Dyskusyjny Klub Filmowy

Dyskusje nie związane z profilem forum.
Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2008, 15:04

Koles był ingnorantem wybierając się .... tam gdzie się wybrał bez przygotowania i bez wiedzy .... Przewodnik formatu lektury kieszonkowej.... :shock: Prawie jak startowanie 17 C przy 30 knt ;)

rako
Posty: 319
Rejestracja: 02 maja 2006, 15:40
Lokalizacja: Festung Breslau!
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2008, 15:46

Do pewnego stopnia sie zgadzam, ale nie do konca. Tam nie chodzilo o przygotowanie przemyslanej ekspedycji z prawdziwego zdarzenia. Wrecz przeciwnie, w takim wypadku caly idealizm, symbolika i przeslanie tego filmu vel. wydarzenia wzielyby w leb. Chodzilo o totalne pojscie na zywiol, spontanicznosc, odciecie sie od swiata dobr materialnych i zycie wbrew ogolno przyjetym zasadom i to wg mnie jest najlepsze w tej calej historii.

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2008, 16:57

rako pisze:Do pewnego stopnia sie zgadzam, ale nie do konca. Tam nie chodzilo o przygotowanie przemyslanej ekspedycji z prawdziwego zdarzenia. Wrecz przeciwnie, w takim wypadku caly idealizm, symbolika i przeslanie tego filmu vel. wydarzenia wzielyby w leb. Chodzilo o totalne pojscie na zywiol, spontanicznosc, odciecie sie od swiata dobr materialnych i zycie wbrew ogolno przyjetym zasadom i to wg mnie jest najlepsze w tej calej historii.


Oczywiscie, że o to chodziło i w tym tkwi na pewno też urok filmu, ale że ja raczej pragmatycznie podchodzę do wielu rzeczy to też taką reakcje wywołał u mnie tenże studencik. No ale scena odejścia "na drugą strone" przyznam, że utkiwła mi w pamięci.

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post06 sie 2008, 18:41

A co powiecie na Syrianę cyt: "Korupcja napędza... korupcję? Korupcja to ingerencja rządu w uregulowania rynkowe. Tak mówi Milton Friedman. Dostał za to pieprzonego Nobla. Wykształciliśmy przeciw niej określone prawa, tak żebyśmy mogli ją ukryć. Korupcja jest naszym zabezpieczeniem. Sprawia, że jesteśmy bezpieczni. Dzięki korupcji ty i ja paradujemy tutaj zamiast walczyć o ochłapy na ulicy. Korupcja... zapewnia nam sukces."
.....dziś już wszyscy wiedzą, że nie było broni masowego rażenia…
Film z 2005 r. 3 latka zleciały a nic się nie zmieniło.....

rako
Posty: 319
Rejestracja: 02 maja 2006, 15:40
Lokalizacja: Festung Breslau!
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2008, 19:21

Brzmi ciekawie, nie omieszkam obadac; ) Jesli kogos interesuja dobre alternatywne dokumenty w ten desen to polecam stronke w moim podpisie alterkino.org
Masa swietnych rzeczy do sciagniecia

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2008, 19:41

Apropos dokumentów to polecam:
Miasto słońca - Ghosts of Cité Soleil (AKA Duchy z Cité Soleil)
Dokument o jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na ziemi. Nakręcony zupełnie jak fabularny. Niesamowity. Do tego muzyka Wyclef Jean i jego gościnny udział.

Obrazek

Więcej: http://www.filmweb.pl/f320058/Miasto+s% ... %84ca,2006

Gumiś.
Posty: 203
Rejestracja: 09 wrz 2007, 09:06
Lokalizacja: Poznań/Małe morze
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2008, 19:45

Miasto Boga w reżyserii Fernando Meirellesa.

Filmik nakręcony na podstawie powieści Paulo Linsa (ten sam tytuł). Przepiękny film ukazujący prawdziwe życie na przedmieściach Rio. Mnie osobiście film powalił na kolana, szczególnie biorąc pod uwagę to, iż jest on oparty na faktach autentycznych i wszystkie wydarzenia miały miejsce w rzeczywistości. Wszystkim polecam ! Co prawda film jest z 2002 ale dotychczas nie widziałem lepszego o podobnej fabule.

Pzdr

Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 sie 2008, 19:59 przez Gumiś., łącznie zmieniany 1 raz.

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2008, 19:47

Obejrzyj ten wyżej. I to nie fabuła, a dokument ;)

Gumiś.
Posty: 203
Rejestracja: 09 wrz 2007, 09:06
Lokalizacja: Poznań/Małe morze
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2008, 19:56

Fabuła, fabuła. film ma również fikcyjne wydarzenia, co jest charakterystyczne dla filmów fabularnych. Film dokumantalny jest tworzony w celach informacyjnych badz dydaktycznych :wink:

Gumiś.
Posty: 203
Rejestracja: 09 wrz 2007, 09:06
Lokalizacja: Poznań/Małe morze
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2008, 19:58

a ten wyzej zaczalem sciagac jak tylko zobaczylem Twojego posta :D lubie filmy o tej tematyce i na ten strasznie sie nakrecilem :lol: mam nadzieje, ze do jutra sie sciagnie :idea:

Awatar użytkownika
razor
Posty: 649
Rejestracja: 12 lip 2007, 18:20
 
Post06 sie 2008, 22:15

Crash - Miasto gniewu
film pochłania, do tego wręcz hipnotyzująca muzyka..

a ze starszych, to np.:
Blade Runner z muzyką Vangelisa
1492: Conquest of Paradise też z muzyką Vangelisa, też w reż. Ridleya Scotta

Awatar użytkownika
BESTIA
Posty: 336
Rejestracja: 22 sie 2003, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post07 sie 2008, 09:14

Dla rozrywki polecam serial Californication :)

Obrazek

http://www.filmweb.pl/f371185/Californication,2007

piotr2007
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2007, 12:51
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:
 
Post13 sie 2008, 01:21

Gumiś. pisze:Miasto Boga w reżyserii Fernando Meirellesa.

Filmik nakręcony na podstawie powieści Paulo Linsa (ten sam tytuł). Przepiękny film ukazujący prawdziwe życie na przedmieściach Rio. Mnie osobiście film powalił na kolana, szczególnie biorąc pod uwagę to, iż jest on oparty na faktach autentycznych i wszystkie wydarzenia miały miejsce w rzeczywistości. Wszystkim polecam ! Co prawda film jest z 2002 ale dotychczas nie widziałem lepszego o podobnej fabule.

Pzdr

Obrazek



Potwierdzam- genialny film

Dorzucę "Między słowami", "Rozmowy na posłuchu"( chyba tak to leciało, niemiecki film ale świetny), i klasyk-"Pulp fiction". Ktoś widział dobrą polską komedię nakręconą w ostatnich latach?

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 sie 2008, 14:57

Byłem na Batmanie...... I już zapomniałem..... Znowu Amerykanie piorą swoje fobie, obawy i nastroje społeczne w kinie akcji... Jak na kino klasy B to całkiem niezłe ;)

Jeśli podobało wam się Miasto Boga to zerknijcie na tą meksykańsko-hiszpańska produkcje:

Obrazek

A od połowy września w kinach nowa produkcja Mathieu Kassovitza " Babylon A.D.", która co prawda może okazać się gniotem....

piotr2007
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2007, 12:51
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:
 
Post13 sie 2008, 15:15

Smokie pisze:Byłem na Batmanie...... I już zapomniałem..... Znowu Amerykanie piorą swoje fobie, obawy i nastroje społeczne w kinie akcji... Jak na kino klasy B to całkiem niezłe ;)

Jeśli podobało wam się Miasto Boga to zerknijcie na tą meksykańsko-hiszpańska produkcje:

Obrazek

A od połowy września w kinach nowa produkcja Mathieu Kassovitza " Babylon A.D.", która co prawda może okazać się gniotem....



Na Zonę poczekam aż trafi do wypożyczalni


Wróć do „Offtopic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości