kolejny nowy. bleeee

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
charli
Posty: 24
Rejestracja: 16 maja 2007, 00:16
Lokalizacja: Londyn
Kontaktowanie:
 
Post17 maja 2007, 23:33

witam serdecznie :D
mysle ze i ja, jako kolejny z kolejnych, zaczne swoja przygode z tym oszalamiajaco odjechanym sportem. siedze sobie po cichu na tym forum juz jakas chwilke. czytam, mysle, mysle, czytam i, i tak nic nie wiem w kwestji od czego zaczac. nie jestem przekonany do pólsrodków i nauki jazdy na rowerze 3kolowym, tymbardziej ze wiaze sie to z wydatkiem wiekszym niz para dodatkowych kólek. z drugiej jednak strony boje sie troche bo wiem ze poskramiaczem wiatru nie tak latwo zostac. dlatego tez prosze o pomoc was forumowiczów w imie imienia :D . choc to juz sie chyba nudne wam zaczyna robic co? :?
bynajmniej! ja 198cm (duzy boy) 85-88kg. chcialbym sie dowiedziec jaka dluga deske bym potrzebowal i co byscie powiedzieli o tej latawce ( ponizej i sorry ze po angielsku) 9m czy 12m :?:

wielkie dzieki za wszystkie posty. docenie jak sie kiedys z kims spotkam :D pozdrowienia i dobrych wiatrów, bo sezon idzie. :D
charli


Brand New 2007 Slingshot 9 or 12 meter LINK kite. Complete with bar, lines, pump, kite leash, and bag.



OVERVIEW

This kite will be delivered with the the most recent tuned up "RED" bridle with kite. This bridle has been re-engineered since the launch of the LINK. This is a four line kite with High Depower. Just let go of the bar and the power shuts off. We at Kite Wind Surf think that this kite should be flown in the four line mode. With the new "RED" bridle and the Power Stroke Bar this is one of the safest kites in the world. This kite also comes with the 5 line kite making it the only true hybrid kite on the market.

This kite can also be flown as a 5 line kite if desired (once again we recommend the 4 line). 5 Line Explained A choice of either 4 line bridled or traditional 5 line platforms. You chose the platform. Ride the LINK 4 line bridled for simplicity, de-power, and Bow Style performance. Or ride the LINK traditional 5 line for 5th line safety, 5th line re-launch, and Traditional C high end performance. This makes the LINK the only TRUE hybrid kite on the market. The Slingshot LINK offers the best attributes of safety, incredible range and de-power of flat kites with the proven high-end performance of C kites. The NEW 2007 LINK sets the new benchmark for an all around high performance freeride kite.


Slingshot answers the growing need for an all around kite that fits everyone's requirements. The NEW 2007 Slingshot LINK defines best of class performance, convenience and safety in the all around category. This IS the kite for everyone.


RIDER STYLE

Slingshot's NEW 2007 LINK is the only hybrid style kite that offers incredible stability, range and instantaneous de-power without sacrificing any of the top-end response and feel characteristics more advanced freeriders demand. The NEW LINK is the one kite that meets the needs of all kiteboarders who demand range, de-power, safety, comfort and a choice of platforms 4 or 5 line.
FEATURES
2007 LINk kite
Newly redesigned 2007 Powerstroke Bar and 23 meter line set
NEW swept leading edge design
Yellow Power Ball
Simple floating RED bridle system (4 line)
Slingshot's NEW Direct Drive steering - no pulleys on the bar
Slingshot Splitstrut bolt on technology
Newly redesigned kite backpack
Jenna J double pump
Instruction manual
Warranty registration card

rako
Posty: 319
Rejestracja: 02 maja 2006, 15:40
Lokalizacja: Festung Breslau!
Kontaktowanie:
 
Post17 maja 2007, 23:37

Nie kupuj LINKa. Najwiekszy szajs jaki kiedykolwiek Slingshot wypuscil :!:
Jesli zamierzasz kupowac bow/hybrid to zdecydowanie 12m dla Twojej wagi. Sam mam bardzo podobna wage i wzrost i mam 2x c-shape 11 & 16m + zastanawiam sie nad sprawieniem sobie jednego z bowo-podobnych: Rebel 12m/Xbow 12m/Instinct 13m

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 maja 2007, 00:54

Zdecydowanie 12m2. Uważaj tylko na bridle - czarny montowany fabrycznie sprawia, że latawiec jest nielotem :!: W fabryce podłączyli nieprawidłowej długości linki i zupełnie się nie zgadzają. Każdy latawiec jako upgrade dostał nowy zestaw bridli tak zwany 'red bridle', który sprawia, że latawiec zachowuje się już tak jak powinien. Ja jednak zdecydowanie polecam konfigurację 5-cio linkową, która zbliżona jest do zachowania fuela i moim zdaniem najlepsza. Weź też pod uwagę że jest to hybryda, jednym się to podoba innym nie ;).

Jeżeli chcesz natomiast typowego BOWa to na początek zdecydowanie polecam Turbo 2 Slingshota. Na słaby wiatr 14m2 nie ma sobie równych!

żabka
Posty: 24
Rejestracja: 04 maja 2007, 02:07
 
Post18 maja 2007, 10:27

Pablo pisze:Zdecydowanie 12m2. Uważaj tylko na bridle - czarny montowany fabrycznie sprawia, że latawiec jest nielotem :!: W fabryce podłączyli nieprawidłowej długości linki i zupełnie się nie zgadzają. Każdy latawiec jako upgrade dostał nowy zestaw bridli tak zwany 'red bridle', który sprawia, że latawiec zachowuje się już tak jak powinien. Ja jednak zdecydowanie polecam konfigurację 5-cio linkową, która zbliżona jest do zachowania fuela i moim zdaniem najlepsza. Weź też pod uwagę że jest to hybryda, jednym się to podoba innym nie ;).

Jeżeli chcesz natomiast typowego BOWa to na początek zdecydowanie polecam Turbo 2 Slingshota. Na słaby wiatr 14m2 nie ma sobie równych!


Kwestia nie właściwych linek tyczy sie modelu z jakiego roku? Tylko w linkach?

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 maja 2007, 10:54

Modelu 2006 i tyczy sie to tylko Linka w wersji hybryda/bow. W tym roku Link sprzedawany jest po "liftingu" i takowych problemów już raczej nie ma szczególnie w wersji na 5 linek tak jak pisal Pablo.

__kater__
Posty: 1962
Rejestracja: 08 kwie 2006, 21:30
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post18 maja 2007, 11:31

mam takie same parametry :)

ja kupiłem switchblade 12 i skywalkera 130/40

tak jak latawiec okazał się idealny tak deska stanowczo za mała (żeby nie było instruktor stwierdził to od razu ale ja się uparłem ....) Kupiłem 2 deskę - skywalkera 144/41 i jest super, teraz jak będzie wiało więcej to będę brał 130 lub kupię coś niewiele większego np 136.

a i jeszcze jedna ważna rzecz- trapez (dobrze, żeby ktoś to skonfrontował bo pisze to tylko z obserwacji na sobie)

na początku miałem tylko lędźwiowy i wcale to do nauki dobre nie jest bo jak się uczysz to latawiec masz często w zenicie i trapez idzie do góry...

na początek kup/pożycz biodrowy (gaciowy) ale jak już tylko zrobisz kilka udanych halsów to zmień go na lędźwiowy. Zaobserwowałem, że środek ciężkości w biodrowym jest niżej i jak ostrzysz to czasem wygląda się jak byś siedział na klopie. Na lędźwiowym z racji, że musisz się bardziej odchylić to jest ok.

Problem jajecznicy po pływaniu na biodrowym pomijam...

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 maja 2007, 13:48

__kater__ pisze:Problem jajecznicy po pływaniu na biodrowym pomijam...


he he he :jump: :jump: :jump:

Awatar użytkownika
charli
Posty: 24
Rejestracja: 16 maja 2007, 00:16
Lokalizacja: Londyn
Kontaktowanie:
 
Post18 maja 2007, 18:15

wielkie dzieki za rady bezcenne?
dzieki chlopaki? :D

a co powiecie mi np o 2006 Blade 12m , 5cio linkowy :?:

Awatar użytkownika
Paxe
Posty: 22
Rejestracja: 18 maja 2007, 18:16
Lokalizacja: Londek Zdroj
Kontaktowanie:
 
Post18 maja 2007, 18:25

Siemanko scherf7 :)

tez jestem dosyc swiezak w tym zaje... sporcie ale cos niecos juz lyknolem i kilka angielskich i walijskich spotow zaliczylem szukajac najlepszej miejscowki na tej angielskiej ziemi.

a wiec o mnie

waga ok 70-75 kg
Latawka Nova 2 - 9m2
Deska RRD 5X 132x39

Przy wyborze sprzetu mialem taki sam dylemat jak ty i wybralem 9m2 i po kilku sesjach stwierdzilem ze 12m2 bylby idealnym rozwiazaniem - biorac pod uwage warunki wiatrowe jakie tutaj panuja, a wiec przy twojej wadze to 12m2
idealne rozwiazanie. Polecam Takoon Nova 2. Kite przepieknie mieciutko lata, cisnienie na barze praktycznie nie istnieje a zakres wiatrowy przeogromny.

pozdrawiam

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 maja 2007, 15:46

Paxe pisze: Takoon Nova 2. Kite przepieknie mieciutko lata, cisnienie na barze praktycznie nie istnieje a zakres wiatrowy przeogromny.



mamy właśnie na bazie 2 szt NOVEJ 2 do testów
i jedyne póki co - co mogępowiedzieć - to że 12tka jest jakaś baaardzo wielka
zrobie fotke porównawczą z jakimśinnym BOWem - to nie uwierzycie :shock:

w zenicie w porównaniu do 9 Waroo -12 wyglądała jak dwa razy wieksza

o niczym to nie świadczy - ciekawostka tylko taka :wink:

pzdr


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości