PORADY SPRZĘTOWE! JAKI LATAWIEC I DESKA NA POCZĄTEK?

Forum dla początkujących
dazer17
Posty: 88
Rejestracja: 04 gru 2011, 16:44
Latawiec: North Fuse 12m
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 lis 2013, 17:41

a jaka jest realna cenna ss rally 12m 2012 używki w bdb stanie? :) a moze ktos cos napisze o norteh fuse 2012?tez podobno dobra szmatka,na snow potrezbuje predkosci i hangtime :) oba w sumie to maja ale juz niewiem co wybrac

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post13 lis 2013, 21:54

Cena latawca z barem w b. dobrym stanie w obu przypadkach to okolo 2500zl. Oba latawce sa bardzo dobre, zarowno Rally jak i Fuse zbieraja wiele pochlebnych opinii od rider`ow. Fuse jest dobrym, wszechstronnym latawcem. Dobry do Freeride, wave, skokow. Ma dobry hangtime, jest stabilny, przewidywalny. Rally nada sie do Freeride`u, Freestyle`u oraz swietnie nadaje sie do wave. Jest uniwersalnym latawcem, szybkim, zadowoli szerokie grono uzytkownikow, jest bardzo chwalony przez wave rider`ow, za swoje wlasciwosci pod tym katem zdobywa wiele pochlebnych opinii. Latwy do opanowania, przewidywalny. Dobry hangtime. Trudny wybor. Najlepiej byloby przetestowac oba modele jezeli istniala by taka mozliwosc i wtedy zdecydowac. Jednemu moze bardziej podpasowac Rally, innemu Fuse.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 lis 2013, 09:51

Fordon pisze:Cena latawca z barem w b. dobrym stanie w obu przypadkach to okolo 2500zl. Oba latawce sa bardzo dobre, zarowno Rally jak i Fuse zbieraja wiele pochlebnych opinii od rider`ow.



Fordon pisze: Rally nada sie do Freeride`u, Freestyle`u oraz swietnie nadaje sie do wave. Jest uniwersalnym latawcem, szybkim, zadowoli szerokie grono uzytkownikow, jest bardzo chwalony przez wave rider`ow, za swoje wlasciwosci pod tym katem zdobywa wiele pochlebnych opinii. .


Fordon - nie wiem skąd czerpiesz opinie - ale mylisz się
do freestylu to Rally się zapewniam NIE :idea: nadaje, nawet skromniutkiego fristajliku :hand:

z tymi pochlebnymi opiniami o Rally to bym nie przesadzał :wink: - uznawany raczej za niezbyt udaną konstrukcję

w TEJ parze - ZDECYDOWANIE mimo wszystko - FUSE :idea:

peace

dazer17
Posty: 88
Rejestracja: 04 gru 2011, 16:44
Latawiec: North Fuse 12m
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 lis 2013, 11:12

mimo wszystko ?czyli jakie minusy?

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 lis 2013, 16:18

1.Szybko w górę -szybko w dół.
Prędkość opadania na niektórych deltach może zadziwić.
2. Niższy komfort pływania przy nierównym wietrze.
Dobrze zgaduję?
3. Akceleracja do dużych prędkości, -słabiej przy średnich i małych.
Co tam jeszcze?
4. Łatwy do osiągnięcia dyl na wstecznym? (nie we wszystkich deltach -we większości)

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 lis 2013, 16:46

a ja uważam że Rally to bardzo udana konstrukcja a model 2014 to :thumb: i trudno na rynku o coś lepszego ale są gusta i guściki . Najlepiej przetestować i wyrobić własną niezależną opinię , i po sprawie . A tak to tylko domniemania i teorie spiskowe Wołoszański show .

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post14 lis 2013, 19:09

Fordon pisze:Najlepiej byloby przetestowac oba modele jezeli istniala by taka mozliwosc i wtedy zdecydowac. Jednemu moze bardziej podpasowac Rally, innemu Fuse.


Ja sie przeplynalem i wedlug mnie OK, bylem zadowolony. Znajomy - wlasciciel Rally - bardzo zadowolony. Podobnie jak inni posiadacze tego modelu z ktorymi rozmawial. W internecie rowniez sa dobre opinie, nie widzialem wielu zlych opinii. Co do Freestyle - znajomy mowi, ze OK. W necie tez pisza, ze sie nada. Stad moja wiedza odnosnie Rally, stad moje opinie. Nie zamierzam nikogo wprowadzac w blad, nie mam w tym zadnego celu, nie mam ku temu podstaw. Po prostu przedstawiam moja obiektywna opinie. Nie naklaniam tez nikogo do sugerowania sie opinia tylko jednego uzytkownika. Wenzel na tak, Ziomek na nie. Po to wlasnie jest to forum, by jak najwiecej osob sie wypowiedzialo, przedstawilo swoj punkt widzenia, a osoby zainteresowane mogly wyciagnac wnioski. I bardzo dobrze, ze kazdy przedstawia rozny punkt widzenia. Jednemu pasuje, drugiemu nie. Moze to byc spowodowane innymi wymaganiami. Jeden sie zadowoli tym, inny juz nie. Moze to byc tez spowodowane stopniem doswiadczenia - dla poczatkujacych jest OK cos, co moze juz nie byc dla doswiadczonych. Lub moze to byc rowniez spowodowane sprzetem na ktorym dotychczas sie plywalo - jedni plywali na kiepskim sprzecie, przesiedli sie na sredni ktory tym samym jest dla nich lepszy, jest dla nich dobry. Inni plywali na dobrym, sprobowali sredniego, ktory okazal sie dla nich kiepski. Mam nadzieje, ze nie zakrecilem za bardzo. :wink:

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post14 lis 2013, 20:36

Fordon pisze:
Fordon pisze: Co do Freestyle - znajomy mowi, ze OK


Jaki znajomy taka opinia ;-) :hand:
Latawiec zly nie jest, dla poczatkujacego spokojnie się nada,
dla wielu innych również, ale maszyna do FS to to nie jest, tutaj co nie napiszesz to zbłądzisz :stop:

Pozdro...

sztyvny
Posty: 178
Rejestracja: 20 lis 2012, 12:04
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post14 lis 2013, 20:52

dazer17 pisze:Cel:freeride,snow,hangtime.

mary.dk pisze:Latawiec zly nie jest, dla poczatkujacego spokojnie się nada,
dla wielu innych również, ale maszyna do FS to to nie jest


są jakieś delty-maszyny do FS? myślałem, że Delty z założenia nie są maszynami do FS
p.s.
to co mu polecicie? jakiś Nomad, Yarga, Razor?

dazer17
Posty: 88
Rejestracja: 04 gru 2011, 16:44
Latawiec: North Fuse 12m
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 lis 2013, 21:20

W zasadzie to wybrałem northa fuse 12m :-)

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post14 lis 2013, 21:31

Na podstawie informacji uzyskanych od znajomego, innych, jak i z neta napisalem, ze SS Rally nadaje sie do Freeride, wave oraz nada sie/da rade jako latawiec do Freestyle. Nie napisalem/nie mialem na mysli, ze jest to latawiec typowo/bezposrednio/glownie do Freestyle. Typowo/bezposrednio/glownie do Freestyle`u polecalbym inny latawiec/inne latawce. Nie stawialem SS Rally na rowni z np. Naish Torch. Jak widac na podstawie opinii innych, bardziej doswiadczonych rider`ow mylilem sie odnosnie tej kwestii - do czego sie przyznaje :hand: Jednak pytanie dotyczylo SS Rally czy North Fuse do freeride, snow, hangtime. Stad bardziej polecilem SS Rally, jednoczesnie piszac, ze Fuse tez nie bedzie zlym wyborem. O FS wspomnialem tylko dodatkowo. Mam nadzieje, ze przyblizylem/wyjasnilem moj tok myslenia odnosnie tej kwestii.

Edit: wkradla sie literowka. Nie "wake" a wave.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2013, 13:46 przez Fordon, łącznie zmieniany 2 razy.

sztyvny
Posty: 178
Rejestracja: 20 lis 2012, 12:04
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post15 lis 2013, 07:32

Fordon nie piłem do Ciebie tylko do bestsellera

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 lis 2013, 10:23

dazer17 pisze:W zasadzie to wybrałem northa fuse 12m :-)


..no i w zasadzie wątek do zamknięcia..

z delt które nadają się, do Freestylu - to pierwszym z brzegu jest choćby Bandit :idea:
..spoooroo tego..

Fordon pisze:.. napisalem, ze SS Rally nadaje sie do Freeride, wake..


Fordon - serio: doceniam Twoją aktywność i chęc niesienia pomocy :thumb: ale jak w jednym zdaniu stawiasz słowa: Rally i wake - to zbędnie się podkładasz.. :hand:

peace

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 lis 2013, 11:02

w niemieckich testach Rally nr.1 . A jak ktoś chce typową maszynę do freestylu to Fuel , RPM .

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 lis 2013, 13:03

wenzel pisze:w niemieckich testach Rally nr.1 .


..a w SlingShotowych który? :wink:

peace


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości