Odwieszam: Sprawa Pauli i Pluta

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
Butcher
Posty: 284
Rejestracja: 12 kwie 2011, 09:57
Deska: SS Crisis
Latawiec: SS Rally
Lokalizacja: Bydgoszcz/São Paulo
Postawił piwka: 27 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post04 sty 2012, 14:53

Color1, jedno pytanie - czy po tej calej akcji zglosily sie do Ciebie osoby, ktore polecily Pluto?
sam chyba prosiles o ich wsparcie w jednym z pierwszych postow...

mazar
Posty: 356
Rejestracja: 13 lis 2007, 13:24
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post04 sty 2012, 17:12

z działań windykacyjnych - tych zgodnych z prawem - można spróbować (po uzyskaniu nakazu) zgłosić oszustów do Krajowego Rejestru Długów / Biura Informacji Kredytowej - info o nich będzie dostępne nie tylko osobom związanym z KF i z pewnością utrudni im to życie i być może skłoni do spłaty

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post04 sty 2012, 17:28

nie mogę zdradzić tutaj jakie kroki prawne podejmę i jakie będą kategorie zarzutów, ale wszystko będzie zgodne z prawem i procedurami.
otrzymałem pomocne pisemne oświadczenia wielu osób, które udzieliły wsparcia finansowego w formie darowizny, ale one nie polecały Pluta tylko przyłączyły się do akcji, podobnie jak ja... tak na marginesie wsparłem go dodatkowo w formie darowizny, ponad udzieloną pożyczkę... niestety...

także niestety nie odezwał się nikt kto go zna i kto go polecał jako "jednego z nas"

paukwi
Posty: 38
Rejestracja: 19 sie 2009, 22:34
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 5 razy
 
Post04 sty 2012, 18:17

Zaokrąglając : dycha Shark,dycha Color ,dycha ( czy ile tam ) Provident ,dycha od bractwa kitowego :doh:

Awatar użytkownika
Butcher
Posty: 284
Rejestracja: 12 kwie 2011, 09:57
Deska: SS Crisis
Latawiec: SS Rally
Lokalizacja: Bydgoszcz/São Paulo
Postawił piwka: 27 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post04 sty 2012, 20:32

color1 pisze:także niestety nie odezwał się nikt kto go zna i kto go polecał jako "jednego z nas"


tym bardziej wspolczuje... :(

Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 sty 2012, 21:30

Krajowy Rejestr Długów - krajowy tylko z nazwy. Prywatna firma cwaniaka. Twój dłużnik będzie tak długo w rejestrze jak będziesz płacił za to ... Krajowemu Rejestrowi Długów.
I kasa leci dalej ...

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 sty 2012, 10:48

eska pisze:Krajowy Rejestr Długów - krajowy tylko z nazwy. Prywatna firma cwaniaka. Twój dłużnik będzie tak długo w rejestrze jak będziesz płacił za to ... Krajowemu Rejestrowi Długów.
I kasa leci dalej ...


Dokładnie - firma działą na prostej zasadzie - wykorzystując możliwość nadania dowolnej nazwy, celowo podaje się za firmę, która jest bardziej instytucją Państwową. Rzeczywiscie trzeba płacić za każdy miesiąc "istnienia" dłużnika w spisie i to całkiem niemało - przy przeciętnych dłużnikach wystarczy kilka miesięcy i opłata za KRD przewyższa kwotę zadłużenia. No a że przez pierwsze 3 miesiące od upłynięcia terminu spłaty to z reguły nic nie można zrobić (ponaglenie, ostateczne wezwanie do zapłaty, postępowanie przedsądowe), to kasa leci a efekt żaden.

Awatar użytkownika
Butcher
Posty: 284
Rejestracja: 12 kwie 2011, 09:57
Deska: SS Crisis
Latawiec: SS Rally
Lokalizacja: Bydgoszcz/São Paulo
Postawił piwka: 27 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post05 sty 2012, 23:02

zeby nie stracic wiary w ludzi, w srodowisko kajta w PL itd., to prosze o komentarz Janka L...

przynajmniej do tego posta (w kontekscie braku odzewu ludzi, ktorzy reczyli slowem za Pluto):
http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=33145

Awatar użytkownika
Krzysztof-L
Posty: 1061
Rejestracja: 23 lip 2009, 20:17
Deska: NHP
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Wisła Wielka
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 37 razy
 
Post06 sty 2012, 01:24

eska pisze:... I kasa leci dalej ...

+ opłata skarbowa od pożyczki - 2% ale to pikuś...

MASTER KITEBOARDING fuu1
Posty: 1885
Rejestracja: 11 sie 2003, 12:53
Deska: Nobile Infinity 5'7
Latawiec: Nobile T 5
Lokalizacja: Gdańsk
Dostał piwko: 23 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 sty 2012, 10:38

Butcher pisze:zeby nie stracic wiary w ludzi, w srodowisko kajta w PL itd., to prosze o komentarz Janka L...

przynajmniej do tego posta (w kontekscie braku odzewu ludzi, ktorzy reczyli slowem za Pluto):
http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=33145



Witam, sprawa Pluta i Pauli też mnie boli bo wystawiłem jego prośbę o pomoc na forum głównym chociaż była już przecież w "OFF TOPICU " pomyślałem ze będzie większy odzew . No i się nie pomyliłem . Sam wysłałem im kase chociaż mnie też sie nie przelewa. Sprawa wyglądała na załatwioną i wszyscy czulismy że zrobiliśmy coś naprawdę dobrego. Po kilku miesiącach , kiedy wyszła sprawa z "nadmiarem wpłaconej gotówki" namawiałem Pluta aby to załatwił by nie było nieporozumień .Pluto tłumaczył to tym ze rozszedł się z Paulą i nie będzie za nią płacił.Zresztą jak mówił nie ma kasy .Niestety moje namowy spełzły na niczym a teraz to nawet nie odbiera wiadomości ani telefonów .Sam czuje się zażenowany całą sytuacją bo przecież pomogłem jak tylko to czułem ...że trzeba .
Jakiekolwiek podejmie teraz kroki Color1 nikt nie powinien mieć żadnych pretensji.
pozdro , Janek

kiteman
Posty: 28
Rejestracja: 04 lip 2009, 17:06
 
Post06 sty 2012, 14:54

ziomek z wake.pl powinien mieć z nim jakiś kontakt, w końcu w zeszłym sezonie u niego pracował.

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post11 sty 2012, 12:10

Liczyłem właśnie na komentarz w tej sprawie ze strony Ziomka, ale jakoś cicho-sza...

Awatar użytkownika
peg
Posty: 1440
Rejestracja: 27 wrz 2006, 23:23
Deska: C.L.A.S.H
Latawiec: EVO, Rebel, Vegas
Lokalizacja: Białystok
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 sty 2012, 12:38

Color ale co ma Ziomek do tego, że ktoś jest dupkiem? Nie czekaj na zdanie Darka, który powie Ci to samo co Janek - podawaj Pluta do sądu. Masz błogosławieństwo wszystkich, którzy wpłacili kasę. Ja też wpłaciłem i także zaświadczę w sprawie jeśli będzie trzeba. Pozdrowienia i powodzenia!!

Piotrek

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post28 sty 2012, 23:12

Pytanie za 100 pkt - czy ktoś zna aktualne miejsce zamieszkania/pobytu Pluta ??
Z góry dzięki na info na priv...

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post19 lut 2012, 22:16

Ponawiam pytanie i prośbę, czy ktoś z tego środowiska zna aktualne miejsce zamieszkania Pluta ?
Pozdr.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości