kryteria doboru dlugosci linek

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post16 gru 2003, 17:59

Witam!
Grupa zastyga powoli ,nikt nigdzie nie jezdzi wiec moze troche poteoretyzujemy :wink: .Czy sa jakies kryteria doboru dlugosci linek do latawca czy kazdy ma takie jakie mu pasuja.Dla przykladu ja do 18 mam 20m linki chociaz "fabrycznie"powinny byc dluzsze ( podobno jest szybszy w powietrzu ale ma slabszy ciag; nigdy na dluzszych go nie puszczalem) .Do 13 uzywam 27 m ,ale wiem ze sa tacy ktorzy do mniejszych latawcow uzywaja nawet 37m linek
Jaki to moze miec wplyw na restart duzego latawca . :roll:

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 gru 2003, 20:51

założmy, ze masz dwa latwce i do wiekszego uzuwasz krótszych linek a do mniejszego dłuższych, to:

1. zmniejszasz sobie zakres waitrowy, jaki oferują ci te dwa latawce przy używaniu std. linek
2. przyjemne jest to, ze "przyspieszasz" duzego i "zwalniasz" małego, co niweluje troche problem podczas zmiany rozmiarów, kiedy pojawia się problem z opanowaniem mniejszego kajta
3. duzyl kajt - "opóźniasz" sobie pierwsze ślizgi przy słabym wietrze
4. duży kajt - zmniejsza się siła ciągu do góry :(
5. mały - zwiększasz moc i ciąg do góry -> dłużej lecisz, lepszy hangtime :D

Na Twoim miejscu zamieniłbym raczej linki na barach i długie plątał z dużym kajtem a krótsze z małym.

Najlepiej byloby jednak wdług mnie używać std, tej samej długości do obydwu rozmairów i ewentualnie, kiedy bedzie bardzo mocno na malego kajta, to zakładaj krótkie linki, zeby dłuzej go zdusic :)

pozdrawiam
flyingHorse

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post16 gru 2003, 21:48

Ok .A co z restartem .Czy trudniej jest zrestartowac latawca na krotszych linkach czy jest to bez znaczenia. :beer:


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości