Informacja o Polskim Związku Kiteboardingu PZKite

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
kowal2x
Posty: 129
Rejestracja: 09 cze 2013, 22:48
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post08 maja 2014, 11:51

kowal2x pisze:mój kolega też miał podobną sytuację, dodatkowo dostał iko2 po przepłynięciu 2 halsów lewo-prawo (nauka do skutku) i powiedział, że nie wie, czy drugi raz by mu to wyszło...


właśnie doznałem szoku. myślałem, że rzeczony kolega uczył się właście u "bagażnikowego gościa". otóż nie. załatwiła go tak pewna kajtowa akademia, wystawiająca z jakiegoś powodu karty iko... więc "porządna szkoła" też może konkretnie urządzić nieświadomego klienta...

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 maja 2014, 13:06

Powodu dla którego mobilna szkółka miałaby gorzej szkolić od stacjonarnej nie ma. Wszystko zależy od konkretnego instruktora.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 maja 2014, 13:28

jedi1 pisze:Powodu dla którego mobilna szkółka miałaby gorzej szkolić od stacjonarnej nie ma.

Asekuracja?

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 maja 2014, 13:34

BraCuru pisze:
jedi1 pisze:Powodu dla którego mobilna szkółka miałaby gorzej szkolić od stacjonarnej nie ma.

Asekuracja?


Wiele szkółek stacjonarnych nie ma asekuracji i jest to też od spotu zależne na ile to jest pomocne lub wymagane (np. w Rewie szkolenie bez asekuracji to proszenie się o kłopoty). Standardowe szkółki stacjonarne też jak jadą na drugą stronę zatoki to raczej motorówki nie biorą.

Także przyznaję rację, że czasem to może mieć znaczenie.

bobek_h
Posty: 1054
Rejestracja: 29 wrz 2006, 17:59
Deska: Xenon LaLuz
Latawiec: North Neo
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 43 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 maja 2014, 13:50

Asekuracja ma znaczenie w niektórych miejscach. Tu bardzo dobrym przykładem jest rewa.
Ale są też miejsca jak m.in na całym półwyspie gdzie woda ma maks do pasa, i asekuracja na niewiele się zda.
Odkąd szkole sam, " z bagażnika" w Jastarni nie ma żadnego uzasadnienia taka asekuracja. Żeby nie było, szkoliłem w większych szkołach gdzie ta asekuracja była, ale spokojnie do kursanta jestem w stanie dojść zanim motorówka zostanie w ogóle wypchnięta na nieco głębszą wodę. Ale zawsze wychodzę z kursantem na jeden latawiec. Więc nie muszę mieć rozdwojenia i nie wiedzieć za którym mam podążać...

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post08 maja 2014, 14:51

color1 pisze:dodam swoje 3 grosze:
- sadzac po komentarzach na forum dot. kursanta ktory ze znanej szkolki nie mogl sie doprosic karty iko po ukonczonym zacnym kursie, to iko nikomu jest niepotrzebne (chodzi o klienta koncowego) wiec i certyfikaty iko dla szkolacych chyba takze na plaster...


Bzdura. Co innego kartonik z IKO, który dla zwykłego kajciarza faktycznie jest zazwyczaj na plaster (ja swojego, przez siedem lat, nie wyjąłem z portfela ani razu). A co innego nauczenie instruktora metodyki szkolenia i późniejsza tego weryfikacja

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post08 maja 2014, 15:16

Filip nie do końca zrozumiałeś (aluzję?) - to że dana szkoła posiada (lub będzie posiadać o ile zmienią się wymogi forsowane przez pzkite) wszystkie wymagane przepisami papiery (nie tylko o kwalifikacje tu chodzi) i udaje wysoki poziom szkolenia, nie zawsze się przykłada na rzetelnie wykonaną pracę, za którą płaci kursant. A rynek ofert jest weryfikowany właśnie przez jakość szkolenia a nie tony certyfikatów na pokaz... Akurat podczepiłem sprawę kartonika iko... skoro nikomu nie potrzebny to w jakim celu jest materiałem przetargowym w reklamach szkółek ? Ja swojego też nigdy nie użyłem, choć mam.

Ale nie ma co dywagować, zobaczymy co z tego będzie... choćby po pierwszym sprawozdaniu w KRS.

P/S a poza tym no powiedz szczerze... szkolisz "prywatnie" ? przeszkoliłbyś "prywatnie" ? w twoje kwalifikacje akurat nie wątpię, ale...

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post08 maja 2014, 18:31

color1 pisze:Filip nie do końca zrozumiałeś (aluzję?) - to że dana szkoła posiada (lub będzie posiadać o ile zmienią się wymogi forsowane przez pzkite) wszystkie wymagane przepisami papiery (nie tylko o kwalifikacje tu chodzi) i udaje wysoki poziom szkolenia, nie zawsze się przykłada na rzetelnie wykonaną pracę, za którą płaci kursant. A rynek ofert jest weryfikowany właśnie przez jakość szkolenia a nie tony certyfikatów na pokaz... Akurat podczepiłem sprawę kartonika iko... skoro nikomu nie potrzebny to w jakim celu jest materiałem przetargowym w reklamach szkółek ? Ja swojego też nigdy nie użyłem, choć mam.

Ale nie ma co dywagować, zobaczymy co z tego będzie... choćby po pierwszym sprawozdaniu w KRS.

P/S a poza tym no powiedz szczerze... szkolisz "prywatnie" ? przeszkoliłbyś "prywatnie" ? w twoje kwalifikacje akurat nie wątpię, ale...


Sorry color1, ale twoje wpisy na forum sa tak monotematyczne ze nawet mi się ich czytac nie chce,
przecież wnet każdy kto jest zwiozany z branza biznesowo to oszust, naciągacz i "swir"
szukasz afery w każdym watku ?
Sa ludzie którzy robia cos dla branzy za darmo, w tym i ludzie którzy pracują nad uregulowaniem Kite'a w PL,
daj im pracować, oni sami nie wiedza co z tego wyjdzie, ale zapewniam Ciebie ze chcą dobrze.
Ja trzymam kciuki bo tu nie chodzi o nas, tu chodzi o młodych którzy sa nasza nadzieja !!!

Pozdro...

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post08 maja 2014, 19:42

mary, poważnie śledzisz moje wpisy na forum ? :doh:

toż napisałem, że "chciałbym się mylić" co oznacza że furtka jest otwarta i okaże się (choćby po pierwszym sprawozdaniu) co tak naprawdę zrobi/zrobił pzkite.

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post08 maja 2014, 20:43

color1 pisze:P/S a poza tym no powiedz szczerze... szkolisz "prywatnie" ? przeszkoliłbyś "prywatnie" ? w twoje kwalifikacje akurat nie wątpię, ale...


nie szkolę prywatnie (cokolwiek miało by to oznaczać). W ogóle rzadko zdarza mi się szkolić. Raczej dla przyjemności bądź by pomóc rozładować tłok, zawsze w zaprzyjaźnionej szkole.
Zdecydowanie częściej zdarza mi się nauczyć kogoś pierwszych skoków, pierwszych raley, pierwszego blinda… czyli szeroko pojętego "freestyle'u". Zarówno na kite jak i na wake'u.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post09 maja 2014, 09:35

color1 pisze:mary, poważnie śledzisz moje wpisy na forum ? :doh:


Otoz nie,
nie udzielam się tam gdzie nie mam nic do powiedzenia,
ale staram się czytac forum żeby wszystkim zylo się lepiej ;-)
Co nie zmienia faktu ze wyrastasz na pierwszego aferzystę PZKite :lol:


Pozdro...

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 maja 2014, 09:49

chciałem się zapytać o opcje ubezpieczenia dla instruktorów, zawodników, kitesurferów. przypominam sobie, że pskite coś takiego miało. czy macie przygotowane je na ten sezon?

kw92
Posty: 610
Rejestracja: 16 sty 2011, 18:58
Latawiec: Ozone
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 maja 2014, 09:54


Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 maja 2014, 10:05



tak, ale osobiście wolałbym i zawsze wybierałem krajowe ubezpieczenia, niezależnie czy domu, czy samochodu czy Szkoły
jakoś pewniej się czuję, dzwoniąc czy korespondując w Polsce..

march_in pisze:chciałem się zapytać o opcje ubezpieczenia dla instruktorów, zawodników, kitesurferów. przypominam sobie, że pskite coś takiego miało. czy macie przygotowane je na ten sezon?


tak :idea:

peace

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 maja 2014, 10:21

Ziomek. pisze:


tak, ale osobiście wolałbym i zawsze wybierałem krajowe ubezpieczenia, niezależnie czy domu, czy samochodu czy Szkoły
jakoś pewniej się czuję, dzwoniąc czy korespondując w Polsce..

march_in pisze:chciałem się zapytać o opcje ubezpieczenia dla instruktorów, zawodników, kitesurferów. przypominam sobie, że pskite coś takiego miało. czy macie przygotowane je na ten sezon?


tak :idea:

peace


moze juz zostane w tym wątku.
czy mogę poprosić o zlinkowanie informacji o "Kurs Afiliacyjny PZKite" jak i ubezpieczeniach organizowanych przez pzkite.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości