Kitesurfer ratowany przez SAR 14.01.2012

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post20 sty 2012, 07:41

SWIRUS pisze:Głupota pozostaje głupotą - zarówno tych co pływali w tych warunkach (-20 czy -25 była temp. odczuwalna? - hipotermia chyba szybko by się pojawiła w razie awarii tak mi się zdaje...), jak i tych wszystkich mądrali tutaj co zgrywają bohaterów w klepaniu na kf swoich wywodów.


Cóż za as nad asy :lol: tego dnia pływałem w Brzeźnie no i ci powiem że odczuwalna była z -40, nawet jak wróciłem do domu to przy kominku jeszcze szron na rękach i twarzy miałem :lol: Też sporo linijek dołóżyłeś to tego pier....nia o Szopenie :lol: :shock: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 sty 2012, 07:57

Smokie pisze:Jak kitesurfer idzie plywac w zimowych kapciach przy 8 B we Wladku to wiedz ze cos sie dzieje !!


Szatan sie nim interesuje.. :twisted: :twisted:

unhooked
Posty: 380
Rejestracja: 04 kwie 2011, 14:40
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 23 razy
 
Post20 sty 2012, 09:37

jacamakajta pisze:
SWIRUS pisze:Głupota pozostaje głupotą - zarówno tych co pływali w tych warunkach (-20 czy -25 była temp. odczuwalna? - hipotermia chyba szybko by się pojawiła w razie awarii tak mi się zdaje...), jak i tych wszystkich mądrali tutaj co zgrywają bohaterów w klepaniu na kf swoich wywodów.


Cóż za as nad asy :lol: tego dnia pływałem w Brzeźnie no i ci powiem że odczuwalna była z -40, nawet jak wróciłem do domu to przy kominku jeszcze szron na rękach i twarzy miałem :lol: Też sporo linijek dołóżyłeś to tego pier....nia o Szopenie :lol: :shock: :mrgreen:

:lol: :lol: :lol: :clap: :clap: :clap:

No to wszyscy chowamy sprzet i czekamy do lata... Ewentualnie jak w lipcu bedzie +25C i 18kts, to w Jastarni mozemy sie polansowac 5m od brzegu 8)

Awatar użytkownika
andi
Posty: 375
Rejestracja: 28 lip 2010, 19:24
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post20 sty 2012, 10:04

unhooked pisze:
jacamakajta pisze:
SWIRUS pisze:Głupota pozostaje głupotą - zarówno tych co pływali w tych warunkach (-20 czy -25 była temp. odczuwalna? - hipotermia chyba szybko by się pojawiła w razie awarii tak mi się zdaje...), jak i tych wszystkich mądrali tutaj co zgrywają bohaterów w klepaniu na kf swoich wywodów.


Cóż za as nad asy :lol: tego dnia pływałem w Brzeźnie no i ci powiem że odczuwalna była z -40, nawet jak wróciłem do domu to przy kominku jeszcze szron na rękach i twarzy miałem :lol: Też sporo linijek dołóżyłeś to tego pier....nia o Szopenie :lol: :shock: :mrgreen:

:lol: :lol: :lol: :clap: :clap: :clap:

No to wszyscy chowamy sprzet i czekamy do lata... Ewentualnie jak w lipcu bedzie +25C i 18kts, to w Jastarni mozemy sie polansowac 5m od brzegu 8)


ale wtedy odczuwalna będzie koło -10C, więc nie wiem czy po prostu nie zaprzestać pływania w polsce

gregorg
Posty: 911
Rejestracja: 11 paź 2006, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post20 sty 2012, 14:07

SWIRUS pisze:
Głupota pozostaje głupotą - zarówno tych co pływali w tych warunkach (-20 czy -25 była temp. odczuwalna? - hipotermia chyba szybko by się pojawiła w razie awarii tak mi się zdaje...), jak i tych wszystkich mądrali tutaj co zgrywają bohaterów


Przepraszam, więc do ilu stopni można pływać ? Tak żeby nikt cie nie nazwał głupi ....

Awatar użytkownika
zgred
Posty: 2614
Rejestracja: 30 paź 2005, 19:20
Deska: nbl
Latawiec: ozone, best
Lokalizacja: Pułtusk-Władek-Sopot-Gdańsk :)
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post21 sty 2012, 11:31

gregorg pisze:
SWIRUS pisze:
Głupota pozostaje głupotą - zarówno tych co pływali w tych warunkach (-20 czy -25 była temp. odczuwalna? - hipotermia chyba szybko by się pojawiła w razie awarii tak mi się zdaje...), jak i tych wszystkich mądrali tutaj co zgrywają bohaterów


Przepraszam, więc do ilu stopni można pływać ? Tak żeby nikt cie nie nazwał głupi ....


do 180' na wiatr ;)

a z tą odczuwalną to lipa - bo w wodzie nie wieje ;) więc na zewnątrz -100 a w wodzie 0 ;)
można się szoku termicznego nabawić jak się wpadnie do takiej ciepłej wody

Awatar użytkownika
luzszymon
Posty: 462
Rejestracja: 22 sie 2009, 11:04
Deska: NHP '11
Latawiec: C4/Catalyst
Lokalizacja: Kraków
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post21 sty 2012, 14:47

gregorg pisze:Przepraszam, więc do ilu stopni można pływać ? Tak żeby nikt cie nie nazwał głupi ....


9*C jest bardzo dobre. 8 jest nieakceptowalne. 8.5*C jest akceptowalne pod warunkiem, że wieje ciepły wiatr z południa.

Awatar użytkownika
Hersones
Posty: 253
Rejestracja: 07 kwie 2009, 21:32
Lokalizacja: pruszcz gdański
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 sty 2012, 15:01

..a gdyby przyszedł ciepły wiatr z północy byłby akceptowalny? :lol: :lol:
:doh:

maniek1975
Posty: 709
Rejestracja: 27 gru 2007, 11:01
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post21 sty 2012, 15:44

Tak wogóle to jak nie było osoby ratowanej to po co mówić o akcji ratowniczej :D Łódź wypłynęła na patrol po wezwaniu i SAR powalczył w ekstremalnych warunkach.. Moim zdaniem siebie musieli ratować w przyboju a o tej akcji będą milczeć albo wspominać przez długie lata.. Tak naprawdę ciężko chyba byłoby kogokolwiek wyłowić w takich warunkach przy użyciu tej łodzi..Na tym właśnie modelu łodzi ,jak pamiętam Tajfun dla wyobraźni 2 motory po 1000KM przechodziłem szkolenie w Kołobrzegu i powiem że przy wzmagającym się 6-7B było juz b. grubo a kapitan miał już wielkie oczy przy wyławianiu ludzi. Było to juz wtedy niebezpieczne. Ze zdjęć widzę że stan morza do moich warunków a z 14.01 był dwa razy większy więc gratuluję odwagi dla SARU i proponuję zgłosić się do nich z czymś mocniejszym... Moim skromnym zdaniem w przyboju walka tak wielką łodzią to wyczyn.. MYślę że SAR do takich akcji powinien używać skuterów z platformami ( Też się na tych cudach szkoliłem) Wprawny sternik może zdziałać cuda w przyboju nie ryzykując sprzętu załogi i osoby ratowanej.. TAk wogóle to powiem że ktoby tam nie wypłynął na kajcie ma zajoba zresztą jak większość z nas.. Dobrze że skończyło sie na urwanych antenach i zdobytym cennym doświadczeniu.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 sty 2012, 16:58

cyberdog1899 pisze:
SWIRUS pisze:Jak na razie to jest zwykłe pierd...nie o Szopenie


To miło, że do nas dołączyłeś.


krótko i trafnie ujęte w punkt ..

pzdr

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2012, 15:16

Obrazek

:wink:

pzdr

Awatar użytkownika
don Komorro
Posty: 957
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:56
Latawiec: ss fuel
Lokalizacja: Gdańsk "Czarna dupa"
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post24 sty 2012, 16:56

Jurgen pisze:Niech opadnie ten medialny szum to wam wszystko mniej więcej opisze...

ucichło na moje :wink:

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2012, 22:37

zgred pisze:a z tą odczuwalną to lipa - bo w wodzie nie wieje ;) więc na zewnątrz -100 a w wodzie 0 ;)
można się szoku termicznego nabawić jak się wpadnie do takiej ciepłej wody


tak apropos "czynnik chłodzenia powietrzem"

Obrazek

Awatar użytkownika
SWIRUS
Posty: 992
Rejestracja: 07 sie 2006, 12:03
Lokalizacja: Sz-n
Kontaktowanie:
 
Post25 sty 2012, 00:24

Zgred - z tą wodą to Twoja racja 100%. - Oczywista oczywistość.
Problem w tym, że najszybciej człowiek traci ciepło przez głowę...
Zaloze sie ze splawikując w wodzie o temp 2-4 st. i przy 8 bft to zbyt dużo czasu nie ma na ewakuacje :)
Nawet jak ma się suchego+3 pary dresów w 3 paski + 2 pary kolorowych spodenek.

Aaaaa tu prawdziwa wersja tabeli "odczuwalnościowej" dla Smokiego bo ma jakąś wersję nieaktualną :lol: :lol: :lol: :

http://www.label.pl/po/wind-tab.html

Awatar użytkownika
ni_knight
Posty: 146
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:42
Deska: Laluz,Poison,Pescado 5'9
Latawiec: RPM,Bandit,Obsession,Passion
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post25 sty 2012, 09:34

SWIRUS pisze:...
Problem w tym, że najszybciej człowiek traci ciepło przez głowę...

Mały offtopic - to popularny mit :)
http://www.guardian.co.uk/science/2008/dec/17/medicalresearch-humanbehaviour
Przez głowę nie traci się wcale więcej ciepła, niż przez inną część ciała.

pozdrawiam,
Szymon


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości