Wave foilboarding

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
odi100
Posty: 314
Rejestracja: 10 sie 2007, 11:27
Lokalizacja: Sławno, Gdańsk
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 sie 2013, 18:16

przy jednoczesnym komforcie stawów i oczu

Bez przesady, moze jeszcze w zestawie beda siedzonka i okulary co by sobie twarzy nie pochlapac i nog za bardzo nie zmeczyc :mrgreen:
Z tego co piszecie to jedyne kiedy moglbym tego sprobowac to wave do 12knt, ktory u nas nie wystepuje. Ja naleze pewnie do jakichs 90% osob, ktorym chodzi o to uderzenie w wierzcholek pionowej falki i piekny rozbryzg przy spojrzeniu przez ramie :-P
Dla jednych nie ma nic lepszego niz równe 15knt i sesyjka freestyle na 12m, dla innych +30knt, latawiec 5m i 30 km w dól wiatru z dobra ekipa :wink:
Czekam na pierwszy filmik ze sprayem jak mi sie kiedys znudza "przygody" to stacjonarnie na pewno sprobuje, bo ostrzyc jakos sie nie moge nauczyc. Obstawiam ze raczej po 50-tce :)

Awatar użytkownika
LatającyDziadekTadek
Posty: 91
Rejestracja: 05 lut 2013, 19:30
Deska: fojler
Latawiec: Cabrinha, Epic, Ozone
Lokalizacja: Pomezania
Dostał piwko: 18 razy
 
Post01 sie 2013, 21:54

BraCuru pisze:Strefa martwa dla mojego skrzydła to 110 stopni :shock:
Dla rejsówki - 170 stopni.
Dla wave - 210 stopni.
Dla TT - 240 stopni
Może piszę herezje, może spalicie mnie na stosie ale będę się grilował z bananem na gębie :wink:


Piszesz herezje, piszesz, bo te stopnie to jakieś takie małe wyszły, w kącie pełnym mieści ich się ze 480 :naughty: :hand:
Wcale nie z mojego optymizmu wynika, że martwy kąt mojego skrzydła wynosi 85 stopni, :D :D :D


odi100 pisze:Bez przesady, moze jeszcze w zestawie beda siedzonka


Od siedzonek się zaczęło. Nazywało się to Air Chair - firma powstała jeszcze w ubiegłym wieku, pół roku temu była na sprzedanie, a produkowała siedzonka, na których można było wywijać takie numerki: http://youtu.be/HoGqdZNdb_o :shock: :shock: :shock:

Marcin_3city
Posty: 15
Rejestracja: 25 cze 2009, 18:57
Lokalizacja: GD
Postawił piwka: 1 raz
 
Post01 sie 2013, 23:07

BraCuru pisze:Strefa martwa dla mojego skrzydła to 110 stopni :shock:
Dla rejsówki - 170 stopni.
Dla wave - 210 stopni.
Dla TT - 240 stopni

Jeżeli na TT rzeczywiście masz 240 stopni strefy martwej to już rozumiem Twoje desperackie próby udowodnienia wyższości foila nad deską wave :thumb:
M.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 sie 2013, 01:01

LatającyDziadekTadek pisze:Wcale nie z mojego optymizmu wynika, że martwy kąt mojego skrzydła wynosi 85 stopni, :D :D :D

Mamy inne skrzydła a te orientacyjne kąty podałem, aby pokazać skalę rozstrzału pomiędzy różnymi typami desek. No i nie chciałem przesadzać z tymi waraickimi kątami na foilu.

Marcin_3city pisze:Jeżeli na TT rzeczywiście masz 240 stopni strefy martwej to już rozumiem Twoje desperackie próby udowodnienia wyższości foila nad deską wave :thumb:

A na ile Ty oceniasz kąt martwy na TT? Ale bez desperacji plis.

Awatar użytkownika
Kristoff
Posty: 490
Rejestracja: 26 cze 2011, 12:37
Deska: Shinn Bronq Heritage, LF Foil
Latawiec: Flaj Speed 3, Flaj Boost
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 28 razy
 
Post02 sie 2013, 10:14

Panowie, co wy rozumiecie przez "kąt martwy"?

W moim rozumieniu kąt martwy jest wyznaczany przez kursy "graniczne" w stosunku do wiatru na obu halsach, na których jeszcze da się płynąć...
Dlatego (w moim rozumieniu) jeśli kąt martwy dla TT wynosiłby AŻ 240 stopni, oznaczałoby to, że NIGDY (o ile nie zmieni się kierunek wiatru) nie wróci się na TT w miejsce startu i możliwy jest tylko downwind. Doświadczenie (uczę się ostrzyć) mówi, że jednak jest inaczej...

To co to jest ten kąt martwy?

---edit---
Tutaj definicja: http://pl.wikipedia.org/wiki/K%C4%85t_martwy

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 sie 2013, 10:59

Kristoff pisze:Panowie, co wy rozumiecie przez "kąt martwy"?
W moim rozumieniu kąt martwy jest wyznaczany przez kursy "graniczne" w stosunku do wiatru na obu halsach, na których jeszcze da się płynąć...

Też tak podchodzę do tego tematu.

Dlatego (w moim rozumieniu) jeśli kąt martwy dla TT wynosiłby AŻ 240 stopni, oznaczałoby to, że NIGDY (o ile nie zmieni się kierunek wiatru) nie wróci się na TT w miejsce startu i możliwy jest tylko downwind.

No tutaj się rozjeżdżamy w interpretacji ale dlatego, że źle sformułowałem to co miałem na myśli.

To co to jest ten kąt martwy?

Tutaj moje rozumowanie:
Koło ma 360 stopni.
Na danej desce w przeciętnych warunkach możesz płynąć komfortowo ileś tam stopni na wiatr oraz z wiatrem.
Wszystko co jest poza tymi "ileś" to sektor niepływalny dla danej deski - czyli kąt martwy.
Myślę, że gdybym użył słowa sektor zamiast kąt byłoby to od razu klarowne, zgadza się?

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post02 sie 2013, 12:00

BraCuru pisze:
Kristoff pisze:Panowie, co wy rozumiecie przez "kąt martwy"?
W moim rozumieniu kąt martwy jest wyznaczany przez kursy "graniczne" w stosunku do wiatru na obu halsach, na których jeszcze da się płynąć...

Też tak podchodzę do tego tematu.

Dlatego (w moim rozumieniu) jeśli kąt martwy dla TT wynosiłby AŻ 240 stopni, oznaczałoby to, że NIGDY (o ile nie zmieni się kierunek wiatru) nie wróci się na TT w miejsce startu i możliwy jest tylko downwind.

No tutaj się rozjeżdżamy w interpretacji ale dlatego, że źle sformułowałem to co miałem na myśli.

To co to jest ten kąt martwy?

Tutaj moje rozumowanie:
Koło ma 360 stopni.
Na danej desce w przeciętnych warunkach możesz płynąć komfortowo ileś tam stopni na wiatr oraz z wiatrem.
Wszystko co jest poza tymi "ileś" to sektor niepływalny dla danej deski - czyli kąt martwy.
Myślę, że gdybym użył słowa sektor zamiast kąt byłoby to od razu klarowne, zgadza się?


No nie byloby klarowne - bo dla TT to ile da sie plynac pod wiatr? +/-60 stopni (nie znam sie, tak mi sie wydaje)? To daje wtedy 120 stopni kata (czy tez sektora) martwego dla TT :)
Bez sciemy - rozumem, ze chciales pokazac 'na szybko' i 'na oko' ze jest duza roznica miedzy dechami, ale popraw te katy na nieco bardziej realistyczne :)

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 sie 2013, 12:10

bartolomeo_n pisze:No nie byloby klarowne - bo dla TT to ile da sie plynac pod wiatr? +/-60 stopni (nie znam sie, tak mi sie wydaje)? To daje wtedy 120 stopni kata (czy tez sektora) martwego dla TT :)
Bez sciemy - rozumem, ze chciales pokazac 'na szybko' i 'na oko' ze jest duza roznica miedzy dechami, ale popraw te katy na nieco bardziej realistyczne :)

Przepraszam bardzo - sami poprawcie mnie realistycznie bo ja wysiadam czytając powyższe.
Wydawało mi się, że się znam ale teraz dowiaduję się, że TT pływa 30 stopni na wiatr a w dół wiatru to wogóle pływamy idealnie z wiatrem z pełnym sektorze. Może ktos mi pokazać video jak płynie na zwykłym TT 40 stopni w dół wiatru i 30 stopni na wiatr?

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post02 sie 2013, 12:35

BraCuru pisze:
bartolomeo_n pisze:No nie byloby klarowne - bo dla TT to ile da sie plynac pod wiatr? +/-60 stopni (nie znam sie, tak mi sie wydaje)? To daje wtedy 120 stopni kata (czy tez sektora) martwego dla TT :)
Bez sciemy - rozumem, ze chciales pokazac 'na szybko' i 'na oko' ze jest duza roznica miedzy dechami, ale popraw te katy na nieco bardziej realistyczne :)

Przepraszam bardzo - sami poprawcie mnie realistycznie bo ja wysiadam czytając powyższe.
Wydawało mi się, że się znam ale teraz dowiaduję się, że TT pływa 30 stopni na wiatr a w dół wiatru to wogóle pływamy idealnie z wiatrem z pełnym sektorze. Może ktos mi pokazać video jak płynie na zwykłym TT 40 stopni w dół wiatru i 30 stopni na wiatr?


A widzisz.. .mowilem, ze sie nie znam... rozwazalem tylko czesc 'na wiatr' (to z zeglarstwa). Sorry, zwracam honor, teraz rozumiem w czym rzecz i faktycznie ciezko o dobry termin - moze 'suma katow/sektorow' martwych czy cos.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 sie 2013, 13:26

bartolomeo_n pisze:moze 'suma katow/sektorow' martwych czy cos.

Brzmi dobrze i wyjaśniająco: "suma sektorów martwych" :thumb:
Gdybym napisał tak od razu uniknelibyśmy niejasności :oops:

To teraz jeszcze raz przepiszę i powiedźcie jak bardzo się mylę.
Suma sektorów martwych komfortowej i normalnej jazdy dla przeciętnej deski, przeciętnego rajdera w przeciętnych warunkach wiatrowych:
Foil - 110 stopni (45 na wiatr, 80 w dół wiatru = 125 x 2 - 360 = 110),
Rejsówka - 170 stopni (45 na wiatr, 50 w dół wiatru = 95 x 2 - 360 = 170),
Wave - 210 stopni (30 na wiatr, 45 w dół wiatru = 75 x 2 - 360 = 210),
TT - 240 stopni (20 na wiatr, 40 w dół wiatru = 60 x 2 - 360 = 240),

Kristoff - czy teraz łatwiej zrozumieć filmik?

A wracając do wyobrażeń o wave foilu iłamaniu granic naszej wyobraźni. Czy pamiętacie, aby ktoś parę lat temu wyobrażał sobie skoki z fali na desce bez strapów? Teraz już nikt się nie dziwi widząc kolejne filmiki jazdy wave US z kajtlupami, hapekami, backrollami etc.
Jak napisałem ileś lat temu (chyba z 7), że pływałem na blacie SU2 bez strapów, stateczników i miałem z tego super frajdę to zebrałem sporo litościwych rad, abym nie wzbudzał więcej śmiechu :D
Mam przeczucie, że wave na foilu ma szanse odkryć nam kompletnie nowy wymiar funu na falach.
Skupiam się teraz na pracach badawczych :wink:

Awatar użytkownika
Kristoff
Posty: 490
Rejestracja: 26 cze 2011, 12:37
Deska: Shinn Bronq Heritage, LF Foil
Latawiec: Flaj Speed 3, Flaj Boost
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 28 razy
 
Post02 sie 2013, 13:51

Bracuru,
Teraz jak najbardziej jasne.

Awatar użytkownika
odi100
Posty: 314
Rejestracja: 10 sie 2007, 11:27
Lokalizacja: Sławno, Gdańsk
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 sie 2013, 20:03

Od siedzonek się zaczęło. Nazywało się to Air Chair - firma powstała jeszcze w ubiegłym wieku, pół roku temu była na sprzedanie, a produkowała siedzonka, na których można było wywijać takie numerki: http://youtu.be/HoGqdZNdb_o

Niezly stajl, jak zobacze kogos wychodzacego tak przez przyboj na kajcie fala za fala to kopara do samej ziemi :lol:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 sie 2013, 10:48

odi100 pisze:Niezly stajl, jak zobacze kogos wychodzacego tak przez przyboj na kajcie fala za fala to kopara do samej ziemi :lol:

Kopara?
No to w rytm poniższego bitu szykuj szczęka na opad :wink:
phpBB [video]

Awatar użytkownika
jarul7
Posty: 376
Rejestracja: 01 cze 2009, 15:00
Deska: su2
Latawiec: torch
Lokalizacja: Trzebiatów & sanatorium Resko:D Zeeland NL
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post16 sie 2013, 18:35

Panie Marku jakieś postępy z tym prototypem bo czekam i czekam... :D :?:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 sie 2013, 18:39

Zapraszam na szczegóły tutaj:
http://www.foilforum.pl/viewtopic.php?f=2&t=27


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości