Kurs Instruktora KITE - państwowy - zapisy !

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Dorian :: SurfPoint
Posty: 289
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:12
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 gru 2009, 22:19

Zaba pisze:Dorianie,

Zadałem pytanie do sprawy która była poruszana w TYM temacie i uzyskałem odp.
Dowalać nikomu nie lubię. Brzydzę się tym nawet :idea:
Jak nie znasz tematu bądź czegoś nie wiesz to nie wyciągaj pochopnych wniosków.. tym bardziej publicznie. Zawsze medal ma DWIE strony. Ty znasz tylko jedną.

Jak widzisz jest to mój drugi post w tym temacie ...

...temacie który nie jest mi obojętny od 24.04.2007 - odebrania legitymacji o którą się tu rozchodzi.

pozdrawiam


Ja odpowiedzi nie widze. Jak juz ja dostales to przynajmniej sie ja podziel:) Moze ograniczymy jednak temat do kite'a, a nie bedziemy jechac OT?

Niestety twoj post wygladal jak chec dowalenia komus, mam jednak nadzieje, ze tak jak piszesz zle go odebralem i byla to tylko chec kulturalnego dotarcia do rzetelnej informacji:)

Cygański król
Posty: 592
Rejestracja: 29 wrz 2007, 09:42
Deska: Nobile
Latawiec: Naish Torche 09
Lokalizacja: Warszawa
 
Post15 gru 2009, 22:22

No więc tak: Wbrew temu co mówisz, (a widać że nie masz pojęcia o czym mówisz) IKO można zrobić nie znając angielskiego!! :idea: :idea: Wiem bo miałem na kursie taką osobę.

Druga sprawa jest taka, że każdy instruktror powinien mieć wykupione ubezpieczenie od OC albo szkółka powinna wykupywać je instruktorom. Jeśli tego nie ma i zdaży się wypadek - problem instruktora którego w tym przypadku nie bronię.

Na koniec - sam sobie zaprzeczasz bo jak próbuje ci to parę osób na kiteforum wytłumaczyć w świetle polskiego prawa IKO nic nie znaczy dokładnie tak samo jak nic nie znaczy Kurs Kunysza, o którym nigdzie nie ma ani jednej wzmianki...

Podsumowując, nie masz pojęcia o czym piszesz więc nie pisz... bo zaczynam mieć wrażenie jakby twoja osoba była nikim innym jak P. Kunyszem pod nowym nikiem :P

Dorian :: SurfPoint
Posty: 289
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:12
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 gru 2009, 22:39

Cygański król pisze:No więc tak: Wbrew temu co mówisz, (a widać że nie masz pojęcia o czym mówisz) IKO można zrobić nie znając angielskiego!! :idea: :idea: Wiem bo miałem na kursie taką osobę.


Tak sie sklada, ze organizuje kursy IKO w naszej szkole. Mozna zrobic kurs nie znajac angielskiego - koledzy beda tlumaczyc, ale powiedz mi ile zrozumie z informacji, ktore przekazuje examiner?
Jestesmy jedynym organiztorem, ktory zaprasza jako examinera czecha, ktory mowi b.dobrze po polsku. Nie dopuszcza on jednak do kursu osoby, ktora przynajmniej na dobrym poziomie komunikacyjnym nie mowi po ang. Jego tlumaczenia po polsku ograniczaja sie do tlumaczenia tematow, ktore nie sa zrozumiane po ang. Twierdzi, ze nie ma czasu na prowadzenie kursu i po polsku i po ang. I ma racje.

Druga sprawa jest taka, że każdy instruktror powinien mieć wykupione ubezpieczenie od OC albo szkółka powinna wykupywać je instruktorom. Jeśli tego nie ma i zdaży się wypadek - problem instruktora którego w tym przypadku nie bronię.


To oczywiste.
Na koniec - sam sobie zaprzeczasz bo jak próbuje ci to parę osób na kiteforum wytłumaczyć w świetle polskiego prawa IKO nic nie znaczy dokładnie tak samo jak nic nie znaczy Kurs Kunysza, o którym nigdzie nie ma ani jednej wzmianki...


Jesli nic nie znaczy na ta chwile to jestem pewien, ze w najblizszym czasie bedzie do konca usankcjonowany i skonczy sie dyskusja. Wydaje te papiery AWF Wroclaw, jest to instytucja uprawniona do wydawania roznych papierow instruktorskich, wiec na pewno maja wiedze co powinni zrobic, zeby podpisywac legitymacje rowniez z kite'a. Jak dotad podpisywali, na pewno nie na podstawie widzimisie Kunysza i J.M rektora AWFu. Dywagujac dalej: jesli nawet robia to wbrew prawu to chyba latwiej w razie problemow oskarzyc o blad w legalizacji polski AWF niz firme z Dominikany.

Podsumowując, nie masz pojęcia o czym piszesz więc nie pisz... bo zaczynam mieć wrażenie jakby twoja osoba była nikim innym jak P. Kunyszem pod nowym nikiem :P


Wszem i wobec oswiadczam, ze nie jestem P.Kunyszem, a tylko osoba, ktorej zalezy na tym, zeby w naszym kraju byla mozliwosc uzyskania uprawnien instruktorskich zgodnych z polskim ustawodastwem.

Cygański król
Posty: 592
Rejestracja: 29 wrz 2007, 09:42
Deska: Nobile
Latawiec: Naish Torche 09
Lokalizacja: Warszawa
 
Post15 gru 2009, 22:46

Dobra, piszę ostatni raz bo żygam już tym postem...

Pominę fakt że pracujesz w szkole P. Piotra...


Jeśli bardziej obchodzi cię "zgodność z prawem" niż sama idea tego sportu to najlepszy dowód na to że nie Kite jest dla ciebie najważniejszy tylko jakieś państwowe farmazony od których młodzi ludzie prubują się włąśnie poprzez tego typu sporty odciąć, widziałeś kiedyś państwowego instruktora base jumpingu, downhillu czy swkateboardingu? nie? i oto w tym chodzi - kajt należy również do tego typu sportów - dla zajawkowiczów a nie związków ociekających korupcją i doktorów habilitowanych ---> czytaj : To co reprezentujesz tutaj gryzie się z ideą tego sportu

Dorian :: SurfPoint
Posty: 289
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:12
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 gru 2009, 22:53

Cygański król pisze:Dobra, piszę ostatni raz bo żygam już tym postem...

Pominę fakt że pracujesz w szkole P. Piotra...


Ha ha ha:) Niestety mylisz sie - jestesmy konkurencja:)
Czego to sie o sobie nie dowiesz;)


Jeśli bardziej obchodzi cię "zgodność z prawem" niż sama idea tego sportu to najlepszy dowód na to że nie Kite jest dla ciebie najważniejszy tylko jakieś państwowe farmazony od których młodzi ludzie prubują się włąśnie poprzez tego typu sporty odciąć, widziałeś kiedyś państwowego instruktora base jumpingu, downhillu czy swkateboardingu? nie? i oto w tym chodzi - kajt należy również do tego typu sportów - dla zajawkowiczów a nie związków ociekających korupcją i doktorów habilitowanych ---> czytaj : To co reprezentujesz tutaj gryzie się z ideą tego sportu


Idea jest zajebista i tez uwielbiam ten sport. Zeby prowadzic szkole musze jednak patrzec na polskie prawo. Niestety dotychczas urzedy wydajace nam zgody na dzialalnosc itd wymagali od nas okreslonych dokumentow. Nie pytali o zadna idee, klimat itd - a szkoda:)

Cygański król
Posty: 592
Rejestracja: 29 wrz 2007, 09:42
Deska: Nobile
Latawiec: Naish Torche 09
Lokalizacja: Warszawa
 
Post15 gru 2009, 22:58

No i chwała za to że jestem tylko instruktorem TYLKO IKO ;) i nie muszę się z bolączkami włąścicieli szkół borykać:)

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 gru 2009, 00:04

Dorian :: SurfPoint pisze:Jesli nic nie znaczy na ta chwile to jestem pewien, ze w najblizszym czasie bedzie do konca usankcjonowany i skonczy sie dyskusja. Wydaje te papiery AWF Wroclaw, jest to instytucja uprawniona do wydawania roznych papierow instruktorskich, wiec na pewno maja wiedze co powinni zrobic, zeby podpisywac legitymacje rowniez z kite'a. Jak dotad podpisywali, na pewno nie na podstawie widzimisie Kunysza i J.M rektora AWFu. Dywagujac dalej: jesli nawet robia to wbrew prawu to chyba latwiej w razie problemow oskarzyc o blad w legalizacji polski AWF niz firme z Dominikany.

Wszem i wobec oswiadczam, ze nie jestem P.Kunyszem, a tylko osoba, ktorej zalezy na tym, zeby w naszym kraju byla mozliwosc uzyskania uprawnien instruktorskich zgodnych z polskim ustawodastwem.


Mam wrażenie że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Wroławski AWF, ani nikt inny w tym kraju, nie ma uprawnień w obecnej chwili do wydawania tego typu uprawnień. Nie ma bo nie ma czego wydawać. One poprostu nie istnieją w polskim ustawodawstwie ani w żadnych oficjalnych informacjach AWF. Są jedynie na szczeblu korespondencji między AWF a Ministerstwem jak twierdzi dr. Kunysz.

A wracając do temat IKO to już 2 razy napisałem, że na ten temat dyskusja juz była i raczej większość była zdania, że należało by skorzystać z doświadczeń sprawdzonej organizacji, a nie tworzyć kompletnie coś nowego, od podstaw, co nigdzie poza granicami naszego pieknego kraju nie bedzie honorowane.

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 gru 2009, 00:36

Dorian, w odpowiedzi, cóż mogę Ci napisać ?

...że kompromitujesz się zupełnie

- nazywając "porządkowaniem burdelu" czystą samowolkę, działanie na własną rękę i wprowadzanie tak, klientów - w BŁĄD ?

- że na rękę i korzyść POLSKIEGO kite jest TYLKO oficjalne, ministerialne zaakceptowanie IKO i innych jako organizacji wydających licencje instruktorskie? ( przykład Czech bodajże...)

- że zdecydowanie NIE na rękę jest wprowadzanie dla KILKUDZIESIĘCIU już instruktorów IKO w PL PRZYMUSOWEGO i ZBĘDNEGO szkolenia które już dawno przeszli po to tylko żeby mogli uczyć w PL bez groźby sądu

- wykłócanie się o jakość szkolenia IKO wziąwszy od uwagę to, że program kursu jest prawie dosłowną odbitką programu IKO jest już w ogóle absurdem...Może poświadczą to Ci, którzy tą legitymację dostali, ups, sorry...zdali :idea:

- Podobnie jak z językiem - to tak jakby mieć pretensje że w szkole na lekcji angielskiego nauczyciel mówi tylko w tym języku.. :twisted:

- jeżeli jescze zastanawiasz się kto komu dowala - zastanów się może najpierw KTO zorganizował te kursy, insynuując że dotychczasowi instruktorzy będą zobowiązani do robienia kursu, jeśli nie chcą mieć "problemów" w razie wypadku.

- nie porównuj proszę tej sytuacji z innymi krajami, bo w normalnym państwie prawa taka sytuacja nie mogłaby mieć miejsca.

- jeśli jesteś naprawdę zainteresowany uzyskaniem papierów instruktorskich zgodnych z polskim prawem, uwierz mi - lepiej by było gdyby były to papiery organizacji zajmującej się tym profesjonalnie i międzynarodowo ( nie jestem przeciwny ZAŁOŻENIU takiej - patrz BKSA )...albo...żadne.


Wydaje mi się jednak że niepotrzebnie się naprodukowałem, Ty najwyraźniej nie rozumiesz, lub nie chcesz pewnych faktów zrozumieć. Na koniec polecam jeszcze przeczytać wątek od początku.

pzdr

P.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 gru 2009, 10:17

Dorian :: SurfPoint pisze:
Na koniec - sam sobie zaprzeczasz bo jak próbuje ci to parę osób na kiteforum wytłumaczyć w świetle polskiego prawa IKO nic nie znaczy dokładnie tak samo jak nic nie znaczy Kurs Kunysza, o którym nigdzie nie ma ani jednej wzmianki...


Jesli nic nie znaczy na ta chwile to jestem pewien, ze w najblizszym czasie bedzie do konca usankcjonowany i skonczy sie dyskusja. Wydaje te papiery AWF Wroclaw, jest to instytucja uprawniona do wydawania roznych papierow instruktorskich, wiec na pewno maja wiedze co powinni zrobic, zeby podpisywac legitymacje rowniez z kite'a. Jak dotad podpisywali, na pewno nie na podstawie widzimisie Kunysza i J.M rektora AWFu. Dywagujac dalej: jesli nawet robia to wbrew prawu to chyba latwiej w razie problemow oskarzyc o blad w legalizacji polski AWF niz firme z Dominikany.


Muszę przyznać, że czytam ten temat próbując nie włączać się do dyskusji, ale tym to się skompromitowałeś zupełnie. JAk można organizować kursy na papier, który jest wydawany bez odpowiedniego poparcia w PL prawie, mówiąc, że jest on jednocześnie jedynym "słusznym" dokumentem :?: I jak do tego można pisać, że jakby coś się stało to można zwalić na AWF :?: :?: :?: Będąc świadomy, że szkoli się wydając nieważny papier jest się tak samo odpowiedzialnym jak organ wydający - czy ktokolwiek zatwierdził w takim razie program szkolenia :?: A kto zwróci kasę jeśli okaże się, że Ci już przeszkoleni nie mają odpowiedniego przeszkolenia bo Ministerstwo zmieni zakres programowy :?: I jeszcze jedno - legitymacje są :?: Ale jak Ministerstwo zatwierdzi nawet te szkolenia i legitymacje to przecież nie zrobi tego wstecznie, wiec wszyscy, którzy do tej pory robili kurs zostali po prostu zrobieni w ch...

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post16 gru 2009, 10:41

Zgadzam sie ze wszystkimi ! Ale o co chodzi ?
Mozecie przyblizyc kiedy bedzie mogl do mnie podejsc na spocie jakis STRAZNIK czy mILICJANT i zazadac legitki iko lub panstwowej ?
Straszne guwno siejecie ..........malo tego na okolo to nawet kitea zesracie :stop:

darkowic
Posty: 401
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 gru 2009, 12:47

Myślę, że w najblizszej przyszłości problem może całkowicie zniknąć, ponieważ w 2 nowych projektach prawa sportowego złooznych w sejmie rekreacja będzie wyłączona spod ustawodawstwa. Pozostanie tylko sport kwalifikowany organizowany przez Związki Sportowe, a póki co kite nie ma związku.
P.S. Ponadto smoki ma racje jak czegoś nie ma w ustawodawstwie - instruktor rekracji kitsurfingu - to go wogóle nie ma, nawet jak ktoś dostał jakąś legitymację, a swoją drogą ciekawe który "mądry" w ministerstwie ją podpisał.

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 gru 2009, 17:08

Legitymacja jest podpisana przez władze uczelni.... na podstawie nieistniejących przepisów. Za dobrze to o uczelni nie świadczy :?

darkowic
Posty: 401
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 gru 2009, 08:46

No to wszystko jasne, jak w nie ma podpisu ministra :P Ja czekam po odbiór mojej legitymacji menadżera sportu zrobioną na AWF, ale moja czeka na podpis minista - niestety afera hazardowa wydłużyła procedurę podpisu.

darkowic
Posty: 401
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 gru 2009, 15:13

Sprostowanie. Sprawdziłem wzory z rozporzadzenia i dla instruktora są dwa wzory z podpisem ministara albo podpisem rektora, a dla menadźera sportu tylko minister podpisuje.
A zatem konkluzja - legitymacje wydane przez rektora są OK. Tylko że nie ma w polsce instruktora rekreacji w kitesurfingu. Są to zatem tylko legitymacje wewnętrzne uczelni nie dające państwowych uprawnień tylko potwierdzające zdobycie pewnych umiejętności, wymaganych programem kursu, którego liczba godzin odpowiada kursom na inne uparawnienia.

Awatar użytkownika
zygi
Posty: 105
Rejestracja: 18 paź 2006, 00:28
Kontaktowanie:
 
Post27 gru 2009, 16:36

Załuszcie sobie związek pedałów w szortach!!!!!!!!
Dorian będziesz skarbnikiem!!!!


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości