skoki na waroo

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
kukems
Posty: 1488
Rejestracja: 17 mar 2007, 21:51
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post27 cze 2007, 22:34

Heja,
Ostatnio sobie troche podszkoliłem tryki myki ;) a mianowicie jazdę na switchu :) No i jak już mi się to switchowanie znudziło to postanowiłem troche skoki poćwiczyć. No i właśnie coś nie bardzo mi to wychodzi. Kilka pytań:

Czy przed skokiem powinienem odpaść trochę czy mam cały czas ostrzyć ? Czy szybkość z jaką się poruszam ma znaczenie ? Na forum besta przeczytałem że podobno bowy nie puszcza się przez zenit az do 1-2 tylko blisko 12 podobno ale nie wiem na ile w tym prawdy. Mam film instruktażowy na którym skaczą właśnie w ten sposób (latawiec mocno przez zenit). Czyli zacinam ostrze i jak czuję że skok już jest w maksimum wysokości to odbijam latawiec spowrotem. Mi się jakoś nie udaje narazie :| Często robi mi się tak że spadam a latawiec nie ma mocy po skoku.

PS. czy takie pytania to są pierwsze kroki ? Nie wiedziałem gdzie to umieścić.

sławuś
Posty: 430
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
 
Post27 cze 2007, 23:50

Latawcem wracasz z 12 dopiero przed samym lądowaniem. wcześniej latawiec działą troche jak spadochron i dlatego nie spadasz jak kamień, chwile pred lądowaniem energicznie ciągniesz do dołu latawiec (przynajmniej mniej więcej tak jest w C-shape na bow nie wiem jak się dokładnie powinno podręcznikowo robić ale podobnie chyba ) :roll:

oskar48
Posty: 351
Rejestracja: 02 lis 2006, 10:32
 
Post28 cze 2007, 12:55

kukems pisze:Czy przed skokiem powinienem odpaść trochę czy mam cały czas ostrzyć ? Czy szybkość z jaką się poruszam ma znaczenie ?


Szybkość ma znaczenie - im szybciej płyniesz, tym więcej mocy generuje kite i tym wyżej i dłużej polecisz.

Ja przed skokiem trzymam latawiec stabilnie na godz. 10:30 - 11, rozpędzam się lekko (jeżeli trzeba to odpadam), zawracam energicznie kite'a, ostrzę mocno, odbijam się z tylnej nogi mniej więcej w momencie gdy kite przechodzi w okolicach zenitu. Jak tylko wyrwie mnie z wody - ściągam bar - to daje fajnego kopa do góry i stabilizuje kite'a w zenicie. Przed lądowaniem energicznie ściągam kite'a w stronę, w którą chcę płynąć - dzięki temu nabieram prędkości poziomej, co ułatwia lądowanie.

kukizo
Posty: 60
Rejestracja: 04 cze 2007, 17:55
 
Post29 cze 2007, 14:35


Awatar użytkownika
kukems
Posty: 1488
Rejestracja: 17 mar 2007, 21:51
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post29 cze 2007, 22:27

dzięki za rady. jutro poćwiczę


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości