Kiteforum.pl - quo vadis?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
pancho
Posty: 20
Rejestracja: 17 wrz 2010, 22:01
Deska: poison
Latawiec: nobile n62 11m2
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post20 lis 2016, 17:26

BraCuru pisze:
heja banana pisze:
usunąłbym wszystkich użytkowników z ilością postów mniejsza niż np 20 po roku od rejestracji.
:wink:


rozumiem ze mam się zwijać z forum bo nie udzielam się zbyt często :pray:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 lis 2016, 18:05

pancho pisze:rozumiem ze mam się zwijać z forum bo nie udzielam się zbyt często :pray:

Masz inną propozycje? najlepiej 19 i będzie po problemie ;) taki żarcik.
A tak na serio to jest rzucone na szybko, bez mądrzejszej analizy.

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post20 lis 2016, 18:26

Co do usuwania użytkowników to nie mam zdania, w sumie skoro nie piszą to są tylko statystyką.

Nie wziąłeś jeszcze pod uwagę spamerów, a ich liczba może być istotna.

Jeśli chodzi o liczbę działów to faktycznie drastycznie bym je ograniczył bo w niektórych nic się nie dzieje od roku, a coś nowego pojawia się raz w miesiącu

btw. na fb kiteforum również nie istnieje.

Myślę, że problem polega też na tym, że właściciel nie zarabia na tym więc nie chce mu się poświęcać zbyt dużo czasu na rozwój tego forum.

dodatkowo np. pierwszy post PORADY SPRZĘTOWE! JAKI LATAWIEC I DESKA NA POCZĄTEK? nie był uaktualniany od 7 lat :!: i można się z niego dowiedzieć np. że ważąc 90-100 kg docelowa deska to 132X42 :shock:

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post20 lis 2016, 21:46

no dobra tylko właściciel nie zarabia i nic nie robi - a czy teoretycznie ktoś by chciał "kupić" forum i na nim zarabiać ? czy da się na nim zarabiać na tyle żeby to było jedyne zajęcie ? czy ktoś taki się znajdzie i podejmie wyzwanie ?

faktycznie co do niepiszących użytkowników to bym ich olał - nie piszą to niech se konta mają (druga sprawa że pewnie to obciąża forum i po 6 m-cach niepisania można usuwać z automatu konta (można najpierw wysłać mail o takim fakcie)

Nie wiem jak jest tutaj z moderatorami, adminami - ilu ich jest, jakie mają zadania itd. myślę że najrozsądniej byłoby ograniczyć ilość działów, "zatrudnić" modów którzy by szybko spam kasowali, część starych rzeczy wrzucić do archiwum (jak choćby blogi, zawody czy co tam jeszcze), giełdę bym zostawił bo dzięki niej pewnie kilku nowych użytkowników się znajdzie którzy zostaną)

co do samego uaktualniania tematów itd. to jest to tak dużo pracy, że chyba nie do ogarnięcia - ale np porady sprzętowe są na bieżąco - jasne że jak ktoś zerknie w temat sprzed 5 lat to jest nieaktualny, ale posty z ostatniego roku już są OK.

Moje zdanie zebrać modów (albo jakąś grupę użytkowników) którzy chcą być aktywni i żeby nowe tematy, posty były komentowane przez osoby z doświadczeniem (jak choćby pytania o sprzęt, spoty, jakieś nowinki) i wtedy forum będzie żyć. Pewnie jak ktoś by się chciał tym zająć bardziej profesjonalnie to jakieś testy sprzętu itd. też by można organizować (na 100% dystrybutorzy sprzęt by udostępnili przy powiedzmy 3-4tys aktywnych użytkowników to już spora grupa docelowa), to samo z reklamodawcami. Tylko pytanie czy ktoś ma na to ochotę i przede wszystkim czas i co na to właściciel obecny - czy chce się w to angażować albo na to pozwolić (i pewnie drugie dno, że jak ktoś by się chciał w to angażować to by coś chciał z tego mieć ...)

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post21 lis 2016, 01:43

no dobra tylko właściciel nie zarabia i nic nie robi - a czy teoretycznie ktoś by chciał "kupić" forum i na nim zarabiać ? czy da się na nim zarabiać na tyle żeby to było jedyne zajęcie ? czy ktoś taki się znajdzie i podejmie wyzwanie ?


raczej nie da się na tym zarobić :( na pewno nie tyle żeby to było jedyne zajęcie

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 lis 2016, 10:06

heja banana pisze:raczej nie da się na tym zarobić :( na pewno nie tyle żeby to było jedyne zajęcie

Toby zyje z KF.com co najmniej godnie.
W przypadku polskiego forum jest to zupełnie inna bajka niestety.
To tak jak w przypadku polskich youtuberów którzy zarabiają promile tego co ich koledzy z takiego USA.

http://vbhelp.pl/blogs/max-1/jak-ile-mo ... -forum-75/

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post21 lis 2016, 10:58

no to jak się nie da zarobić to kto by chciał kupić i to prowadzić i się tym zajmować ? i pewnie koło się zamyka ...

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 lis 2016, 13:03

z tym moderowaniem to kiepska sprawa, swego czasu moderowałem to forum wtedy to był prawdziwy wysyp spamu, kilkadziesiąt postów na kilka minut. i to była walka z wiatrakami. teraz to i tak jest tego mało.
Tutaj trzeba wprowadzić nie moderatorów tylko jakieś dobre zabezpieczenie.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 lis 2016, 13:14

przemjas pisze:Tutaj trzeba wprowadzić nie moderatorów tylko jakieś dobre zabezpieczenie.

Zadać logiczne pytanie przy rejestracji typu " z ilu liter składa się słowo kiteboarding?"
albo "Podaj nazwisko polskiej mistrzyni świata we freestyle"

Toby ma to ogarnięte pięknie - jak byłaby potrzeba to go zapytam.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 lis 2016, 17:05

Komu LAMPE? viewtopic.php?f=14&t=69240&p=488147#p488147

PS.
Jak to się Tobi ;)

I check every new user manually.

They register and I get an email and will check their profile info they added.

I have custom fields like gear, local and favorite beach and brand affiliation.

90% of spammers I keep away with this.
The rest might get thru, then I have to see topics or replies they posted and if spam, I delete their account.


Można?
Kutfa można! tylko trzeba podejść do tego z głową a nie robić syzyfowe wykopki
:idea:

Awatar użytkownika
Regis
Posty: 450
Rejestracja: 02 wrz 2006, 22:29
Deska: CrazyFly Raptor 135x41
Latawiec: Peter Lynn Fury v3 10
Lokalizacja: Dębinki
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 lis 2016, 20:46

Zawsze można zacząć od początku :lol: albo przejść na inne forum :) Z whiskey, czatem i blackjackem :D

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 lis 2016, 21:03

Bracuru :thumbsup: za zapał!

Moim zdaniem prawda jest taka:

[1] facebook zjadł większość stron internetowych (sieplywa, surfmag, itp) - ile ludzi zagląda z własnej inicjatywy na strony www, a ile dopiero jak zobaczy post na FB z odnośnikiem. To samo dotyczy dużej częsci for internetowych i to już raczej nie wróci. Każdy zagląda na FB bo znajdzie tam informację ze wszystkich stron, zamiast wchodzić na strony oddzielnie.

[2] branża się sprofesjonalizowała i najbardziej aktywni użytkownicy to ci, którzy mają w tym biznes i wykorzystują forum głównie komercyjnie - szkółki, dystrybutorzy, instruktorzy, stąd spadek ciekawych, obiektywnych dyskusji.

[3] ilość użytkowników piszących "pro bono" zmalała prawie do zera - bo (strzelam) zostają zagłuszeni przez komercyjnych userów, lub giną w natłoku "papki"

[4] użytkownicy piszący "pro bono" zazwyczaj mają dużo mniej czasu na pisanie niż trole i komercyjni użytkownicy, więc mniej jest merytorycznych postów

[5] no i oczywiście spam

najistotniejsze moim zdaniem jest usunięcie spamu [5] i w drugiej kolejności premiowanie wartościowych treści [3] [4]. Wykonanie tego ostatniego będzie moim zdaniem najtrudniejsze. W czasach świetności forum, ilość merytorycznych postów była znacznie większa, dlatego nie przeszkadzało tak bardzo czytanie bełkotu, który zawsze był i będzie obecny. Myślałem nad rozwiązaniem punktowania wypowiedzi - a la http://stackoverflow.com/ - ale nawet takie rozwiązanie jest proste do obejścia :/ Tak więc czekam na opinie.

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post22 lis 2016, 01:57

Pablo,
znowu nie miałem ochoty zaśmiecać KF swoimi postami, ale powiem, że na KS pływam od 2002, do KF przystąpiłem z dziesięć lat później, dzisiaj nawet nie pamiętam w jakich to było okolicznościach, wcześniej, czasami przeglądałem wątki jako gość. Dzisiaj KF cenię sobie przede wszystkim, jako najbardziej aktualną informację o warunkach do pływania na różnych spotach, nie tylko koło brzegu, inspirację do wypadu na nie planowane pływanie, a sam też przez KF inspiruję. Kolejnym skarbem KF są zarówno te archiwalne, jak i na bieżąco uaktualniane wiodące wątki, jak na przykład dotyczące bezpieczeństwa, wypadków, pierwszych kroków, opisu spotów i wypraw oraz innowatorskich typu 0 knt.

Tego w takiej formie jak na forum, nie znajdziesz na FB.

Dzisiaj z racji moich zainteresowań, uprawianych sportów, pasji, muzykowania, czy nawet zwykłych problemów z domową elektroniką i mechaniką, jestem członkiem kilkudziesięciu forów, gdzie po weryfikacji, czasem rozszerzonej o deklarację posiadanych kowmpentecji w danej dziedzinie, nikt nie wymaga ode mnie wysyłania postów, ale i tak wiem, że jak napiszę prośbę o pomoc to dostanę wsparcie.
To, że masz zarejestrowanych członków nie wykazujących aktywności to nie problem, lepiej niech nie piszą zamiast pisać głupoty, albo wdawać się w jakieś pyskówki. Problemem jest wyeliminowanie tych, którzy zaśmiecają forum remontami, studiami, kantorami, a nawet prezentami dla surfera, tych należy się pozbyć.

Nie uważam też, że tzw komercyjni użytkownicy KF są problemem, a wręcz przeciwnie.

Podsumowując, w mojej opinii, KF mimo sowich ułomności jest najlepszą platformą, z tradycją, integrującą miłośników tego sportu, począwszy od dinozaurów jak i przyszłych adeptów, nie na sprzedaż, ale na pewno wymaga unowocześnienia, aby się obronić, przetrwać i na nowo rozkwitnąć.
pzdr

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post22 lis 2016, 07:36

Nie lubie fb .Mysle ze forma forum jest ok nic bym nie zmienial poza wywaleniem spamu .Bardzo lubie wywody i jezyk Jacka i kutnie Marka :wink: .Zagladam zadziej i w tematy ktore mi wpadna w oko lub napisze ktos bardziej znajomy.Reklama ks na forum jak najbardziej mi sie podoba .Filmy zeekowe np.rewelacja :thumb: Mysle ze najszybciej forum zdechnie pod nakazami punktami i takie tam.To nie jest forum techniczne tylko rekreacyjne.Przynajmniej zawsze takie bylo. :wink:
Ps.forum bez pyskowek????bez jaj

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post22 lis 2016, 11:27

moim zdaniem KF jest nadal największą i najbardziej wartościową bazą danych dotyczącą kitesurfingu.

Pewnie macie różne zdanie ale myślę że dużym sukcesem forum jest właśnie merytoryczna DYSKUSJA (rozwijające się tematy), a nie podanie na talerzu gotowego artykułu, z najczęściej jakąś reklamą itd. Takich wątków jak tu nie znajdziecie na żadnej stronie www ani facebooku gdzie dyskusji albo nie ma albo kończy się ona po 4 komentarzu na polityce albo innym gównie.

Mamy zdecydowanie za dużo działów. Nie jestem przeciwko usuwaniu działu GIEŁDA ale fajnie by było przywrócić dawny charakter na FORUM GŁÓWNYM, które teraz jest bardzo mało aktywne, podbijane regularnie przez posty często biznesowe i tylko kilka wątków w starym stylu. Ludziom się nie chce po prostu brać w tym udziału skoro to tak wygląda.
Według mnie dużo wpływ na taką postać rzeczy miało zrobienie tych dodatkowych działów jak BLOGI, RECENZJE, ZAWODY, FOIL i KITE W MEDIACH.

Jak Wam się podoba pomysł żeby przywrócić wszystkie te treści na FORUM GŁÓWNE i dodać np "kategorię wątku" która by ułatwiała wyszukiwanie danych treści? Inaczej na Głównym nic się nie będzie działo. :?: :?: :?: Zamiast klikać po różnych działach wszystko będzie szybko dostępne i nadal łatwe do wyszukania.

No i wiadomo- SPAM. To pierwszy problem forum i po przeczytaniu tych kilku postów chyba należy wziąć przykład z Tobiego i KFcom


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości

cron