Bow 12 czy 14m^2, 80kg wagi.

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
Fikus
Posty: 778
Rejestracja: 21 lip 2007, 11:20
Lokalizacja: Paweł, Wrocław
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 28 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 lip 2007, 11:37

Chcę kupić jednego latawca bow na wiatr słaby i umiarkowany, tak do 5B, deska 135/41, środlądzie. Co wybrać 12m^2 czy 14?

Podobno 12 jako, że będzie baradziej reaktywna nadrabia te 2m^2 prędkością i daje najbardziej uniwersalny zakres zastosowań.

Poza tym, jeszcze niedawno chciałem kupic c-shapa 16m do mojego 14m^2 ale podobno warto zainwestować w jednego porządnego bowa. Ceny widzę od 2500zł za używki się zaczynają... więc trochę masakrystycznie, nie wiem czy warto.

Co myślicie??

__kater__
Posty: 1962
Rejestracja: 08 kwie 2006, 21:30
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post21 lip 2007, 13:18

ja waze 83 mam bowa 12 (switchblade1) i dwie deski 130 i 144 szerokości koło 40

teraz chce kupic deske 135/40 bo 130 za mało a 144 za duzo


Uwazam ze twoj zestaw z 12m + 135 decha bedzie idealny!

PS
jak masz dalej dylemat to kup 13m :)

Awatar użytkownika
DISKORELAKS
Posty: 887
Rejestracja: 11 maja 2007, 12:44
Deska: DUOTONE PROWAM 5'10
Latawiec: Switch Element 6
Lokalizacja: GDAŃSK
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lip 2007, 13:32

Nie bierz używek bo moim zdanie szkoda zdrowia i kasy;p Za 2500 klocka masz nówkę latawiec C-Shape'a np. w Hydrosferze tylko nie jest to kozacki model z tego roku ale np. z zeszłego lecz nówka. Takie oferty znajdziesz równiez na Allegro.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 lip 2007, 02:59

Fikus pisze:Podobno 12 jako, że będzie baradziej reaktywna nadrabia te 2m^2 ....


gdyby TAK było nie produkowano by w ogóle czternastek :idea:
szesnastek tez pewnie nie - bo jeszcze bardziej jest "zmulona"
więc dwunastka by "fajnie szybciutko nadrabiała" :wink:

choć prawdą jest że 12m2 to rozmiar o najszerszym spektrum zakresu wiatowego :idea: :idea:
..dla TYPOWEJ wagi :idea: :idea: :idea:
- ILE WAZYSZ??


co do 12tki nówki z zeszłego sezonu
faktyczne "można" posprzątać magazyn kolegom :wink:
i za 2500 ty kupić komplet wart conajwyżej 1500 pln :wink:
...ale ta przyjemność odpakowywania cukiereczka pierwszy raz :wink:


ps: znam typa co chce sprzedać 14m Waroo 2006 za wlaśnie 2,5tys
czyli ponad 2tys mniej niż zaplacil w pazdzierniku 06 za odpakowanie cukiereczka...
Waroo to było 3 razy :idea: :idea: na wodzie - wiem to
- bo On jako zajęty byznesmen pływał, nie skacząc nawet,
TYLKO na Ekolagunie , i tylko w tym sezonie, jest jeszcze 4 dni na Eko - jak ktoś chce - mogę podać namiar na Jego kom ( piszce na mój mail: ziomek@wake.pl)

pozdro

Szmerek
Posty: 227
Rejestracja: 20 sie 2005, 00:11
Deska: Balance
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:
 
Post24 lip 2007, 23:31

Ja na twoim miejscu kupiłbym 14, przy mniejszym wietrze można popływać a 5 Bf także wytrzyma(sz).
No i myśląc o przyszłości - możesz póżniej uzupełnić górne zakresy poprzez zakup 8-9.

martino
Posty: 37
Rejestracja: 25 lip 2007, 15:34
 
Post25 lip 2007, 15:47

Witam,

Również jestem początkującą osobą. Potestowałem troszkę sprzętu różnych firm. Osobiście polecam latawce bow Cabrinhy. Najbardzej optymalna wielkość to 12m. Model - Switchblade lub Omega HD. Bardziej polecam Omegę. Jest to latawiec posiadający na obecną chwile lepsze rozwiązania technologiczne niż Switchblade 2. System bloczkowy. Jesteś w stanie w ciągu 5 minut zmienić właściwości latawca (przepinając odpowiednio linki przy barze) - albo chcesz mieć dużo mocy na barze i wtedy automatycznie zwiększa Ci się zakres wiatrowy do 25 węzłów (przy 12m), większy hang time, lub stosujesz drugą metodę przypinania linek i latawiec nadaje się do jazdy wave lecz jest troche mniej stabilny... Cabrinha naprawde jest super. SUper wykonanie. Omega HD to taki mały "szatanek". Może dać popalić. Za to Switchblade 2 jest latawcem bardziej stabilnym. Jednakże niema systemu bloczkowego. Chyba że chcesz poczekać do września. Wtedy na rynku polskim pokaże się nowy SWITCHBLADE 3!! Będzie posiadał system bloczkowy (tak jak Omega HD). To będzie cacko!!

Więcej informacji na temat cabrinhy zdobędziesz od Panów z firmy Board Sport (główny dystrybutor Cabrinhy na polske)

Polecam

Awatar użytkownika
kukems
Posty: 1488
Rejestracja: 17 mar 2007, 21:51
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post25 lip 2007, 22:26

Cabriny dobrze latają i dobrze rozpadają sie także. Dzisiaj w rewie np. widziałem taką jedną rozlatała się :|
Co do bowa to musisz znaleźć jakiegoś co lata dobrze. Jest sporo latawców co poprostu nielatają albo są mało przyjemne w użyciu (np. takoon nova1, nova2 już jest ok)

__kater__
Posty: 1962
Rejestracja: 08 kwie 2006, 21:30
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post25 lip 2007, 22:53

kukems pisze:Cabriny dobrze latają i dobrze rozpadają sie także. Dzisiaj w rewie np. widziałem taką jedną rozlatała się :|


Na podstawie tego przypadku wyrobiłeś sobie opinię ?

Ja po tym co widziałem (wiele razy) twierdzę odwrotnie...

Awatar użytkownika
zgred
Posty: 2614
Rejestracja: 30 paź 2005, 19:20
Deska: nbl
Latawiec: ozone, best
Lokalizacja: Pułtusk-Władek-Sopot-Gdańsk :)
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post26 lip 2007, 07:17

__kater__ pisze:
kukems pisze:Cabriny dobrze latają i dobrze rozpadają sie także. Dzisiaj w rewie np. widziałem taką jedną rozlatała się :|


Na podstawie tego przypadku wyrobiłeś sobie opinię ?

Ja po tym co widziałem (wiele razy) twierdzę odwrotnie...


znaczy się, że źle latają i się nie rozpadają? :think:

żartuję oczywiście :)

__kater__
Posty: 1962
Rejestracja: 08 kwie 2006, 21:30
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post26 lip 2007, 07:32

zgred pisze:
znaczy się, że źle latają i się nie rozpadają? :think:

żartuję oczywiście :)


1:0 dla Ciebie :twisted:

Awatar użytkownika
Fikus
Posty: 778
Rejestracja: 21 lip 2007, 11:20
Lokalizacja: Paweł, Wrocław
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 28 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 lip 2007, 14:39

Widziałęm u siebie w krzakach jak lata nova2 12m2 . Kiter który pod tym pływał mówił sie że chciał kupić 14 ale alurat trafiła sie tanio 12, więc teraz pływa na tych dwunastu metrach pociągowych i sam sie zastaniawiał, że w sumie ta 12 to mu chyba wystarczy.

Pod koniec sierpnia wizyta na helu i może dobrzy ludzie coś polecą, mam też w planie wypożyczyć dwa albo trzy latawce po godzinę na każdy i sie zobaczy, potem napiszę jakie wrażenia może mieć ktoś zupełnie zielony w temacie po tym jak uruuchomi zabawki z wysokiej półki. Głupio może wyjść, jeśli nie wyczuję różnicy między moim cshape a jakimś bowem... hehe.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 lip 2007, 15:00

Fikus pisze: Głupio może wyjść, jeśli nie wyczuję różnicy między moim cshape a jakimś bowem... hehe.


nie ma takiej możliwości :idea:
dziewczynki malutkie czują różnicę :wink:

pozdro

martino
Posty: 37
Rejestracja: 25 lip 2007, 15:34
 
Post27 lip 2007, 15:14

Co Wy rozumiecie przez stwierdzenie "...Cabrinhy często sie rozpadają...."? - jak ktoś tam wczesniej napisał... Przecież tak naprawde każdy latawiec da sie rozpiepszyć w ciagu 5 sekund. Albo ktoś nie umie sie obchodzić z kitem albo ma pecha, zawieje i latawiec porwany. Czy przez stwerdzenie "rozpadają się" mam rozumieć że przy np. startowaniu kajta nagle wszystkie tuby odpadają, grafika z latawca sie zmywa po czym główna tuba wybucha??...i tak dalej?? Ludzie...nie oceniajcie latawców na bazie jednego zdarzenia. Ja też byłem świadkiem wielu katastrof z udziałem latawców Besta i Takoona (w Rewie). Na tej podstawie nie oceniam i nie krytykuje ich innych właściwości. Każdy pływa na tym na czym lubi. A nawzajem polecamy sobie sprzęt który uważamy dla siebie za najlepszy...
Pamiętajcie o tym że na latawiec działają ogromne siły od wiatru!

i tak dallejj...

ludzie...

Awatar użytkownika
zgred
Posty: 2614
Rejestracja: 30 paź 2005, 19:20
Deska: nbl
Latawiec: ozone, best
Lokalizacja: Pułtusk-Władek-Sopot-Gdańsk :)
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post27 lip 2007, 16:16

wow :shock:

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 lip 2007, 18:37

Muszę przyznać Martino, że jesteś wyjątkowo doświadczony jak na "początkującą osobę"... :think:


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości