Potrzebuje pomocy tz. opisania skoku oraz staru z deską...

Forum dla początkujących
Zed
Posty: 841
Rejestracja: 05 lip 2007, 19:18
Deska: Nobile NhP
Latawiec: Best Nemesis
Lokalizacja: Jestem z Wrocka, bo temu cholernemu bocianowi nie chcialo sie leciec na Hawaje... Nie cierpie drobiu
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lip 2007, 19:34

Witam, potrzebuje pomocy od kogoś życzliwego, tz. opisania skoku oraz staru z deską... W zeszłym roku uczyłem sie latać w szkułce w której kurs kończyło się na "pierwszym ślizgu" (tz. ja wykupiłem ten "pakiet" gdzie kończyło się w tym miejscu..), teraz jade i zamiast wykupywać kurs wolałem dołożyc jescze 5x tyle i kupic latawca wraz z osprzętowaniem. Teraz wkońcu przejdzmy do rzeczy... tz. potrzebuje porady jak startowało się z deską (tz. nie mówie o ruchu latawca, tylko u ruchu nóg i ciała [nie mówie o starcie z "lądu"]), oraz co widziałem tutaj porady jak skakać.. tz. chodzi mi o same unoszenie się ponad wodą... (np. latawiec na z 11 na 13 i na 12 i wtedy Cie unosi i Ty musisz coś tam...)

Z góry dzięki za poradę i podpowiedź...

Awatar użytkownika
Kosek
Posty: 1527
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:12
Deska: 666
Latawiec: North Rebel
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post05 lip 2007, 19:39


patron
Posty: 1908
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:10
Postawił piwka: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lip 2007, 19:39

startujesz wypychając przednią nogę do przodu (odkrywcze ;))
jak Cię wyciągnie z wody przednia noga prosta, tylna ugieta. wciskasz piętę w wodę i odwracasz ciało (za głową) w stronę w którą chcesz płynąć. Dziób deski trzymasz nad wodą, a tył w nią wciskasz. Tak w skrócie.
Poza tym musisz trzymać balans itp.
Co do skoku to w odpowiednim momencie zaciągasz bar a potem kontrujesz latawiec żeby Ci nei przeleciał za daleko.

Awatar użytkownika
kukems
Posty: 1488
Rejestracja: 17 mar 2007, 21:51
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post06 lip 2007, 21:01

Co do skoków to właśnie ćwiczę sobie i idzie coraz lepiej. Temat jest rozległy. Krótko. PIerwsze ćwicz podskoki trzymając latawiec na 10. Drugie ćwicz skoki na falach (łatwiej): przed falą puszczasz latawiec nie dalej jak do zenitu. Przy odpowiedniej prędkości wyskakujesz :) trzecie ćwicz skoki na płaskiej wodzie (trudniej). Płyniesz szybko trzymasz latawiec na 11 "zacinasz" na przeciwną stronę, lecisz i wracasz latawcem spowrotem żeby zmiekczył lądowanie. Jak opanujesz ruch latawcem to ćwicz skoki z wybiciem. Trzeba mieć dobre zgranie czasowe na początku ćwicz bez wybicia.

POWODZENIA !!

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 lip 2007, 22:03

Potrzebuje pomocy tz. opisania skoku oraz staru z deską...


Można i tak :mrgreen: , ja jednak wolę najpierw zacząć od startu z deską, a skoki później... :wink: :wink: :wink: :mrgreen:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 lip 2007, 00:50

opisy o które pytasz znajdziesz w SZKOLE KITE - książce , której od ponad roku nie ma na rynku..
...ale będzie lada dzień na www.wake.pl
aktualnie smaży sie w drukarni....wreeeeszcieeee :roll:
więc już nie będzie trzeba płacić na Allegro po 500 :doh: ani nawet 200 pln za używane sztuki - tylko standardowa cena - około 50 pln wraz z płytą z filmami szkoleniowymi itd..

Obrazek

do nabycia na www.wake.pl oraz w dobrych sklepach surfowych..

pozdro

__kater__
Posty: 1962
Rejestracja: 08 kwie 2006, 21:30
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post12 lip 2007, 11:51

uwierzę jak zobaczę... :twisted:

Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 39
Rejestracja: 15 cze 2005, 10:02
Lokalizacja: Warszawa
 
Post12 lip 2007, 11:54

Siema,

Rozumiem że jak tylko książka się pojawi to podacie jakąś informacje na stronie wake.pl i na Kiteforum ?

Sprzedajecie również wysyłkowo rozumiem :?: 8)

pozdro

__kater__
Posty: 1962
Rejestracja: 08 kwie 2006, 21:30
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post12 lip 2007, 11:56

w sumie mądre podejście - większość klientów jest na forum więc po co dawać zarabiać pośrednikom...

Zed
Posty: 841
Rejestracja: 05 lip 2007, 19:18
Deska: Nobile NhP
Latawiec: Best Nemesis
Lokalizacja: Jestem z Wrocka, bo temu cholernemu bocianowi nie chcialo sie leciec na Hawaje... Nie cierpie drobiu
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 lip 2007, 22:47

Start, zaliczony i już bez problemowo, z ostrzeniem troszke gorzej, ale skok miałem tylko jeden ;p, i to przez przezaglowanie ;/ skoku dalej nie umiem wykonac czy ktos jescze raz razem z barem i deską (podobno jakiś dodatkowy ruch deską sie wykonuje...)

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 lip 2007, 23:57

:clap: :clap: :clap:

Gratuluję postępów!!!
Mam nadzieję, że pójdzie mi równie dobrze w najbliższym wypadzie (może w tą niedzielę :D)
i mam nadzieję, że będę "szedł" równo z tobą!!!

Heeej!!!

Awatar użytkownika
kukems
Posty: 1488
Rejestracja: 17 mar 2007, 21:51
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post13 lip 2007, 05:55

Ćwicz podskoki tylko na samej desce narazie. Skoki z latawcem jak już ogarniesz lepiej.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 lip 2007, 02:40

bonzo pisze:Siema,

Rozumiem że jak tylko książka się pojawi to podacie jakąś informacje na stronie wake.pl i na Kiteforum ?

Sprzedajecie również wysyłkowo rozumiem :?: 8)

pozdro


tak, dziś odebrałem próbny wydruk
więc uwierzysz Kater :wink:

co do dustrybucji:

info JAK kupić - bedzie na www.wake.pl
i pewnie na kiteforum nie omieszkam wrzucić :wink:
do kupienia min poprzez:
- www.wake.pl
- inne portale "książkowe"
- EMPIK
- dobre sklepy surf - czyli "pośredników" :wink:

pozdro

Lucas Machowski
Posty: 569
Rejestracja: 13 maja 2007, 22:49
Deska: 5'5''
Latawiec: 6 m Swell
Lokalizacja: Ireland
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 lip 2007, 15:49

zasówasz obróć kita w 2 gą strone jak minie godzine 12 to bar w dół popop z wody i niech sie dzieje co chce:)


pamiętaj aby twoja front ręka pociągnęła bar w dół bardziej niż back hand.-to koncowa faza skoku.

wtedy kite wróci do kierunku w którym wczesniej jechałeś to umożliwi lądowanie. nie zostawiaj kita nad soba jak jestes w powietrzu bo straci moc i po prostu spadniesz do wody.

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 lip 2007, 01:53

Skok:

- Jedziesz na predkosci

- Wyostrzasz ( wciskajac pięty w deskę, wychylając cialo w kierunku kursu )

- "Zacinasz latawiec" - odprowadzasz go przy zaciagnietym barze od ok. 45 stopni przez zenit do ok 15 stopni na przeciwny hals - sila latawca wyciaga Cie z wody. Nie odpuszczaj baru - masz wieksza sile nosna.

- lecisz - KONTROLUJESZ latawiec na zaciagnietym barze - spróbuj na poczatek od razu po wyskoku odprowadzic go z powrotem na hals - wyladujesz szybciej, ale opanujesz ladowanie latwiej - po prostu wyskocz i od razu latawiec do pozycj poczatkowej

- ladujac - skieruj deske z wiatrem, ugnij nogi, zapracuj latawcem aby odzyskac ciag jesli potrzebujesz

- gdyby "cos nie wyszlo" w dowolnym momencie skoku - WYKOP DESKE! Nie przed siebie! Podciagnij nogi i przyjmij skurczona pozycje - opanuj latawiec i ostrz sie po deske.

Próbuj przy optymalnym zakresie wiatrowym dla swojego kite - tak zebys plynal bez pompowania, ale tez nie musial sie depowerowac. Musisz miec "dobrze" - wtedy jest najwygodniej.


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości