Sprzet dla poczatkujacego

Forum dla początkujących
keziu123
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:32
 
Post26 mar 2013, 21:54

Witam , jestem po kursie kitesurfingowym i zastanawiam sie nad swoim wlasnym sprzetem. Juz normalnie plywam od pkt A do B i spowrotem ale troszke jeszcze kalecze :p Waze 80kg, 178cm wzrostu. Jako , ze jestem totalnym laikiem i nie mam zielonego pojecia co dobre to czy moglibyscie poradzic mi jakies zestawy ? Glownie chodzi o latawiec + bar , ale jak ktos zna sie rowniez na deskach to mile przyjme rady. Do dyspozycji na wszystko mam 3,000 zlotych (latawiec bar decha). Pianke posiadam a trapez pozycze od kolegi :< Z gory dzieki za rady

unhooked
Posty: 380
Rejestracja: 04 kwie 2011, 14:40
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 23 razy
 
Post27 mar 2013, 08:47

Z takim budzetem to jedynie uzywany zestaw. Zdajesz sobie sprawe z tego, ze 1 latawiec nie wystarczy, zeby pokryc caly zakres wiatrowy?

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 mar 2013, 10:34

cześć

mam BEST Kahoona 2011 - 11,5 m2 , stan dobry

komplet w cenie 2400 pln :)

Obrazek

Obrazek

do tego jakaś spoko deska za 600 pln się znajdzie..

info --> ziomek@wake.pl

peace

KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 mar 2013, 11:39

Cześć,

dwa latawce Bandit DOS 9 i 12m - 2800 zł!

http://kiteoffer.com/pl/kite-i-bar-komis?product_id=271

Latawce były używane na jednym wyjeździe po 2 razy - stan idealny.

Do tego za 600-800 zł dorzucimy deskę odpowiednią dla Ciebie i za 3500 zł masz zestawik którym pokryjesz większość zakresu wiatrowego.

Druga propozycja Bandit 3 10m(stan igła!) + nowy F-One Next = 3000 zł!

http://kiteoffer.com/pl/twintip/next

Daj znac na pewno coś dobierzemy - info@kiteoffer.com

Pozdro

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 mar 2013, 11:58

deski SU-2 ceny od 800zł komplet z okuciami .
latawiec Slingshot Rally 12m 2011 za 2700zł

Awatar użytkownika
NEMO
Posty: 3723
Rejestracja: 23 mar 2007, 10:17
Deska: C.L.A.S.H. 138
Latawiec: Dice 10m, RS 14m
Lokalizacja: Włocławek
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post27 mar 2013, 19:21

Cześć Keziu
jesli masz konkretne pytanie czy dany zestaw/model bedzie pasowal mozesz pisac do mnie milewicz@flykite.pl to Ci pomogę, a
jeśli chcesz wiedziec czym osoby ktore pomoga Ci w tym watku kieruja sie,
sciagnij sobie za darmo poradnik http://flykite.pl/sprzet poradnik
jaki napisalem dla poczatkujacych JAK DOBRAC SPRZET DO KITESURFINGU,
jakis czas temu poswiecilem sporo czasu zeby wyjasnic co i jak ...

Obrazek

Spis treści ...........................................................................3
Słowo od redaktora ...............................................................4
Podstawowe wiadomości o sprzęcie kitesurfingowym.....................................5
Czy muszę to wszystko wiedzieć?.............................................................5
Czym jest dokładnie ten sprzęt do kitesurfingu ...........................................................6
Na sprzęt składają się: ..............................................................6
Zacznijmy od wyboru latawca..................................... 8
Dobra zaczynamy! Odpowiedz sobie na pytanie kiedy tak naprawdę zamierzasz używać tego
latawca?...................................................................... 9
Teraz zajmiemy się ilością kasy ,która chcesz przeznaczyć na latawiec w kontekście jakości
pływania. Wybieramy model. Czyli dylemat BOW czy C-SHAPE.......................................... 10
Jaki zakres wiatrowy latawca?..........................11
Jak wybrać deskę do kitesurfingu?........................................................ 13
Aby właściwie wybrać deskę musisz................................................. 15
Kiedy jej będziesz używać?...................................................................... 16
Trapez-jest niezbędny............................................................................ 18
Na co zwrócić uwagę? .............................................................. 19
Teraz zajmiemy się wyborem pianki………………………20
Teraz znasz już podstawowe rodzaje pianek, ale jaką piankę kupić ?....................21
Na co zwrócić uwagę przy kupnie pianki?..................21
Pamiętaj!..........................................................21
Jak dobrać sprzęt gdy nadal nie potrafisz? ......................... 22
Ciekawe miejsca w sieci i zakończenie ……………… 22
Spytaj bardziej doświadczonych ............................................................. 22
Kup książkę ................................................................................ 22


Enjoy

keziu123
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:32
 
Post28 mar 2013, 10:56

Zdaje sobie sprawe , ze jeden latawiec to za malo zeby latac przy kazdym wietrze. Najlepiej taki jak najbardziej uniwersalny latawiec ^^ Plywal bede na polwyspie helskim. Ogarne sobie ten poradnik najpierw

keziu123
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2013, 21:32
 
Post25 lip 2013, 10:39

Witam jeszcze raz , dozbieralem troche kasy ostatnimi czasy i zastanawialem sie nad zestawem : http://abcsurf.pl/towar-11649-Zestaw_ki ... _12m2.html

Co o tym myslicie?

Awatar użytkownika
llisek
Posty: 60
Rejestracja: 19 mar 2010, 12:02
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
 
Post25 lip 2013, 14:32

Hej,

Nie robiąc nikomu reklamy, kupiłem właśnie na Forum Slingshot KEY 10m2 + deska Crisis 134 jakieś dwa lata temu od Pablo. cena - 3tys! za nowy latawiec plus decha plus bar. Wszystko pachniało jeszcze fabryką i złożone przez przysłowiowego chińczyka (nie obrażając nikogo). Bardzo sobie chwalę zakup z jedną uwagą, że dziś wziąłbym ten zestaw z 13m. Dlaczego - nie mam szczęścia na mocniejszy wiatr na Helu a jak już przywieje to muszę pożyczyć 7.
Back then - myślałem że podepnę pod latawiec również żonę (13m byłoby dla niej na pewno za dużo), ale życie, pojawiły się maluchy i żona jeszcze nie wsiadła a ja zostałem z nieco za małym. Ale nie zmarnuje się, teraz trzeba dokupić jeszcze 13-14 oraz 7 i będzie git.

za 3tys da się? Da :)

Anielek
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2013, 13:11
 
Post25 lip 2013, 19:24

drozsze niz mi sie wydawalo..

nico303
Posty: 3
Rejestracja: 29 lip 2013, 18:55
Lokalizacja: Irlandia
Kontaktowanie:
 
Post29 lip 2013, 21:51

witam jestem tu pierwszy raz i mam pytanie .Chcem kupic sobie kite i nie wiem ktory jest dobry peter lynn escep czy cabrinha vector , drifter?

Mecol93
Posty: 2
Rejestracja: 09 sie 2013, 11:33
Deska: brak
Latawiec: brak
 
Post09 sie 2013, 18:16

Siema Wszystkim.

Zbieram się do kupna latawki i tu rodzi się pytanie. Przy mojej masie - 62kg i wzroście 183cm jakie skrzydło będzie dla mnie najlepsze? Czy 11m nie będzie za duża na polskie jeziorka? Liczę na odpowiedzi!! :))) Pozdrooo

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post12 sie 2013, 12:19

Ja na poczatek polecam Ozone Catalyst 12m 2011/2012. Swietny latawiec, starczy Ci spokojnie na kilka sezonow, jest on dobry zarowno dla poczatkujacego jak i sredniozaawansowanego. Swietny do Freeride`u, mozna na nim poskkac, poplywac na falach, zaczynac przygode z Freestyle`m. Na allegro roczniki 2011 sa na sprzedaz z barem juz od 2000 zl. Jezeli nie przypadnie Ci ten latawiec do gustu to patrz na Cabrinha Convert 12m od 2009 roku, tez dobry latawiec do nauki i jest ciut tanszy od zeszlorocznego Ozone`a o pare stow.

Poza tym polecam strone: www.kitefinder.com ktora jest pomocna w wyborze latawca m.in na poczatek, ale moze tez pomoc w szukaniu latawca do Freeride`u czy Freestyle`u, jest tam spis 50 latawcow na poczatek wraz z testami, opisami, opiniami zwyklych ludzi.

Co do deski to polecalbym tzw. drzwi od lazienki, czyli duza deske, ok. 150x45 jest dobra do zwyklej jazdy oraz na slabszy wiatr czy do jazdy pod wiatr. Jezeli chcesz bardziej uniwersalna deske, to szukaj czegos ok 140x37, bedzie ciut trudniej na poczatku, ale potem posluzy na dluzej. Niemniej jednak ja juz kilka lat plywam na desce od drzwi i plywa mi sie swietnie i wcale nie chce jej zmieniac. Moja deska to Naish Haze XL 145.5 x 46.5, ale mozna tez dostac ta same deske w mniejszych rozmiarach. Dobre na poczatek, posluza na lata, deska do Freeride`u ale nada sie tez na nauke podstaw Freestyle`u. Z desek polecam tez deski firmy Slingshot, tylko musisz poczytac ktora jest dobra na poczatek albo do Freeride`u, nie bierz takiej do Freestyle`u i za malej, bo bedzie trudniej. Za pozostale po latawcu ok. 1000zl spokojnie dostaniesz dobra deske.

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post12 sie 2013, 12:23

Mecol93 pisze:Siema Wszystkim.

Zbieram się do kupna latawki i tu rodzi się pytanie. Przy mojej masie - 62kg i wzroście 183cm jakie skrzydło będzie dla mnie najlepsze? Czy 11m nie będzie za duża na polskie jeziorka? Liczę na odpowiedzi!! :))) Pozdrooo


Mysle, ze te 11 metrow moze byc ciut za duze, zalezy jeszcze przy jakim wietrze plywasz, jak dobrze plywasz, jak dobrze umiesz sie poslugiwac depower`em. Dla Ciebie to lepiej bedzie 9m. Tylko, ze na jeziorach slabo wieje, dlatego kto wie czy te 11-12 metrow nie byloby dobre...?

Niemniej jednak udzielajac odp. na Twoje pytanie: 11w latawiec moze byc ciut za duzy, przy tej masie polecam 9m. Pozdrawiam!


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości