Kiteforum ver. 2.0

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 mar 2010, 21:16

Witaj na nowym KITEFORUM :!: :!: :!:

Po siedmiu latach funkcjonowania w końcu nadszedł czas na gruntowne zmiany :!:

Zdaję sobie sprawę, że nowa wersja nie jest jeszcze w pełni doskonała [ poprawiony zostanie nagłówek, zrobimy lekkie korekty graficzne i poprawimy kilka bugów szczególnie pod Internet Explorerem ] niemniej żeby nie przeciągać już dłużej premiery, forum zostało uruchomione już teraz :!:

### KILKA NOWYCH FUNKCJI:

Profil: w profilu znajdziecie dodatkowe pola: gadu-gadu, tlen, skype oraz deska, latawiec, o sobie, itp.

UWAGA! zaznaczenie opcji "TAK" w profilu na pytanie "Czy jesteś związany z kite biznesem?" jest obowiązkowe dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób są z nim związani. Odstępstwa od tego obowiązku będą skutkowały banem.

Zgłoś do moderatora: klikając na wykrzyknik na górze danego postu możesz zgłosić wiadomości do admina/moderatora. Pomóż adminom/moderatorom robiąc to jeśli dany post łamie regulamin, jest spamem lub powinien trafić do innego działu lub offtopicu.

Video: możliwość zamieszczania filmików z youtube, vimeo i innych serwisów: [video]link_do_filmu_youtube[/video]

Przyjaciele/Wrogowie: możliwość dodawania przyjaciół/wrogów [posty wrogów nie będą dla Ciebie widoczne]

i kilka innych funkcji, do których odkrycia wszystkich zachęcam :)

na razie zniknęły: strona z linkami oraz link do pogody [ niebawem zostaną przywrócone ].

### NOWE ZASADY NA FORUM

Brak podpisów: ponieważ większość z Was używała podpisów głównie w celach reklamowych [i/lub czasem pozycjonerskich] i pomimo mojej prośby o zmniejszenie rozmiarów bannerów niewiele osób się do tego zastosowało, w nowej wersji forum nie ma możliwości dodawania podpisów :!: Niewykluczone jednak, że niebawem zostanie dodana pewna możliwość zamieszczania informacji w podpisie, niemniej nie będzie na pewno możliwości dodawania banerów reklamowych. Dzięki temu forum będzie dużo bardziej czytelne i przejrzyste.

### BŁĘDY NA FORUM, BRAKUJĄCE POSTY I INNE PROBLEMY

PS: Zmiana na nową wersję forum wymagała kilku skomplikowanych operacji, tak więc jeśli w ich wyniku będziesz miał/a kłopoty z zalogowaniem się, lub zauważysz inne problemy proszę o informację -> http://kiteforum.pl/forum/memberlist.ph ... rofile&u=3

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post22 mar 2010, 08:44

Sympatyczne tylko troche slabo rozdzielone kolejne odpowiedzi i kolejne tematy .Troche bardziej zdecydowany ten blekitny <papapa>

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 mar 2010, 09:55

czy wątek mógłby odznaczać się jako przeczytany niezależnie od tego, na którą jego stronę wejdziemy? W tej chwili trzeba wejść na ostatnią.

Awatar użytkownika
waldir
Posty: 1118
Rejestracja: 14 lut 2007, 08:52
Deska: ZEEKO
Latawiec: ZEEKO Krush
Lokalizacja: Miedwie 503185453
Kontaktowanie:
 
Post22 mar 2010, 10:20

Nie mogę znaleźć linku do "posty od ostatniej wizyty" - jest w tej wersji taki?
Zdecydowanie wolałem stary wygląd forum ....... ten jest nieczytelny, sorki za krytykę ale chyba o to chodzi aby się podzielić wrażeniami czy nam tu dobrze czy nie.

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 mar 2010, 10:40

A wg mnie jest wlasnie bardzo czytelny i przejrzysty. I o to biega! Pare poprawek i bedzie super (logo napewno trzeba dostosowac do nowej wersji bo teraz jest z innej bajki). ps. wielu sie poprostu przyzwyczailo do starej wersji, a wiadomo jak ludziska sie do czegos przyzwyczaja to bez wzgledu na to co by nie robic to i tak im nie spasi na poczatku :wink: Dobra robota :thumb:

Awatar użytkownika
waldir
Posty: 1118
Rejestracja: 14 lut 2007, 08:52
Deska: ZEEKO
Latawiec: ZEEKO Krush
Lokalizacja: Miedwie 503185453
Kontaktowanie:
 
Post22 mar 2010, 10:47

wyszło na to że konserwa jestem ;)
a ten poszukiwany przeze mnie link to chyba "nowe posty" :idea:

Awatar użytkownika
Kisiel
Posty: 804
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:52
Deska: CzaplaKiteboards :D
Latawiec: North/Cabrinha/Flysurfer
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 mar 2010, 10:48

no fajnie fajnie :thumbsup: tylko teraz trzeba sie przyzwyczaic do nowej oprawy graficznej :D
ps. balem sie w nocy ze jakis atak terrorystyczny na nasze KF mial miejsce :D

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 mar 2010, 11:06

PAblo mam szukać logo w Corelu żeby je dopasowywać czy masz kompletnie nowy pomysł :?:

patron
Posty: 1908
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:10
Postawił piwka: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 mar 2010, 11:52

Jest całkiem nieźle, faktycznie trzeba poprawić nagłówek.

Poza tym proponowałbym zmniejszyć wysokość poszczególnych wierszy w tabeli na stronie głównej - przy używaniu niższych rozdzielczości, zwłaszcza na laptopach, strona jest zbyt rozlaaaazła ;-)
I można by było zmniejszyć szerokość komórki na avatar i informacje.

Poza tym na razie wszystko super ;-)

PS. Faktycznie błękitny mógłby być trochę bardziej zdecydowany... Zwłaszcza ten różnicujący posty.

andrek
Posty: 1843
Rejestracja: 27 gru 2004, 14:55
Deska: PocketAir/AirWave&Race/Bhoot
Latawiec: NOTUS Rev&Air
Lokalizacja: Słubice
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 mar 2010, 12:03

dziękuje :thumbsup:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 mar 2010, 12:30

patron pisze:Jest całkiem nieźle, faktycznie trzeba poprawić nagłówek.
Poza tym proponowałbym zmniejszyć wysokość poszczególnych wierszy w tabeli na stronie głównej - przy używaniu niższych rozdzielczości, zwłaszcza na laptopach, strona jest zbyt rozlaaaazła ;-)
I można by było zmniejszyć szerokość komórki na avatar i informacje.
PS. Faktycznie błękitny mógłby być trochę bardziej zdecydowany... Zwłaszcza ten różnicujący posty.


Zgadzam sie w 100% - przede wszystkim zmniejszyc wysokosc wierszy w tabeli :!: :!: Zobaczcie ile watkow mozna wcisnac np na kiteforum.com :!:
Aktualnie strona glowna konczy sie na moim ekranie na dziale spoty a wczesniej nie miescil mi sie tylko snowkiting!
Idealnie byloby skompresowac strone glowna tak, aby na przecietnym ekranie 1200x900 miescily sie wszystkie dzialy - jedno otwarcie i od razu wiadomo co sie pojawilo na forum :idea:
Pablo - zobacz ile miejsca zmarnowane jest na naglowek z logo i opcjami!

Logo - rozumiem ze to tymczasowe :?
Brakuje podpisow - nowi uzytkownicy nie beda wiedzieli kto jest kto. Jestem za podpisem np max 100 znakow (w jednej linii :!: ), zadnych banerow.
Co z tymi filmami - jak na razie u mnie probny filmik nie chodzi?

Poza tym :clap: :clap: :clap: Bardzo mi sie podoba.
Waldir - pamietasz jak ludzie narzekali na Sieplywa 2.0 :idea:
Za miesiac nie moglbys patrzec na stara wersje.

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 mar 2010, 12:45

Dzięki za pozytywne komentarze :) spodziewałem się, że z przyzwyczajenia do starej wersji będzie więcej negatywów :)

rolnik pisze:Sympatyczne tylko troche slabo rozdzielone kolejne odpowiedzi i kolejne tematy .Troche bardziej zdecydowany ten blekitny <papapa>

Pod Windowsem jest faktycznie bardziej rozmyte niż na Maku, poprawię kontrast.

march_in pisze:czy wątek mógłby odznaczać się jako przeczytany niezależnie od tego, na którą jego stronę wejdziemy? W tej chwili trzeba wejść na ostatnią.

Mógłby, ale chodzi właśnie o to żeby odznaczyć jako przeczytany w momencie kiedy przeczytasz najnowszy post.

waldir pisze:Nie mogę znaleźć linku do "posty od ostatniej wizyty" - jest w tej wersji taki?
Zdecydowanie wolałem stary wygląd forum ....... ten jest nieczytelny, sorki za krytykę ale chyba o to chodzi aby się podzielić wrażeniami czy nam tu dobrze czy nie.

Menu na górze po prawej :arrow: NOWE POSTY. Myślałem czy nie zrobić skórki nawiązującej do starego wyglądu forum do wyboru i rozważę to :)

szed pisze:Pare poprawek i bedzie super

Tak jak pisałem jeszcze trochę roboty zostało do wykonania :)

thb_588_12689292434244.jpg
thb_588_12689292434244.jpg (16.91 KiB) Przejrzano 3738 razy


onzo pisze:PAblo mam szukać logo w Corelu żeby je dopasowywać czy masz kompletnie nowy pomysł :?:

Dzięki Onzo, gdzieś też mam to logo :)

patron pisze:Poza tym proponowałbym zmniejszyć wysokość poszczególnych wierszy w tabeli na stronie głównej - przy używaniu niższych rozdzielczości, zwłaszcza na laptopach, strona jest zbyt rozlaaaazła ;-)


Z drugiej strony na iphonie przez duże czcionki i "tą rozlazłość" czyta się super. W standardowej wersji pozostanie tak jak jest, natomiast dorobię ewentualnie dodatkową skórkę bardziej "naćkaną"

BraCuru pisze:Brakuje podpisow - nowi uzytkownicy nie beda wiedzieli kto jest kto. Jestem za podpisem np max 100 znakow (w jednej linii :!: ), zadnych banerow.
Co z tymi filmami - jak na razie u mnie probny filmik nie chodzi?


Podpisy wyleciały definitywnie, będzie to rozwiązane w inny sposób i myślę, że wszyscy będą happy :) A propos marnowania miejsca na nagłówek, tak jak pisałem to jest wstępna wersja. Zdecydowanie trend postępuje w kierunku ekranów 1920x1200 pikseli, stąd wersja low-fi będzie dostępna jako dodatkowa skórka, którą będzie można ustawić w profilu.

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 mar 2010, 12:50

BraCuru pisze:Co z tymi filmami - jak na razie u mnie probny filmik nie chodzi?


proponuję potestować na forum offtopic, niewykluczone, że nie każdy filmik da się wrzucić. W razie problemów proszę o Prywatną Wiadomość.

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 mar 2010, 12:55

BraCuru pisze:Idealnie byloby skompresowac strone glowna tak, aby na przecietnym ekranie 1200x900 miescily sie wszystkie dzialy - jedno otwarcie i od razu wiadomo co sie pojawilo na forum :idea:


Inne wyjście to kliknąć na górze w link "NOWE POSTY" i od razu masz listę wszystkich nowych postów :arrow:

search.php?search_id=newposts

patron
Posty: 1908
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:10
Postawił piwka: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 mar 2010, 13:32

Wgrywanie nowego avatara nie działa...

I pod avatarami w polu data dołączenia do kiteforum trzeba ujednolicić miesiace np zamiast 'maj' jest maja ;-)

Oraz ponad całą stroną ukazuje się żółty pasek ;-)


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości