Poznań Malta Wake

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post29 lis 2007, 21:58

Dziś w radiu słyszałem, że będzie wyciąg na malcie w przyszłym roku.
800 m długości max prędkość 60 km/h. Rozpisują przetarg.

Ma ktoś może jakiekolwiek informacje, które mogą to potwierdzić???Generalnie będzie to fajna sprawa na bezwietrzne dni 8)

Awatar użytkownika
Kris.
Posty: 1331
Rejestracja: 01 wrz 2003, 17:33
Lokalizacja: Poznan
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post29 lis 2007, 22:26


Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 gru 2007, 17:31

wow!
super info! :)

Awatar użytkownika
kubat2
Posty: 707
Rejestracja: 02 sie 2006, 22:20
Lokalizacja: Warta (jez. Jeziorsko:D)
Kontaktowanie:
 
Post01 gru 2007, 17:35

Malta, maltą..

Na Jeziorskiem w przyszłym roku rusza budowa napewno jednego wyciągu do wake i nart, a być może że będą dwa wyciągi :!: :!: :idea: :idea:

p.s. ciągle działamy w sprawie miejsca na kite :wink: prognozy są obiecujące, a pieniądze naprawdę duże do wykorzystania

rako
Posty: 319
Rejestracja: 02 maja 2006, 15:40
Lokalizacja: Festung Breslau!
Kontaktowanie:
 
Post01 gru 2007, 21:37

kubat2 pisze:Malta, maltą..

Na Jeziorskiem w przyszłym roku rusza budowa napewno jednego wyciągu do wake i nart, a być może że będą dwa wyciągi :!: :!: :idea: :idea:

p.s. ciągle działamy w sprawie miejsca na kite :wink: prognozy są obiecujące, a pieniądze naprawdę duże do wykorzystania


A masz jakies blizsze info odnosnie tego?

Awatar użytkownika
kubat2
Posty: 707
Rejestracja: 02 sie 2006, 22:20
Lokalizacja: Warta (jez. Jeziorsko:D)
Kontaktowanie:
 
Post01 gru 2007, 22:23

rako pisze:
kubat2 pisze:Malta, maltą..

Na Jeziorskiem w przyszłym roku rusza budowa napewno jednego wyciągu do wake i nart, a być może że będą dwa wyciągi :!: :!: :idea: :idea:

p.s. ciągle działamy w sprawie miejsca na kite :wink: prognozy są obiecujące, a pieniądze naprawdę duże do wykorzystania


A masz jakies blizsze info odnosnie tego?


A co chcesz wiedzieć? :D

rako
Posty: 319
Rejestracja: 02 maja 2006, 15:40
Lokalizacja: Festung Breslau!
Kontaktowanie:
 
Post02 gru 2007, 12:21

Kto to buduje, kto jest inwestorem a kto wykonawca, jak bedzie wygladalo? Generalnie wszystko: ) Interesuja mnie kazde informacje na ten temat:)

Awatar użytkownika
kubat2
Posty: 707
Rejestracja: 02 sie 2006, 22:20
Lokalizacja: Warta (jez. Jeziorsko:D)
Kontaktowanie:
 
Post02 gru 2007, 12:54

rako pisze:Kto to buduje, kto jest inwestorem a kto wykonawca, jak bedzie wygladalo? Generalnie wszystko: ) Interesuja mnie kazde informacje na ten temat:)

1) Buduje gmina Warta i gmina Pęczniew. Nie wiadomo jednak czy obie gminy wybudują wyciągi, bo wtedy byłyby dwa na jednym terenie (obie robią to niezależnie).

2) Skąd pieniądze? Pozyskano z Unii Europejskiej 50 milionów złotych na rozbudowę zbiornika Jeziorsko, w tym infrastrukturę

3) Będzie to budowała chyba jakaś niemiecka firma (nie jestem do końca pewien). W całej Europie są, o ile dobrze pamiętam, tylko dwie firmy które zajmują się budową takich wyciągów.
Na razie są tylko dwa w Polsce- Augustynów i Lublin- w Lublinie miałem okazję polatać na wake.


4) Jeśli chodzi o miejsce pod Kite polecam lekturę postu http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?t=15956 Gdzie jest wszystko opisane, co chcielibysmy zrobić i na jakim jesteśmy etapie :D

rako
Posty: 319
Rejestracja: 02 maja 2006, 15:40
Lokalizacja: Festung Breslau!
Kontaktowanie:
 
Post03 gru 2007, 09:17

Dzieki za odp. To bylby fenomen - 2 wyciagi na jednym zbiorniku:D
Firm stawiajacych wyciagi jest troche wiecej ale wszystkie bazuja na niemieckiej mysli technologicznej jednego z dwoch producentow;)

O miejscu kite czytalem, chodzilo mi stricte o cable.

Czekam na wyciag we Wrocku... :roll:

Awatar użytkownika
brunotti.pl
Posty: 209
Rejestracja: 11 sie 2006, 13:27
Lokalizacja: Poznan
Kontaktowanie:
 
Post03 gru 2007, 20:50

super wiadomość trzymam kciuki aby nie byly to tylko plany podobne do tych związanych z z wodami termicznymi na malcie :(

Awatar użytkownika
kubat2
Posty: 707
Rejestracja: 02 sie 2006, 22:20
Lokalizacja: Warta (jez. Jeziorsko:D)
Kontaktowanie:
 
Post05 gru 2007, 13:21

Jeśli chodzi i Jeziorsko i wyciągi proponuję narazie dystans. Może się okazać, że jednak nie powstaną (problemem może być kra i lód). Miejmy jednak nadzieje że choć jeden zostanie wybudowany. Wszystko okaże się najpóźniej wiosną.
Co do kite, czyli parku wodnego z sliderami, campingu itp, prognozy są bardzo pozytywne :D

Awatar użytkownika
maciekt1000
Posty: 859
Rejestracja: 03 gru 2004, 13:53
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post05 gru 2007, 13:29

Jest jak Ci napisałem Kubat na priv-daj znać burmistrzowi żeby prokurator do niego nie zapukał. Ta inwestycja nie jest zgłoszona do kogo trzeba.

Awatar użytkownika
Kris.
Posty: 1331
Rejestracja: 01 wrz 2003, 17:33
Lokalizacja: Poznan
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post05 gru 2007, 14:27

ale nie ma obowiazku zglaszania zamiary nikomu,to jest na razie koncepcja rozwoju zalewu a nie projekt :roll:

Awatar użytkownika
maciekt1000
Posty: 859
Rejestracja: 03 gru 2004, 13:53
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post05 gru 2007, 14:38

co tak większość sapie. Ja po prostu odpowiadam tu, jak i na landforum, że budowy wymieniowych wyciągów nie ruszą a jak ruszą sprawa oprze się o prokuraturę. Mi też zależy jak i wam na powstaniu tego typu urządzeń.

Awatar użytkownika
kubat2
Posty: 707
Rejestracja: 02 sie 2006, 22:20
Lokalizacja: Warta (jez. Jeziorsko:D)
Kontaktowanie:
 
Post05 gru 2007, 15:44

tam nie stoją koparki i robotnicy z łopatami. To jest projekt, pomysł o którym wie KAŻDY z regionu bo napisała o tym min regionalna gazeta :!: :!: :!: na razie robiono pomiary, czy to się uda i sprawdzano teren :idea: tylko tyle nic więcej. Poza tym. Ja tego nie buduje. Więc nie pytajcie mnie proszę co załatwiła gmina, a co nie. (Nie ma chyba Biura Dobrych Pomysłów :?: )Przekazuje wam w miarę świeże informację na temat tego co ma się dziać w przyszłości nad tym akwenem, ponieważ mi na tym zależy.
Pomijając te wyciagi. Z Wilksem staramy się o wybudowanie nad Jeziorskiem spotu do kite i to jest nasz priorytet.
I jeszcze raz proszę o nie zadawanie mi takich pytań. Bo ja chcę dobrze, a stawiacie mnie w trochę głupiej sytuacji.

Pozdrawiam, Kuba


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości