Dyskusyjny Klub Filmowy

Dyskusje nie związane z profilem forum.
Awatar użytkownika
fando
Posty: 564
Rejestracja: 02 lut 2007, 21:55
Latawiec: PLYNN
Lokalizacja: Katowice
 
Post18 gru 2009, 18:55


Awatar użytkownika
Tommy Lee
Posty: 161
Rejestracja: 10 lis 2004, 16:36
Kontaktowanie:
 
Post23 gru 2009, 09:19

Nie do końca wiem o co kaman z tym wożonkiem ...
... pewnie dlatego że film nie jest w całości

Awatar użytkownika
fando
Posty: 564
Rejestracja: 02 lut 2007, 21:55
Latawiec: PLYNN
Lokalizacja: Katowice
 
Post24 gru 2009, 01:25

zassaj sobie wiec calego z netu bo warto ,jesli oczywiscie cenisz dobre kino amatorskie :lol:

Awatar użytkownika
Tommy Lee
Posty: 161
Rejestracja: 10 lis 2004, 16:36
Kontaktowanie:
 
Post25 gru 2009, 17:33

Dobre kino ... cenię, także te amatorskie, tym bardziej że czasami uczestniczę przy tworzeniu takich filmów.
Poniżej link do kolejnego z niezależnych filmów - świeżynka :)
http://www.vimeo.com/8365852

nawiasem mówiąc WESOŁYCH !

Awatar użytkownika
fando
Posty: 564
Rejestracja: 02 lut 2007, 21:55
Latawiec: PLYNN
Lokalizacja: Katowice
 
Post25 gru 2009, 23:31

:lol:
fajna produkcja tylko dziwne zakonczenie...

Morela22
Posty: 6
Rejestracja: 21 gru 2009, 09:26
 
Post29 gru 2009, 08:22

Oglądam wiele filmów amatorskich, niektórzy naprawdę urwali się z choinki, ale są filmy godne uwagi. Ten jest ok.

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 gru 2009, 21:12

AVATAR 3D. Rewolucja ?

Awatar użytkownika
Tommy Lee
Posty: 161
Rejestracja: 10 lis 2004, 16:36
Kontaktowanie:
 
Post29 gru 2009, 22:09

Jeśli chodzi o efekty specjalne to jak najbardziej, natomiast sama historia znana i wiele razy odgrzewana. Reasumując fajny film na rozerwanie się i zobaczenie nowej jakości efekciarskiej ( można poczuć się jak we wnętrzu jakiejś gry ) poza tym chyba X-man bardziej mnie porwał :)

Awatar użytkownika
Pius
Posty: 42
Rejestracja: 23 lis 2008, 13:47
Deska: Nobile 666
Latawiec: Cabrinha Omega
Lokalizacja: KatowiceMiastoJednoNa100
Kontaktowanie:
 
Post30 gru 2009, 09:48

Smokie pisze:AVATAR 3D. Rewolucja ?


Fabuła-lipa (milosc,wojna,happy end), ale dla 2h TAKIEGO kina 3d nawet fabuła schodzi na drugi plan.. :shock:

Sebastian Kite.pl
Posty: 1130
Rejestracja: 09 mar 2006, 11:40
Deska: Różnie
Latawiec: Różnie
Lokalizacja: WWW.KITE.PL Chałupy 6/Poznań/Słupsk
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 gru 2009, 10:03

Smokie pisze:AVATAR 3D. Rewolucja ?


Hola,

Zależy czego w kinie szukasz :wink:

Myślę, że dla nas żadna to rewolucja!

Pzdr,

Awatar użytkownika
fando
Posty: 564
Rejestracja: 02 lut 2007, 21:55
Latawiec: PLYNN
Lokalizacja: Katowice
 
Post30 gru 2009, 18:15

Smokie pisze:AVATAR 3D. Rewolucja ?


żadna rewolucja ... :lol:

Awatar użytkownika
Tommy Lee
Posty: 161
Rejestracja: 10 lis 2004, 16:36
Kontaktowanie:
 
Post30 gru 2009, 22:45

No bez przesady ... rewolucja to jest i na pewno będzie to jakiś wyznacznik dla kina. Nowa jakość efektów specjalnych!

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 sty 2010, 01:54

...dopiero teraz znalazlem opadnieta szczeke. Jestem po Avatarze w 3D.

Mialem szczescie obejrzec go w podlondynskim Lakeside w sali Evo (Vue).
Pierwszy raz zaliczylem taką sale. Nie wiem jak tam w Ustrzykach Gornych ale u nas na ZachPom to mamy jeszcze XiX wiek.
Sala normalnie pomiescilaby lekko 500-600 osob. "Niestety" zostala zaprojektowana dla tylko 150.
W pierwszych trzech rzedach znajdowaly sie ogromne skorzane "nadmuchiwane" pufy do leżakowania (5GBP), w kolejnych 5-ciu fotele komfortowo mieszczace 150kg angielskie tlusciochy (10GBP)
a ostanie 5 rzedow to indywidualne sofy lezanki dla 2, 3 lub 4 osob (20GBP).
Oczywiscie kazde miejsce wyposazone w rozlegle stoliki na niezbedne akcesoria kinowe: cola i popcorn :wink:
Takze szczeka opadla mi zanim zaczely sie reklamy. PS. Z reklam dobrze zapowiada sie nowa produkcja z Tomkiem Cruzem i C.Diaz oraz ToyStory2 w 3D.

Powiem tak: nie cierpie Camerona bo to jest rzemieślnik, biznesman a nie artysta. Skubaniec jednak ma dostep do bardzo grubej gotowki i może realizowac projekty nierealne dla każdego innego.
Mysle, ze Spielberg po obejrzeniu Avatara nie będzie spal spokojnie dopóki sam nie zrobi czegos lepszego czyli min 2 lata!
Fabula to totalna bajeczka dla dzieci oparta w 70% na Pocahantos i 30% na Matrixie.
Cameron jako reżyser jak zawsze nie wniosl nic ciekawego, świeżego (dlatego go nie lubie). Generalnie szkoda slow na opisywanie prościutkiej i głupiutkiej historii.
Natomiast to co widziałem na ekranie - nie jestem wstanie opisac: poczułem się jak dziecko śniące najcudowniejsze sny. Najpiekniejsza uczta dla oczu!
Oscary za grafike przez kolejnych 5 lat będzie dostawal Avatar – wg mnie przynajmniej na tyle zasłużył :wink: Dla mnie to Rewolucja przez duze R.
Jedynym minusem grafiki tego filmu jest fakt, ze kolejni producenci będą musieli wydawac ciezkie miliony na grafike, aby ktokolwiek chciał ich filmy oglądać. Poprzeczka zostala uniesiona nieprawdopodobnie wysoko.
Jak ktos jeszcze nie widzial to koniecznie wybierzcie się na 3D. Fabula jest tak banalna, ze w normalnej wersji może zniesmaczyc te efekty.

Tak – to rewolucja – nie chce wiecej oglądać innych rozrywkowych produkcji z Hollywood w 2D i z grafika jak choćby w ostatnich StarWars, która teraz wypada podobnie jak efekty specjalne z Porwania Baltazara Gąbki… :lol:

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post12 sty 2010, 08:55

Marek mialem takie samo wrazenie !Zgadzam sie z toba .Ja wyszedlem z tego filmu z otwarta geba jesli chodzi efekty 3d .To zupelnie cos innego niz do tej pory .Przypomnialy mi sie Gwiezdne Wojny jak bylem dzieckiem .Tylko jak na tamte czsy zrobili film "do konca swietny" a tu spieprzyli fabule w najgorszym wydaniu . Odnoslem wrazenie ze bylo dwoch rezyserow jeden genialny drugi kompletne dno . Jak mogi na pierwszy plan wyeksponowac watek "rambo" i zawzietego amerykanskiego marin. Z "matriksem " tez mogli sie troche bardziej wysilic i wymyslic cos nowego.
Ja wyszedlem wsciekly z tego filmu lubie marzyc ......

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 sty 2010, 11:48

rolnik pisze:Z "matriksem " tez mogli sie troche bardziej wysilic i wymyslic cos nowego.
Ja wyszedlem wsciekly z tego filmu lubie marzyc ......


To jest wlasnie caly Cameron - uprawia najniezwyklejszy kinowy plagiat. Najniezwyklejszy, bo oparty na milionach, na ktorych nie stac innych szewcow z Hollywood.
Idac na Avatar automatycznie wylaczylem polkule odpowiedzialna za wartosci literackie filmu i z takim nastawieniem zrobilem kinowa uczte zycia dla moich oczu :shock: :shock: :shock:
I tak sobie mysle ile w tym bylo zaslugi samego rezysera? No chyba ZERO :idea:
Dlatego po ostatniej klatce filmu przyjalem pozycje horyzontalna na pufach i ogladalem liste grafikow zaangazowanych w tej projekt - nota bene byla to chyba najdluzsza lista plac w historii kina :idea:

Co do 3D - to musi to byc jakas nowa, prostsza technologia bo nie byla tak przestrzenna jak standardowe filmy 3D do IMAXow. Ale jesli tak ma wygladac kino i TV w 3D już teraz to ja jestem absolutnie zachlysniety taką technologią.


Wróć do „Offtopic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości