Reklamy na kiteforum - opinie użytkowinków

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 maja 2013, 23:06

Nowy cudaczek - żółty pasek na samej górze strony? Co będzie ? :)

Kuba KiteSurf
Posty: 343
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:41
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post05 maja 2013, 12:56

kamszot pisze:
wenzel pisze:i co jeszcze ?
kamszot pisze:ta jest fest :D

Obrazek



nic, rewelacja! :lol:

:lol:

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 maja 2013, 14:23

Że tak powiem... jakie forum takie reklamy :wink:
Już kilka lat temu zwracałem uwagę na tak podstawowe sprawy jak choćby logo na tej stronie czy inne graficzne elementy. O kodzie już nie wspominając. Podobnie wyglądają tu banery, strony szkół i ich sklepy czy reklamy w prasie i outdoor. Są oczywiście wyjątki ale tylko wówczas gdy właściciel nie zabiera się za to sam jeśli nie ma o tym zielonego pojęcia (albo wydaje mu się, że ma) i nie zleca tego koledze 'corelowcowi' za przysłowiową flaszkę czy rabat na sprzęt w swoim sklepie.
Niestety tak potem wygląda znaczna część internetu, strony które tak naprawdę nie wiadomo po co i dla kogo zostały stworzone, banery które nas tylko denerwują i pękają nam od nich oczy, reklamy przydrożne które bardziej przypominają wysypisko śmieci, ulotki które wywalamy do kosza bez zerknięcia na nie i cała masa innego reklamowo-promocyjnego SYFU, który produkują ludzie bez pojęcia. Bo po co płacić uczciwe pieniądze komuś kto się na tym zna, jak można mieć ulotkę czy billboard przy drodze, który zrobi nam przysłowiowy Kazik w corelu czy nawet w Wordzie czy PP (bo i takich 'miszczów' znam) za flaszkę lub 2 stówki :? Niestety to jest flaszka i 2 stówki wywalone centralnie do kosza, a często działania wręcz na szkodę własnego biznesu.
Radzę więc tym wszystkim, którzy zaśmiecają przestrzeń i nasze zmysły aby zainwestowali czasem trochę więcej czasu i pieniędzy i tak jak auto gdy się zepsuje oddają do wyspecjalizowanego serwisu, a nie grzebią w nim sami, tak i ATL/BTL niech oddają w odpowiednie ręce. Będzie to z korzyścią dla wszystkich. :hand:

Awatar użytkownika
pawbuh
Posty: 391
Rejestracja: 28 lip 2011, 19:58
Latawiec: BEST
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post05 maja 2013, 17:27

szed pisze:Że tak powiem... jakie forum takie reklamy :wink:
Już kilka lat temu zwracałem uwagę na tak podstawowe sprawy jak choćby logo na tej stronie czy inne graficzne elementy. O kodzie już nie wspominając. Podobnie wyglądają tu banery, strony szkół i ich sklepy czy reklamy w prasie i outdoor. Są oczywiście wyjątki ale tylko wówczas gdy właściciel nie zabiera się za to sam jeśli nie ma o tym zielonego pojęcia (albo wydaje mu się, że ma) i nie zleca tego koledze 'corelowcowi' za przysłowiową flaszkę czy rabat na sprzęt w swoim sklepie.
Niestety tak potem wygląda znaczna część internetu, strony które tak naprawdę nie wiadomo po co i dla kogo zostały stworzone, banery które nas tylko denerwują i pękają nam od nich oczy, reklamy przydrożne które bardziej przypominają wysypisko śmieci, ulotki które wywalamy do kosza bez zerknięcia na nie i cała masa innego reklamowo-promocyjnego SYFU, który produkują ludzie bez pojęcia. Bo po co płacić uczciwe pieniądze komuś kto się na tym zna, jak można mieć ulotkę czy billboard przy drodze, który zrobi nam przysłowiowy Kazik w corelu czy nawet w Wordzie czy PP (bo i takich 'miszczów' znam) za flaszkę lub 2 stówki :? Niestety to jest flaszka i 2 stówki wywalone centralnie do kosza, a często działania wręcz na szkodę własnego biznesu.
Radzę więc tym wszystkim, którzy zaśmiecają przestrzeń i nasze zmysły aby zainwestowali czasem trochę więcej czasu i pieniędzy i tak jak auto gdy się zepsuje oddają do wyspecjalizowanego serwisu, a nie grzebią w nim sami, tak i ATL/BTL niech oddają w odpowiednie ręce. Będzie to z korzyścią dla wszystkich. :hand:

Jeżeli chodzi o bannery, jaki jest ich CTR i w jakich kampaniach są wykorzystywane każdy reklamodawca powinien wiedzieć, widzę że tylko jedna firma(ta najbardziej znana:) wie co robi.
Myślę że "mali" reklamodawcy po porównaniu wyników sprzedaży, sami dadzą sobie spokój z bannerami.

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 maja 2013, 12:04

szed pisze:Już kilka lat temu zwracałem uwagę na tak podstawowe sprawy jak choćby logo na tej stronie czy inne graficzne elementy. O kodzie już nie wspominając.


Piszesz o kiteforum? Które elementy graficzne są Twoim zdaniem słabe? Bo akurat wydaje mi się, że ze świecą szukać tak ładnie ostylowanego phpBB :P

PS: Mamy przepisać phpBB na nowo bo słaby kod?

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 maja 2013, 12:26

... no jak nie dostrzegasz co tu jest słabe to raczej nie pogadamy :wink:

Obrazek

I tu nie chodzi o kwestie gustu (pixelozę w tym znaczku to już pomijam) tylko o pewne zasadzy i podstawy dobrego i przejrzystego designu (szczególnie w identyfikacji, znakach firmowych i logotypach). Ale zostawmy to... większość i tak nie dostrzega takich rzeczy i nie przeszkadzają im kwestie, o których pisałem powyżej. Więc przyjmijmy, że się czepiam :hand:

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 maja 2013, 14:44

szed pisze:Więc przyjmijmy, że się czepiam :hand:


Ło matko przyczepiłeś się do badge'a facebooka, akurat jedyna rzecz, do której można się przyczepić. Zobacz jak ładnie graficznie jest zaprojektowana nawigacja po prawej na górze, powietrze w layoucie i cała reszta. Akurat słabo trafiłeś bo design to moja działka, więc jak kiedyś docenisz w webdesignie inne czcionki niż Arial to pogadamy :-).

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 maja 2013, 15:42

nie... no właśnie Ty się przyczepiłeś tego znaczka. Ja wyraźnie napisałem, że ten znaczek pomijam (choć pęka od niego oko). Czytaj proszę ze zrozumieniem. Pisałem o logotypie. Ariala nie używam od jakiś 20 lat gdy przestałem mieć do czynienia z pecetami. Liternictwo jest akurat bardzo ważne dla mnie i wiele lat się go uczyłem od fachowców więc tutaj Ty słabo trafiłeś.

A nawigacja zaistne cudna.. i pięknie się skaluje co widać na załączonym obrazku :clap:

Nie pogrążaj się już bardziej.. To właśnie jest clue tego o czym pisałem. Wszędzie sami fachowcy i wszyscy się na wszystkim najlepiej znają :wink: Bez urazy :hand:

Obrazek

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 maja 2013, 16:02

szed pisze:Nie pogrążaj się już bardziej.. To właśnie jest clue tego o czym pisałem. Wszędzie sami fachowcy i wszyscy się na wszystkim najlepiej znają :wink: Bez urazy :hand:


Szed, podeślij jakiś swój projekt www, z chęcią zobaczę jak projektują najlepsi :) Wnoszę po Twoim www, że http://twojcamper.pl/ to nie Twoje dzieło :) bo przecież w Arialu ;-). Choć design wygląda jak sprzed 10 lat więc może się mylę ;). Reszta portfolio też mizerna. Domyślam się, że to "the best of" bo nie za dużo pozycji ;).

Co do jednego się zgodzę "wszędzie sami fachowcy", w dzisiejszych czasach już niektórym wystarcza, że wdrożą Joomlę żeby się tytułować web developerem ;).

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 maja 2013, 16:54

Dokładnie tak jak piszesz. Twojcamper.pl to nie moje dzieło. Gość chciał w Joomli i za przysłowiowy tauzen więc dostał to za co zapłacił i czego oczekiwał. Nie robił tego nawet mój koder tylko ktoś podzlecany. Takie fuchy też niestety trzeba czasem robić dla stałych klientów. Właściciel tej strony prowadzi inną działalność, a strona którą mu robiliśmy wiele lat temu (za śmieszne 3-4 tyś.) robi obroty kilkadziesiąt tyś. miesięcznie. Mogłaby spokojnie robić kilkaset tyś. miesięcznie ale niestety właściciel też należy do tej grupy co wiedzą lepiej i nie inwestuje od wielu lat w to przedsiewzięcie.
Nie, na mojej stronie (sprzed kilku lat zresztą) nie ma 'the best of' jak źle się domyślasz, z wielu powodów których nie muszę tutaj tłumaczyć. Czasem, a nawet często nie można niestety chwalić się tymi najlepszymi projektami. Na szczęście Ci co są z branży wiedzą kto co robił i co potrafi.
Poza tym ja nie jestem front/back-end developerem tylko plastykiem/grafikiem/projektantem. To po pierwsze. A po drugie jak już rozmawiamy na poważnie to projekty, w które się obecnie angażuję wyglądają przynajmniej tak:
http://butydc.pl
http://www.wzorowysklep.pl
http://www.taiwangun.com
i parę innych w technologii responsive co jest Ci raczej obce bo zna się na tym bardzo niewielu w tym kraju, a koszty są kosmiczne. Allegro ma siana od groma, a jakoś do tej pory nie potrafią tej technologii wdrożyć u siebie :wink:
Tak, że kop dołki dalej. Może coś znajdziesz. Twoja ignorancja jest przeogromna jak widzę. Zaprojektuj sobie lepiej porządne logo albo zleć komuś kto się na tym zna, a nie wertuj mojego skromnego portfolio sprzed 6-10 lat (oficjalnego i aktualnego nie ma w necie celowo póki co) :wink: Wytykam Ci pewne kwestie nie ze złośliwości tylko w dobrej wierze więc wyluzuj. Normalnie za takie rzeczy to się płaci :wink: :hand:

dasnsad
Posty: 461
Rejestracja: 13 sie 2011, 19:03
Deska: Clash 138
Latawiec: Razor
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post06 maja 2013, 19:10

Hej,
Przepraszam że włączam się do dyskusji nie mając jakiejś fachowej wiedzy ale wydaje mi się, że forum nie wygląda źle okiem zwykłego użytkownika takiego jak ja, uważam że nie powinniśmy skupiać się na jakichś pierdołach czy ktoś użył ariala czy innej czcionki, tylko bardziej nad użytecznością i segregacją poszczególnych wątków. Nie wiem dlaczego robimy te zbędne kłótnie na forum, chyba że komuś sprawia to przyjemność :) , swoją drogą Pablo robi kawał dobrej roboty że chce mu się redagować to forum za nic :thumbsup: podziwiam wytrwałość i życzę sukcesów.

Pozdrawiam

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 maja 2013, 20:50

Szed, web designera ocenia się po portfolio, a Twoje widzę w linku do Twojej strony ( http://asagencja.com/ ) i mi wystarczy :) więc nie dziw się, że z przymrużeniem oka traktowałem Twoje uwagi co do web designu ;). Ale doceniam jest progres, te 3 nowe projekty znacznie lepsze :thumb: . Choć jak na pokazowe projekty elity web designu spodziewałem się trochę więcej oryginalności i polotu, no i jak na speca od typografii mniej Ariala w DC. Ale pewnie takie mają CI.

To teraz prezent ode mnie: weź pod uwagę (jako nieliczny w naszym kraju spec od RWD), że istnieją już ekrany większe niż 1000px szerokości.

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 maja 2013, 20:51

dasnsad pisze:swoją drogą Pablo robi kawał dobrej roboty że chce mu się redagować to forum za nic :thumbsup: podziwiam wytrwałość i życzę sukcesów.


Forum redagują w szczególności moderatorzy i to im się należą podziękowania: Smokie, Eska i Bracuru.

dasnsad
Posty: 461
Rejestracja: 13 sie 2011, 19:03
Deska: Clash 138
Latawiec: Razor
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post06 maja 2013, 20:53

Przepraszam za pominięcie, mam nadzieję że nie uraziłem ale nie wiedziałem, wybaczcie :o

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 maja 2013, 22:00

No a ten dalej klepie swoje jak mantrę... Gdzie ja Pablo napisałem, że jestem web designerem :?: :!:
Mam gdzieś co sądzisz o moich umiejętnościach na podstawie 5 % mojego dorobku sprzed 5-10 lat. Już dawno nie jestem na etapie pokazywania komukolwiek swojego portfolio i udowadniania swoich kompetencji w tym co robię. Nie muszę tego już robić. A jeśli nawet to z pewnością nie Tobie i nie tutaj. Są do tego inne fora i specjalistyczne serwisy.

Co do RWD to akurat jego główne zalety odnoszą się do urządzeń mobilnych (iPhone, iPad, a niebawem i kompy w zegarkach czy okularach, etc.) więc nie kumam co mi tu wyjeżdżasz z ekranami ponad 1000 pixeli :roll:

Temat tyczył się zupełnie innych kwestii, m.in. banerów i ich walorów estetycznych. I tu wyraziłem swoje zdanie. Natomiast jak widać Admin nie znosi jakiejkolwiek krytyki pod swoim adresem, a na przedstawione konkrety nie dyskutuje tylko odbija piłeczkę atakując mnie bez sensu ślepakami. Może któreś z tych banerów są Twojego autorstwa skoro Cię to tak bodnęło :wink: W sumie mogę zrobić wyjątek i pokazać Ci swoje banery działające na konkretnych stronach, to porównamy albo inni porównają. Nie ma problemu. Choć trochę to już piaskownicę przypomina :D

Tak czy owak szkoda mojej energii bo to nie jest dyskusja. Życzę więcej pokory i szacunku do innych (i nie mam tu na myśli siebie).

Co do samego forum to jest ok, bo spełnia swoje funkcje, działa prawie bez zarzutu, ma sporo aktywnych użytkowników i chwała Ci za to i moderatorom. A teraz proponuję wrócić do głównego tematu tego wątku i oddać głos innym bo może też mają coś interesującego do powiedzenia :hand:


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości