ozon czy best

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
wielkibrat
Posty: 169
Rejestracja: 09 maja 2006, 12:25
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post03 lis 2007, 20:43

Kosek pisze:
bobek_h pisze:
przemass pisze:
cos zle wytrymowane mieliscie



Być może. Trymował właściciel...Masz pomysł co to mogło być? Bo np: złe podłączenie linek bym zauważył :twisted: :wink:


Miałeś ustawiony bar na długi depower, dlatego była to męczarnia :]


przede wszystkim dobry supełek .... ja do swojej 14stki przykladowo (vegasa akurat)
uzywam drugiego wezelka liczac od latawca.... czy wieje za malo czy za duzo
nigdy nie zmieniam tego.... zakres potezny
dwa supelki nizej i nie idzie go utrzymac w łapach :wink:

dlatego ze north ma jeden bar do wszystkich typow/rozmiarow latawca
trzeba poeksperymentowac...

ustawial wlasciciel? a nie chodzi o testowego rebela w bazie wake ? :wink:

pozdrawiam


w bazie Wake testowy rebel byl kilka dni........ nie podobal sie kadrze i juz go nie bylo...... :wink:

Awatar użytkownika
Kosek
Posty: 1527
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:12
Deska: 666
Latawiec: North Rebel
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post03 lis 2007, 20:43

wielkibrat pisze:

A co do Best-North to Best jest dużo lepszy :) Pod warunkiem że ktoś go ma dobrze napompowanego :)


lepszy, gorszy, najlepszy, najgorszy.... i tak w nieskonczonosc...

jeden woli to drugi to i tyle na ten temat

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post03 lis 2007, 23:14

BAR! - piąty kłopot, słabe wykonanie baru, problem ze skomplikowanym systemem bezpieczeństwa, fruwająca poza zasięgiem rąk tasiemka trymera depoweru.


Do uzytkownikow instynktow 07 czy to prawda?
Ja uwazam ze to kompletna bzdura .No moze poza ostymi koncowkami ale jak sie zalozy gumki na swoje miejsce jest juz lepiej .Nadrabiam stracony czas i intensywnie katuje na instynktach nie zauwazylem ani jednej wady ktora opisales.Chyba powtazasz jakies zaslyszane opinie.Nie pisze ze best jest zly tylko ze ozone jest swietnym latawcem.

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lis 2007, 03:03

ustawial wlasciciel? a nie chodzi o testowego rebela w bazie wake ?


Nie nie chodzi o testowego rebela, tylko o prywatnego, którego dostałem na wodzie i zwróciłem z powodów które opisałem. Tak jak mówię, podobał mi się latawiec poza siłami na barze. Trzeba się zastanowić czy skoro pewne ustawienia latawca powodują jego kiepskie działanie to w ogóle warto je wprowadzać...no ale to już problem Northa, osobiście mam nadzieję że to poprawią.
A tak odbiegając od tematu - jeśli już mówimy o latawcach dla szkółki - uważam, że powinny to być maksymalne proste konstrukcje, bez konieczności zbędnego trymowania, dopasowywania supełków itp. no ale to już co kto woli...

Do uzytkownikow instynktow 07 czy to prawda?
Ja uwazam ze to kompletna bzdura .No moze poza ostymi koncowkami ale jak sie zalozy gumki na swoje miejsce jest juz lepiej .Nadrabiam stracony czas i intensywnie katuje na instynktach nie zauwazylem ani jednej wady ktora opisales.Chyba powtazasz jakies zaslyszane opinie.Nie pisze ze best jest zly tylko ze ozone jest swietnym latawcem


Jestem zdecydowanym zwolennikiem Ozone ( sport, edge) jeśli chodzi o latawiec dla zaawansowanych. Tak się również składa że mieliśmy okazję "troszkę" pokatować ozony w tym roku - nie będę się z Tobą spierał który z nas bardziej, ani o to czy "powtarzam zasłyszane informacje" ale:

- 5ta linka = piąty kłopot przy liszowaniu i podłączaniu,

- skomplikowany system bezp. - próbowałeś kiedyś złożyć chicken loop na wodzie i przełożyć tą cieniutką czerwoną tasiemkę? W waroo masz to dwa razy szybciej. Oceniali kursanci. Samo zerwanie zrywki wymaga też, jak to określa mój przyjaciel "pewnej techniki"...

- trymer depower lubi się "majtać" w czasie pływania, nie jest to zaletą wg mnie, zwłaszcza jeśli porównujemy z barem besta gdzie zazwyczaj " wszystko jest na swoim miejscu"

- materiał którym wykończony jest bar pozostawia do życzenia, mieliśmy przypadki zgłaszania reklamacji po 2-3 tygodniach używania. W waroo nie pamiętam żeby się zdarzyło.

- nie wiem w czym przeszkadzają Ci ostre koncówki, ale jako ostatnią wadą którą mógłbym tu jeszcze napisać jest zbyt mały chicken loop - best jest wygodniejszy wg mnie.

Na koniec - ja też nie piszę że ozone jest zły, uważam że oba latawce przeznaczone są do ciut innego typu odbiorców. W dużym skrócie sądzę że best powinien popracować nad jakością latawca, a ozone - baru. Swoją wypowiedzią dajesz przykład tego że każdy chwali sprzęt na którym pływa ( bo inaczej nie wypada? :think: ) ...

Peace

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post04 lis 2007, 09:13

No tak troche racji w tym jest :hand: nie pomyslalem o chickenie .Cos musza poprawic na przyszly rok.Co do reszty to szukasz dziury w calym.

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lis 2007, 09:24

Spoko. Napisałem jedynie to co zauważyłem w ozonie 07 i co moim zdaniem należałoby zmienić. Nie może być przecież idealny - żaden nie jest :pray: :wink:

Awatar użytkownika
Kosek
Posty: 1527
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:12
Deska: 666
Latawiec: North Rebel
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post04 lis 2007, 11:41

przemass pisze:Trzeba się zastanowić czy skoro pewne ustawienia latawca powodują jego kiepskie działanie to w ogóle warto je wprowadzać...no ale to już problem Northa, osobiście mam nadzieję że to poprawią.


ale zrozum ze North ma jeden bar do wszystkich latawcow (i to jest wielki plus) i w tym wypadku
nie ustawiamy niczego przy latawcu tylko na barze.... wezelki , vario cleat
itp...

trzeba znalezc optymalne ustawienie dla danego latawca

dwie trzy próby i masz....

to jest tak wlasnie jak ktos wejdzie na zle wytrymowany kajt przeplynie sie
stwierdzi ze gowno... napisze ...plota idzie....

albo wyobrazmy sobie ze caly czas wieje na 9tki... dajmy na to ze plywacie caly czas na waroo 9m kilka dni.... teraz wieje nagle 13 knt
i masz przetestowac latawiec "X" 13-14m i stwierdzasz ale to gowno...
wolne... jakies ciezkie... zle idzie na wiatr itd itd.... i w ten wlasnie sposob powstaje wiele nieprawdziwych
opinii moim zdaniem...

a potem znowu wieje na 9tki i nie przetestuje latawca "X" 9m
tylko wsiadam na waroo bo bylo fajnie i w ogole

PS.. zeby nie bylo.. nic nie mam do waroo (07) dla mnie to wypas kajty

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lis 2007, 01:28

KAMIKADZE pisze:Wszyscy zachwalają BESTA, a jak 7,8 lipca przykuło mocno to
wszyscy zaczeli narzekać. Nawet Ziomek pływał wtedy na Ozonie.



eeee tam
wtedy to jakies niedzielne pierdy były :wink:
dwa miesiace później w KArwi
jak "przykuło mocno" - w KArrwi juz jakos na Waroo postawiłem

prawda taka: ze mamy i Besty i Ozony (SPorty i Edge)
i pływamy sobie na czym kiedy mamy ochotę..
wiele by tu pisać o zaletach i wadach jednych i drugich
W Edge zachwycił mnie hangtime i zakres (zwlaszcza dolny - ale i górny)
natomiast jest to typowy oldskul , do tego megawlny i ciezki na barze..
Sport mi nie podpasowal - jest dobry do newschoolu..
bary mają do poprawki



KAMIKADZE pisze:Napewno Best nienadaje się mocny wiaterek.


no, to poszukaj sobie wątku o Karwii
tam "roiło" się od "innych"
..w bagażnikach samochodów..

Best jest tak "beznadziejny"
że kursanci po próbach na różnych (w tym Ozone, North i ..inne :wink: )
wybierali w wiekszosci ..Besta :roll:
podobnie na świecie - Waroo jest mocno chwalony
..wiec sobie tu piszcie dalej :wink:

Awatar użytkownika
kukems
Posty: 1488
Rejestracja: 17 mar 2007, 21:51
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post05 lis 2007, 06:44

jak "przykuło mocno" - w KArrwi juz jakos na Waroo postawiłem

Bo nie miałeś 7m ozona :lol:

Miałem okazję pływać na galarecie w postaci besta tego samego dnia. Jeżeli best to nie małe rozmiary. 7m przy 35-40 węzłach lata jak meduza. Tragedii nie było myślałem że wszystkie latawce tak latają jednak popływałem na innym tego samego dnia i była bajka. Sam pływam na 13 i nidgy nie miałem tego problemu. Poprostu tak jest że niektóre modele są dobre w małych rozmiarach inne w dużych może niektóre w pełnej rozmiarówce. Trzeba popływać i wyrobić sobie zdanie.

PS.
że kursanci po próbach na różnych (w tym Ozone, North i ..inne Wink )


Jak ja robiłem kurs to były tylko waroo 2006 2007 i wybrałem waroo :lol:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lis 2007, 23:26

kukems pisze:
Miałem okazję pływać na galarecie w postaci besta tego samego dnia. Jeżeli best to nie małe rozmiary. 7m przy 35-40 węzłach lata jak meduza.


mi sie jakos przy 45 i wiecej nic nie przewijało
co widziało 30 albo wiecej osób, jak pisałem kilka razy
i juz mi sie wiecej nie chce..
wiec może JEDNAK zależy to "nieco" od baletnicy :wink:

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lis 2007, 00:36

raczej :lol:
i każdy pływa na tym co lubi i na co w tym momencie ma ochote :)

Awatar użytkownika
kukems
Posty: 1488
Rejestracja: 17 mar 2007, 21:51
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post06 lis 2007, 07:35

Mi sie też nie przewijało, jednak meduza była okrótna. Drugi bescik jednak krótko polatał tego dnia w karwi, ale to była zjechana mocno sztuka. Meduza na małych rozmiarach besta jest i nikt tego nie podważy w mojej opinii która jest subiektywna w strone waroo bo na takim pływam. Jednak nie kupie sobie waroo 7m tylko .... (nie napiszę bo będzie wojna)

Awatar użytkownika
Marcin78
Posty: 500
Rejestracja: 28 sty 2006, 21:54
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
 
Post06 lis 2007, 09:27

Mi sie też nie przewijało, jednak meduza była okrótna


Podobne odczucia wiec sprzedalem waroo kupiłem inny produkt besta ktory jak narazie jest wolny od tej "wady" :D i dotego szybko sie pompuje :D

MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post06 lis 2007, 10:19

Czy moze ktos skonkretyzowac o co chodzi z ta 'meduza' przy waroo 7?
Mam 12 i 9 '06, zaraz zmieniam na 13 i 9 '07 i myslalem mocno o 7mce do tego bo pare razy byl mocny wiatr i na 9 juz bylo za duzo.

Efekt meduzy znam jedynie z kajtow C-szejp i do tego z rozmiarow w okolicach 16-17, jak moze robic sie meduza przy mini 7mce, kiedy przy 9tce i 12tce nic sie takiego nie dzieje??

Nie mowimy tutaj o tendencji do inwertowania przy modelach '06.

Marcin76, Kukems czekam na jakies dokladniejsze wyjasnienie.

Awatar użytkownika
Marcin78
Posty: 500
Rejestracja: 28 sty 2006, 21:54
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
 
Post06 lis 2007, 11:37

Nie wiem jak ci dokladnie to wyjasnic ale jak plywalem na 9 przy dosc silnym i szkwalistym wietrze to przy zaciagnietym barze latawiec tak jak by przyspieszał i dotawał wiatr od gory co składało tube głowna i znowu sie napelanial i skladal i tak w kólko.

Nie wiem czy to była sprawa złej "baletnicy" a moze slabo nabita tuba glówna( wydaje mi sie ze dobita była na full) ale na tyle nie podobalo mi sie to zachowanie ze kupilem Yarge 07.

Do tego doszlo jeszcze system leaschowania w Waroo przy silnym wietrze (kto sie leaschował wie o co chodzi)

Teraz własnie wróciłem z Safagi gdzie przez 4 dni z katowałem Yarge 9m (reszta to niestety wieksze latawce) gdzie przy silnych wiatrach podpinalem sie pod 5 linke i moge powiedziec ze ten lataweic mi odpowiada.

Stabilny w powietrzu ,duzo wariantow podpiecia no i EZ-pump :D

Dodam na koniec ze to sa tylko moje odczucia i ten latawiec mi nie podpasował , bo pewnie zaraz mi sie oberwie jak smie zle pisac na super mega latawcu a wogle to pewnie nie umie wogle plywac i sie nie znam :oops:


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości