Kite + deska dla początkującego?

Forum dla początkujących
mosskit
Posty: 6
Rejestracja: 24 cze 2007, 12:53
Kontaktowanie:
 
Post24 cze 2007, 13:00

Na początek witam wszystkich na forum.

W nadchodzące wakacje wybieram sie na hell, spróbować sił w tym pieknym sporcie, dlatego po mału wdrażam się w terminologie i zastanawiam nad kupnem sprzętu odpowiedniego dla mnie. Co polecacie przy wadze 74kg i wzroscie 188cm :)) ?

Przepatrzyłem forum i w rozsądnym przedziale cenowym jest cabrinha CO2, NAISH TORCH i latawce Rhino. Najlepszą opcją wydaje sie dla nowicjusza CO2, ze wzglednu na latwy restart w wodzie... macie jeszcze jakies propozycje ?

Pytanie jakiej wielkości wybrac latawiec głównie na nasze polskie warunki, przy mojej wadze? Nie ukrywam, że będe polował za urzywanym sprzętem i chciałbym się zmieścić w 2.5 tys za latawiec i deske.

scrooge
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2007, 15:46
Kontaktowanie:
 
Post24 cze 2007, 21:09

ja tez jestem poczatkujacy, w zeszlym roku zrobilem kurs...teraz zaczynam znowu.
waze 70g, kupilem deske 135-39 i latawiec 13m2 tribal

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 cze 2007, 21:28

mosskit pisze:Na początek witam wszystkich na forum.


Pytanie jakiej wielkości wybrac latawiec głównie na nasze polskie warunki, przy mojej wadze? Nie ukrywam, że będe polował za urzywanym sprzętem i chciałbym się zmieścić w 2.5 tys za latawiec i deske.


weź sobie C-shape, coś w okolicach 14/15m ,używane , nie skatowane w szkółce mozna trafić do 1500zł i do tego deska 132/135cm 05 lub 06 [Nobile ,Skywalker ,Su-2ok ew Naish Thorn, North Jaime] za 1000zł i mieścisz sie w budżecie.


a jezeli wycisnąłbyś jeszcze 500/700zł to móglbys kupić używanego Bow'a 12/14m :thumb: a to już inna bajka jesli chodzi o POZIOM BEZPIECZEŃSTWA,zakres [jeden Bow obsluguje [w uproszczeniu] zakres ok dwóch C-shape] i komfort w szkalistym wietrze .

:hand:

Awatar użytkownika
shefix
Posty: 140
Rejestracja: 17 wrz 2006, 21:58
Kontaktowanie:
 
Post24 cze 2007, 21:35

scrooge pisze:
waze 70g

lekki jesteś :shock: :shock: :shock:

skwarek
Posty: 94
Rejestracja: 30 cze 2006, 11:19
Kontaktowanie:
 
Post24 cze 2007, 21:38

ja ci radze powoli
1 kurs
2 jak ci zostanie to trapez i deske a latawie pozyczaj w szkolce.
3 kup bowa

mosskit
Posty: 6
Rejestracja: 24 cze 2007, 12:53
Kontaktowanie:
 
Post24 cze 2007, 22:02

..hmm widze ze wszyscy radza bow-a kupic. Co powiecie na GK SONIC 14 m za 1500 zl, do tego deseczka NOBILE 06?

Awatar użytkownika
kukems
Posty: 1488
Rejestracja: 17 mar 2007, 21:51
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post24 cze 2007, 22:04

Lepiej kup latawiec. Z latawcem można nie tylko pływać na desce. A deske możesz pożyczyć ze szkółki na pewno chętniej pożyczą deskę niż latawiec bo dechę ciężej skatować.

Zgadzam się z przedmówcą. Weź kurs :)

mosskit
Posty: 6
Rejestracja: 24 cze 2007, 12:53
Kontaktowanie:
 
Post24 cze 2007, 22:07

Czyli dobry latawiec to zdecydowany priorytet a deska jest tylko dodatkiem. Dobrze rozumiem ?

Czy ta cabrinha CO2 definitywnie odpada? :/

Awatar użytkownika
kukems
Posty: 1488
Rejestracja: 17 mar 2007, 21:51
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post24 cze 2007, 22:23

Deska nie jest tylko dodatkiem ale powiedzmy że latawiec jest "ważniejszy" różnica między dobrym latawcem a takim gorszym może być kolosalna. Miedzy deskami jest już znacznie mniejsza.

Jurgen
Posty: 2943
Rejestracja: 19 wrz 2006, 00:39
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 cze 2007, 22:33

mosskit pisze:Czy ta cabrinha CO2 definitywnie odpada? :/


Jezeli chcesz sie uczyc sam to wez to CO2. Szkoda kupowac drogi latawiec zeby go zaraz do szycia oddawac.

System Recon jest naprawde fajny do restartow.

Awatar użytkownika
zgred
Posty: 2614
Rejestracja: 30 paź 2005, 19:20
Deska: nbl
Latawiec: ozone, best
Lokalizacja: Pułtusk-Władek-Sopot-Gdańsk :)
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post25 cze 2007, 08:43

Jurgen pisze:
mosskit pisze:Czy ta cabrinha CO2 definitywnie odpada? :/


Jezeli chcesz sie uczyc sam to wez to CO2. Szkoda kupowac drogi latawiec zeby go zaraz do szycia oddawac.

System Recon jest naprawde fajny do restartow.


tak albo sobie kup komórkę za 2000 jakiegos flysurfera to i szyć nie trzeba będzie i zgrzewać tub (po nauce) a popływac TYŻ SIĘ DA :)

Awatar użytkownika
KRS
Posty: 148
Rejestracja: 02 maja 2004, 23:08
Deska: Skywalker
Latawiec: Ozone Edge 11 2007
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:
 
Post25 cze 2007, 10:51

:idea: A ja uważam, że lepiej kupić dobry, wypróbowany i chwalony model C-shape w rozsądnej cenie niż bowa mało znanej i egzotycznej firmy albo albo bowa bardziej znanego ale po przejściach.
Po pierwsze jeżeli w cenie 1500 złoty mamy bowa powiedzmy w dobrym stanie i nieuszkodzonego to znaczy, że jest to "nielot" - mało udana konstrukcja i dlatego taka niska cena.
Jeżeli jest to popularny bow w cenie 1500 to znaczy, że dużo przeszedł i mocno bym się obawiał, czy przeżyje kolejne dni. Nie oszukujmy się dobre bowy z poprzedniego roku są warte ponad 2,5 tys., tegoroczne modele używane mocno ponad 3 tys.
Natomiast C-shape w tej cenie to maszyny, które w sezonie w którym wyszły były latawcami topowymi i zbierały pozytywne opinie, a obecnie są jeszcze w doskonałym stanie, bo np. osoba sprzedająca taki latawiec mało pływała. Cena tego latawca, jest zbita tylko dlatego, że pojawiły się bowy, które mają większy zakres wiatrowy i są bardziej przyjazne dla początkującego.
Jednak ten olbrzymi zakres wiatrowy bowów to chwyt marketingowy sprzedających - jeden bow nie obsłuży wszystkich warunków wiatrowych w Polsce :!: - na potwierdzenie moich słów sprawdźcie statystyki wiatrowe robione przez Ziomka.

Wracając do CO2, to uważam, że jest na prawdę dobra maszyna. Doskonała jakość Cabrinhy, szybka, ostro idzie na wiatr i więcej wybaczająca błędy niedoświadczonych niż np. NITRO. A Recon2 sprawdza się wyśmienicie przy restarcie z wody jak i ze śniegu. Stawianie latawca z reconem jest o wiele łatwiejsze i szybsze niż z piątą linką. A jak ktoś nie lubi stawiać za pomocą recona (nie znam takich :twisted: ) to zawsze może korzystać z tradycyjnej metody - tylko po co 8).

Hej mosskit jeżeli jednak nie kupisz bowa (z określonych powodów) to Cabrinha CO2 jest bardzo rozsądnym wyborem między ceną, jakością i właściwościami lotnymi.
Jak byś był zainteresowany to możesz sprawdzić u mnie :wink:
Rozłożymy, napompujemy i przetestujesz :D

http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic ... brinha+co2


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości

cron