Chorwacja w sierpniu

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
kamilKITE
Posty: 1082
Rejestracja: 02 paź 2003, 15:58
Lokalizacja: kiteway
Kontaktowanie:
 
Post29 maja 2004, 16:51

Hej,
Planuję wyjazd do Chorwacji w sierpniu.
Czy ktoś był i może mi odradzić albo polecić jakieś miejscówki?
Można kajtować tam na dziko?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kris.
Posty: 1331
Rejestracja: 01 wrz 2003, 17:33
Lokalizacja: Poznan
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post29 maja 2004, 17:13

Bylem w Chorwacji kilka razy,ale w celach nurkowych.Z moich obserwacji wynika,ze moze byc tam ciezko z miejscamo na kajta,poniewaz wieksza czasc wybrzeza jest usiana głazami i jest waska,jezeli sa juz jakies plaze,to pelno na nich ludzi,wypozyczalni skuterow i innych atrakcji ,niestety ledwo moza sie tam przecisnac.Zjechalem kawalek wybrzeza srodkowego i polodniwego,nie bylem na polnocy wiec moze tam jest lepiej.Ogolnie Chorwacja jest super na wakacje,a jesli nurkujesz to jest rewelka :lol:
To tyle z moich obserwacji 8)


pozdrawiam
krzychu

Awatar użytkownika
majer
Posty: 699
Rejestracja: 11 sie 2003, 23:46
Lokalizacja: Chodzież
Kontaktowanie:
 
Post30 maja 2004, 00:19

elo!

byc może bedę w Chorwacji na przełomie czerwca i lipca - to dam jakąś relację, a tym czasem sam chętnie posłucham o jakiś miejscówkach...

pozdro

Dżinx
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2004, 10:50
Lokalizacja: Poznań
 
Post31 maja 2004, 08:49

Cześć

Pod koniec sierpnia byłem przez 2 tygodnie w Chorwacji. Przemieszczałem się od Splitu do Dubrovnika. Wiatr włączał się tylko w okolicach Omiśu około 22... Być może było to związane z dość wysokimi górami w tej okolicy i zjazdem mas powietrza. W innych miejscach totalna plaża. Nie widziałem też żadnych WS. Trzeba pamiętac że wybrzeże Chorwacji to archipelag wysp. Na pewno znajdziesz dobre miejsce (słyszałem o zajebistych spotach WS) ale pewnie w poblizu otwartego morza.

pozdro

Awatar użytkownika
ignacyn
Posty: 14
Rejestracja: 01 paź 2003, 13:16
Lokalizacja: Warszawa/Mediolan
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post31 maja 2004, 12:49

Na www.kitebeaches.com sa wymienione dwie miejscowki w Chorwacji, nie jakies fenomenalne, ale warto spojrzec.
Pozdrawiam,
Ignacy

Awatar użytkownika
Pitter
Posty: 114
Rejestracja: 21 sty 2004, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
 
Post31 maja 2004, 19:55

Cesc Kamil.. Bylem dwa razy w Chorwacji na poludninu polwyspu Isrtia. Mieszkalismy w miejsowosci Premantura.. Kilka kilometrow dalej jest miasteczko Medulin i jest tam jedno miejsce nadajace sie do bezstresowego kitowania. Co prawda jest to miejsce WS, ale kitera tez widzialem. Objechalismy kawal wybrzeza i nic podobnego nie wpadlo mi w oczy. Swoja droga prawdopodobnie w te wakacje pojedziemy tam ponownie..

Jak bedziesz mial jakies pytania, sluze pomoca..
Pozdrawiam
:lol: :lol:

Awatar użytkownika
majer
Posty: 699
Rejestracja: 11 sie 2003, 23:46
Lokalizacja: Chodzież
Kontaktowanie:
 
Post31 maja 2004, 23:49

najbardziej wietrzna jest wyspa Corculla!!!

m

krzysiek
Posty: 52
Rejestracja: 14 maja 2004, 11:30
Lokalizacja: bielsko biała
Kontaktowanie:
 
Post04 cze 2004, 12:51

Na południu Chorwacji ok 100km przed Dubrownikiem jest niezłe miejsce do kiteowania . To Wiganj. mała wioska .
Nie jest to dobre miejsce dla początkujących ze względu na kamienisty niezbyt szeroki brzeg i głeboką wodę.
Wiatr prawie codziennie 3-5 w miarę równy .
Dużo słyszałem o wyspie Brać podobno też nieżle wieje w miejsowości Bool plaża z mieżeją piaszczytą myślę że trzeba ta zajrzeć. Niestety dość
drogo kosztuje prom.
Chętnie przeczytam jakieś relacje z Bool.
Pzdr K.C.

karol
Posty: 4
Rejestracja: 03 maja 2004, 19:04
 
Post05 cze 2004, 16:12

Od 8 może 9 lat bywam przynajmniej raz w roku w Chorwacji. Od 5 lat jeździłem tam na windsurfing, w pracy paluszki mi wredna maszyna obcieła tak wiec chwilowo deseczke mam z bańki. Bywałem na Bolu - wyspa Brać --- rewelacyjnie, raz udałem się na najbardziej znany spot w Chorwacji na płw. Plej.... zapomniałem, za Dubrownikiem, pływa się między wyspą Korćula a w/w płw. Wiatry termiczne, 4 -6 bft. Bywało że na tydzień pobytu pływałem 3 -4 dni ale też trafiałem ( np. w zeszłym roku) że pływałem dzień w dzień przez cały pobyt. Po wypatku który miałem przed miesiącem, przestawiłem się na KITA. Mam samochód kombi na gaz i dużo wolnego czasu, JEŚLI SĄ CHĘTNI - ROBIMY ZRZUTĘ NA PALIWO I JEDZIEMY DO CHORWACJI
Z propozycjami albo po informacje dzwońcie - 502161182
albo na maila - karol@fredry.net

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 168
Rejestracja: 11 sie 2003, 19:36
Lokalizacja: 3citi
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post08 cze 2004, 00:10

jade z wami
w sierpniu ale
na caly miesiac

Awatar użytkownika
kamilKITE
Posty: 1082
Rejestracja: 02 paź 2003, 15:58
Lokalizacja: kiteway
Kontaktowanie:
 
Post08 cze 2004, 07:58

Hej,

Dzięki za wszelkie informacje.
Ja jade 2 ostatnie tyg sierpnia i tydz wrzesnia.
Ale przejeżdżam jeszcze przez Węgry - Balaton, te sprawy.

Do zobaczenia na spocie ;)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zinger
Posty: 168
Rejestracja: 11 sie 2003, 19:36
Lokalizacja: 3citi
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post08 cze 2004, 08:50

nie do zobaczenia tylko jade z toba ;))))
lepiej daj mi gg :)

Awatar użytkownika
kamilKITE
Posty: 1082
Rejestracja: 02 paź 2003, 15:58
Lokalizacja: kiteway
Kontaktowanie:
 
Post08 cze 2004, 10:58

zinger pisze:nie do zobaczenia tylko jade z toba ;))))


No wiesz..., muszę pogadać z żoną... chyba, że pojedziemy tylko we dwoje :lol:

pzdr

spiro
Posty: 99
Rejestracja: 10 lip 2004, 23:34
Lokalizacja: drugi koniec polski
 
Post25 lip 2004, 12:20

cze all
jade do Vigani na 2 i 3 tydzien sierpnia (moze nawet i dluzej, zalezy jak bedzie z kasa)

a orientuje sie ktos czy juz zostala oddana do uzytku autstrada z Zagrzebia do Splitu??

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post25 lip 2004, 13:40

Witam,

Ja byłem w Chorwacji w 2002, od 9 do 20 września tyle że na żaglach.
Trasa Zadar - Corcula - Dubrownik - Corfu - Zadar.

Wiatry we wrzesniu naprawde fantastyczne, plaża zdarzyła sie najwyżej ze trzy razy. Średnio wiało 15-20 wiele razy nawet 30-40.

Gorzej ze spotami. Znajomy mial ze sobą WS więc pływał wszędzie gdzie tylko stan morza i warunki na to pozwoliły. Był naprawde zadowolony. Co do innych WS czy KS to praktycznie nikogo nie widziałem! Pewnie dlatego ze szliśmy cały czas blisko pełnego morza w więszkości mijając wyspy po zewnętrznej. Kilku spotkalismy w okolicach Hvaru i Corculi.

Podsumowując wiarunki wiatrowe we wrześniu super (w lipcu i na początku sierpnia podobno nieco gorsze).

pzdr
Fin


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości