latawiec dla dziewczyny 52kg

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
p4kite
Posty: 27
Rejestracja: 03 sie 2015, 15:43
Deska: spleene
Latawiec: Ozone Edge 2014
Dostał piwko: 1 raz
 
Post23 kwie 2016, 22:19

Chciałbym kupić kita dla mojej dziewczyny. Waga 52kg, poziom początkujący, deska Nobile NHP 134 lub t5 138. Przeznaczenie na mocniejszy wiatr, gdyż przy słabym dam jej moją Cabrinhę 9 lub 12. Znalazłem gts2 core 6tkę , podobno ma małe siły na barze ( Cabrinha to IMHO siłownia na wodzie), ale zastanawiam się czy nie będzie na początek za trudny. Inne opcje to bandit 7ka, lub cabrinha radar 7ka. Proszę o pomoc pływających dziewczyn o zbliżonej wadze, gdyż chciałbym aby miała "dopasowany" latawiec.
z góry dzięki za pomoc w wyborze, :)

Awatar użytkownika
Wojtek Janaszek
Posty: 302
Rejestracja: 31 lip 2010, 22:37
Deska: Custom + One
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post24 kwie 2016, 02:29

Poziom początkujący - zależy jak bardzo, i jak szybko będzie "wchodził" progres, i na co nastawiona jest Twoja dziewczyna. Bo jeśli tylko pływanie prawo lewo skoki przez zenit, to gts2 może na początku utrudniać trochę progres według mnie. Zwłaszcza w tak małym rozmiarze, będzie bardzo szybki, a to nie zawsze pasuje osobom zaczynajacym np starty z wody (mi np kiedyś nie pasowało :P).

Kasiunia
Posty: 265
Rejestracja: 25 sty 2009, 17:31
Deska: 50/Fifty WMN Nobile
Latawiec: 50/Fifty Nobile
Lokalizacja: KiteCrewChałupy6
Dostał piwko: 8 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 kwie 2016, 00:07

Hej,

52kg to mało, ale na 30+węzłów i tak jej nie wrzucisz, więc radziłabym kupić 7mkę i to będzie jej główny latawiec.
Sama w swoich początkach pływania miałam szóstkę (53kg) i jak wiało przyzwoicie to pływałam na 7mce, a jak p*zgało to po 5 minutach schodziłam, bo wyrywało mnie łącznie z deską z wody. Po jakimś czasie zacznie ogarniać, ale nie na początkach.
I to nie musi być najmocniej ciągnąca 7-mka, bo na tych deskach wystarczy 50/Fifty z Nobila, albo Dice Northa, czy Lithium Airusha. Z prędkością kajta musi dać radę bo tak będzie miała całe życie. Czasem w zawodach na 5m pływam, lekkie laski są na to skazane.

MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post26 kwie 2016, 08:45

moja zaczynala na lf envy 2011, 7mka i 9tka, szybko okazalo sie, ze na mocny wiatr (przy tej wadze to juz powyzej 20-23 wezlow) jednak cos mniejszego trzeba i jest do kompletu best kahoona 5.5 chyba 2012-2013.
potem ja zmienilem latawce i byl test i bardzo sie jej spodobaly i dlatego teraz smiga na cabrihna chaos 7-9-11 (kahoona 5.5 jest dalej na mocny wiatr), plywa na chaos mimo ze nie skacze jeszcze za dobrze, ale podoba sie jej "bezposredniosc" latawca...
chociaz chaosa na prawdziwy poczatek to bym nie polecal ;-)


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości