Jakie wymagania trzeba spełniać aby otworzyć szkółkę w Pl.

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Janku
Posty: 15
Rejestracja: 16 wrz 2015, 12:14
Deska: rrd
Latawiec: airush
Lokalizacja: wawa
Postawił piwka: 4 razy
 
Post06 paź 2015, 10:28

Zadałem na biznes ale chyba tam mało kto zagląda.
"Hej, przymierzam się do założenia z kolegą szkółki kite/windsurfingowej nad zalewem w rodzinnych stronach, co do windsurfingu juz wiemy co i jak, natomiast jak to wygląda z kitesurfingiem??
Czy wystarczy mi kurs IKO ITC ?? będę uczył ja i jeszcze jedna max dwie osoby, czy wymagania różnią się w zależności od ilości instruktorów?? jak to wygląda w świetle prawa?? ew gdzie szukać info ?? "
Pzdr Janko!!

piotr32
Posty: 97
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:59
Deska: Nobile NBL
Latawiec: Core XR2
Dostał piwko: 5 razy
 
Post06 paź 2015, 22:06

Proszę jaka pomoc spamujących cały czas na forum. Jak trzeba opisać jakiś sprzedawany przez siebie latawiec lub dechę to ilość komentarzy rośnie z każdą minutą.
A jak kolega chce trochę wprowadzić konkurencji to już cisza w eterze.

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post06 paź 2015, 22:35

Instruktor to jest zawod uwolniony, nie potrzebne (formalnie) do tego zadne licencje i kursy :P Pozostaje kwestia jakosc twoich szkolen i tutaj warto zainestowac w zdobycie wiedzy :)))

Pzdr.

Janku
Posty: 15
Rejestracja: 16 wrz 2015, 12:14
Deska: rrd
Latawiec: airush
Lokalizacja: wawa
Postawił piwka: 4 razy
 
Post06 paź 2015, 23:07

piotr32 pisze:Proszę jaka pomoc spamujących cały czas na forum. Jak trzeba opisać jakiś sprzedawany przez siebie latawiec lub dechę to ilość komentarzy rośnie z każdą minutą.
A jak kolega chce trochę wprowadzić konkurencji to już cisza w eterze.

hehe dokładnie odniosłem identyczne wrażenie ;) co zrobisz :)

Awatar użytkownika
Rigus
Posty: 323
Rejestracja: 29 maja 2012, 12:16
Deska: SU-2 ProS 3d
Latawiec: SLINGSHOT BEST OZONE
Lokalizacja: Crackoff
Postawił piwka: 49 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 paź 2015, 10:33

Hey. Fajnie ,że macie zajawkę.
Temat tu był już wielokrotnie poruszany. Użyj opcji "szukaj" - tylko na tym forum jest mnóstwo informacji.
Mimo wszystko fajnie jest zrzeszyć się jakiejś organizacji instruktorów.
Tutaj myślę ,że pomogą:

http://poik.pl/szkoly-poik/warunki-otrzymania-licencji/

Co do PSK do tej pory nie wiem o co tam chodzi ....

Janku
Posty: 15
Rejestracja: 16 wrz 2015, 12:14
Deska: rrd
Latawiec: airush
Lokalizacja: wawa
Postawił piwka: 4 razy
 
Post07 paź 2015, 10:54

No zdecydowaliśmy się na IKO. Szukałem szukałem i nie doszukałem się żadnego konkretu i liczyłem na odpowiedź już doświadczonych w tym temacie.
Generalnie z tego co doczytałem to tak jak w wielu uwolnionych zawodach do otworzenia szkoły nie wymaga się nic... po za zarejestrowaniem działalności. Co mnie trochę dziwi.... bo spotykałem instruktorów IKO którzy nie byli w stanie odpłynąć zwykłego skoku..
No ale chyba skuteczność i wiarygodność szkółek weryfikuje rynek. szkoda tylko że z narażeniem zdrowia lub życia potencjalnych kursantów.
Pozdrawiam!!

darkowic
Posty: 401
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 paź 2015, 12:22

Instruktor to jest zawod uwolniony, nie potrzebne (formalnie) do tego zadne licencje i kursy :P Pozostaje kwestia jakosc twoich szkolen i tutaj warto zainestowac w zdobycie wiedzy :)))


Nie zupełnie tak jest jak piszesz. Zgadza się że nie potrzeba kursów, zgodnie z ustawą potrzeba tylko wiedzy i papieru związku sportowego.
Poniżej cytuje ustawę o sporcie:

"Rozdział 8

Kwalifikacje zawodowe w sporcie
Art. 41. 1. Zorganizowane zajęcia w zakresie sportu w związku sportowym oraz w klubie sportowym uczestniczącym we współzawodnictwie organizowanym przez polski związek sportowy może prowadzić wyłącznie trener lub instruktor sportu w rozumieniu ustawy.
2. Do zadań trenera lub instruktora sportu należy poza prowadzeniem zajęć, o których mowa w ust. 1, przekazywanie aktualnej wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu treningu sportowego i współzawodnictwa sportowego w danym sporcie.
3. Trenerem lub instruktorem sportu w sportach, w których działają polskie związki sportowe, może być osoba, która:
1) ukończyła 18 lat;
2) posiada co najmniej wykształcenie średnie;
3) posiada wiedzę, doświadczenie i umiejętności niezbędne do wykonywania zadań trenera lub instruktora sportu;
4) nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo, o którym mowa w art. 46-50, lub określone w rozdziale XIX, XXIII, z wyjątkiem art. 192 i art. 193, rozdziale XXV i XXVI ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.)."

Co do PSK jest to stowarzyszenie zawodników kite, większa rolę odgrywać tu będzie PZKite czyli Polski Związek Kiteboardingu, który zrzesza stowarzyszenia i jest członkiem PŻŻ odpowiedzialnym za kajta w Polsce.
Jak chcesz wiedzieć więcej to pisz - chętnie odpowiem.

Awatar użytkownika
maciekt1000
Posty: 859
Rejestracja: 03 gru 2004, 13:53
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post07 paź 2015, 13:39

A z ciekawości, nad jakim zalewem ta szkółka? Bo chyba nie na Zegrzu kite szkółka- wałkowane było milion razy, że to raczej sałaby i mocno niebezpieczny akwen do nauki...

Janku
Posty: 15
Rejestracja: 16 wrz 2015, 12:14
Deska: rrd
Latawiec: airush
Lokalizacja: wawa
Postawił piwka: 4 razy
 
Post07 paź 2015, 14:37

Spoko spoko, na Zegrzu samemu nawet nie chce mi się szarpać co dopiero z kursantem :)

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post07 paź 2015, 20:35

Janku pisze: bo spotykałem instruktorów IKO którzy nie byli w stanie odpłynąć zwykłego skoku..


a ja spotkalem instruktorow ktorzy odplywaja regularnie hapeki w mega powerze a nie potrafia nauczyc zwyklego skoku,
a co dopiero plywanie prawo - lewo czy bodydragi... ;-)

Pozdro...


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości