Limit wagowy bagażu

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
raf
Posty: 241
Rejestracja: 02 lut 2005, 17:28
Lokalizacja: Ożarów Maz.
 
Post19 sie 2009, 22:16

szed pisze:
raf pisze:nie polecam. Wracając z Sardynii do Rzymu lokalnymi liniami miałem finy w podręcznym i potrzeba było sporo wysiłku, aby przekonać security...

Tylko pytanie czy trzepali Ci podreczny ze wzgledu na te finy czy cos innego ich zaniepokoilo, a finy znalezli przy okazji..


Podręczny przejeżdżał przez skaner (tak jak wszystkich pasażerów) i na tym monitorku zobaczyli ostre krawędzie. Poprosili o otwarcie i wyjęcie finów, po oględzinach powiedzieli, że nie można mieć czegoś takiego na pokładzie, ale potem zmienili zdanie... kilka minut to trwało

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 sie 2009, 22:21

raf pisze:Podręczny przejeżdżał przez skaner (tak jak wszystkich pasażerów) i na tym monitorku zobaczyli ostre krawędzie. Poprosili o otwarcie i wyjęcie finów, po oględzinach powiedzieli, że nie można mieć czegoś takiego na pokładzie, ale potem zmienili zdanie... kilka minut to trwało

..aaaaa.. no widzisz.. Gdybys poskladal razem finy i np. okleil tasma to by pewnie nie zobaczyli ostrych krawedzi. Tak mi sie przynajmniej wydaje :wink:

Nomercy
Posty: 1268
Rejestracja: 19 cze 2008, 22:32
Deska: Parapet z OBI
Latawiec: TESCO Bag
Lokalizacja: SouthWales
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 sie 2009, 22:48

cosmo pisze:Lecę do Hurghady we wrześniu (linie Koral Blue) i chcę zabrać zupełnie gratisowo sprzęt w następującej opcji: latawka 12m zwinięta na kosteczkę do bagażu podręcznego (nie wskazującego że jest to sprzęt sportowy) i zabrana na pokład, bar i trapez do bagażu głównego razem z ciuchami (łącznie poniżej 20 kg), dechy nie biorę - pożyczę na miejscu.
Pytanie do tych co mają doświadczenie w lotniczych operacjach:
- czy jest ryzyko że zawartość bagażu podręcznego zostanie sprawdzona i będę musiał zapłacić za sprzęt sportowy?
- czy jest ryzyko że bagaż podręczny zostanie zważony i jak przekroczy delikatnie te 5 kg to nie zabiorę go na pokład?


bylem w lipcu w hgr z koralem. Z zona mielismy 2 podreczne plecaki. Ja oczywiscie central-legal od Dosa 12 :lol: :lol:
i 2 walizy: zony torba - ok 16kg - ciuchy, kosmetyki i ABC do nurkowania
ja - RRD golfbag: 2 latawki, bar, trapez, pompka, decha, kuferek naprawczy, boardshorty i lycry - razem ok 19kg
quiver pojechal jako zwykly bagaz. Bez problemów. 0 haraczu :shock: .

Z powrotem troche zaszalalem i quiver nabilem ciuchami - wyszlo 24kg :shock: :shock: :shock:

ale do podrecznego (plecak DOS'a) zapakowalem 12 kite.
W Hgr zaplacilem tragarzowi 1$ za to ze wrzucil nasze bagaze na tasme.
Koles z odprawy tylko lypnal leniwie i nawet geby nie otworzyl.

Takze nadplaty mialem 1$. 8) 8) 8)

Aha, jeszcze jedna rada:
Podreczny bagaz postaw najlepiej gdzies w kolejce za toba i do check in podejdz bez niego, wtedy gosc nie przyjebie ci sie , ze chcesz za wielki podreczny wniesc do samolotu :idea: :idea: :idea:

A potem na rentgenie to juz sie raczej nie czepiaja :disgusted: :disgusted: :disgusted:

grzechu
Posty: 918
Rejestracja: 08 gru 2006, 15:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
 
Post19 sie 2009, 23:00

Nomercy pisze:
Aha, jeszcze jedna rada:
Podreczny bagaz postaw najlepiej gdzies w kolejce za toba i do check in podejdz bez niego


Mi kiedys alarm bombowy (no taki lokalny ;) ) podnieśli jak sie nikt dobagażu nie przyznawał..
Ostatecznie sie przyznałem ;) ale i tak nie placilem za nadbagaż :thumbsup:

Nomercy
Posty: 1268
Rejestracja: 19 cze 2008, 22:32
Deska: Parapet z OBI
Latawiec: TESCO Bag
Lokalizacja: SouthWales
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 sie 2009, 23:04

Przeciez jak stoi w kolejce to ludzie chyba wiedza i widza do kogo nalezy.
Zawsze mozesz powiedziec ze zaraz to zabierzesz.
Jakos nie mialem z tym wiekszego problemu :think: :think: :think:

grzechu
Posty: 918
Rejestracja: 08 gru 2006, 15:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
 
Post19 sie 2009, 23:08

no ja postawiłem gdzieś poza kolejką kiedyś, na boku
Nastepnym razem zagadałem z kolejkowiczem że zostawie przy nim i za chwile zabiore.
Nie bylo wtedy problemu :)

cosmo
Posty: 41
Rejestracja: 29 maja 2009, 17:13
 
Post20 sie 2009, 20:31

Wielkie dzięki za info.
Zobaczymy jak mi pójdzie...
Dam znać po powrocie:)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 sie 2009, 11:22

cosmo pisze:Pytanie do tych co mają doświadczenie w lotniczych operacjach:
- czy jest ryzyko że zawartość bagażu podręcznego zostanie sprawdzona i będę musiał zapłacić za sprzęt sportowy?
- czy jest ryzyko że bagaż podręczny zostanie zważony i jak przekroczy delikatnie te 5 kg to nie zabiorę go na pokład?

\

teoretycznie ryzyko JEST
podreczny powinien zmiescic sie do 5kg a wymiarami wchodzic spokojnie, luźno
do testowej "skrzyneczki" na lotnisku (odpowiadającej wymiarami lukom bagażowym nad głowami)

w praktyce zwykle wozimy po DWA kajty na osobę na podreczny (zdarzało sie i TRZY :wink:) - BEZ baró oczywiscie
i póki co problemów NIGDY nie mieliśmy

pzdr

mario74
Posty: 63
Rejestracja: 07 kwie 2009, 10:49
Deska: NOBILE555
Latawiec: OZONE
Lokalizacja: Kraków
 
Post14 wrz 2009, 10:15

Lecę 18 września liniami Lotus Air do El Gouny. Zamierzam spakować deskę, trapez, bar i ciuchy do Golf Bag RRD (140cm). Będzie to mój jedyny bagaż, mieszczacy się w limicie 20kg plus bagaż podręczny: jeden latawiec. Czy w takim przypadku będą jakieś problemy, czy będę musiał coś dopłacić? Może ktoś leciał ostatni tymi liniami i ma jakieś uwagi?

martini
Posty: 112
Rejestracja: 26 maja 2006, 15:14
 
Post14 wrz 2009, 10:38

właśnie wróciłem z El Gouny Lotusem. Generalnie limit bagażu to 15 na główny i 5 na podręczny. W stronę do Egiptu nie było żadnego problemu. Pani na checkinie była bardzo miła i pomimo niewielkiej nadwagi nie robiła problemu. Pomimo tego, że wiedziała, że w quiverze sprzęt do kita nie chciała żadnych dopłat.

W drugą stronę sytuacja miała się "nieco" inaczej. Wszystkim kazano wrzucić bagaż podręczny i główny na wagę i jeżeli było więcej niż 20 kilo na osobę to chcieli dopłaty (chyba 10Euro za kilogram). Dodatkowo za quiver jest opłata 20Euro, której nie przeskoczysz. Oczywiście przy każdym chekinie stoi 2 gości: jeden za tym parapetem, a drugi ładuje Twój bagaż na taśmę. Należy mieć pod ręką bakshysz dla niego to zrobi tak, że dwie dechy i 3 latawce będą ważyły 13 kilo.

Ja dałem 5 doclów temu bagażowemu, dostałem wszystkie papiery i zacząłem odchodzić, kiedy drugi kolo zawołał za mną i stwierdził, że konieczna jest dopłata za quiver. Tak czy siak nie byłem jakoś w plecy bo opłatę 20 Euro gość przeliczył na 25$.

mario74
Posty: 63
Rejestracja: 07 kwie 2009, 10:49
Deska: NOBILE555
Latawiec: OZONE
Lokalizacja: Kraków
 
Post14 wrz 2009, 13:27

OK. Dzięki za info. W takim razie nie zgłaszam sprzętu. Mam nadzieję, że u mnie będzie podobnie. 25$ da się przeżyć :D

cosmo
Posty: 41
Rejestracja: 29 maja 2009, 17:13
 
Post21 wrz 2009, 13:10

Właśnie wróciłem z Magawisha (Colona Water Sport) w Hurghadzie i podaję na szybko informację jak u mnie było z przewiezieniem sprzętu; Sam latawiec (1 sztuka 12 metrów) spakowałem do walizki o wymiarach 50x40x20 i zabrałem do samolotu jako bagaż podręczny, natomiast deskę (1 sztuka) nadałem na bagaż w jej oryginalnym pokrowcu z tym że odkręciłem od niej finy i strapy (doładowałem do pokrowca dodatkowo płetwy, ręczniki i t-shirty dla zabezpieczenia deski). Finy, strapy bar i trapez włożyłem do głównego bagażu (walizki podróżnej) i nadałem 2 sztuki bagażu (walizka i pokrowiec z deską). Walizka i pokrowiec ważyły łącznie poniżej 20 kg, a podręczny z kitem około 6 kg. W tamtą stronę (linie lotnicze Koral Blue) przeszło bez żadnego problemu. Powrót liniami AMC (bagaż spakowany w taki sam sposób) przy nadawaniu dałem zwinięte 2 USD człowiekowi który wrzuca bagaże na taśmę i tylko się uśmiechnął:) Jeżeli ktoś przewozi tylko jeden zestaw sprzętu to polecam ten system chociażby ze względu na fakt że latawka jest w samolocie "pod ręką" więc nie ma stresu że nie doleci (myślę że do podręcznego dał bym radę spakować jeszcze latawkę 7 metrów i też by przeszło bo nikt podręcznego bagażu nie ważył i mu się nie przyglądał więc dodatkowy "niepozorny" plecaczek pewnie dało by radę wnieść:).

Nomercy
Posty: 1268
Rejestracja: 19 cze 2008, 22:32
Deska: Parapet z OBI
Latawiec: TESCO Bag
Lokalizacja: SouthWales
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 wrz 2009, 17:37

czyli tak jak mówilem wczesniej :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

morlov
Posty: 752
Rejestracja: 08 sie 2003, 22:21
Lokalizacja: Rumia, strefaextreme.pl
Kontaktowanie:
 
Post21 wrz 2009, 17:59

Szczerze polecam grecki Aegan, niedawno wrocilem z Rodos, quiver wazyl ok 25kg, zadnych doplat, oplat nic. w grecji nawet na wage nie trzeba bylo klasc. w samolocie przekaska, winko, piwko :)

yasiu7
Posty: 72
Rejestracja: 25 sty 2009, 19:09
Lokalizacja: Wroclaw
Kontaktowanie:
 
Post21 wrz 2009, 18:16

Ja z kolei odradzam Eurocypria ktora tez na Rodos lata.
Mialem 17kg golfbag, przy limicie 17kg i baba mowi ze to surf i ze trzeba doplacic 55eur ! Ja na to ze to moj bagaz, moja sprawa co wioze i miesci sie w limicie. Odeslala mnie do jakiegos biura gdzie po dluzszej klotni wymeczylem zwolnienie z oplaty:)
Ale ogolnie strasznie szczegolowi sa. Czasem kaza wazyc podreczny-3kg.
KAzdy dodatkowy 1kg=15eur.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości