Czyżby szkoła utraciła uprawnienia IKO?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
KRS
Posty: 148
Rejestracja: 02 maja 2004, 23:08
Deska: Skywalker
Latawiec: Ozone Edge 11 2007
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:
 
Post03 maja 2004, 00:25

Ostatnio pojawiła się strona Centrum Szkolenia SIGN-X w nowej szacie graficznej (całkiem ładna). W poprzednim wydaniu na stronie szkoleń znajdowało się stwierdzenie: „Po zakończeniu kursu otrzymasz licencję IKO Level: I, II, III”.
Obecnie napisane jest: „Po zakończeniu kursu otrzymasz licencję - legitymację SIGNX”.
Może się czepiam, ale widzę tu jakiś haczyk. Czyżby szkoła ta utraciła uprawnienia IKO? :?
Nie ukrywam, że planowałem w tej szkole zrobić kurs. Jeżeli moje obawy się potwierdzą, wybiorę inną.
Proszę o wasze opinie na temat tej szkoły, ewentualnie innych.

pozdro

Awatar użytkownika
swistak
Posty: 663
Rejestracja: 19 mar 2004, 23:25
Lokalizacja: Poznan
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post03 maja 2004, 01:45

mhm z tego co wiem to z ekipa z zeszlego roku sie troszke rozdzielila! Ostatnio gadalem z instruktorem i mowil ze licencja jest!! niech ktos jeszcze sie wypowie

sphinx
 
Post04 maja 2004, 17:24

byłem na weekend 1 maja w SIGNX i wszystko jest ok !
w tej chwili szkola nie ma IKO, bo odszedł gość ktory ja miał i zabrał ale dostalem karte signx, na podstawie której w czerwcu dostane karte IKO ! 2 instruktorów z signx bedzie w czerwcu na kursie i beda mieli licencje wiec juz w sezonie wszystko bedzie grało - tak powiedzieli.
mi to pasuje i nie przeszkadza, jesli dostane iko w czerwcu ! nie widze w tym nic dziwnego i ....

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 maja 2004, 20:33

Krzychu pisze:Ostatnio pojawiła się strona Centrum Szkolenia SIGN-X w nowej szacie graficznej (całkiem ładna). W poprzednim wydaniu na stronie szkoleń znajdowało się stwierdzenie: „Po zakończeniu kursu otrzymasz licencję IKO Level: I, II, III”.
Obecnie napisane jest: „Po zakończeniu kursu otrzymasz licencję - legitymację SIGNX”.
Może się czepiam, ale widzę tu jakiś haczyk. Czyżby szkoła ta utraciła uprawnienia IKO? :?
Nie ukrywam, że planowałem w tej szkole zrobić kurs. Jeżeli moje obawy się potwierdzą, wybiorę inną.
Proszę o wasze opinie na temat tej szkoły, ewentualnie innych.

pozdro


ŁAŁ!!
TO CI HISTORIA!!
Jestem PIERWSZY dzień na kiteforum i ..trafiłem na tekst o ..MNIE!!:)
więc odpowiadam:
a) szkoła SIGNX NIE UTRACIŁA uprawnień International Kiteboarding Organisation, gdyż..
..NIGDY ich nie miała:(..
szkoła SIGNX jest szkołą SNOWBOARDOWĄ i jako KITEowa zaczyna w tym sezonie
W zeszłym sezonie działała w porozumieniu z KITE SQUADem który MIAŁ , MA i (mam nadzieję) BĘDZIE MIAŁ LICENCJĘ IKO..
KITE SQUAD
Jednak po "niemiłym akcencie" (nazwijmy to) ze strony signx po sezonie współpraca się skończyła
Szkoła KITE SQUAD funkcjonuje nadal, sprawdź pod www.wake.pl
I właśnie stara się o przedłużenie uprawnień i licencji..
Nie jest to łatwe - zainteresowanych procedurą odsyłam na www.ikorg.com (in English:) lub na link IKO na stronce wake.pl
Znajdziesz tam również aktualną listę POLSKICH i światowych szkół IKO, aktualną listę POLSKICH, raptem trzech:( , INSTRUKTORÓW IKO,
wzory wszystkich poprzednich i aktualnej kart IKO KITEBOARDERS, czy FEEDBACK FORM..
Co do "licencji" :))) wymyślonych przez daną szkołe, które wydaję szkoła we własnym zakresie - sami odpowiedzcie sobie na pytanie: DO CZEGO ONA UPRAWNIA W POLSCE LUB ZA GRANICĄ??
Jest to zabieg czysto komercyjny ..do którego oczywiście szkoła ma prawo:))
..ale co ważne jest np. PRAWO JAZDY wydane przez ..TWOJEGO WUJKA:)??

A PROPO UTRATY UPRAWNIEŃ IKO: tak jak powiedziałem signx ich NIE straciła - bo NIGDY nie miała licencji - natomiast utraciły ją swego czasu DWIE inne szkoły polskie i instruktorzy (nie mnie pisać TU jakie)
I dla ogólnej wiadomości: zdobyć licencję IKO to jedno - jednak UTRZYMAĆ ją to drugie. Jest to BARDZO obwarowane z wszelkich stron..
Głównie zasad bezpieczeństwa..
Wiem bo aktualnie staram się o to..
Zainteresowanych proszę o ewentualne pytania..
POZDRAWIAM:)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 maja 2004, 20:37

swistak pisze:mhm z tego co wiem to z ekipa z zeszlego roku sie troszke rozdzielila! Ostatnio gadalem z instruktorem i mowil ze licencja jest!! niech ktos jeszcze sie wypowie

Dzięki Świstaku (nadal F-104??:) za pomoc:)
TAK - potwierdzam: LICENCJA w WAKE.PL KITE SQUAD jest:)
a lista szkół z licencją na www.ikorg.com lub www.wake.pl
co prawda tam funkcjonuje stary adres kajt.pl
ale już to zmieniam i IKO uaktualni to lada chwila
POZDRO!!

Awatar użytkownika
swistak
Posty: 663
Rejestracja: 19 mar 2004, 23:25
Lokalizacja: Poznan
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post04 maja 2004, 20:44

tak jeszce 104 ale mam nadziejz ze szybko nabede jakas wieksza rojtę :D i bedzie niezle smiganie w tym roku na helu pozdro

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 maja 2004, 20:49

sphinx pisze:byłem na weekend 1 maja w SIGNX i wszystko jest ok !
w tej chwili szkola nie ma IKO, bo odszedł gość ktory ja miał i zabrał ale dostalem karte signx, na podstawie której w czerwcu dostane karte IKO ! 2 instruktorów z signx bedzie w czerwcu na kursie i beda mieli licencje wiec juz w sezonie wszystko bedzie grało - tak powiedzieli.
mi to pasuje i nie przeszkadza, jesli dostane iko w czerwcu ! nie widze w tym nic dziwnego i ....


Hmm..
ROZWIEJĘ więc wątpliwości:)
Niewiele osób w Polsce widzę WIE JAK funkcjonuje IKO
(trzy??:)
A funkcjonuje TAK, że w zeszłym sezonie przyznało LICENCJĘ TRZEM szkołom
i w tym sezonie , to się ..NIE ZMIENI ..niestety:(
To że dwóch "instruktorów" signx ukończy (lub nie - to nie jest przecież przesądzone?, jak KAŻDY egzamin) kurs IKO i "zostanie" instruktorami IKO - NIE JEST RÓWNOZNACZNE Z NADANIEM SZKOLE LICENCJI
Oznacza to że mogą oni np. pracować w szkole IKO w Polsce i mają ułatwiony dostęp do pracy ZA GRANICĄ.
(jeśli mam przybliżyć: zobacz ILU jest uprawnionych INSTRUKTORÓW PZS (Polskiego Związku Snowboardu) - pomagam: około 400! (dużo? PZNarciarski ma ich okolo 10.000:)
a ILE jest LICENCJONOWANYCH SZKÓŁ PZS??
odpowiedź: DOKŁADNIE 6...
takie jest podobieństwo..
I OSTATNIA rzecz..
Niestety zostałeś "wprowadzony w błąd" (żeby nie nazwać tego inaczej, po imieniu)
Legitymacja signx , którą otrzymałeś nie zamieni się w czerwcu w IKO KITEBOARDERS CARD..
Dlaczego??
- Chłopcy z signx to wiedzą - rozmawialiśmy o tym..
A o tym kto ma rację (KTO wie JAK funkcjonuje IKO) dowiemy się juz w ...czerwcu:)
POZDRAWIAM:)

ps: w miarę możliwości (nie mam netu nad Zatoką:) i wiadomości (też nie wiem WSZYSTKIEGO o IKO i KITE w ogóle:) odpowiem na pytania na kiteforum

Awatar użytkownika
KRS
Posty: 148
Rejestracja: 02 maja 2004, 23:08
Deska: Skywalker
Latawiec: Ozone Edge 11 2007
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:
 
Post04 maja 2004, 21:15

Dzięki Ziomek za wyczerpującą odpowiedź :)
Teraz sprawa wygląda o wiele jaśniej.

pozdrawiam :wave2:

signx
 
Post05 maja 2004, 00:04

hello !
widze ze dorabianie ideologii do swoich potrzeb idzie Ci nadwyraz łatwo !!
wyzywasz i obrażasz wszystkich dookoła ale powoli zbliza sie to ku koncowi !
- zdecyduj sie - czy w SIGNX LOOP KITE SQUAD licencje miał instruktor czy szkola ?? bo dwa razy piszesz różne wersje !!
- trudno zdobyc licencje IKO dla szkoly ??smieszne ! moze dla instruktora tak (choc z tegoco opowiadałes o kursie to wszyscy zdali ) ale sam załatwoalem licencje dla signx (pamietasz ???) i polegało to na wpłaceniu 300$ na konto i zakupieniu kilku gadzetów !! czy bylo cos wiecej ?? oświeć mnie!
- trudnośc z zachowaniem licencji moze i jest, ale to teraz Twój problem, bo to Ty (skoro sie tak alienujesz) musisz ja utrzymac !
- nami sie nie martw, bo nie jestesmy totalnym zerem jak uważasz !! a tak miedzy wierszami, to strasznie Ci sie podniosła samoocena !!! pójdziemy na kurs i wydaje mi sie ze go zaliczymy ! nie robie z tego tragedii !
- karty signx sa wydawane kursantom letnim i zimowym jako dodatkowe a nie podstawowe potwierdzenie umiejetnosci a dodatkowo daja znizki 5% na usługi i towary w sklepie - to member card a nie legitymacja !
a na jej podsatwie łatwo bedzie wystawic i dosłac potem IKO !! zadna filozofia i nikogo nie wprowadzamy w błąd - nie mówimy ze to "cos" szczególnego !!


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości