PORADY SPRZĘTOWE! JAKI LATAWIEC I DESKA NA POCZĄTEK?

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post25 maja 2016, 18:34

Wszystkie będą spoko z tym że switchblade nadroższy, dna najtańszy(nie znaczy że coś z nim nie tak;)). Pływałem na radarze i dna - oba mogę z czystym sumieniem polecić osobie nie tylko początkującej :wink:

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 maja 2016, 19:34

Ja mam Radara i switchblade. Radar bardzo fajny kite. Małe siły na barze i pływa sie przyjemnie (10m). SB to mega stabilna maszyna. Ma spory zapas mocy. Jak chcesz kupic SB to o 1 rozmiar mniejszy kup. Moja 12 ciągnie jak inne 13. Przy wyborze moze powinieneś sie tez sugerować samym barem i systemem bezpieczeństwa. Ja tak wybrałem cabrinhe (najbardziej mi podpasowal) a potem model kite.

Atris
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2014, 23:05
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post25 maja 2016, 19:43

lukaszw1 pisze:Witam jestem osoba początkująca.Planuje zakupic pierwszy sprzet i potrzebuje rady przy wyborze.Bardzo szybko się ucze .Jak narazie moje umiejętnosci to swobodne pływanie na obu halsach i nauka ostrzenia (w jedną strone bez problemu nad drugą jeszcze musze poćwiczyć ale nie jest żle).Sprzęt który mi polecono to latawce:
Airush DNA 2016 14m2
Airush varial x blue 2015 14m2
Airush Lithium 2016 14m2
Cabrinha radar 2016 14m2
Cabrinha switchblade 2016 14m2

Moja waga 105 kg dlatego polecono mi celowac w latawce ok 14-15m2 (nie mam zamiaru łapać każdego pierda w okolicach 8 knt dlatego nie zastanawiam sie nad gigantami 17 m) Pytanie do znawców który z powyższych wybrać (pomijając to ze z pewnością większosć poleci cabrinhe ze względu na marke) ktos pomoże ?



Airush Lithium, ktory dla Ciebie bedzie bardzo perspektywiczny w nauce. Solidnie zrobiny i zdecydowanie tanszy niz Cabrinha.

Varial ale z 2014 roku - doskonaly i znajdziesz w bardzo niskiej cenie w jednym ze sklepow nad morzem.

Zwroc uwage na bar - Airush bar mozesz uzyc z innymi latawcami niz Airush (sprawdzone z Naish, North) a Cabrinha bar uzyjesz tylko z latawcami Cabrinha.

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 maja 2016, 20:51

Atris pisze:
lukaszw1 pisze:Witam jestem osoba początkująca.Planuje zakupic pierwszy sprzet i potrzebuje rady przy wyborze.Bardzo szybko się ucze .Jak narazie moje umiejętnosci to swobodne pływanie na obu halsach i nauka ostrzenia (w jedną strone bez problemu nad drugą jeszcze musze poćwiczyć ale nie jest żle).Sprzęt który mi polecono to latawce:
Airush DNA 2016 14m2
Airush varial x blue 2015 14m2
Airush Lithium 2016 14m2
Cabrinha radar 2016 14m2
Cabrinha switchblade 2016 14m2

Moja waga 105 kg dlatego polecono mi celowac w latawce ok 14-15m2 (nie mam zamiaru łapać każdego pierda w okolicach 8 knt dlatego nie zastanawiam sie nad gigantami 17 m) Pytanie do znawców który z powyższych wybrać (pomijając to ze z pewnością większosć poleci cabrinhe ze względu na marke) ktos pomoże ?



Airush Lithium, ktory dla Ciebie bedzie bardzo perspektywiczny w nauce. Solidnie zrobiny i zdecydowanie tanszy niz Cabrinha.

Varial ale z 2014 roku - doskonaly i znajdziesz w bardzo niskiej cenie w jednym ze sklepow nad morzem.

Zwroc uwage na bar - Airush bar mozesz uzyc z innymi latawcami niz Airush (sprawdzone z Naish, North) a Cabrinha bar uzyjesz tylko z latawcami Cabrinha.

Czemu tylko z cabrinha? :) przecież to działa wszedzie identycznie ;)

Awatar użytkownika
lukaszw1
Posty: 102
Rejestracja: 07 maja 2012, 10:54
Deska: SU2
Latawiec: Cabrinha SB/Radar
Lokalizacja: Warszawa
 
Post25 maja 2016, 21:27

gareon pisze:
Atris pisze:
lukaszw1 pisze:Witam jestem osoba początkująca.Planuje zakupic pierwszy sprzet i potrzebuje rady przy wyborze.Bardzo szybko się ucze .Jak narazie moje umiejętnosci to swobodne pływanie na obu halsach i nauka ostrzenia (w jedną strone bez problemu nad drugą jeszcze musze poćwiczyć ale nie jest żle).Sprzęt który mi polecono to latawce:
Airush DNA 2016 14m2
Airush varial x blue 2015 14m2
Airush Lithium 2016 14m2
Cabrinha radar 2016 14m2
Cabrinha switchblade 2016 14m2

Moja waga 105 kg dlatego polecono mi celowac w latawce ok 14-15m2 (nie mam zamiaru łapać każdego pierda w okolicach 8 knt dlatego nie zastanawiam sie nad gigantami 17 m) Pytanie do znawców który z powyższych wybrać (pomijając to ze z pewnością większosć poleci cabrinhe ze względu na marke) ktos pomoże ?



Airush Lithium, ktory dla Ciebie bedzie bardzo perspektywiczny w nauce. Solidnie zrobiny i zdecydowanie tanszy niz Cabrinha.

Varial ale z 2014 roku - doskonaly i znajdziesz w bardzo niskiej cenie w jednym ze sklepow nad morzem.

Zwroc uwage na bar - Airush bar mozesz uzyc z innymi latawcami niz Airush (sprawdzone z Naish, North) a Cabrinha bar uzyjesz tylko z latawcami Cabrinha.


Dlaczego varial z 14 a nie nowszy?

Awatar użytkownika
deka87
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2016, 17:01
 
Post26 maja 2016, 17:05

Witam wszystkich.

Chciałbym zacząć zabawę z powerkitingiem.
Na początek chciałbym kupić mniejszy latawiec do nauki, z którego później mogłaby korzystać moja dziewczyna i/lub ja przy silniejszym wietrze.
Ważę ok. 70 kg
Proszę o porady i propozycje.

Atris
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2014, 23:05
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post26 maja 2016, 18:27

lukaszw1 pisze:
Dlaczego varial z 14 a nie nowszy?


Bo tanszy :wink:
Varial z 2014 jest spokojniejszy i zblizony charakterystka troche do Lithium wiec bardziej freeride.
Nowszy rocznik ma wiekszego kopa i jest bardziej freestyle.

Dla poczatkujacego to bardziej Lithium niz Varial

Atris
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2014, 23:05
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post26 maja 2016, 18:30

gareon pisze:Czemu tylko z cabrinha? :) przecież to działa wszedzie identycznie ;)


naprawde?

Podpieles kiedys bar C i latales z innym latawcami?

Powodzenia :thumbsup:

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 maja 2016, 18:44

Atris pisze:
gareon pisze:Czemu tylko z cabrinha? :) przecież to działa wszedzie identycznie ;)


naprawde?

Podpieles kiedys bar C i latales z innym latawcami?

Powodzenia :thumbsup:

Tak np z ozonem. Od groma ludzi pływa tak bo lubi te bary. Na zagranicznych forach możesz poczytać, ze często ludzie doczepiają bar cab do innych firm bo sa wygodne (oczywiscie kwestia gustu). 4 linkowy latawiec z systemem 1 na zrywke działa tak samo we wszystkich firmach. Różnią sie jedynie niskim lub wysokim v co odpowiada za charakterystykę lotu kite + końcówkami (ale tutaj to juz zalezy od firmy jaki wybrala).

Atris
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2014, 23:05
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post26 maja 2016, 21:08

gareon pisze:Tak np z ozonem

tak? i jak kite latal? zaloze sie, ze nie lepiej niz barem Ozona :)

gareon pisze: Od groma ludzi pływa tak bo lubi te bary

Napewno tylko ci, ktorzy maja kite Cabrinha.

gareon pisze: Na zagranicznych forach możesz poczytać, ze często ludzie doczepiają bar cab do innych firm bo sa wygodne (oczywiscie kwestia gustu)

Na forach tak ale na spotach to ja juz nie widzialem zadnego kto by tak kombinowal z barami Cab. Z barami North, Airush, Naish tak - widzialem :)

gareon pisze: 4 linkowy latawiec z systemem 1 na zrywke działa tak samo we wszystkich firmach.

Od 2009 do o 2013 Cabrinha miala IDS system z 2 front line flagging system, ktory jest calkowicie niekompatybilny z 1 front line flagging system kite'ami
Dopiero od 2014 wprowadzili 1 front line flagging system do swoich barow, ktory moze zapewnic w miare dobry QR z innymi niz Cab kite.


Zreszta sama Cabrinha ma duze problemy z komptybilnoscia swoich barow z kite'ami.

Tu cala liska niekompatybilnosci:
http://www.kingofwatersports.com/cabrin ... t?group=CH

Dla mnie EOT bo nie o tym w tym watku powinnismy dyskutowac.

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 maja 2016, 21:40

Atris pisze:
gareon pisze:Tak np z ozonem

tak? i jak kite latal? zaloze sie, ze nie lepiej niz barem Ozona :)


tu masz racje, nie latal lepiej, latal normalnie. 4 linki to 4 linki przyczepione do drążka... (to nie technologia kosmiczna). Tylko mi nie wmawiaj, że czerwona pianka na barze dodaja +5 do zwrotności i szybkości kite.
Atris pisze:
gareon pisze: Od groma ludzi pływa tak bo lubi te bary

Napewno tylko ci, ktorzy maja kite Cabrinha.


ee no może ale o co chodzi ? A mój kot lubi karme w sosie a nie w galarecie... Logiczne, ze jak kupujesz kite to i dedykowany bar... ale jak masz już bar to nie musisz dokupować innego a w szczególności jak jest to sprawdzony bar.

Atris pisze:
gareon pisze: Na zagranicznych forach możesz poczytać, ze często ludzie doczepiają bar cab do innych firm bo sa wygodne (oczywiscie kwestia gustu)

Na forach tak ale na spotach to ja juz nie widzialem zadnego kto by tak kombinowal z barami Cab. Z barami North, Airush, Naish tak - widzialem :)


Biedny, na spocie sie pływa a nie podglada innych ;)
Atris pisze:
gareon pisze: 4 linkowy latawiec z systemem 1 na zrywke działa tak samo we wszystkich firmach.

Od 2009 do o 2013 Cabrinha miala IDS system z 2 front line flagging system, ktory jest calkowicie niekompatybilny z 1 front line flagging system kite'ami
Dopiero od 2014 wprowadzili 1 front line flagging system do swoich barow, ktory moze zapewnic w miare dobry QR z innymi niz Cab kite.


Hellołłł i tu dochodzimy do sedna twojego niezrozumienia tematu... my tu mowimy o barach z 2016 ? Osoba sie o takie pytała, nie o bary z przedziału 2009-2013 W miare dobry QR hehe, wydaje mi się, ze sam system jest taki sam :P A nie "w miare" dobry. Możemy tutaj mowic co najwyżej o składaniu systemu do kupy... no ale tutaj Cabrinha ma 1 z lepszych... albo najlepszy. TAK od 2015 wzwyż... nie te z 1850...

Atris pisze:Zreszta sama Cabrinha ma duze problemy z komptybilnoscia swoich barow z kite'ami.
Tu cala liska niekompatybilnosci:
http://www.kingofwatersports.com/cabrin ... t?group=CH

Dla mnie EOT bo nie o tym w tym watku powinnismy dyskutowac.


EHH EOT :)

shoko
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2008, 22:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post27 maja 2016, 18:38

gareon pisze:.. no ale tutaj Cabrinha ma 1 z lepszych... albo najlepszy. TAK od 2015 wzwyż... nie te z 1850...



zewlaszcza metalowa nie wiadomo po co sprezyne cabrinia ma najlepsza wszyscy ja kochaja no i najbardziej wyciagajace sie linki ma tez od zawsze najlepsze

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post27 maja 2016, 18:53

shoko pisze:zewlaszcza metalowa nie wiadomo po co sprezyne cabrinia ma najlepsza wszyscy ja kochaja no i najbardziej wyciagajace sie linki ma tez od zawsze najlepsze

Metalowa sprężyna jest akurat po to że zastępuje częściowo stopper i pomaga osobom które mają krótsze ręce, ja tam ją lubię, a jak komuś nie pasi to w 5 min może ją sobie zdjąć przy tutorialu z youtuba, chociaż filozofii żadnej wielkiej przy tym nie ma :)
Linek Cab używam/używałem w 2 barach 2010, 2 barach 2011, teraz w 2 barach 2013 i o dziwo w żadnych z tych 6-ciu barów się nie wyciągały (no może o 2-3 cm ale to żaden wielki efekt w barze 3-5cio letnim)... Co innego ze splątanymi końcówkami, ale już od 2013 jest zdecydowanie lepiej :thumb:
Dodatkowo Cabrinha posiada przy linkach bardzo fajny patent na ich regulację o kilka-kilkanaście cm w przypadku wyciągania, także i tutaj ktoś mądry trochę pomyślał, ażeby Twoją wątpliwość o słabych barach tej firmy można było szybko rozwiać :)
Na pierwszy rzut oka bary Cab mogą się wydać trochę przekombinowane, ale jak się przyjrzysz na spokojnie i skumasz co jest do czego, to potem dopiero pomyślisz "o jaki fajny bar!"
Pozdr

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 maja 2016, 19:31

shoko pisze:
gareon pisze:.. no ale tutaj Cabrinha ma 1 z lepszych... albo najlepszy. TAK od 2015 wzwyż... nie te z 1850...



zewlaszcza metalowa nie wiadomo po co sprezyne cabrinia ma najlepsza wszyscy ja kochaja no i najbardziej wyciagajace sie linki ma tez od zawsze najlepsze

Przeczytaj całość a potem pisz posta bo witki opadają... Eh dobra koniec droczenia się. Zły temat na takie akcje:)

Lukarone
Posty: 45
Rejestracja: 12 kwie 2016, 20:05
Deska: Shinn Ronson
Latawiec: CORE XR7
Lokalizacja: Świnoujście
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post28 maja 2016, 18:52

Co myślicie o Rrd Vision 12m z 2013 na samiutki początek gdy mam 80 kg?


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron