Kiteforum.pl - quo vadis?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post26 lis 2016, 18:03

Po ostatnich wpisach widać, że "Kite forum w ruinie" jest w odwrocie.
Dzisiaj zgłosiłem do usunięcia posty i konta, kilku zidentyfikowanych spamerów.

jabeck
Posty: 208
Rejestracja: 15 sie 2010, 10:31
Deska: firewire, zeeko
Latawiec: Enduro, reo
Lokalizacja: 3city
Dostał piwko: 15 razy
 
Post26 lis 2016, 18:33

Na początku mojej drogi Forum było dla mnie jak elementarz dla pierwszaka, świeżaka. A dziś zaglądam tu codziennie.Pozdrawiam

Jacek olsztyn
Posty: 924
Rejestracja: 01 cze 2009, 15:35
Lokalizacja: olsztyn
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 20 razy
 
Post27 lis 2016, 00:42

Też jestem tu codziennie i nie jest tu tak źle :D
Jak wchodzę na KF to nie klikam w "Nowe Posty" tylko w to co mnie interesuję i spam mnie nie dopada.
Jeśli chodzi o giełdę to chętnie wniosę opłatę za ogłoszenie bo często z niej korzystam :thumb:

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post27 lis 2016, 01:09

no i np. taki "boddekk" niepostrzeżenie natłukł spamu w ilości 33 szt, przestał być nowy i nadal napier... spamem.
memberlist.php?mode=viewprofile&u=23216

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post27 lis 2016, 01:52

color1 pisze:no i np. taki "boddekk" niepostrzeżenie natłukł spamu w ilości 33 szt, przestał być nowy i nadal napier... spamem.
memberlist.php?mode=viewprofile&u=23216

Właśnie jego i jeszcze kilku innych wystawiłem adminowi do usunięcia

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post28 lis 2016, 14:04

ciekawie się czyta te posty.
ja myślałem że KF ledwo zipie a tu się okazuje, że są ludzie, którzy zaglądają tu codziennie! :shock:

co z modernizacją działów???
na spam padłu już dużo prostych sposobów. czy możemy powrócić też do bardziej przejrzystego forum? wywalmy w końcu te działy jak "zawody", "blogi", "foil". Niech to się wszystko dzieje znowu na forum głównym.

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 lis 2016, 14:33

podobnie
Kitesurfing w mediach
Relacje z wypraw i pływania - można połączyć ze SPOTY

Giełda Land & Snowkite to nie to samo co Landkiting w giełdzie?

Snowkiting Forum połaczyć z Landkiting

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post28 lis 2016, 14:34

Imho warto, bo nikomu nie chce się przeglądać 15 działów, pomimo większej przejrzystości. Pozornej. Do starych i ciekawych tematów można robić listy linków (co miało już miejsce) lub wyrzuca je wyszukiwarka - nie zaginą! Mniej działów = wiekszy ruch w każdym z nich.

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post28 lis 2016, 15:16

Wrogu pisze:Imho warto, bo nikomu nie chce się przeglądać 15 działów, pomimo większej przejrzystości. Pozornej. Do starych i ciekawych tematów można robić listy linków (co miało już miejsce) lub wyrzuca je wyszukiwarka - nie zaginą! Mniej działów = wiekszy ruch w każdym z nich.

mnie się chce, zostawmy w takim razie dwa: "główne" i "giełda" - ruch jak na Krakowskim gwarantowany :wink:

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post28 lis 2016, 18:12

TrueKejner pisze:ciekawie się czyta te posty.
ja myślałem że KF ledwo zipie a tu się okazuje, że są ludzie, którzy zaglądają tu codziennie! :shock:

co z modernizacją działów???
na spam padłu już dużo prostych sposobów. czy możemy powrócić też do bardziej przejrzystego forum? wywalmy w końcu te działy jak "zawody", "blogi", "foil". Niech to się wszystko dzieje znowu na forum głównym.

Widzisz w brew pozorom nie jest aż tak źle :wink: owszem porządek ze spamem mocno się przyda, skasowanie niepotrzebnych tematów również. Pomoc adminowi w wyłapywaniu postów, loginów do skasowania ( jak zrobił to apek) myślę że jest bardzo potrzebna. Natomiast moim zdaniem głównym problemem jest spadek aktywności o czy napisałem w poprzednim poście, i po ilości piwek widać że sporo ludzi myśli podobnie.
A tak na marginesie to dzięki chłopaki za te wszystkie piwka za mój poprzedni post, teraz już wiem dlaczego podczas wczorajszego pływania czułem się początkowo jak na kacu :lol:

Moim zdaniem teraz od nas wszystkich zależy co z tym forum będzie w najbliższym czasie, od starych użytkowników jak i od nowych. Jak podniesie się aktywność i ilość sensownych postów to forum stanie się atrakcyjniejsze dla firm, które będą zamieszczały reklamy a to mam nadzieje zmotywuje admina (a widać po jego postach że jest Mu to potrzebne) lub moderatorów do częstszego robienia porządków i wszystko wróci do normy :thumbsup:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 lis 2016, 18:31

Mikolpa pisze:Kompletnie nie rozumiem pomysłu z kasowaniem starych postów, po co? przecież to mega historia, która raczej nie myli w wyborze deski czy latawca a pokazuje jak ten sport się zmienia.

ktoś wrzucił taki pomysł? :?

Kasowanie nie aktywnych loginów?

Żeby nie wypaczać rzeczywistości wywalić śmieci aby nie śmierdziało. Ktoś może sobie pomyśleć że mamy aż 15tys grupowiczów i wyciągać zupełnie mylne wnioski. szczególnie Ci którzy chcą się reklamować - należy im się szacunek a nie kłamstwa.

albo tych co mało piszą? po co? co ma to dać? wiele osób dużo czyta a mało pisze.

Zeby teraz czytać nie trzeba być zarejestrowanym :idea:

Mikolpa pisze:Moim zdaniem teraz od nas wszystkich zależy co z tym forum będzie w najbliższym czasie, od starych użytkowników jak i od nowych.

wybacz ale mylisz się w 100%
wszystko zależy od tego co Admin zdecyduje. a jego nie ma. NADA. ZIRO.
moim zdaniem ma Ciebie i mnie w najmniejszym poważaniu.

Pablo - ludzie mają tak pisać do usranej śmierci o pomysłach a ty nic?
napisałeś jednego posta w wątku długim na 5 stron. Nie podoba mi się Twoje podejście i traktowanie forumowiczów.
proszę Cię kolejny raz abyś zaczął dbać o coś co kiedyś stworzyłeś a teraz zaniedbujesz sromotnie.
Albo napisz że przestało Cię to interesować i poddaj się.

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post28 lis 2016, 19:29

BraCuru pisze:
Mikolpa pisze:Kompletnie nie rozumiem pomysłu z kasowaniem starych postów, po co? przecież to mega historia, która raczej nie myli w wyborze deski czy latawca a pokazuje jak ten sport się zmienia.

ktoś wrzucił taki pomysł? :?

Kasowanie nie aktywnych loginów?

Żeby nie wypaczać rzeczywistości wywalić śmieci aby nie śmierdziało. Ktoś może sobie pomyśleć że mamy aż 15tys grupowiczów i wyciągać zupełnie mylne wnioski. szczególnie Ci którzy chcą się reklamować - należy im się szacunek a nie kłamstwa.

albo tych co mało piszą? po co? co ma to dać? wiele osób dużo czyta a mało pisze.

Zeby teraz czytać nie trzeba być zarejestrowanym :idea:


Nie jest w interesie właściciela forum umniejszanie liczy zarejestrowanych członków, skoro dokonali rejestracji, nie tylko z powodu potencjalnych reklamodawców, ale również konkurencyjnych forów. Dobre oferty pochodzące z reklam forum nie zaszkodzą, a jak przynoszą dochód właścicielowi, to tak powinno być.

Należy zrobić porządek z zarejestrowanymi spamerami przez usunięcie ich kont i lepszą weryfikację przy rejestracji nowych kont, a to się niestety nie dzieje, mimo że w mojej opinią za ostatnią falą spamu stoi jeden spamer z rozmnożonymi kontami.

Nie zarejestrowany nie dostaje powiadomień, nie może zadać prywatnego pytania..., poza tym fałszowałby statystyki forum w drugą stronę.

Dla forum i jego członków lepiej jest, że jest zarządzane przez leniwego oficera, niż gorliwego kaprala.

Dla wielu to nie jest KITEFORUM W RUINIE

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post28 lis 2016, 21:33

apek pisze:Dla forum i jego członków lepiej jest, że jest zarządzane przez leniwego oficera, niż gorliwego kaprala.

Dla wielu to nie jest KITEFORUM W RUINIE


nie do końca.
Ja zgadzam się w 100% z Bracuru na temat tego jaka jest rola admina. Użytkownicy na koniec dnia nie dokonują żadnych zmian.

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post28 lis 2016, 22:25

Zasadniczą rolą admina jest to, aby przy poszanowaniu regulaminu, forum było jak najbardziej atrakcyjne dla jego członków. Ze zdziwieniem poźniej przekonujesz się o tym
TrueKejner pisze:ciekawie się czyta te posty.
ja myślałem że KF ledwo zipie a tu się okazuje, że są ludzie, którzy zaglądają tu codziennie! :shock:

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 lis 2016, 13:49

Jak się czyta Wasze posty to mam wrażenie, że KF przeżywa renesans :)

dobra postaram się w takim razie ogarnąć jakiś lepszy skrypt antyspamowy na dniach!


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości