, 09:42
Deska: Nobile
Latawiec: Naish Torche 09
Lokalizacja: Warszawa
 
Post14 maja 2008, 18:18

signx pisze:Witam z ziemii egipskiej !

Z przyczyn niezależnych jestem zmuszony przesunąć termin kursu z początku czerwca na terin 14-21 czerwca 2008.

Jednocześnie za pośrednictwem tego miejsca proszę wszystkie osoby, które zgłosiły sie na kurs do mnie lub CDK na AWF Wrocław o kontakt i załatwienie WSZYSTKICH formalności związanych z kursem ! Sam akces niestety nie wystarczy !

pozdrawiam
P kunysz


ps.
kontakt do mnie kunysz@awf.wroc.pl
do 23go maja jestem w Red SEA Zone wiec tylko email !



Heh, zaczyna się... Już widać pełną profeskę, a pomyślałeś co możę być jeśli ktoś ma inne plany? z tych twoich kursantów np miałna początek czerwca plany kurs a na drugą połowę np leci do brazylii?

Czy powiesz wtedy jak już nie raz w tym temacie "sorry, kurs jest dobrowolny, nie chcesz nie musisz?"

Problem z dobrowolnością tego kursu jest taki, żę paredziesiąt osób w polsce, z papierami instruktorskimi za jakiś czas wg prawa NIE będzie mogło uczyć, póki nie przyjdzie do ciebie i nie napełni TOBIE i AWF'owi sakiewki.

Zauważ że nie mam podpisu WAKE.PL a mimo to moim zdaniem to jest jakiś chory absurd...

P.S. co do twojego "rozwijania tego sportu" to wydaje mi się że poprsotu ty sobie popracujesz, dostaniesz pensyjkę, dostanisz hajs za kursy i GŁĘBOKO w dupie masz ilu ludziom utrudnisz życie i Ile ich to będzie kosztowało. Dla mnie po wydaniu 2000 zł na kurs IKO wydanie kolejnych 1000 na "powtórkę" to nie jest kieszonkowe tylko grube pieniądze w błocie. To tak jakby... zresztą nie chce mi się już dawać głupich przykłądów... absur i typowa polska mentalność;/

ZaŻenowany
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2004, 23:16
Lokalizacja: Polska
 
Post15 maja 2008, 09:49

Witam !
Na szczęście największy problem masz jedynie TY, czyli osoba nie uczestnicząca w kursie, wiec wszystkie twoje dywagacje dotyczą tylko Ciebie.

pozdrawiam
p kunysz

ps.
pracuje na uczelni i musze sie podporzadkowywac temu co tam planują.

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 maja 2008, 11:02

Cygański król pisze:
Heh, zaczyna się... Już widać pełną profeskę, a pomyślałeś co możę być jeśli ktoś ma inne plany? z tych twoich kursantów np miałna początek czerwca plany kurs a na drugą połowę np leci do brazylii?

Czy powiesz wtedy jak już nie raz w tym temacie "sorry, kurs jest dobrowolny, nie chcesz nie musisz?"

Problem z dobrowolnością tego kursu jest taki, żę paredziesiąt osób w polsce, z papierami instruktorskimi za jakiś czas wg prawa NIE będzie mogło uczyć, póki nie przyjdzie do ciebie i nie napełni TOBIE i AWF'owi sakiewki.

Zauważ że nie mam podpisu WAKE.PL a mimo to moim zdaniem to jest jakiś chory absurd...

P.S. co do twojego "rozwijania tego sportu" to wydaje mi się że poprsotu ty sobie popracujesz, dostaniesz pensyjkę, dostanisz hajs za kursy i GŁĘBOKO w dupie masz ilu ludziom utrudnisz życie i Ile ich to będzie kosztowało. Dla mnie po wydaniu 2000 zł na kurs IKO wydanie kolejnych 1000 na "powtórkę" to nie jest kieszonkowe tylko grube pieniądze w błocie. To tak jakby... zresztą nie chce mi się już dawać głupich przykłądów... absur i typowa polska mentalność;/



Podpisuje się pod Cyagnem w 100%.

Zdecydowanie lepiej byloby gdyby IKO zostało zalegalizowane w PL no ale po co, skoro "łatwiej" zorganizwoac kurs PL i niech wszyscy przychodza na kurs PL.
To, że jestesmy w Unii nie ma żadnego znaczenia i kolega Dr Kunysz nie przyjmuje tego do wiadomości, tak?
No w sumie sporo jest do stracenia, gdyby zamiast kursów PL wszyscy dalej robili IKO, które automatycznie otwiera furtke nie tylko na Unię ale i na cały świat :idea:

P.S. Tak z ciekaowści wszedłem na wątek, bo dawno nie zaglądałem ale jeśli okaże się, że raptem MUSZĘ odbyć OBOWIĄZKOWE SZKOLENIE PL to na pewno nie tylko mnie ale i wiele innych osób KREW ZALEJE i forum morze tego nie wytrzymać 8) po tym jak latam 7 sezon, po tym jak zrobiłem (też bardziej z musu niz z czystej dobrej woli IKO) i po tym ile osób przeszkoliłem. Przy czym nie zmieniam codziennie kurtki, czy szortów jak idę na wodę 8)

Awatar użytkownika
BATMAN
Posty: 317
Rejestracja: 19 wrz 2005, 21:09
Deska: Slingshot Darko, Nobile NHP,77
Latawiec: Slingshot FUEL
Lokalizacja: "Huragan DIILGANG, ulicznej sztuki smak, dzieciaki przeznaczenia talenty z ciemnych bram"
Kontaktowanie:
 
Post15 maja 2008, 11:24

Jest IKO to po co koljeny jakis kurs, po co jescsze bardziej utrudniać sobie zycie???? MOze niedługo bez takiego kursu nie bede mógł zejś na wode ???? Wezcie sie lepiej za pływanie a nie zbedne nikomu nie potzrebne formalnosci a jak juz poplywacie Tyle Co Crazy to zacznijcie szkolic najpierw Swoja Zone potem Corke i tak dalej . O a moze niedługo bedzie ustawa o kitesurfingu ktoras podpisze Sz.P Kaczynskie ze swoja cała klika.......Pozdrawiam i zycze wszystkim duzo wiatru i sukcesow na wodzie.Buziak

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 maja 2008, 11:24

Cygański król pisze:Zauważ że nie mam podpisu WAKE.PL a mimo to moim zdaniem to jest jakiś chory absurd...


a ja mam, i nie przeszkadza mi to w udzielaniu komentarzy :wink:

Cygański król pisze:P.S. co do twojego "rozwijania tego sportu" to wydaje mi się że poprsotu ty sobie popracujesz, dostaniesz pensyjkę, dostanisz hajs za kursy i GŁĘBOKO w dupie masz ilu ludziom utrudnisz życie i Ile ich to będzie kosztowało. Dla mnie po wydaniu 2000 zł na kurs IKO wydanie kolejnych 1000 na "powtórkę" to nie jest kieszonkowe tylko grube pieniądze w błocie.



signx pisze:Witam !
Na szczęście największy problem masz jedynie TY, czyli osoba nie uczestnicząca w kursie, wiec wszystkie twoje dywagacje dotyczą tylko Ciebie.


sęk właśnie w tym
że do tej pory nie było problemu
a ty go stwarzasz :idea:
i nie chcesz widzieć tego, że twoje zapędy do kasy i.."władzy" :?: :roll:
utrudnią życie nie jak piszesz jednemy Cygańskiemu Królowi
a WSZYSTKIM którzy działają w polskim kitesurfingu :idea:

pisałem o tym już dawno tu na forum
póki nie ma wymyślonych przez Ciebie "papieró" - nei ma problemu
za chwilę JEŚLI się pojawią - PROBLEM BĘDZIE :idea:
"GRATULUJĘ" :? takiego "rozwijania kitesurfingu" :?

a kolejnym kijem na oponentów twego "pomysłu"
będzie twój wlasny cytat z tego forum zresztą:
"że kto nie chce - ten nie musi robić twoich papierów,
ale w razie wypadku to ty (jak juz to mialo miejsce na snowboardzie)
bedziesz "BIEGŁYM" - który wypowie się czy winny.. oplacil ci skladki :doh:

eh
grubsze słowa cisną mi się
ale forum tego nie zniesie, jak napisał cH


nie pozdrawiam

ps: czy resztki przyzwoitości nie przeszkadzają ci w zapędach szkolenia ludzi, którzy zjedli zęby szkoląc i ŻYJĄC :idea: kitesurfingiem
przez większą częśc roku od kilku grubych lat i biją cię o 3 głowy wiedzą, umiejętnościami i DOŚWIADCZENIEM?


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości