Puchar Polski 2011 - czy będę startowała / startował?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.

W jakiej konkurencji i kategorii PP chcesz wziąć udział w tym sezonie?

1. Kobiety freestyle - juniorki
0
Brak głosów
2. Kobiety freestyle - młodziczki
1
3%
3. Kobiety freestyle - seniorki
1
3%
4. Kobiety freestyle - masterki
0
Brak głosów
5. Mężczyźni freestyle - juniorzy
2
5%
6. Mężczyźni freestyle - młodzicy
1
3%
7. Mężczyźni freestyle - seniorzy
8
21%
8. Mężczyźni freestyle - mastersi
1
3%
9. Kobiety racing - juniorki
0
Brak głosów
10. Kobiety racing - seniorki
2
5%
11. Kobiety racing - masterki
1
3%
12. Kobiety racing - grand masterki
3
8%
13. Mężczyźni racing - juniorzy
1
3%
14. Mężczyźni racing - seniorzy
8
21%
15. Mężczyźni racing - mastersi
7
18%
16. Mężczyźni racing - grand mastersi
2
5%
 
Liczba głosów: 38

profistyle
Posty: 155
Rejestracja: 06 paź 2009, 17:25
Dostał piwko: 6 razy
 
Post13 mar 2011, 22:13

Od tamtych mistrzostw sporo sie zmieniło
wprowadzono klasę desek seryjnych z ograniczeniem ilosci kitów
Podobno mamy się rozwijać- czy w takim razie np.Błaszko Księciu czy Niebrzydki mają zamienić deske race na twintipa zeby
dać szanse innym na ściganie-czy to raczej reszta powinna coś przyinwestować- zarówno w trening jak i sprzęt
Na zakończonych ostatnia zawodach kite tour Asia - Thailandczyk wygrał ostatnie wyscigi z mistrzem świata
Brunem Sroką- Thailandczyk ma 2 kity i starą deske northa z 2009 roku- czyli jednak można.
Mamy dwa dni na zawodach forda- i jezeli nie ma dosc dobrej prognozy to zawody ratuje race
(TWIN TIP NIE PLYWA POD WIATR JAK JEST OK 8-10KNT)
więc nigdy na to nie bedzie czasu ani warunków i jest to uwsteczmnianie
Ale będę komsekwentny- tak samo jak pisałem ostatnio
NIE MA 5 OSÓB W DANEJ GRUPIE- NIE MA KLASYFIKACJI-DOTYCZY TO TEŻ RACE

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 mar 2011, 10:59

Crazy Horse pisze:A MP Wave ?!

Fajnie byłoby wiedzieć ilu osób się spodziewać, zwłaszcza, że impreza będzie rozgrywana po raz pierwszy.
Oczywiście wszysyc przez forum i tak się nie zapowiedzą ale...


Robilem taka ankiete w zeszlym roku bylo z 60 osob zdecydowanych na prognoze. jak Ci sie chce to mozesz poszukac :)

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post14 mar 2011, 15:24

jacekdaktera pisze:Czy dobrze zrozumiałem, jeśli w Zakopanem będzie skakal tylko Małysz to ..." Co nam po takich miszczach...."

Dokładnie tak. By być mistrzem trzeba zmierzyć się ze swoimi słabościami, spokojem i perfekcją przewyższyć swoich przeciwników i dać dowód, że jest się psychicznie i fizycznie najlepszym ze wszystkich. Małyszowi byłoby pewnie wstyd nazwać się mistrzem po takich zawodach.
To reguła z którą nie można się kłócić, nasz instynkt. Gdyby było inaczej, to w Koloseum grane by były sztuki teatralne...

Trochę głupio, ale szczerzę- innymi słowami:
NIE MA 5 ZAWODNIKÓW - NIE MA KATEGORII ! :wink:

Ksiaze
Posty: 209
Rejestracja: 01 paź 2003, 13:46
Lokalizacja: W-wa
Dostał piwko: 29 razy
 
Post16 mar 2011, 10:17

jak byśmy byli zawsze tacy zasadniczy z pięcioma osobami do danej kategorii,
to chyba nigdy by się nie rozegrała kategoria kobiet i juniorów na Fordzie..
Juniorzy to przyszłość i trzeba ich wspierać,
a panie nas świetnie reprezentują na Świecie, także głupio by było doprowadzić do sytuacji,
gdy druga i trzecia zawodniczka Światowego rankingu nie może wystartować w Polsce bo nie ma dla niej kategorii..
trzeba szukać kompromisu, który będzie dobry dla rozwoju kitesurfingu a nie sztywne zasady, BO TAK....
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 mar 2011, 11:06

Ksiaze pisze:gdy druga i trzecia zawodniczka Światowego rankingu nie może wystartować w Polsce bo nie ma dla niej kategorii..
trzeba szukać kompromisu, który będzie dobry dla rozwoju kitesurfingu a nie sztywne zasady,


Ale wówczas mogą startowac w open facetów i tak na dobrą sprawę to lepiej na tym wyjdą bo:
- będą miały równych przeciwników,
- powalczą dłużej w drabince - czyli zaliczą więcej heatów,
- nadal zgarną atrakcyjną kasę jak wejdą do pierwszej 10-tki - w co wcale nie wątpię.

W przeciwnym razie będziemy robić heaty dla 2 dziewczyn? I co nagradzamy je pulą 25%? Za jeden heat dwuosobowy?

Bez paniki - jestem przekonany, że dziewczyny z KIA zostaną ośmielone atrakcyjnymi nagrodami w PP :clap:

Poz atym prosiłby zawodników PSKite, aby przenieśli dyskusje o ich zawodach na właściwe forum czyli PSKte :idea:

Ksiaze
Posty: 209
Rejestracja: 01 paź 2003, 13:46
Lokalizacja: W-wa
Dostał piwko: 29 razy
 
Post16 mar 2011, 11:52

no dobrze, Asia i Karolina wielu chłopaków zmiażdżą w heacie,
ale co jeśli prócz nich przyjadą 2 młode słabsze zawodniczki-
-puszczamy całą czwórkę z chłopakami? zgodnie z nowymi przepisami,
czy puszczamy im osobny 4osobowy heat tak jak do tej pory..
niektóre rozwiązania się sprawdzały i warto je kontynuować..

Awatar użytkownika
zgred
Posty: 2614
Rejestracja: 30 paź 2005, 19:20
Deska: nbl
Latawiec: ozone, best
Lokalizacja: Pułtusk-Władek-Sopot-Gdańsk :)
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post16 mar 2011, 12:39

Ksiaze pisze:no dobrze, Asia i Karolina wielu chłopaków zmiażdżą w heacie,
ale co jeśli prócz nich przyjadą 2 młode słabsze zawodniczki-
-puszczamy całą czwórkę z chłopakami? zgodnie z nowymi przepisami,
czy puszczamy im osobny 4osobowy heat tak jak do tej pory..
niektóre rozwiązania się sprawdzały i warto je kontynuować..



a czy to nie jest tak, że aby startować w PP czy MP to trzeba mieć jakieś tam umiejętności?
Przecież jak ja bym wystartował w zawodach to mam gwarantowane ostatnie miejsce dlatego się tam nie pcham bo nie mam zacięcia.
Skoro ktoś przyjeżdża na poważne zawody to niech będzie poważny a nie podchodzi do tego jak turysta - o jestem akurat w okolicy to sobie wystartuję tak dla jaj.
4 dziewczyny puszczone w męskiej kategorii? Czemu nie, przecież tam bardziej sprawdzą swoje umiejętności niż z samymi kobietami.
Jeżeli mają bakcyla na ostrą rywalizację to taki heat z facetem chyba bardziej zmotywuje do dalszego rozwoju.

Z mojego punktu widzenia - nie jako sponsora, organizatora, zawodnika - tylko WIDZA i kibica dużo bardziej ciekawy jest spektakl gdzie się coś dzieje niż gdy wynik konkurencji jest z góry przesądzony bo przyjechała tylko np Karolina i niewiadomokto z kempingu obok (kto jeszzcze nie umie napompować dobrze latawca)

A co do race. Kurcze panowie jakby tak na tor F1 wpuścić kilku zawodników w polonezach borewiczach to taki wyścig na pewno był by fascynujący tylko się tak zastanawiam czy ta fascynacja nie przerodziła by się w żenadę po 2 okrążeniach.

Spójrzcie na te zawody oczami widzów a nie zawodników i trenerów. :hand:

profistyle
Posty: 155
Rejestracja: 06 paź 2009, 17:25
Dostał piwko: 6 razy
 
Post16 mar 2011, 13:35

dziewczyny niech sobie startują
ale jak nie ma kategori bo nie ma ich 5 - to nie a kasy
innymi słowy jezeli bedzie tylko np.Asia i Karolina to po prostu Ford je przez cały sezon sponsoruje
za samo pojawienie się na zawodach
Troche nie fair w porównaniu do reszty stawki

jak mowimy o wspieraniu to na razie mamy mistrzostwa polski race w terminie
PKRA w Niemczech- dla każdego zawodnika który walczy o bycie w teamie czy o sponsorów to mega problem
Nigdy w windsurfingu w którym ścigałem sie przez ładnych parę lat impreza mistrzowska w kraju nie kolidowała
z zawodami międzynarodowymi dużej rangi-

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 mar 2011, 13:42

zgred pisze:4 dziewczyny puszczone w męskiej kategorii? Czemu nie, przecież tam bardziej sprawdzą swoje umiejętności niż z samymi kobietami.
Jeżeli mają bakcyla na ostrą rywalizację to taki heat z facetem chyba bardziej zmotywuje do dalszego rozwoju.


Ale co Ty piszesz, to tak jakbyś chciał puścić gimnastykę kobiet i mężczyzn razem - taka jest róznica w trudności technicznej. OPEN, oczywiście, ale sytuacja gdy są 2 dobre dziewczyny i 2 słabsze ale wciąż z szansą walki o 3cie powoduje że te dwie słabsze nie mają po co przyjeżdżać bo i tak odpadną w pierwszym heacie z facetami. Skończy się tak że jeśli Karolina i Asia nie będą wygrywać z facetami w OPEN to też przestaną jeździć bo po co mieć np 5 miejsce w OPEN jak można pojechać w tym samym czasie za granicę i wygrać.

Mamy małą reprezentację kobiet, to prawda, ale bardzo mocną za to, dlatego skazywanie ich na brak tytułu jest bez sensu moim zdaniem. Może zawody dla dziewczyn z powodu słabej frekwencji, od 3? 4? osób. :idea: :?:

ale ja się w tym temacie naprawdę nie znam ;)

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 mar 2011, 13:44

profistyle pisze:dziewczyny niech sobie startują
ale jak nie ma kategori bo nie ma ich 5 - to nie a kasy



dokładnie :thumbsup:

Awatar użytkownika
zgred
Posty: 2614
Rejestracja: 30 paź 2005, 19:20
Deska: nbl
Latawiec: ozone, best
Lokalizacja: Pułtusk-Władek-Sopot-Gdańsk :)
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post17 mar 2011, 00:42

przemass pisze:Mamy małą reprezentację kobiet, to prawda, ale bardzo mocną za to, dlatego skazywanie ich na brak tytułu jest bez sensu moim zdaniem. Może zawody dla dziewczyn z powodu słabej frekwencji, od 3? 4? osób. :idea: :?:

ale ja się w tym temacie naprawdę nie znam ;)


a może jakaś inna punktacja - tak żeby wyrównać szansę

darkowic
Posty: 401
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 mar 2011, 09:08

Ja widze 2 problemy - pierwszy jak pisal Marek, że trzeba oddać pulę 25 % nagród dla tylko 2 startujących dziewczyn.

Ja nie wiem dlaczego trzeba!! Ja osobiście zmnijszyłbym pulę nagród w przypadku gdy nie ma odpowiedniej konkurencji.
Likwidacja kategorii pozbawia dziewczyny pokazania się, zdobycia tytułu, co dla nich napewno jest pomocne przy szukaniu sponsora na kolejny rok.

Reasumując, niech same zdecydują, czy opłaca im się wystartowac za mniejsze nagrody, ale mieć tytuł itp.

Jeśli KS ma się rozwijac to nie można likwidowac kategorii poniewaz jest za mało zawodników. Co jak co ale pływajace dziewczyny są promocją polskiego KS.

Reasumując: minimalna licza 2 startujących.

Drugi problem to kwestie techniczne i organizacyjne zawodów, o których nie będę się wypowiadał.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 kwie 2011, 11:33

Chciałbym juz przedstawić regulamin PP ale niestety czekam jeszcze na poprawki od Zarządu.
Dlatego nie mogę dalej dyskutować na temat warunków stworzenia jakiejkolwiek kategorii.

Podbijam tym samym temat licząc, że znajdzie się więcej chętnych bo cyrk PP rusza już za 3 tygodnie.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 maja 2011, 12:42

Regulamin jest opublikowany ale już za późno na dalsze dyskusje.

Teraz chciałbym podsumować ankietę:

Freestyle: 2 laski, 12 facetów

VS

Racing: 6 lasek i 17 facetów.

Już w sobotę zobaczymy ilu zawodników faktycznie sie pojawi :idea:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2011, 11:46



Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości