Deska kite a Wake ?

Forum dla początkujących
wolak
Posty: 16
Rejestracja: 28 kwie 2014, 12:01
Deska: North Gonzales 2011
Latawiec: Best Kahoona 13.5 2013r.
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post28 kwie 2014, 12:14

Siemka jestem nowy na forum i środowisku kite i mam pytanie czy na desce do kite mogę pływać również za motorówką? Czy muszę zmienić trapy na buty ? :-) mam możliwość pływania za motorówką więc w razie braku wiatru bym mógł mieć alternatywę :-)

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

chrisn
Posty: 56
Rejestracja: 07 lis 2013, 18:03
Postawił piwka: 4 razy
 
Post28 kwie 2014, 14:24

"strapy", nie "trapy" ;)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

wolak
Posty: 16
Rejestracja: 28 kwie 2014, 12:01
Deska: North Gonzales 2011
Latawiec: Best Kahoona 13.5 2013r.
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post28 kwie 2014, 15:54

Sorka :-P napisalem że jestem świeży :-)

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post28 kwie 2014, 20:35

Mozna plywac za motorowka zarowno na deske kite jak i wake. Jak masz deske kite ze zwyklymi wiazaniami (strapy + pady) to nie ma potrzeby ich zamiany na buty, ale jak ktos chce to mozna. Wszysko zalezy od poziomu zaawansowania, umiejetnosci, oczekiwan od plywania, itp. Jezeli chcesz tylko plynac / byc ciagnietym za motorowka to zarowno deska kite jak i deska wake wystarcza. Jezeli chcesz wybijac sie z fali to zarowno mozna na desce kite jak i wake. Jezeli chcesz Freestyle to mozna i na tej i na tej. Ogolnie wszystko mozna i na tym i na tym, ale: lepiej w tym przypadku na desce wake, bo po to zostala zaprojektowana. Jest troche inaczej zbudowana, deska wake lepiej sprawdza sie na wakeparku/kablu czy motorowce niz deska kite. Z kolei deska kite lepiej sprawdza sie z kite`m niz deska wake. Zawodowiec poplynie na tym i na tym, ale na kite bedzie mu lepiej z deska kite, a na wake bedzie mu lepiej z deska wake. Ja bylem ciagniety za skuterem wodnym na zwyklej desce kitesurfingowej i plywalo sie spoko, fajnie. Deski wake nie mialem, butow tez nie. Chcialem troche poskakac / powybijac sie z fali i tez po prostu zwyczajnie plynac z kumplem / za kumplem i zwykla deska kite jak najbardziej dala rade i dala mnostwo frajdy.

Tak wiec nie ma potrzeby kupna deski wake ani butow, ale jezeli sa fundusze i mozliwosci i tak sie sklada, ze bedziesz czesto plywal za motorowka to czemu by nie?

Famay
Posty: 1154
Rejestracja: 04 paź 2010, 14:46
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post28 kwie 2014, 20:48

Pomyśl nad zakupem deski kajtowej o charakterystyce wakestyle . Mega opcja pod buty a jednocześnie padziki. Osobiscie polecam chyba najbardziej wakestylowo-kajtwą deskę jaką jest Cabrinha Custom 2013 .
Obrazek
phpBB [video]

wolak
Posty: 16
Rejestracja: 28 kwie 2014, 12:01
Deska: North Gonzales 2011
Latawiec: Best Kahoona 13.5 2013r.
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post29 kwie 2014, 10:17

Dzięki za odpowiedzi :-) najpierw spróbuje z ta deska co mam A potem pomyślę o ewentualnej zmienię :-)

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości