Próbował ktoś zrobić bar ?

Trapezy, pianki, bary, linki, t-shirty i wszystkie inne rzeczy.
Looser
Posty: 65
Rejestracja: 24 lut 2015, 13:42
Latawiec: Best TS
 
Post17 maja 2015, 11:13

Postanowiłem spróbować zrobić bar (4-linkowy) :hand: tylko coś nie wyszło bo gdy chcę nim wystartować to robi kiteloopa i uderza o ziemię. Nie dam rady go wziąć do zenitu.

Nie wiem co zrobiłem źle, jeżeli ktoś próbował zrobić taką samoróbkę to proszę o kontakt. :D

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post17 maja 2015, 17:40

Ja myślę powoli o 'samorobnym barze'. Przyczyn zastanawiania się nad takim projektem jest kilka.

Obawiam się, że nikt Ci nie pomoże bez podania wszystkich szczegółów twojego tworu. I lepiej załóż temat w dziale zrób to sam ;)

Looser
Posty: 65
Rejestracja: 24 lut 2015, 13:42
Latawiec: Best TS
 
Post17 maja 2015, 20:29

Jutro zrobię kilka fotek i wstawię :D

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 maja 2015, 21:50

Looser pisze:Jutro zrobię kilka fotek i wstawię :D

Czekam z niecierpliwością :?

Looser
Posty: 65
Rejestracja: 24 lut 2015, 13:42
Latawiec: Best TS
 
Post17 maja 2015, 21:56

Wygląda identycznie :)
Załączniki
0127081110.jpg
0127081110.jpg (180.82 KiB) Przejrzano 2856 razy

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post18 maja 2015, 00:25

Niezły sejfti ;)

Looser
Posty: 65
Rejestracja: 24 lut 2015, 13:42
Latawiec: Best TS
 
Post18 maja 2015, 06:56

boldek pisze:Niezły sejfti ;)


Coś musiało być :hand:

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post18 maja 2015, 09:24

Looser pisze:
boldek pisze:Niezły sejfti ;)


Coś musiało być :hand:


Ten 'bar' który pokazałeś teoretycznie powinien działać, jeżeli przy maksymalnym zaciągnięciu masz wszystkie linki równe (i latawiec jest takiego typu). Aczkolwiek - z takim czymś trochę strach - nie masz jak uwolnić się od latawca...
Jedyna rzecz, którą jest ciężko zrobić samemu i chyba nie warto próbować to właśnie zrywka. Zakup używaną, albo nową i na tym zmotaj resztę.
Trochę się nie dziwię pomysłowi - bo ceny 1500zł za nowy bar są, delikatnie mówiąc z d...y... (ale są i nowe za 500-600 mniej popularnych firm).

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post18 maja 2015, 09:47

Ja też jak najbardziej kibicuję koledze i projektowi :) Bo przy okazji można się samemu nauczyć kilku ciekawych rzeczy, czy uzupełnić braki w wiedzy dotyczącej działania sprzętu.
Ale jak zobaczyłem ten karabińczyk na końcu linki depowera, to mi się skojarzyło jak kiedyś przez kilka dni mój kumpel nie miał leasha i takim karabińczykiem łączył chickena z hakiem trapeza, żeby mu w razie niekontrolowanej wypinki latawiec nie odfrunął. Już tamten pomysł wydawał mi się średnio bezpiecznym pomysłem, choć akurat przy barze Cabrinhi 2010 miało to częściowo sens, bo po użyciu 2 fabrycznych zrywek i tak chicken zostawał przy trapezie :idea: No ale przy barze handmade podstawa bezpieczeństwa musi być, bo jak sam kolega pisze - póki co latawiec po podpięciu kręci loopa... Wg mnie bartolomeo dobrze radzi - może warto nawet podpytać na forum, może komuś zalega jakiś stary chicken ze zrywką (np. po barze do kiteroomingu) i odda go za przysłowiowe piwko w celu wsparcia projektu :)
Pozdr

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 maja 2015, 10:14

napisz jaki masz latawiec - czy to jakiś komórkowiec przystosowany do manetek ? czy może pompowaniec z SLE ? a może stary C-Shape ?
Napisz to - wtedy może podpowiem czego nie robić - przechodziłem ten sam etap kilka ładnych lat temu. Chciałem wszystko zrobić samemu, bo nie było mnie stać nawet na używane graty. Jedno jest pewne - tak jak koledzy wcześniej wypominają MUSISZ mieć możliwość odpięcia się w całości od całego barachła i nie może Ci to zająć dłużej niż sekundę nawet przy mocno naprężonych linkach:)

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 maja 2015, 10:30


Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post18 maja 2015, 10:37

jedi1 pisze:http://boardridingmaui.com/connection-system.html


Fajne, proste, działa. Zrywka prawie (;)) taka sama jak w barach RRD z 'talerzykiem'. Jeden tylko problem tu może się pojawić - przy użyciu QR pod obciążeniem ten metalowy 'skobelek' może zdrowo przywalić w paluchy... Z drugiej strony - zdobycie tych elementów i kulek (tak, też się dziwiłem ile różne stopery kosztują) będzie warte tyle, co cały używany/nowy QR :)

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 maja 2015, 12:05

Bary home-made to była moja specjalność w 2010-13. Wszystko na potrzeby racingu. Eksperymentowaliśmy godzinami. Wyszło mi co najmniej z 10 barów. Przerabiałem innym zawodnikom. Efekty naszej pracy widać w aktualnych produkcyjnych barach race i nie tylko.
Używam wciąż dwóch najlepszych swoich modeli 8)

Pytania do autora wątku:
- jakich linek używasz? te co widzę na zdjęciu to coś co najmniej dziwnego,
- żadnego depowera? Wrzuć knagę i będzie dużo lepiej. Jak dodasz parę bloczków - idealnie,
- szekla może być ale tylko dla zaawansowanego rajdera i dobrze działającego systemu jak np IDS. W przeciwnym razie prosisz się o siniaki i połamania.
Ten karabińczyk ze zdjęcia to żart - strzeli Ci po paru power-przeciągnięciach.
- co znaczy "to break lines" i "to power"?
- ile pływasz na kajcie? Bez obrazy ale zdjęcie pokazuje, że raczej masz jedynie miesiące praktyki.
Jeśli się nie mylę, to radzę zawiesić Twoje eksperymenty na 2-3 lata. Otrzaskasz się z kajtem, zrozumiesz gdzie jest słabe ogniwo, zaliczysz parę gleb, wtop - będziesz praktykiem z doświadczeniem a nie mało praktycznym doświadczeniem :idea:

Tutaj mój post z tamtego okresu:
BraCuru pisze:Moje produkty wygladają trochę lepiej, bo używam materiałów dostępnych w sklepach wodnych a nie stolarni czy sklepie hokejowym lub golfowym :lol: Jednakże idea jest taka sama - eksperymentować i dążyć do czegoś lepsiejszego.

Qba-EPP11 pisze:W sumie masz rację. Jak byś jeszcze dał jakiś rysunek poglądowy lub foto to było super.
A może znasz linki do jakiś homemajderów.

Mało kto chce się tym chwalić. Ja akurat nie mam zdjęć poglądowych.
Tutaj masz chyba wciąż coś najlepszego:
phpBB [video]

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post18 maja 2015, 12:06

Akurat o zrobieniu takiego cuda to nie myślałem .....

poszukaj używanych zrywek, ew. starych barów. Te linki sterowe/nośne o fi lekko 3mm to idą aż do latawca ? bo sama ich masa i tzw. drag mogą mieć spore znaczenie ....

Looser
Posty: 65
Rejestracja: 24 lut 2015, 13:42
Latawiec: Best TS
 
Post18 maja 2015, 12:57

Do Best Ts próbuję go zrobić. Wieczorem wywalę karabinek i dam coś innego. Linki 20m, nie te ze zdjęcia :D To jest tylko poglądowe zdjęcie (google) :D

Pływam dopiero rok, ale i tak mnie to nie zniechęciło to zrobienia własnego baru. :thumb:

BraCuru pisze:Jeśli się nie mylę, to radzę zawiesić Twoje eksperymenty na 2-3 lata. Otrzaskasz się z kajtem, zrozumiesz gdzie jest słabe ogniwo, zaliczysz parę gleb, wtop - będziesz praktykiem z doświadczeniem a nie mało praktycznym doświadczeniem


Na pewno nie przestanę go robić, wolę zaliczyć parę gleb :idea: trochę mi doradzicie i bar będzie gotowy.

andrzejwodejszo pisze:przechodziłem ten sam etap kilka ładnych lat temu. Chciałem wszystko zrobić samemu, bo nie było mnie stać nawet na używane graty.


Wszystko mam oprócz baru, wkurza mnie to, że nie mogę sobie popływać choć mam prawie kompletny sprzęt :doh:

Dlatego nawet własna konstrukcja będzie mi odpowiadać :D

boldek pisze: może warto nawet podpytać na forum, może komuś zalega jakiś stary chicken ze zrywką (np. po barze do kiteroomingu) i odda go za przysłowiowe piwko w celu wsparcia projektu


Ma ktoś ? :lol:

Starych barów też szukałem, jak znalazłem to cena mnie przeraziła :D Tak stary rocznik może jeszcze tyle kosztować :)


Wróć do „Akcesoria | Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron