VPS?

Dyskusje nie związane z profilem forum.
boomm
Posty: 6
Rejestracja: 23 kwie 2014, 18:31
 
Post16 lip 2014, 18:44

Witajcie. Szukałem, główkowałem, wpisałem się na forum odnośnie serwerów i nic, to może i tu wrzucę zapytanie. Generalnie temat pośrednio jest związany z kitesurfingiem, bo chce wrzucać na stronkę różne filmiki i zdjęcia. Ale do rzeczy, orientujecie się może (i potraficie mi wytłumaczyć) jaka jest różnica między czyms takim jak serwer VPS a (cos takiego:!!link usunięto!! ) a tymi innymi? Takie podstawowe różnice, nie chce żebyście pisali elaborat bo i tak pewnie jakichs bardziej skomplikowanych terminów nie zakumam. I jeszcze jedno - korzystał ktoś z tego kuponu AdWords od Google? Bo jak bym się decydował na serwer to mam dostać kupon i się zastanawiam czy jest sens. Proszę o opinie.

Awatar użytkownika
pawbuh
Posty: 391
Rejestracja: 28 lip 2011, 19:58
Latawiec: BEST
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post16 lip 2014, 21:45

boomm pisze:Witajcie. Szukałem, główkowałem, wpisałem się na forum odnośnie serwerów i nic, to może i tu wrzucę zapytanie. Generalnie temat pośrednio jest związany z kitesurfingiem, bo chce wrzucać na stronkę różne filmiki i zdjęcia. Ale do rzeczy, orientujecie się może (i potraficie mi wytłumaczyć) jaka jest różnica między czyms takim jak serwer VPS a (cos takiego: !!link usunięto!! ) a tymi innymi? Takie podstawowe różnice, nie chce żebyście pisali elaborat bo i tak pewnie jakichs bardziej skomplikowanych terminów nie zakumam. I jeszcze jedno - korzystał ktoś z tego kuponu AdWords od Google? Bo jak bym się decydował na serwer to mam dostać kupon i się zastanawiam czy jest sens. Proszę o opinie.

VPS to wirtualny serwer, czyli Ty widzisz go jakby to był osobny "komputer" na którym pracuje tylko Twoja strona, możesz nim dowolnie zarządzać, konfigurować
Inne serwery (hosting) udostępniają Ci tylko dane usługi, np. www, pocztę, ftp.
Generalnie VPSy są do zaawansowanych rozwiązań, raczej do wrzucania zdjęć i filmów nie będzie potrzebny, druga sprawa, VPSy są drogie, cena 17zł za miesiąc jest mocno naciągnięta, jak przewiniesz stronę w dół zobaczysz ile faktycznie kosztuje, 87 zł/mc, daje 1000 zł na rok.
Kupon adwords, jak najbardziej, czemu nie skorzystać jak dają.


Wróć do „Offtopic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron