Kurs Instruktora KITE - państwowy - zapisy !

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Zed
Posty: 841
Rejestracja: 05 lip 2007, 19:18
Deska: Nobile NhP
Latawiec: Best Nemesis
Lokalizacja: Jestem z Wrocka, bo temu cholernemu bocianowi nie chcialo sie leciec na Hawaje... Nie cierpie drobiu
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 maja 2008, 14:09

Chciałbym zobaczyć jak singx uczy cH, Batmana, Króla, Murphy'iego? ;]

Nie wiem czemu :roll: ale na tą myśl śmiać mi się chce :?

Pozdro

(ps:, jakby rubenowi odbiło i chciałby uczyć w polsce, a tu patrzy... papier musi wyrabiać... i taki singx mówi rubenowi to i tamto :D :twisted: :P :lol: )

ZaŻenowany
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2004, 23:16
Lokalizacja: Polska
 
Post15 maja 2008, 14:10

o kurna !
:lol:
poprosze o kilka argumentów dla tych wszystkich, którzy mimo ze pływają wiecej po 7 lat i znaczą duzo w PL kitesurfignu zapisali sie na kurs i beda w nim uczestniczyli ! nie robią tego z przymusu, żeby było jasne !

Ziomek - może kiedys kluczem wyboru biegłego będzie ilośc wpisów na kiteforum ale .. póki co nie jest i TO NIE MÓJ WYMYSŁ !
droga prosta -> studia doktoranckie -> doktorat na temat kite -> profesura za książkę (bo tak tu ktos pisał :lol: ) i jak to mawiają "całe życie chwały" !

pozdrawiam b serdecznie
pedro

Borat
Posty: 20
Rejestracja: 19 kwie 2008, 11:56
Lokalizacja: Wąchock
 
Post15 maja 2008, 14:27

ZED92 - retoryka twojego posta, a szczególnie to o Rubenie, jest na poziomie tego gościa z twojego podpisu.
Idąc tym rozumowaniem, Małysz powinien być trenerem Tajnera, bo przecież jest MISZCZEM

Do matury się uczyć MARSZ !!!!! :disgusted:

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 maja 2008, 14:41

signx pisze:o kurna !
:lol:
poprosze o kilka argumentów dla tych wszystkich, którzy mimo ze pływają wiecej po 7 lat i znaczą duzo w PL kitesurfignu zapisali sie na kurs i beda w nim uczestniczyli ! nie robią tego z przymusu, żeby było jasne !

Ziomek - może kiedys kluczem wyboru biegłego będzie ilośc wpisów na kiteforum ale .. póki co nie jest i TO NIE MÓJ WYMYSŁ !
droga prosta -> studia doktoranckie -> doktorat na temat kite -> profesura za książkę (bo tak tu ktos pisał :lol: ) i jak to mawiają "całe życie chwały" !

pozdrawiam b serdecznie
pedro


hmmm ciekawe, czyżby Donat i Igor wracali na kajtową scenę :roll:
może Bogdan łancuch albo Marek Brzozowski :idea: :shock:
albo nie, na pewno Jurek "Kamienny"
No proszę Was chłopaki nie podpisujcie się pod tym :pray:

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 maja 2008, 14:53

Część z nich kurs już zrobiła w 1 podejściu. Niektórzy z nich wypowiadali się już o tym kursie. Nie były to wypowiedzi pochlebne. Raczej jak zwykle po polsku chodziło o papierek, aczkolwiek postawienie do raportu na 100 % beda sie zarzekać że ten papierek im był niezbędny.... do dalszej "Kariery". :cry:

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 maja 2008, 15:35

a ja jestem niezrzeszonym amatorem i podpisuje sie pod oburzeniem instruktorów IKO.
W polsce CWANIACTWO, tworzenie chorych BIUROKRACJI i zbijanie na tym kasy od zawsze było domeną polityków. Szkoda że dosięga to też sport nie tylko w tym przypadku.
Wielu moich znajomych amatorów kitesurfingu twierdzi tak samo.
Nie zwiekszy to napewno sprzedazy twojej ksiązki.
Mogłoby się to znaleźć na okładce z tyłu
"Inicjator biurukratycznych absurdów, zasłuzony krzewiciel kitu".
Niestety w polsce takie pomysły miekko przechodzą.

Awatar użytkownika
romi
Posty: 100
Rejestracja: 21 mar 2007, 18:18
Lokalizacja: WROClove
 
Post15 maja 2008, 15:39

Borat
"Małysz powinien być trenerem Tajnera, bo przecież jest MISZCZEM

Do matury się uczyć MARSZ !!!!! :disgusted:[/quote]"




Czy uwaga twa aby jest dobra....
Rozwijasz temat, poprawności kto powinien być czyim trenerem signx(bo ma doktorat) czy Ruben(mistrz)
Jak wykazują polskie doświadczenia w sportach to ich kołcze są nie do końca polakami, chyba że wcześniej zaistnieli na arenie międzynarodowej jako zawodnicy(Wenta-piłka ręczna)
Źeby nie rozmydlać tematu gra idzie o wolne K.S jak wiatr we włosach, jak umysł i żeby straż wodna nigdy nie podpłyneła do nas z pytaniem
A patencik na sport to u was jest ? :roll: Wydany przez pl.(czytaj pan doktora K.) :wink: :D
KONWENANSE WEK!!!!! 8)

Signx napisałeś ze
" profesura za książkę (bo tak tu ktos pisał "
czy coś się nie zgadza, publikacje się nie liczą?
TEORETYK-profesjonalista te dwa słowa i wszystko jasne :wink:

kamac
Posty: 16
Rejestracja: 31 paź 2007, 22:22
 
Post15 maja 2008, 17:15

march_in pisze:a ja jestem niezrzeszonym amatorem i podpisuje sie pod oburzeniem instruktorów IKO.
W polsce CWANIACTWO, tworzenie chorych BIUROKRACJI i zbijanie na tym kasy od zawsze było domeną polityków. Szkoda że dosięga to też sport nie tylko w tym przypadku.
Wielu moich znajomych amatorów kitesurfingu twierdzi tak samo.
Nie zwiekszy to napewno sprzedazy twojej ksiązki.
Mogłoby się to znaleźć na okładce z tyłu
"Inicjator biurukratycznych absurdów, zasłuzony krzewiciel kitu".
Niestety w polsce takie pomysły miekko przechodzą.


Ja też się pod tym podpisuję i też jestem tylko amatorem ale jak widzę taką "inicjatywę" to wszystkie wyrazy się cisną na usta i takich pseudo doktorków utrudniających życie innym byle tylko znależć jakiś powód na wyciągnięcie kasy z innych kieszeni to bym ....., lepiej nie mówić i nie denerwować się. Typowo polska mentalność

Awatar użytkownika
Kris.
Posty: 1331
Rejestracja: 01 wrz 2003, 17:33
Lokalizacja: Poznan
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post15 maja 2008, 18:09

kamac pisze:
march_in pisze:a ja jestem niezrzeszonym amatorem i podpisuje sie pod oburzeniem instruktorów IKO.
W polsce CWANIACTWO, tworzenie chorych BIUROKRACJI i zbijanie na tym kasy od zawsze było domeną polityków. Szkoda że dosięga to też sport nie tylko w tym przypadku.
Wielu moich znajomych amatorów kitesurfingu twierdzi tak samo.
Nie zwiekszy to napewno sprzedazy twojej ksiązki.
Mogłoby się to znaleźć na okładce z tyłu
"Inicjator biurukratycznych absurdów, zasłuzony krzewiciel kitu".
Niestety w polsce takie pomysły miekko przechodzą.


Ja też się pod tym podpisuję i też jestem tylko amatorem ale jak widzę taką "inicjatywę" to wszystkie wyrazy się cisną na usta i takich pseudo doktorków utrudniających życie innym byle tylko znależć jakiś powód na wyciągnięcie kasy z innych kieszeni to bym ....., lepiej nie mówić i nie denerwować się. Typowo polska mentalność


amen

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 maja 2008, 18:56

swoja drogą w narciarstwie istnieje coś takiego jak sitn:
http://sitn.pl/
nie wiem jak to do konca jest z uprawnieniami ale jest to rownoległa niezależna(niezalezna od MEN) droga zdobycia tytułu instruktora narciarstwa.
ciekawe czy instruktor SITN-owski również jest pociągany do odpowiedzialności ponieważ nie ma MEN-owskiego papierka.

Moze to jest wyjście dla IKO-wców a może ja coś myle bo nie jestem w tym biegły. Tak mi przyszło do głowy ;) Jeśli jest możliwośc to napewno ktoś stworzy równoległe stowarzyszenie i to on bedzie sobie napychać kieszenie.

a amatorzy dalej bedą sie cieszyć sportem i klnać na andrzeji, jarków, stefanów i innych co za piękne im potworzyli labirynty w panstwie polskim.

Cygański król
Posty: 592
Rejestracja: 29 wrz 2007, 09:42
Deska: Nobile
Latawiec: Naish Torche 09
Lokalizacja: Warszawa
 
Post15 maja 2008, 19:36

A apropo tej odpowiedzalności: jak to jest? Bo jak coś się stanie, i biorą biegłęgo i wogóle te pierdoły to co? stwierdzą żę winny jestem? i co każą zapłacić ubezpieczenie? To chyba od tego jest IKO insurance, żę oni się nie będą nawet oglądać na werdykty profesorków nie?

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 maja 2008, 20:31

a propo odpowiedzialności
to pewnie Przemass mógłby sporo dodać..

ale sankcji poważnych jest naprawde sporo..
zarówno grubo-finansowych jak i karnych..

jeśli wezwą jakiegoś "biegłego profesora od kajta"
i ten uzna że instruktor nie miał "polskich" (= jego) uprawnień od nauczania w Polsce (mimo że miał np IKO, uprawniające na CAŁYM ŚWIECIE :doh: ) - to ..wolę nie być w jego skórze..
(imć Sings ma chyba doświadczenie w tej materii z bycia "biegłym" w sprawie snowboardowej :? )

co do IKO Insurance - też nie byłbym takim optymistą :idea:


pozdrawiam

Awatar użytkownika
romi
Posty: 100
Rejestracja: 21 mar 2007, 18:18
Lokalizacja: WROClove
 
Post15 maja 2008, 20:59

signx pisze:o kurna !
:lol:
poprosze o kilka argumentów dla tych wszystkich, którzy mimo ze pływają wiecej po 7 lat i znaczą duzo w PL kitesurfignu zapisali sie na kurs i beda w nim uczestniczyli ! nie robią tego z przymusu, żeby było jasne !

Ziomek - może kiedys kluczem wyboru biegłego będzie ilośc wpisów na kiteforum ale .. póki co nie jest i TO NIE MÓJ WYMYSŁ !
droga prosta -> studia doktoranckie -> doktorat na temat kite -> profesura za książkę (bo tak tu ktos pisał :lol: ) i jak to mawiają "całe życie chwały" !

pozdrawiam b serdecznie
pedro




Ci ludzie co dobrowolnie i z "radością" będą robić kurs- szkolenie u Ciebie powinni wymusić i dogadać się z ministerstwem(oczywiście przez twoje kontakty) o zarejestrowanie IKO.
Panie doktorku jeśli zależało kiedyś panu na polskim KS.to zrobiłby pan wszystko by IKO był legalnym związkim o międzynarodowym zasięgu :lol:
KAMELLU(specjalnie pisany przez "k")mam duży szacunek to twojego profesjonalizmu, lecz nie mogę zrozumieć twojego rozumowania co do filozofii nowej legitymacji,książeczki. Czy ty jesteś już taki stary i poukładany że nie masz w sobie młodzieńczego buntu do wolności i braku konwenansów. Internet jest wolnym środkiem dlatego powinniśmy się skrzyknąć na półwyspie w okresie letnim, przy okazji np. zawodów i pokazać siłę i jednomyślność w kitesurfingu instruktorzy i amatorzy wszyscy.
Jeśli pan doktor Kunysz myśli pozytywnie o kiterach, a nie o kasie to powinien to pilotować i zbierać podpisy pod petycją do ministerstwa o zalegalizowanie IKO, walczyć o dobro polskiego kitesurfingu a nie rzucać mu kłody i do tego wmawiać innym że to dla nich jest super :naughty: :roll: :lol:

Awatar użytkownika
romi
Posty: 100
Rejestracja: 21 mar 2007, 18:18
Lokalizacja: WROClove
 
Post15 maja 2008, 21:11

Ziomek. pisze:a propo odpowiedzialności
to pewnie Przemass mógłby sporo dodać..

ale sankcji poważnych jest naprawde sporo..
zarówno grubo-finansowych jak i karnych..

jeśli wezwą jakiegoś "biegłego profesora od kajta"
i ten uzna że instruktor nie miał "polskich" (= jego) uprawnień od nauczania w Polsce (mimo że miał np IKO, uprawniające na CAŁYM ŚWIECIE :doh: ) - to ..wolę nie być w jego skórze..
(imć Sings ma chyba doświadczenie w tej materii z bycia "biegłym" w sprawie snowboardowej :? )

co do IKO Insurance - też nie byłbym takim optymistą :idea:


pozdrawiam






Faktycznie Przemas powinien być w temacie :lol:
Tylko że powołać można biegłego z zagranicy (kasa), ten temat był przrabiany przez doktora co Ziobro go wsadził do paki. :wink:
Powołanie p.Kunysza wcale nie jest ostateczna, i zawsze można wykazać jego braki w kf.

grzechu
Posty: 918
Rejestracja: 08 gru 2006, 15:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
 
Post15 maja 2008, 21:42

Jezeli chodzi o powstanie jakiegos Polskiego stowarzyszenia to ja jestem jak najbardziej za. Jeżeli słuzy to zbijaniu hajsu to już wole zeby go trzepał Polski związek niż do tego stworzone IKO.

Jeżeli chodzi o uprawnienia do szkolenia na terenie naszego kraju to zapewne możliwe jest, sprawdzenie standardów w IKO przez Polski związek i respektowanie licencji do szkolenia, co by skutkowało kursem potwierdzającym metody nauczania za duzo mniejsze pieniądze (10% ceny?) i uzyskanie uprawnien z orłem w koronie.
Wymaga to oczywiście dobrej woli obu stron.

Myślę że legitymacja instruktorska z Polskim godłem, gdzieś w Brazylii będzie równie wazna co ta z IKO, tym bardziej gdyby jej posiadacz miał rzeczywiscie lepsze metody.

No i gdybym ja miał robić papiery to bym zrobił Polskie.
Teraz mozecie wieszać psy, pies to ganiał.

Nie czytałem wątku od dechy do dechy i mam nadzieje że nie minąłem się z istotą problemu. Jezeli tak to sory


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości