FlySurfer WAC upgrade

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
IgorS
Posty: 407
Rejestracja: 25 wrz 2003, 09:26
Deska: North/Nobile/Cab
Latawiec: Cabrinha, AirRush
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 1 raz
 
Post12 gru 2003, 13:36

Hej,

Szukam kontaktu do osób, które dokonały lub zamierzają zrobić upgrade swojego komorowca.
Osobiście mam Warrior'a 9.3 lecz ostatnio przeczytałem post o poważnej zmianie parametrów lotnych po upgradzie (zwiększenie zakresu aż do 8B), więc zaczynam się wahać ze sprzedażą.

Dostałem odpowiedź od Jens@kiteschule.com, który dokonuje takich zmian ale koszty są dosyć znaczne [w euro], patrz na koniec tego posta.

Na stronie http://laracil.free.fr/wac jest pokazane jak dokonać zmian ale moje pierwsze próby robione latem zakończyły się fiaskiem.
Być może coś sknociłem i spróbuję zrobić to jeszcze raz, ale Jens pisze, że zmiany mogą objąć jeszcze specjalny trimming w zależności od daty releasu latawca.

E-mail od Jens'a.
I can send the Kit. But the problem is, I must setup each kite.
Flysurfer has so many modifications in your kites. The problem is, it
is very difficult to change yourself. I can do it, for you with two
variant´s. One is with the new psycho bar, 230.- + 10.- for
international delivery, and the other is 140.- + 10.- for international
delivery for the WAC with original Warrior bar and adjuster.

You can choose between two variants
1. Psycho-carbon bar, inkl Rotorleash, Adjuster, Lines, Delivery for
184.-
2. Depowerbuckle, Adjuster, Leines, Delivery for 90.-

Aloha Jens

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 gru 2003, 13:41

Jeden kajta na wszystkie warunki, to nie bedzie działać.
Na pewno w którymś z zakrseów (dolnym, badz gornym) bedzie zachowywał sie bardzo słabo:
- gorszy ciąg w gore
- gorsza satbilnosc
lub np.
- gorsza prędkość

Faktu, ze trzeba miec min.2 latawce według mnie nikt nigdy nie przeskoczy.

pozdrawiam
cH

Awatar użytkownika
IgorS
Posty: 407
Rejestracja: 25 wrz 2003, 09:26
Deska: North/Nobile/Cab
Latawiec: Cabrinha, AirRush
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 1 raz
 
Post12 gru 2003, 14:43

Jak najbardziej się zgadzam że jednym latawcem nie pokryjemy całego zakresu wiatorwego, ale tutaj poruszamy sie w zakresie wiatrow od dobrego 4B, czyli jak dla mnie komorowca jest to gorny zakres wiatrowy. Z moich doświadczeń wynika, że zazwyczaj powyzej 5B wiatr zaczyna się robić porywisty i trudno jest zapanować nad komorą.
Ten upgrade ma zminimalizować wpływ szkwałów, przez zwiększenie stabilności latawca, a i przy okazji zmienia się przełożenie de-powera z 1:2 na 1:4.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 gru 2003, 15:28

Napisz do Andrzeja - dystrybutora flysurfera - moze cos Ci doradzi albo ma jakis zestawik waca do podpiecia w celu sprawdzenia jak to bedzie dzialac... Co Ci szkodzi? http://www.airman.pl

Pozdr.
Kibi

Awatar użytkownika
majer
Posty: 699
Rejestracja: 11 sie 2003, 23:46
Lokalizacja: Chodzież
Kontaktowanie:
 
Post13 gru 2003, 01:08

napisz jeśli możesz na czym ten system dokladnie polega :?:

majer

Awatar użytkownika
IgorS
Posty: 407
Rejestracja: 25 wrz 2003, 09:26
Deska: North/Nobile/Cab
Latawiec: Cabrinha, AirRush
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 1 raz
 
Post16 gru 2003, 13:07

System WAC ma na celu zwiększenie zakresu pracy latawca - dotyczy to tylko latawców komorowych, zwłaszcza firmy FlySurfer

Jest to kombinacja linek, które w zależności od położenia depower'a powodują zmianę charakterystyki nośnej latawca.
Patrząc na profil boczny latawca widać dwie charakterystyczne płaszczyzny, część natarcia, oraz spływu, gdzie latawce twarde posiadają tylko jedna płaszczyznę.

Standardowo w latawcach typu Warrior pierwsza płaszczyzna nie zmienia kąta natarcia względem wiatru przy manipulacji de-power'em, natomiast po zastosowaniu nowego systemu wiązań linek, już jest ona zmienna powodując jakże nowe zachowanie latawca przy tym samym wychyleniu depower'a.

Dodatkowo, w pozycji full-power generowany jest dużo większy ciąg latawca.
Wadą WAC'a jest to, że latwiec taki może zalatywać za głowę (tak wyczytałem w jednym z postów)

Dostałem e-mail'a od gościa, który zrobił sobie upgrade u Jens'a i stwierdził, że wygląda on dokładnie jak na linku jaki wypostowałem poprzednio, więc można sobie pare złoty oszczędzić i samemu pokombinować.

Również rotor leash zamierzam zrobić samemu, gdyż jest on dosyć banalny, a z drugiej strony jakże słuszny w zastosowaniu (rysunek widoczny na stronie FlySurfer'a)

Jakby co służę pomocą: iswiersz@yahoo.com

Budzik
 
Post20 gru 2003, 06:11

Czesc
Ja zmienilem na WAC sytem 16, 5 Warior. Flysurfer przyslam mi wszystkie dodatkowe linki z instrukcja jak je zalozyc. Dodatkowo kupilem drazek od Psycho. Naprawde jest duzo lepiej. Latawiec troszeczke inaczej reaguje ale mozna sie do tego przyzwyczaic. Ale nie przelatuje. Za to przy mocniejszych szkwalach masz znacznie lepszy depower
Pozdrowienia
IgorS pisze:Hej,

Szukam kontaktu do osób, które dokonały lub zamierzają zrobić upgrade swojego komorowca.
Osobiście mam Warrior'a 9.3 lecz ostatnio przeczytałem post o poważnej zmianie parametrów lotnych po upgradzie (zwiększenie zakresu aż do 8B), więc zaczynam się wahać ze sprzedażą.

Dostałem odpowiedź od Jens@kiteschule.com, który dokonuje takich zmian ale koszty są dosyć znaczne [w euro], patrz na koniec tego posta.

Na stronie http://laracil.free.fr/wac jest pokazane jak dokonać zmian ale moje pierwsze próby robione latem zakończyły się fiaskiem.
Być może coś sknociłem i spróbuję zrobić to jeszcze raz, ale Jens pisze, że zmiany mogą objąć jeszcze specjalny trimming w zależności od daty releasu latawca.

E-mail od Jens'a.
I can send the Kit. But the problem is, I must setup each kite.
Flysurfer has so many modifications in your kites. The problem is, it
is very difficult to change yourself. I can do it, for you with two
variant´s. One is with the new psycho bar, 230.- + 10.- for
international delivery, and the other is 140.- + 10.- for international
delivery for the WAC with original Warrior bar and adjuster.

You can choose between two variants
1. Psycho-carbon bar, inkl Rotorleash, Adjuster, Lines, Delivery for
184.-
2. Depowerbuckle, Adjuster, Leines, Delivery for 90.-

Aloha Jens

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 gru 2003, 14:17

BUDZIK - Piotrek Budziszewski???
Jak żyjesz???

pozdro
Koniu

Budzik
 
Post21 gru 2003, 20:45

Crazy Horse pisze:BUDZIK - Piotrek Budziszewski???
Jak żyjesz???

pozdro
Koniu

Czesc Lukasz
U mnie wszystko OK
Mialem dzisiaj jechac nad Zatoke Meksykanska. Jest 20 stopni. temp wody 15, dobry wiatr, ale te przygotowania swiateczne.
Moze pojade w pierwszy dzien swiat.
moj e-mail piotrbudziszewski@o2.pl
pozdro


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości