UNDERWAVE na zimne dni

Trapezy, pianki, bary, linki, t-shirty i wszystkie inne rzeczy.
KiteFort Świnoujście
Posty: 198
Rejestracja: 10 lip 2008, 14:21
Deska: Nobile NHP/S-Quad 5,7
Latawiec: Ozone C4 /Reo
Lokalizacja: plaża w Świnoujściu (przy Wiatraku) / Szczecin
Kontaktowanie:
 
Post26 wrz 2013, 17:53

Obrazek to najwyższa jakość i dobra cena .
Przekonajcie się sami odwiedzając nasz sklep w Szczecinie przy Kaskadzie lub wchodząc na stronę http://kitefort.pl/sprzet.html .
Na jesienno- zimowe sesyjki mamy neoprenowe : kaptury, czapki, buty, kurtki ...a nawet spodnie :shock:
Szczególnie polecam Spray Top . Kurtkę - wiatrówkę zakładaną na piankę .Skutecznie chroni przed wychładzaniem. Zapomnijcie wtedy o "sucharze" :D
Obrazek

arontrikermagazine
 
Post26 wrz 2013, 17:57

Z tego co widzę to trapez zakłada się na kurtę. Czy jest to wygodne? Zawsze widziałem kurtki z otworem na hak.

KiteFort Świnoujście
Posty: 198
Rejestracja: 10 lip 2008, 14:21
Deska: Nobile NHP/S-Quad 5,7
Latawiec: Ozone C4 /Reo
Lokalizacja: plaża w Świnoujściu (przy Wiatraku) / Szczecin
Kontaktowanie:
 
Post27 wrz 2013, 09:37

Dla mnie to nawet wygodniejsze rozwiązanie .Przy kurtce z otworem przy wypinaniu się z haka czasem trudno potem na niego trafić gdy schowa się w kurtce.Neoprenowe wykończenia z regulacją zapobiegają wlewaniu się wody.Pływam w takim Spray Topie drugi sezon i naprawdę mega chroni przed wyziębieniem.Ja przestałem używać suchej pianki.
Moi instruktorzy w KiteFORT ubierają te kurtki do szkoleń.

arontrikermagazine
 
Post27 wrz 2013, 18:33

Jeszcze jedno pytanie o rozmiar kurtki. Czy sprzedawana jest w tylko jednym uniwersalnym rozmiarze? Jeżeli tak prosiłbym bardzo o przesłanie jej wymiarów.

jaaack
Posty: 230
Rejestracja: 17 wrz 2013, 20:45
Deska: nobile
Latawiec: ss rally rpm
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post27 wrz 2013, 19:33

KiteFort Świnoujście pisze:Dla mnie to nawet wygodniejsze rozwiązanie .Przy kurtce z otworem przy wypinaniu się z haka czasem trudno potem na niego trafić gdy schowa się w kurtce.Neoprenowe wykończenia z regulacją zapobiegają wlewaniu się wody.Pływam w takim Spray Topie drugi sezon i naprawdę mega chroni przed wyziębieniem.Ja przestałem używać suchej pianki.
Moi instruktorzy w KiteFORT ubierają te kurtki do szkoleń.


jak często się "przebywa pod wodą" :? to też nic się nie wlewa pod spód :?:

arontrikermagazine
 
Post27 wrz 2013, 19:44

Moim zdaniem na pewno się wlewa. akurat aktualnie pływam w piance półsuchej i też nic się nie wlewa dopóki dobrze nie zanurkuje. Guma dodatkowo fajnie chroni przed wiatrem. Dlatego zastanawiam się czy taka kurtka wytworzy dodatkową warstwę termiczną albo jeszcze lepiej ochroni przed zimnym wichrem. Czegoś takiego szukam lecz zielonego pojęcia nie mam czy w taki sposób zadziała bo w istocie to ciało nagrzewa wodę znajdującą się w piance. Dla pianki mokrej to na pewno bardzo dobre rozwiązanie.

jaaack
Posty: 230
Rejestracja: 17 wrz 2013, 20:45
Deska: nobile
Latawiec: ss rally rpm
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post27 wrz 2013, 20:15

też kombinuje,żeby było jak najcieplej ostatnio kupiłem pod piankę takie coś

http://allegro.pl/docieplacz-o-neill-th ... 18058.html

pierol
Posty: 146
Rejestracja: 11 lut 2006, 15:31
Deska: Xenon www.sfinkspub.com.pl
Latawiec: Zeeko,RPM
Lokalizacja: Świnoujście
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post27 wrz 2013, 21:41

Ja mam taki wind stoper ale jeszcze w nim nie pływałem.Teraz gdy jest chłodno zakładam go jak wychodzę z wody bo wtedy robi się zimno. Myśle że na pewno woda będzie się wlewała bo i do suchara się czasami wleje.Ogólnie poziom zadowolenia określam na 6.5 w 10-cio punktowej skali.

KiteFort Świnoujście
Posty: 198
Rejestracja: 10 lip 2008, 14:21
Deska: Nobile NHP/S-Quad 5,7
Latawiec: Ozone C4 /Reo
Lokalizacja: plaża w Świnoujściu (przy Wiatraku) / Szczecin
Kontaktowanie:
 
Post28 wrz 2013, 00:18

Oczywiście że jak się da nura pod wodę to się trochę zawsze wleje. Ale ta kurtka ma chronić przed wiatrem !! I taką funkcję doskonale spełnia.
Nie zastąpi ona pianki . Ewentualny docieplacz pod piankę też pomoże zachować ciepło ale w inny sposób (też stosuję ).
Co do pytania o rozmiarówkę to jest ona zawyżona czyli rozmiar M odpowiada tradycyjnej L.

Awatar użytkownika
bronix
Posty: 564
Rejestracja: 17 wrz 2007, 16:35
Lokalizacja: NPI Pisz /no i Brzeźno
Postawił piwka: 1 raz
 
Post30 wrz 2013, 20:22

Pływam w takim windstoperze już drugi sezon tylko Gull-a jesień-zima ,więc tak : to nie jest docieplacz i żadnego komfortu termicznego nie daje ,super się sprawdza jeśli nie nurkujesz często w wodę i tym samym nie moczysz piany od pasa w górę ,wtedy jest ok ,nie polecam zakładać trapezu na kurtkę bo przy glebach wlewająca się woda np.przez kryzę szyjną nie ma którędy się wylewać i robi się z ciebie worek kartofli :wink: ,chroni od wiatru w 100% bo do tego właśnie służy ,ogólnie polecam fajna rzecz ,można kupić tanio np w decathlonie kolory oczojebne dobre do pływania na otwartym co by delikwenta było lepiej widać w razie " W" 8) , i jest też kieszonka zapinana na zamek z otworem odprowadzającym wodę .
Chmm to chyba tyle .


Wróć do „Akcesoria | Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości