wybor miejsca dla poczatkujacego

Forum dla początkujących
piotr2007
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2007, 12:51
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:
 
Post15 lip 2007, 13:00

prosze o pomoc znawcow tematu.

gdzie najlepiej wyskoczyc na nauke kite. rok temu probowalem w board&sail. bylo fajnie ale mialem zbyt malo czasu( tylko weekend) wiec zakonczylem na body-dragach. w domu cwiczylem na malym latawcu. myslalem o egipcie( czy ktos byl w red sea zone ?) ale czy tam da sie przezyc w srodku lata( pierwsza polowa sierpnia). bralem pod uwage chorwacje i moze znowu hel. ale ten wiatr... a wlasciwie jego brak. co radzicie. dzieki za pomoc.


piotr

Awatar użytkownika
Gaspar
Posty: 144
Rejestracja: 17 kwie 2006, 18:58
Deska: Skywalker fishbone (2008)
Latawiec: switchblade (2013)
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
 
Post15 lip 2007, 14:51

heja... jesli pytasz jako poczatkujacy to proponuje dzial pierwsze kroki ;) i to nie ze jestem zlosliwy tylko zaraz moga sie posypac podobne uwagi ;)

a co do wyjazdu ... to kazde miejsce jest dobre jesli tylko wieje ... jesli masz kase na egipt ... to chyba kazdy poleci egipt z racji pewniejszego wiatru ... choc i u nas nie jest az tak zle ...

pozdrawiam

arthj
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2007, 11:55
 
Post15 lip 2007, 18:16

jak rozpocząłeś w b&s tp proponuję kontynuować u nich - potem zniżka do egiptu na dlaszy ciąg... polecam. (ja tak robię)

piotr2007
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2007, 12:51
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:
 
Post15 lip 2007, 20:12

dzieki

No faktycznie wszedlem z butami do zawodowcow, wiec skromnie wycofuje sie do poczatkujacych. zalezalo mi na Waszej opini. Zalozylem ze znawcy do forum dla poczatkujacych nie zagladaja. Ale chyba cisnienie za duze z tego powodu, w koncu kite jest dla ludzi bardziej otwartych.

dzieki za odpowiedzi

Pozdrawiam
Piotr

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 lip 2007, 11:51

piotr2007 pisze:bralem pod uwage ... moze znowu hel. ale ten wiatr... a wlasciwie jego brak. co radzicie.


maj - 80 % dni pływania :idea:
czerwiec - 75 % dni pływania :idea:
lipiec - mamy 16go - do tej pory byly DWA DNI :shock: bez pływania.
czyli prawie 90 % :idea:

tyle w tej kwesti..

pozdro

ps: dzis, podobnie jak wczoraj - znów od rana na 9-13 m 2 , slońce, cieplutko :)

..juz mamy "dość" :wink:

Awatar użytkownika
galileo70
Posty: 218
Rejestracja: 22 sie 2006, 15:47
Lokalizacja: Warszawa
 
Post18 lip 2007, 21:39

Chorwację jako spot na pierwsze kroki to sobie odpuść. Wiatr bombowy (wyspa Bol), ale kamieniste wybrzeże i od razu koszmarnie głęboko (w całej Chorwacji). Byłem z latawcem też "po bodydragach". Latawka "się przewiozła" 2000km, raz sobie popuszczałem na plaży, a jedyna próba "wodowania" zakończyła się dwugodzinnym kraulem z 14-metrową szmatą w stronę brzegu. Miejsce do nauki - dowolne, byle płytko i zdecydowanie "pod okiem" kogoś kto ma więcej niż "jakieś" pojęcie.
Pozdro

Awatar użytkownika
Lewik
Posty: 175
Rejestracja: 28 cze 2006, 18:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:
 
Post18 lip 2007, 21:47

galileo70 pisze: Miejsce do nauki - dowolne, byle płytko i zdecydowanie "pod okiem" kogoś kto ma więcej niż "jakieś" pojęcie.
Pozdro
czyli w Polsce najlepiej hel :) tam na bank znajdziesz pełno ludzi którzy udzielą Ci porady i pomocy.

i to jest zajebiste w tym sporcie

piotr2007
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2007, 12:51
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:
 
Post29 lip 2007, 16:36

galileo70 pisze:Chorwację jako spot na pierwsze kroki to sobie odpuść. Wiatr bombowy (wyspa Bol), ale kamieniste wybrzeże i od razu koszmarnie głęboko (w całej Chorwacji). Byłem z latawcem też "po bodydragach". Latawka "się przewiozła" 2000km, raz sobie popuszczałem na plaży, a jedyna próba "wodowania" zakończyła się dwugodzinnym kraulem z 14-metrową szmatą w stronę brzegu. Miejsce do nauki - dowolne, byle płytko i zdecydowanie "pod okiem" kogoś kto ma więcej niż "jakieś" pojęcie.
Pozdro

Dzięki
Ostatecznie więc jadę do El Ghuny. Zrezygnowalem z Chorwacji. Mam nadzieję, że po tym szkoleniu będę mógł już swobodnie wybierać miejsca. No i nikt nie wyrzuci mnie z forum ogólnego do forum dla początkujących :-). A w przyszłości pozostaje jeszcze zakup sprzętu, ale to już inna bajka. Podpytam się na szkoleniu
Pozdro

piotr2007
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2007, 12:51
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:
 
Post29 lip 2007, 23:08

Ziomek. pisze:
piotr2007 pisze:bralem pod uwage ... moze znowu hel. ale ten wiatr... a wlasciwie jego brak. co radzicie.


maj - 80 % dni pływania :idea:
czerwiec - 75 % dni pływania :idea:
lipiec - mamy 16go - do tej pory byly DWA DNI :shock: bez pływania.
czyli prawie 90 % :idea:

tyle w tej kwesti..

pozdro

ps: dzis, podobnie jak wczoraj - znów od rana na 9-13 m 2 , slońce, cieplutko :)

dzieki Ziomek za odpowiedź

ostatecznie ladujemy w egipcie ale kolejny raz moze u Was. wiesz jak jest- wakacje na ktore czeka sie caly rok- wiatr musi byc. Ale pewno będzie na Helu tak jak piszesz- 90% idea

Jeszcze pytanie- czy można gdzieś w Wawie kupić Twoją książkę? Jeśli tylko przesyłka to jak długo realnie się czeka?- mogę zapłacić jutro rano. Pewno już masz po uszy tych pytań ale sam rozumiesz...

Pozdro

Piotr

..juz mamy "dość" :wink:


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości