PRAWA AUTORSKIE

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Dr Eutanator
Posty: 661
Rejestracja: 01 sie 2003, 08:15
 
Post01 sie 2003, 12:53

Drodzy administratorzy, z tego co widzę, to stworzona przez was strona jest kalką najlepszego na świecie kajtowego forum. Z tego co zauważyłem, nie zmieniliście nawet tekstów jakie się wyświetlają np. w podmenu FAQ. Mam nadzieję, że uzyskaliście od Tobiego i jego znajomych zezwolenie na takie postępowanie. W przeciwnym razie sądzę że naraziliście się na poważne konsekwencje.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 225
Rejestracja: 24 lip 2003, 11:47
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 sie 2003, 14:02

Witam,

Dzięki za zwrócenie uwagi na ten fakt, i postaram się wyjaśnić idee www.kiteforum.pl.

Kiteforum.com jest niekwestionowanie wspaniałą stroną międzynarodową, i wcale nie mamy zamiaru z nią nawet konkurować, ani negować faktu jej instnienia, wprost przeciwnie. www.kiteforum.pl powstało z myślą o wyłącznie polskich użytkownikach, i jest w związku z tym specjalnie optymizowane na polskie warunki (minimum grafiki - nie każdy ma szybkie połączenie, serwer w Polsce - również przyspiesza transfer).

Niestety nie każdy zna perfekt język Angielski żeby swobodnie prowadzić konwersację na kiteforum.com, i również dlatego istnieje www.kiteforum.pl. Z drugiej strony nie podejrzewam żeby wszystkie typowo polskie zagadnienia były interesujące dla reszty użytkowników kiteforum.com, albo żeby byli oni w stanie pomóc.

www.kiteforum.pl nie jest też żadną komercyjną inicjatywą, i służy wyłącznie popularyzowaniu kitesurfingu (w Polsce) i wymianie informacji między użytkownikami (jak zapewne widziałeś nie mamy żadnych reklam). Nie jesteśmy związani z żadnym producentem, sklepem, itp. i sami płacimy za własny sprzęt. Jesteśmy po prostu zapalonymi miłośnikami kitesurfingu.

Wydaje mi się że również taki cel przyświeca kiteforum.com i w związku z tym "Toby i reszta" bedą zadowoleni że coraz więcej ludzi może poznać ten wspaniały sport i zasięgnąć konkretnej informacji, bądź po prostu wymienić doświadczenia. Jeżeli nie, to znaczy iż ich pomysłowi przyświeca czysto komercyjny cel.

Co do wyglądu forum, to faktycznie jest ono zbliżone (choć moim zdaniem lepsze :) ), lecz wynika to tylko z faktu iż oba fora korzystają z tego samego ogólnodostępnego programu, a mianowicie phpBB (zobacz odnosnik o prawach autorskich na dole). Nie są to zresztą jedyne dwa fora korzystające z tego samego interfejsu, na świecie jest ich pewnie tysiące jeśli nie setki tysięcy. Wszystkie opcje i wyjaśnienia jak np. dział FAQ są zawsze wspólne dla wszystkich for, i nikt nie ma do nich praw autorskich poza phpBB lub osobą, która napisała dany skrypt lub tłumaczenie. Fakt, że odnośnik do phpBB na kiteforum.com jest dość sprytnie zamaskowany (w kolorze jasno-szarym) co może sugerować że prawa autorskie należą do kogo innego.


Pozdrawiam, i witam na forum,
Admin

PS: Jeżeli masz jakieś propozycje jak zmienić to forum aby bardziej odpowiadało polskim użytkownikom lub inne konstruktywne idee nie wahaj się napisać.
Ostatnio zmieniony 02 sie 2003, 15:02 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Dr Eutanator
Posty: 661
Rejestracja: 01 sie 2003, 08:15
 
Post01 sie 2003, 15:35

Cieszę się, że zdecydowaliście sie na tak szeroką i pełną odpowiedź. Jeżeli jest tak jak twierdzicie, to cieszę się, że zrealizowaliście coś o czym mi sie marzyło, ale na co nie miałem niestety zbyt wiele czasu. Co do ewentualnych sugestii, to w chwili obecnej pozostałbym przy tym co zaoferowaliście. Podstawowy problem wszystkich naszych krajowych stron to najzwyklejszy brak zainteresowania, który zabija prędzej czy później wszelkie fora czy nawet strony webowe. Jeżeli uda sie przebić przez tą zaporę, to później łatwo już będzie określić co ludzi potrzebują i w jakim kierunku należy się poruszać.
Ze swej strony, chętnie będę podrzucał tutaj świerze infosy (na bieżąco penetruję sieć) czy pewne wyjaśnienia. Rzadziej będe obecny w dni wietrzne, częściej w czasie flauty....
Co bym mógł wam od razu poradzić (może już próbowaliście) to spróbować dogadać sie z polskimi kajtowymi stronami i wstawić tam jakieś informacje, w końcu jak sami stwierdziliście działacie non profit. Ja szybko dam znać znajomym, choć raczej większość z nas korzysta z kiteforum.com. Myślę, iż to może być platforma pozwalająca na lepsze poznanie kajtowego cechu braci polskich (sióstr z resztą też), dzięki czemu zawsze ktoś sie znajdzie kto cię wystartuje z plaży...
no nic, życzę powodzenia, i oby to miejsce żyło
!!!

Awatar użytkownika
Maslav
Posty: 976
Rejestracja: 02 sie 2003, 21:56
Lokalizacja: Łomianki Fabryczne
Kontaktowanie:
 
Post02 sie 2003, 22:02

Jake prawa autorskie? Każdy ma prawo założyć na darmowym skrypcie forum o kite-surfingu...


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości