Kite Center - nie polecam

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
mg25683
Posty: 8
Rejestracja: 16 mar 2011, 15:40
 
Post16 mar 2011, 17:16

Zdecydowanie nie polecam usług firmy Kite Center Michał Skorupa

Z koleżanką zapłaciliśmy po 1000 PLN za 2x10 godzin szkolenia.
Zgodnie z ofertą na stronie, którą dodatkowo potwierdziłem mailem miało być tak:
"10h szkolenia: 1000 zł

lekcja indywidualna: 150 zł

+ mailowo dowiedziałem się że grupa jest max 2osobowa"



Na miejscu instruktor powiedział nam że się nie wyrobi, bo nie umawiał się z nikim na taką ilość godzin. Choć trzeba przyznać że się starał.


Ostatecznie wyjeździliśmy w sumie 10 godzin (fakt że większą część z tego indywidualnie, bo grup na tym samym levelu nie było). Czyli połowę tego za co zapłaciliśmy. A nawet wyceniając całość jako lekcje indywidualne, to cała ta atrakcja powinna kosztować 1500 PLN (500 do zwrotu). Chociaż nie widzę powodu żeby traktować to jako lekcje indywidualne, bo płaciliśmy za naukę w grupie, a że grupy nie było to mnie akurat ryba.

Po powrocie napisałem w tej sprawie do MS. Przez całe 3 miesiące (tak, trzy miesiące) ściemniał że bada sprawę, musi pogadać z instruktorem, etc.

W końcu cieprliwość się wyczerpała, napisałem że jak zaraz nie odda kasy to wyciągnę jego brudy publicznie. Odpisał że zgodnie z jego wyliczeniami należy się zwrot 100 PLN (tak, sto !) i że potwierdza wykonanie przelewu. Było to doskonałe podsumowanie jego zawodowej uczciwości, bo nawet co do tej stówy skłamał - do tej pory kasy nie dostałem.

Awatar użytkownika
Qba-EPP11
Posty: 2191
Rejestracja: 03 mar 2005, 14:25
Deska: Czapla Kite., Moses
Latawiec: RRD, Cabrinha, Airush
Lokalizacja: Dyhrenfurth
Dostał piwko: 15 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 mar 2011, 17:51

Miałem w tej sprawie nie zabierać głosu ale sumienie mi nie pozwala.
To już któraś z koleii osoba mająca zła doświadczenia z w.w.
Dwa tyg temu skontaktował się ze mną człowiek który przeczytał ten wątek http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=30960&p=234824&hilit=kitecenter#p234824
W moim przypadku po wpłaceniu kasy za tube ściemniano że już wysłana itd. gdzie tak na prawde leżała sobie w magazynie.
Czas leci pływać trza a tu nie mana czym bo tuba dalej w Jastarni. Doczekałem się w końcu ale kosztowało mnie to dużo nerwów (a jestem zajebiśćie nerwowy jak coś nie idzie po mojej myśli) i telefonów . Powiedziałem że już nic od nich nie wezme choćby byli ostatni na ziemi.
Odnośnie kolegi co się ze mną skontaktował to standardowo - Kasa wpłynęła (latawiec czyli nie mała) kontakt się urwał, lub ściema ze już wysłany.
Poradziłem mu żeby zgłosił sprawe na policje jak sie nic nie zmieni i opisał to na KF.
Na razie nic nie pisał więc może sprawa zakończona.NIe wiem.
Mam tylko nadzieje że konkurencja i prawo rynku zniszczy takich nieuczciwych przedsiębiorców.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 mar 2011, 20:03

JA czegoś nie rozumiem. Wzięliście 2x10h i uczyliście się razem tak :?: Razem tworzyliście "grupę" 2 osobową tak :?: Czy uczyliście się indywidualnie :?: A może każde z Was po 5h :?:

Bo ja z tego co napisałeś rozumiem, że uczyliście się razem 10h i zapłaciliście za to 2tysie, chociaż Ty uważasz, że powinniście zapłacić 1000zł. I jeżeli jest tak jak ja to zrozumiałem to nie masz racji - każde z Was uczyło się w grupie 10h - nigdy nie ma tak, że w grupie każdy trzyma kite'a po 10h. Na żadnym kursie - nie tylko kite'owym. No chyba że mowa o kursach na prawo jazdy...

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 mar 2011, 20:18

onzo pisze:JA czegoś nie rozumiem. Wzięliście 2x10h i uczyliście się razem tak :?: Razem tworzyliście "grupę" 2 osobową tak :?: Czy uczyliście się indywidualnie :?: A może każde z Was po 5h :?:

Bo ja z tego co napisałeś rozumiem, że uczyliście się razem 10h i zapłaciliście za to 2tysie, chociaż Ty uważasz, że powinniście zapłacić 1000zł. I jeżeli jest tak jak ja to zrozumiałem to nie masz racji - każde z Was uczyło się w grupie 10h - nigdy nie ma tak, że w grupie każdy trzyma kite'a po 10h. Na żadnym kursie - nie tylko kite'owym. No chyba że mowa o kursach na prawo jazdy...


Dokładnie taką sprawę miałem z parą kursantów w Rewie - jeśli myślisz tak, jak pisze Onzo - niestety nie masz racji. Zapłaciłeś 2x1000 zł za 2 x 10 h w grupie 2os. Jeśli miałeś lekcję z koleżanką przez 10 h, oboje macie skończony kurs. Także napisz dokładniej proszę ile godzin byłeś w wodzie Ty a ile koleżanka lub ile byliście razem.

Awatar użytkownika
bronix
Posty: 564
Rejestracja: 17 wrz 2007, 16:35
Lokalizacja: NPI Pisz /no i Brzeźno
Postawił piwka: 1 raz
 
Post16 mar 2011, 20:30

czyli generalnie wszyscy lecicie na tych kursach w ch*** na maxa :doh: bo 10h to 10h a nie 10h w grupie z czego 4-5h mam kontakt z latawcem ,bo jak dobrze rozumuje to instruktor nie spędza po 10h z każdym tylko np 10h z dwu lub trzy osobową grupą :clap: :mrgreen: .Czyli jak zwyklę trzeba czytać to co jest napisane drobnym druczkiem

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post16 mar 2011, 20:34

Grupa to grupa, jak idziesz pokopac pilke z 5 kumplami przez godzine
to tez nie kopie jej kazdy z was po godzinie tylko musicie kooperowac.
Zdaje sie ze u nas trzeba pisac wszystko WIELKIMI LITERAMI
Swoja droga to wow... ciemnosc widze, widze ciemnosc !!!

Pozdro...

Awatar użytkownika
primo04
Posty: 880
Rejestracja: 25 lis 2006, 00:05
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 mar 2011, 20:46

Nie trzymam żadnej ze stron i nie znam relacji z obu stron, ale cała ta sytuacja jeszcze raz utwierdza mnie w tym że nie ocenione są szkolenia indywidualne w rozumieniu jednej osoby szkolącej jako jednostka "szkoła".

Gdy ja się uczyłem też mnie zrobili w ch**a w jednej z dużych szkół.

Szkoliłem się wraz z żoną i nie dość że nigdy nie było instruktorów, albo sprzętu to jak już był to za każdym razem inny, a gdy przyszedł wrzesień to szkółka się zawinęła i sorry winetu.

W następnym sezonie umówiłem się z moim koleżką który zrobił instruktora i nie dość że skasował mnie pół ceny to nauczył mnie pływać w 3 dni :thumbsup:

Gumiś.
Posty: 203
Rejestracja: 09 wrz 2007, 09:06
Lokalizacja: Poznań/Małe morze
Kontaktowanie:
 
Post16 mar 2011, 20:52

mgcośtam na jakiej podstawie doszedłeś do wniosku, że godziny indywidualne obejmują dwie osoby skoro są INDYWIDUALNE? proponuję zrobić kurs z antylamerstwa!

jak czytam takie brednie to tylko się wku%#@!+ a to, że zagmatwali się z kilkoma zamówieniami na taką ilość jaką mają to rzecz ludzka i każdemu zdarza się dać mówiąc dosadnie DUPY ;]

Gratulacje, żyjemy w coraz bardziej popie$%^#$^#$^ społeczeństwie hejterów. Wszyscy sobie podłóżmy nogi! tak trzymać!

Awatar użytkownika
Qba-EPP11
Posty: 2191
Rejestracja: 03 mar 2005, 14:25
Deska: Czapla Kite., Moses
Latawiec: RRD, Cabrinha, Airush
Lokalizacja: Dyhrenfurth
Dostał piwko: 15 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 mar 2011, 21:13

Gumiś. pisze: a to, że zagmatwali się z kilkoma zamówieniami na taką ilość jaką mają to rzecz ludzka i każdemu zdarza się dać mówiąc dosadnie DUPY ;]

Nie wiem jak jest u Nich ze szkoleniami bo temat mnie zupełnie nie interesuje ale jeśli chodzi o handlowanie i robienie interesów to w dawaniu DUPY większych wyjadaczy nie spotkałem. I nie jest to tylko moja opinia więc wybacz.

mg25683
Posty: 8
Rejestracja: 16 mar 2011, 15:40
 
Post16 mar 2011, 21:33

Onzo i Gumiś proponuję żebyście jeden z drugim poćwiczyli czytanie ze zrozumieniem na jakiś prostszych materiałąch typu "Plastusiowy Pamiętnik" bo ewidentnie macie z tym problem, a ja Wam jeszcze raz tlumaczyć nie zamierzam;)

Zresztą co mnie tam jacyś internetowi krzykacze, mam nadzieje że "reklama" się szybko zaindeksuje bo szkoda żeby Kite Center dalej dymał ludzi.
Tak więc narka chłopaki, ja spadam.

Kite Center Michał Sorupa - nie polecam


(a zresztą, niech stracę, jeszcze raz:

zapłaciliśmy 2x1000 PLN miało być za to 2x10 godzin w grupie zgodnie z ofertą "max dwuosobowej".

Mieliśmy doładnie:
1 godzinę razem
Ja 3,5 godziny samemu
Ewa 4,5 godziny samemu.

Nawet licząc to po cenach za szkolenie indywidualne ja powinienem zabulić (1+3,5)*150 PLN = 675 a Ewa (1+4,5)*150 PLN = 825 -> 675+825 = 1500
Ostatnio zmieniony 16 mar 2011, 21:47 przez mg25683, łącznie zmieniany 1 raz.

patron
Posty: 1908
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:10
Postawił piwka: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 mar 2011, 21:40

Nara.

Szkoda ze nie odpowiedziałeś na pytania i wątpliwości Michała Przemka itd.

Twoje doszczętne wyjaśnienie pozwoliłoby rozstrzygnąć niepewność i ostatecznie postawić krzyżyk na szkole.

A pytanie trudne nie było: Ile każde z Was ćwiczyło godzin w grupie dwuosobowej a ile sam na sam z instruktorem.

Ale cóż.
Widocznie też jestem pieniaczem i nie umiem czytać ze zrozumieniem.
Na wszelki wypadek jeszcze raz podejdę do egzaminu po szkole podstawowej aby sprawdzić czy nie jestem ułomny ;-)

Gumiś.
Posty: 203
Rejestracja: 09 wrz 2007, 09:06
Lokalizacja: Poznań/Małe morze
Kontaktowanie:
 
Post16 mar 2011, 21:45

masz pecha, bo trafiłeś na instruktora i gdybyś ze mną miał się rozliczać pogoniłbym cię szybko internetowy napinaczu, który chciałby jeszcze kurs za frajer z podtarciem dupy.

i mam nadzieję, że zrezygnujesz z kitea, bo hejterów na wodzie nam nie trzeba. NARA


P.S. Pisz ze zrozumieniem a później oczekuj od nas czytania ze zrozumieniem. Zabrałeś głos w temacie wrażliwym opisując problem niejasno, więc nie dziw się, że taka była reakcja
Ostatnio zmieniony 16 mar 2011, 22:16 przez Gumiś., łącznie zmieniany 1 raz.

patron
Posty: 1908
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:10
Postawił piwka: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 mar 2011, 21:46

W tym temacie można instruktorów naliczyć co najmniej czterech ;-)

mg25683
Posty: 8
Rejestracja: 16 mar 2011, 15:40
 
Post16 mar 2011, 22:28

onzo pisze:JA czegoś nie rozumiem. Wzięliście 2x10h i uczyliście się razem tak :?: Razem tworzyliście "grupę" 2 osobową tak :?: Czy uczyliście się indywidualnie :?: A może każde z Was po 5h :?:

Bo ja z tego co napisałeś rozumiem, że uczyliście się razem 10h i zapłaciliście za to 2tysie, chociaż Ty uważasz, że powinniście zapłacić 1000zł. I jeżeli jest tak jak ja to zrozumiałem to nie masz racji - każde z Was uczyło się w grupie 10h - nigdy nie ma tak, że w grupie każdy trzyma kite'a po 10h. Na żadnym kursie - nie tylko kite'owym. No chyba że mowa o kursach na prawo jazdy...


Jeżeli sytuacje w której jedna osoba się uczy, a druga leży na plaży albo je obiad można uznać za "naukę w grupie dwuosobowej", to masz rację: każde z nas wyrobilo te 10 godzin. Ale jeżeli mam płacić gościowi za to że ja leżę na plaży kiedy on kogoś uczy to sorry, ale wolę lekcje indywidualne niż taką naukę grupową.

Sorry że Cię zjechałem - z rozpędu trochę po przeczytaniu posta Gumisia;)

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 mar 2011, 22:37

Dokładnie, bo też temat jest dość palący - w zasadzie chciałem go poruszyć już dość dawno temu.

Tak więc po pierwsze - pohamujcie może nerwy powyżej, bo to dobrze nie robi ani instruktorom ani szkołom, a niestety zyskują freelancerzy uczący zza krzaka za pół ceny, nie zawsze nawet za pół jakości ;)

Po drugie, wtórny analfabetyzm połączony z cfaniactwem ( mówię o mojej sytuacji ) się zdarza. A więc przykład teoretyczny: w ofercie szkoły jest kurs grupowy i godziny indywidualne.
Za 10 h kursu grupowego płacimy 1000 pln. Spędzamy te 10 h z naszą koleżanką/kolegą w grupie przez 10h. Dlaczego? Ponieważ gdybyśmy chcieli je spędzać SAMOTNIE :arrow: szkoła oferuje kurs indywidualny za 150 pln za h. Wtedy można zapłacone 1500 pln spedzać z instruktorem sam na sam w wodzie. Opcja bardzo dobra, ale jeśli się super nie spieszymy, najlepiej jest wziąć kurs grupowy do skutku i po prostu uczyć się DO SKUTKU.( zakładam że wybraliśmy UCZCIWĄ szkołę która nas do skutku nauczy )

Po trzecie mg25683 nie wyraziłeś się do końca jasno więc nie dziw się że powstały kontrowersje ;) Niestety liczby mówią same za siebie no i wychodzi na niekorzyść szkoły...


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości