Kiedy zmieniacie sprzęt

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
myrcin
Posty: 272
Rejestracja: 12 maja 2010, 17:30
Deska: Nobile
Latawiec: Wainmann / F-one
Lokalizacja: Józefów
 
Post01 paź 2016, 13:23

Cześć,

Zastanawiam się kiedy zmieniacie sprzęt (konkretnie latawce). Wiem, że pewnie jest trochę osób, które robią to co roku bo lubią mieć wszystko świeże ale co robią pozostali? Zakładając, że Wasz obecny kite Wam pasuje to czekacie aż się zupełnie zużyje czy raczej trzymacie powiedzmy określony czas np 2 sezony, sprzedajecie i kupujecie nowy?

pozdro
M

Awatar użytkownika
Kosa1337
Posty: 158
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:00
Deska: su-2, spleene
Latawiec: ozone, NKB
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post01 paź 2016, 13:49

To zalezy ile masz kasy na wydanie;) jeśli nie śmierdzisz groszem to lataj do zajechania ;) Dla mnie najważniejsze w stanie latawca jest to aby spokojnie pojechać na wakacje i nie martwic się ze trzeba będzie go naprawiać w ich trakcie.

Czarny Pan
Posty: 109
Rejestracja: 14 wrz 2009, 22:24
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 paź 2016, 17:10

w sumie jak kolega wyżej powiedział ;) ja mam np. rrd obsession 2010, wciąż jest w super stanie, nie boję się o żadne naprawy, uszkodzenia itp., pływa się wyśmienicie, więc dopóki nie przetestuję jakiejś super rakiety, którą będę musiał kupić, to zostaję przy nim :wink: :thumb:

Awatar użytkownika
Kisiel
Posty: 804
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:52
Deska: CzaplaKiteboards :D
Latawiec: North/Cabrinha/Flysurfer
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 paź 2016, 19:06

Jak znajdę lepszy :lol: czyli raz na mhmm 3 lata? W 2006 był crossbow x-bow 07 latał do roku 2009, później rebel 2010 do zeszłego sezonu.. Pojawił się Evo 2015..rebel nadal żyje 8) no i do kolekcji doszedł speed5 więc kolejna zmiana w mhmm 2018 hahaha
Nie muszę mieć nowego co roku bo i na starym polecę wyżej dłużej i dalej niż większość na nowym :twisted:
Zasada jest jedna.. Najważniejsza cześć zestawu jest między deską a latawcem :thumb:

Awatar użytkownika
myrcin
Posty: 272
Rejestracja: 12 maja 2010, 17:30
Deska: Nobile
Latawiec: Wainmann / F-one
Lokalizacja: Józefów
 
Post02 paź 2016, 23:15

Dzięki, za odpowiedzi. Ja nigdy sprzętu nie zmieniałem co roku bo uważam, że to bez sensu. Widzę, że podejście macie dość podobne do mojego. Pozdro

Awatar użytkownika
donaj
Posty: 768
Rejestracja: 14 paź 2012, 18:31
Deska: Shinn ADHD
Latawiec: Vegas
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 74 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post03 paź 2016, 16:54

myrcin pisze:Dzięki, za odpowiedzi. Ja nigdy sprzętu nie zmieniałem co roku bo uważam, że to bez sensu. Widzę, że podejście macie dość podobne do mojego. Pozdro

Jakbyś kupował co roku po preferencyjnych cenach to uwierz mi, że miałoby to sens :)

Awatar użytkownika
myrcin
Posty: 272
Rejestracja: 12 maja 2010, 17:30
Deska: Nobile
Latawiec: Wainmann / F-one
Lokalizacja: Józefów
 
Post03 paź 2016, 17:37

donaj pisze:Jakbyś kupował co roku po preferencyjnych cenach to uwierz mi, że miałoby to sens :)

Z tym również się zgadzam. Kupując po dobrych cenach co roku, jeśli uda się sprzedać jedno sezonowy sprzęt jeszcze w niezłej cenie można powiedzieć, że najmniej się traci na wymianie. Raz czy dwa tak mi się udało i faktycznie byłem bardzo zadowolony. Jednak jak kite Ci pasuje i przytrzymasz go dłużej to możesz powiedzieć, że za każdą wydaną złotówkę wypływałeś więcej dni więc więcej wykorzystałeś. Innymi słowy albo wymieniać szybko i kupować po preferencyjnych cenach, a jak już kite u kogoś jest dłużej niż sezon to pływać póki jest w dobrym stanie i nic dużo lepszego się nie pojawiło.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości