PORADY SPRZĘTOWE! JAKI LATAWIEC I DESKA NA POCZĄTEK?

Forum dla początkujących
Switala18
Posty: 12
Rejestracja: 26 lip 2015, 14:56
 
Post07 wrz 2015, 21:56

Fordon pisze:
Switala18 pisze:Co myślicie o takim latawcu na początek do pływania

http://olx.pl/oferta/kitesurfing-north- ... 0530c7d50e


Z opisu i zdjec latawiec wydaje sie OK, cena bardzo niska. Tylko jednak jest to 7 letni latawiec, a jak na tego typu sprzet to duzo... Nie znaczy to, ze jest do niczego, ale... jednak osobiscie wolalbym i rdoradzalbym dolozyc troche wiecej i kupic min. 2012 rocznik. No i 12m moze byc troszke za malo, zalezy tez jaka duza deska i jak wieje, ale jednak 13m bardziej na Twoja wage by pasowalo. Tym bardziej, ze w Polsce ostatnio (piszac ogolnie) cienko z wiatrem... Sam nie raz wolalbym miec metr wiecej (a tez mam 12m)... Wybor i ostateczna decyzja nalezy do Ciebie, ale moja rada: szukaj dalej, a tego bierz jak nic innego nie znajdziesz.


Jeszcze mam jedno małe zapytanie.
Uczę sie na latawcu treningowym 2.3 m.
Czy na takim 12m też można się pouczyć po za wodą czy tylko w wodzie i z deską.
Chodzi mi o to czy będzie duży ciąg i będzie mnie odrywało od ziemi.
Pytam dlatego że przy treningowym który mam czasami czuję pociągnięcia ale są do opanowania a nie chciał bym odlecieć :D

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 wrz 2015, 22:27

Lepiej stać w wodzie bez deski niż na ladzie. Generalnie nie wiem co musiałbyś zrobic aby odlecieć ale jak zamachniesz sie i pociągnie ciebie po glebie... Napewno łatwiej o kontuzje. Ja omijam twarde rejony i nie czuje sie komfortowo z latawcem nad ladem, wystarczy ze padnie wiatr i latawiec zacznie przepadać.

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post07 wrz 2015, 22:59

Na ziemi zdecydowanie odradzam, jak juz to na wodzie, ale... Polecam zaczac od nauki w szkolce albo z dobrym instruktorem. Samemu mozna sprobowac z malym latawcem treningowym, ale z duzym kitem odradzam. Na prawde mozna zrobic krzywde nie tylko sobie ale i innym, o zniszczeniu sprzetu nie wspomne. Latawiec to tak naprawde posiadajacy bardzo duzo mocy silnik przypiety do Ciebie, przy nieodpowiednim lub nieumiejetnym operowaniu moze przeciagnac po ziemi, a podczas takich "nietypowych body drag`ow" mozna zachaczyc o rozne przeszkody lezace na ziemi jak np. kamienie, ploty... moze Cie porwac w jakas przeszkode typu krzaki, drzewo, samochod, a jezeli uczysz sie na wodzie to przeciagniecie po wodzie bedzie najmniejszym problemem, tu najgorsze jest to, ze moze Cie porwac w molo, pomost, w innych plywajacych, mozesz wleciec w ludzi znajdujacych sie na brzegu, albo po prostu latawiec moze porwac Cie w gore i wrecz ze rzucic w przyczepy kempingowe, budynki itp.

orlen
Posty: 91
Rejestracja: 01 cze 2014, 10:58
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post08 wrz 2015, 10:30

Switala18 pisze:
Fordon pisze:
Switala18 pisze:Co myślicie o takim latawcu na początek do pływania

http://olx.pl/oferta/kitesurfing-north- ... 0530c7d50e


Z opisu i zdjec latawiec wydaje sie OK, cena bardzo niska. Tylko jednak jest to 7 letni latawiec, a jak na tego typu sprzet to duzo... Nie znaczy to, ze jest do niczego, ale... jednak osobiscie wolalbym i rdoradzalbym dolozyc troche wiecej i kupic min. 2012 rocznik. No i 12m moze byc troszke za malo, zalezy tez jaka duza deska i jak wieje, ale jednak 13m bardziej na Twoja wage by pasowalo. Tym bardziej, ze w Polsce ostatnio (piszac ogolnie) cienko z wiatrem... Sam nie raz wolalbym miec metr wiecej (a tez mam 12m)... Wybor i ostateczna decyzja nalezy do Ciebie, ale moja rada: szukaj dalej, a tego bierz jak nic innego nie znajdziesz.


Jeszcze mam jedno małe zapytanie.
Uczę sie na latawcu treningowym 2.3 m.
Czy na takim 12m też można się pouczyć po za wodą czy tylko w wodzie i z deską.
Chodzi mi o to czy będzie duży ciąg i będzie mnie odrywało od ziemi.
Pytam dlatego że przy treningowym który mam czasami czuję pociągnięcia ale są do opanowania a nie chciał bym odlecieć :D


mordo 12sto metrowa szmata moze cie wystrzelic jak lalke z procy juz przy 15 wezlach.

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post08 wrz 2015, 13:26

Switala18 pisze:(...)
Czy na takim 12m też można się pouczyć po za wodą czy tylko w wodzie i z deską.
Chodzi mi o to czy będzie duży ciąg i będzie mnie odrywało od ziemi.
Pytam dlatego że przy treningowym który mam czasami czuję pociągnięcia ale są do opanowania a nie chciał bym odlecieć :D


No chyba, że masz pod ręką pustynię z piachem oraz bardzo lubisz jeść piasek... ew. poczekaj na zimę i wtedy możesz jeść śnieg :)
W życiu nie odpalaj tego na lądzie pierwszy raz...

Awatar użytkownika
Kosa1337
Posty: 158
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:00
Deska: su-2, spleene
Latawiec: ozone, NKB
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post08 wrz 2015, 19:10

Switala18 pisze:
Fordon pisze:
Switala18 pisze:Co myślicie o takim latawcu na początek do pływania

http://olx.pl/oferta/kitesurfing-north- ... 0530c7d50e


Z opisu i zdjec latawiec wydaje sie OK, cena bardzo niska. Tylko jednak jest to 7 letni latawiec, a jak na tego typu sprzet to duzo... Nie znaczy to, ze jest do niczego, ale... jednak osobiscie wolalbym i rdoradzalbym dolozyc troche wiecej i kupic min. 2012 rocznik. No i 12m moze byc troszke za malo, zalezy tez jaka duza deska i jak wieje, ale jednak 13m bardziej na Twoja wage by pasowalo. Tym bardziej, ze w Polsce ostatnio (piszac ogolnie) cienko z wiatrem... Sam nie raz wolalbym miec metr wiecej (a tez mam 12m)... Wybor i ostateczna decyzja nalezy do Ciebie, ale moja rada: szukaj dalej, a tego bierz jak nic innego nie znajdziesz.


Jeszcze mam jedno małe zapytanie.
Uczę sie na latawcu treningowym 2.3 m.
Czy na takim 12m też można się pouczyć po za wodą czy tylko w wodzie i z deską.
Chodzi mi o to czy będzie duży ciąg i będzie mnie odrywało od ziemi.
Pytam dlatego że przy treningowym który mam czasami czuję pociągnięcia ale są do opanowania a nie chciał bym odlecieć :D

Rożnica jest taka jak jazda rowerem a jazda yamaha r1. nie odpalaj tego sam jeżeli nie masz o tym zielonego pojęcia....

Awatar użytkownika
marcinper
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2015, 16:06
 
Post14 wrz 2015, 15:28

Witam jestem nowy na forum w tym roku ukończyłem kurs (15 godzin na wodzie) pływam z wiatrem, pierwsze ostrzenia ale raczej panuje nad sprzętem.
Co byście mi doradzili odnośnie wielkości latawca (na razie uniwersalnego) i deski żebym mógł bezpiecznie szlifować umiejętności. Ważę 75-78 kg. Z góry dziękuję za pomoc.

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 wrz 2015, 16:32

jak myślisz o jednym latawcu to szukaj rozmiaru 10m ( zrezygnujesz trochę z dołu trochę z góry ) i będzie pan zadowolony .Deska około 140cm ...
Kwestia spotu gdzie w większości chcesz pływać ?
marcinper pisze:Witam jestem nowy na forum w tym roku ukończyłem kurs (15 godzin na wodzie) pływam z wiatrem, pierwsze ostrzenia ale raczej panuje nad sprzętem.
Co byście mi doradzili odnośnie wielkości latawca (na razie uniwersalnego) i deski żebym mógł bezpiecznie szlifować umiejętności. Ważę 75-78 kg. Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
marcinper
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2015, 16:06
 
Post15 wrz 2015, 15:12

wenzel pisze:jak myślisz o jednym latawcu to szukaj rozmiaru 10m ( zrezygnujesz trochę z dołu trochę z góry ) i będzie pan zadowolony .Deska około 140cm ...
Kwestia spotu gdzie w większości chcesz pływać ?
marcinper pisze:Witam jestem nowy na forum w tym roku ukończyłem kurs (15 godzin na wodzie) pływam z wiatrem, pierwsze ostrzenia ale raczej panuje nad sprzętem.
Co byście mi doradzili odnośnie wielkości latawca (na razie uniwersalnego) i deski żebym mógł bezpiecznie szlifować umiejętności. Ważę 75-78 kg. Z góry dziękuję za pomoc.

planuję jak na razie tylko Zatokę Pucką. A czy 11 będzie za duża?

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 wrz 2015, 15:35

to wszystko zależy od siły wiatru czy za duża czy za mała 11m .
przy 11m zyskasz na dolnym zakresie wiatrowym stracisz na górnym .
Zależy też jaka konstrukcja latawca .Moim zdaniem więcej zyskasz przy 10m jeśli ma to być jeden podstawowy latawiec . Przy kilku latawcach to już inna sprawa .Fakt na początku zawsze brakuje mocy ale ....

marcinper pisze:
wenzel pisze:jak myślisz o jednym latawcu to szukaj rozmiaru 10m ( zrezygnujesz trochę z dołu trochę z góry ) i będzie pan zadowolony .Deska około 140cm ...
Kwestia spotu gdzie w większości chcesz pływać ?
marcinper pisze:Witam jestem nowy na forum w tym roku ukończyłem kurs (15 godzin na wodzie) pływam z wiatrem, pierwsze ostrzenia ale raczej panuje nad sprzętem.
Co byście mi doradzili odnośnie wielkości latawca (na razie uniwersalnego) i deski żebym mógł bezpiecznie szlifować umiejętności. Ważę 75-78 kg. Z góry dziękuję za pomoc.

planuję jak na razie tylko Zatokę Pucką. A czy 11 będzie za duża?

Awatar użytkownika
nakeddenim
Posty: 9
Rejestracja: 15 wrz 2015, 19:51
Deska: Nobile T5
Latawiec: Cabrinha SB
Dostał piwko: 1 raz
 
Post16 wrz 2015, 18:38

Czesc, chciałbym spytac o wainman hawaii punch 10,5 rabbit, jakies opinie?
Latawiec dla osoby poczatkujcej. Mieszkam w 3miescie, wiec glownie plywanie po zatoce , ale rowniez planuje wyjechac gdzies za granice :)

Awatar użytkownika
koza
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2015, 16:16
 
Post23 wrz 2015, 19:02

Cześć wszystkim,
jako że to mój pierwszy post na tym forum więc na początek kilka słów wstępu:
Mam na imię Karol. Przygodę z kite rozpocząłem kilka lat temu, ale jak do tej pory nie schodziłem z latawcem z lądu (buggy, snowkite).
Niedawno postanowiłem spróbować swoich sił na wodzie i rozglądam się za kupnem latawca z barem bo niestety posiadam jedynie komorowce.
Moje pytanie jest następujące:
Czy odpowiedni do nauki będzie latawiec Best Nemesis 12m z roku 2012. Ważę około 83 kg.

Zaznaczam, że planuję zacząć od kursu z instruktorem.

Wlodi
Posty: 101
Rejestracja: 29 wrz 2015, 15:38
Deska: NHP Split
Latawiec: Slingshoty
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post29 wrz 2015, 15:43

Cz taki zestaw będzie odpowiedni dla początkującego:
Deska CF Raptor PRO LTD 142x40 (wiem, że deska wydaje się za droga ale mam ją naprawdę w dobrych pieniądzach).
Latawiec Cabrinha Radar 12m (jako średniowiatrowy) na silne pewnie kiedyś wpadnie 9m a na słabe 17m.
Bar Overdrive 2015

Co sądzicie o takim zestawie dla początkującego 84kg? Czy deska nie jest za duża? Słyszałem ze lepiej za duża niż za mała :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kosa1337
Posty: 158
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:00
Deska: su-2, spleene
Latawiec: ozone, NKB
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post30 wrz 2015, 07:42

Up.
Zestaw ok, sam plywam na desce tego rozmiaru przy tej wadze i jest ok

2 up nie wiem jak Best ale sam rozmiar ok może cabrihna Sb , 12 lub 11m będzie dobrym rozwiązaniem, sam zaczynałem od lądu; )

Awatar użytkownika
kris_g
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2015, 09:03
 
Post30 wrz 2015, 20:30

Poradźcie, jaki latawiec podstawowy na początek zabawy z kitem przy wadze 85kg. Mam do wyboru passion 11 lub 13. Pływanie głownie Hel. Mieliście może styczność z taką 13 nie jest za bardzo wooolna?


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości