Kite i trapez w bagażu podręcznym ?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
czezz
Posty: 180
Rejestracja: 29 maja 2008, 17:01
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post11 mar 2016, 14:12

Hej, czy ktoś z was kiedyś podróżował (samolotem) z kitem w bagażu podręcznym ?
Dodatkowo, czy trapez (bez haka) przejdzie przez odprawę/security check-in ?

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 mar 2016, 14:21

bez problemu na podręczny przechodzą 2 szt ( bez barów owszem :? )
Z trapezem nie testowałem bo nie było potrzeby .

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post11 mar 2016, 14:22

czezz pisze:Hej, czy ktoś z was kiedyś podróżował (samolotem) z kitem w bagażu podręcznym ?
Dodatkowo, czy trapez (bez haka) przejdzie przez odprawę/security check-in ?


Z kitem lecialem i nie bylo problemu. Jesli dobrze pamietam to Wizzairem.
A z trapezem zalozonym :) jesli dobrze pamietam to ktos lecial na Rodos Ryanem i tez bylo OK. Byla chyba jakas fotka pamiatkowa z tego pomyslu :)
W koncu kazdego moze bolec kregoslup...

Awatar użytkownika
kriski
Posty: 341
Rejestracja: 02 wrz 2011, 23:29
Deska: su-2
Latawiec: rebel, convert
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post11 mar 2016, 14:29

kite, trapez (bez metalowych czesci), impactvest bez problemu - impact na sobie

Awatar użytkownika
AeroKITE
Posty: 250
Rejestracja: 04 lip 2015, 13:48
Deska: Ozone Torque
Latawiec: Chrono | Hyperlink | Edge
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post11 mar 2016, 14:34

Kita trzeba czymś owinąć i wtedy do plecaka ? Jak pytałem panią z lotniska to powiedziała,że nie ma takiej możliwość brania sprzętu sportowego do podręcznego, musi iść w sportowym.

czezz
Posty: 180
Rejestracja: 29 maja 2008, 17:01
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post11 mar 2016, 16:17

Tak sobie myślę - zawsze możesz powiedzieć, że latawiec to żaden sprzęt sportowy, tylko rekreacyjny :D

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post11 mar 2016, 16:35

Wypoczynkowy, przeciez to parawan... (moze byc tez namiotem)

[OT] Brussels Airline np ma snowboard za darmo, wiec bede wozil deche jako snowboard, kto mi zabroni na tym po sniegu jezdzic.

Awatar użytkownika
Kristoff
Posty: 490
Rejestracja: 26 cze 2011, 12:37
Deska: Shinn Bronq Heritage, LF Foil
Latawiec: Flaj Speed 3, Flaj Boost
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 28 razy
 
Post11 mar 2016, 16:48

Na początku kwietnia będę brał latawiec, piankę, buty, może nawet trapez (bez haka) do podręcznego.
Z punktu widzenia lotniska/linia lotnicza:
- Pani z Wizzair/RyanAir/innej linii NIE MA PRAWA pytać się co masz w podręcznym, natomiast ma prawo czepiać się rozmiarów/wagi podręcznego.
- Podczas sprawdzania bagażu na skanerze, nikogo nie interesuje co masz w bagażu - chyba, że masz przedmioty niedozwolone. Latawiec nie należy do przedmiotów niedozwolonych. Trapez również. Nóż do cięcia linek w trapezie jednak bym wyjął i wrzucił do bagażu sportowego...

Także o ile waga/rozmiary się zgadzają - przedstawiciel linii lotniczej nie ma prawa zaglądać do bagażu.

Awatar użytkownika
AeroKITE
Posty: 250
Rejestracja: 04 lip 2015, 13:48
Deska: Ozone Torque
Latawiec: Chrono | Hyperlink | Edge
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post11 mar 2016, 19:51

To dobrze, rozwiałeś moje wątpliwości :) Jak masz zamiar zmieścić latawiec, piankę , buty do podręcznego ? trapez założysz mam rozumieć.
w plecaku od kita zamieszczę co najwyżej kita + piankę lub trapez, no chyba, że na chama bym upchał wszystko razem ale bym wyszedł poza wymiary podręcznego.

Atris
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2014, 23:05
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post11 mar 2016, 21:55

Rozne linie, roznie traktuja bagaze ale zarowno kite jak i trapez nawet z hakiem spokojnie moga byc w podrecznym.
Wozilismy tak sprzet przez pol swiata i nie bylo problemow na zadnym z lotnisk.

Uwazac natomiast trzeba z barem gdyz w wielu liniach lotniczych zabronione jest wozic w bagazu podrecznym wszelkiego rodzaju lin, linki, sznurki itp rzeczy.
Security moze skonfiskowac taki bar przy kontorli bagazu podrecznego na skanerze.

Ogolnie zawsze wrato sprawdzic przed podroza jakie sa przepisy przewozu rzeczy w bagazy podrecznym by uniknac niespodzianek i utraty sprzetu.

lmx
Posty: 24
Rejestracja: 25 lip 2013, 14:44
Deska: Shinn Gintronic
Latawiec: Slingshot Rally
 
Post11 mar 2016, 22:01

Zeszły sezon, kierunek Sycylia z Ryanair, w obie strony mieliśmy na sobie trapezy (z hakiem, leaschem - pełen komplet), nie zmieściły się do głównego (dwa na cztery osoby) i do tego standardowa mała torba jako podręczny.

Wracałem wcześniej niż reszta, więc żeby ich odciążyć zamiast w torbę podręczną, spakowałem się w plecak od Slingshota, żeby zabrać więcej gratów.
W środku jeden 12m latawiec i trochę ciuchów - plecak wypełniony do połowy, latawiec mocno skompresowany, nikt nic nie wspomniał, że jest za duży do kabiny.
Wokół plecaka zapięty trapez - hak, leash - wszystko na wierzchu.

Udało się, bez żadnych zbędnych pytań. W samolocie ktoś się dziwił, że się udało, bo im kazali nadać.
Może dlatego, że wcześniej odprawiali główny i tam zwrócili na to uwagę, a ja poszedłem prosto do bramek z samym 'podręcznym'.

Awatar użytkownika
Kristoff
Posty: 490
Rejestracja: 26 cze 2011, 12:37
Deska: Shinn Bronq Heritage, LF Foil
Latawiec: Flaj Speed 3, Flaj Boost
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 28 razy
 
Post11 mar 2016, 23:46

AeroKITE pisze:To dobrze, rozwiałeś moje wątpliwości :) Jak masz zamiar zmieścić latawiec, piankę , buty do podręcznego ? trapez założysz mam rozumieć.
w plecaku od kita zamieszczę co najwyżej kita + piankę lub trapez, no chyba, że na chama bym upchał wszystko razem ale bym wyszedł poza wymiary podręcznego.


Mam łatwiej bo latawiec w podręczny to komorowiec po kompresji workiem próżniowym. Pianka tak samo w worku prozniowym.

ciequn
Posty: 11
Rejestracja: 08 cze 2013, 12:56
 
Post13 mar 2016, 09:01

A deske jak przewozicie? Poprostu w glowny bagaz? Te wszystkie kombinacje wynikaja ze strachu ze kite sie zgubi czy z oszczednosci?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Brutus
Posty: 438
Rejestracja: 24 sie 2012, 10:22
Deska: Nobile, SU2
Latawiec: RRD, NKB, Nobile
Lokalizacja: KatowicePoznań
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 21 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 mar 2016, 09:22

Oczywiście potwierdzam że udaje się przewozić latawiec, pianki, trapez w podręcznym jednak trzeba się liczyć z zatrzymaniem gdyż przepisy 95% linii lotniczych mówią jasno , że sprzęt sportowy gdzie w regulaminie jest wyszczególniony komplet do kitesurfingu/kiteboardingu można przewozić tylko i wyłącznie jako dodatkowy osobno płatny , wcześniej zgłoszony bagaż sportowy (poza bagażem głównym i poza bagażem podręcznym) . Co więcej operator ma prawo w ostatniej chwili nie przyjąć go na pokład gdyż obowiązuje limit bagaży sportowych.
Regulamin regulaminem jednak zwykle wszystko przechodzi , tylko nie wiem czy z tego powodu cieszyć się czy raczej martwić.... :/

Majkelos
Posty: 145
Rejestracja: 04 wrz 2003, 21:19
Lokalizacja: Wawa
Dostał piwko: 6 razy
 
Post14 mar 2016, 10:00

Wiele razy brałem latawiec i bar do podręcznego. Czasami bar kazali pokazać na prześwietleniu bagażu, ale nigdy nie było problemu.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości

cron