Kwestia płacenia w sieci

Dyskusje nie związane z profilem forum.
kesha
Posty: 8
Rejestracja: 24 lis 2013, 21:03
 
Post13 sty 2015, 20:57

Jako że często zamawiam rózne rzeczy przz interet niejednokrotnie jestem zmuszona dokonywać płatności online lub w taki sposób, że przepisuje dane z karty na jakąś stronę sklepu. Zastanawiam się na ile to jest bezpieczne, może się ktoś z Was zna? Tak się składa, że w ten spoósb jest i szybciej dla mnie i wygodniej a czasami poprostu niektóre rzeczy są w tradycyjnych sklepach niedostępne więc i tak nie mam wyjścia. Oczywiśce zawsze zwracam uwagę, czy strona jest zaufana, czy wyświetla się taki http://www.nazwa.pl/certyfikaty-ssl/ certyfikat, ale mimo wszystko jakies tam obawy są, wiadomo, to jednak jest karta bankowa, mam nadzieję, że hakerzy nie są tak sprytni, by włamywac się na strony sklepów interetowych znanych marek odziezowych, tudzież sportkowych. Przytrafiło Wam sie może coś niemiłego w związku z takim użyciem Waszych kart?

zojsan
Posty: 1194
Rejestracja: 18 maja 2013, 07:32
Deska: SU-2, SPLEENE Door
Latawiec: Cabrinha FX 7.10.14
Lokalizacja: Lubelskie
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 33 razy
 
Post14 sty 2015, 05:08

Ja nie miałem z tym problemów
Choć jest to w dużym stopniu zaufanie
Bo jest to tak jakbyś oddał komuś kartę z pinem :D

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post14 sty 2015, 08:54

zojsan pisze:Bo jest to tak jakbyś oddał komuś kartę z pinem :D

Jest tak i nie jest tak ... bardziej bym się obawiał że mam na kompie oprogramowanie szpiegujące o którym nie wiem i ten trojan czy inny robal mi zczyta to co przesyłam i wyśle gdzieś w kosmos. Jeśli nie kupujesz dużo i często(mnie się zdarza raz na dwa mce jakiś program ze sklepu googla, ostatnio płaciłem w ten sposób za karnety) możesz po transakcji zmienić ustawienia limitu autoryzacyjnego karty ...

Awatar użytkownika
annarak1
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2015, 12:05
Kontaktowanie:
 
Post24 lut 2015, 09:04

Ja jestem trochę zacofana, jedynie za co płacę w sieci to rachunek za internet


Wróć do „Offtopic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości