Pierwsze kroki- zdobycie zatoki;)

Forum dla początkujących
Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lip 2007, 10:37

Witam,

Od dluzszego czasu nosilem sie zamiarem zakupu kite'a,ale dopiero w tym roku mam taka mozliwosc:) Z racji tego, ze jak dla wiekszosci z nas, jest to jednak wydatek dosc spory...nie chcialbym wtopic pieniedzy.

Zalatwiam sprzet przez kogo sie da,ale suma sumarum to na allegro widuje najciekawsze(cenowo oferty). Nie za bardzo wiem,jak zabrac sie do sprawy... potrzebuje czegos dla poczatkujacego,ale... smykalka do sportow wodno wiatrowych;) jest,wiec chcialbym kupic sprzet ktory bedzie satyusfakcjonujacy...takze na pozniejszym etapie. Rozumiem, ze nauka na takim sprzecie moze byc ciezsza,ale wole poniesc to ryzyko.

Niestety...wraz z godzinami spedzonymi w biurze clzowiek sie roztyl:) wiem przy wzroście 185 waże ok 90- 92 kg. To sporo i jak sie pomyslacie, mam zamiar dzieki wodzie:) sporo z tego zrzucic.

Doradzano mi latawiec nie mniejszy niz 11, 12 m- wszystko fajnie,ale jaka konstrukcja bylaby najodpowiedniejsza?
Akwen na ktorym bede plywal to w 95% w Rewie- po prostu mieszkam w pobliżu, co stanowczo mnie urządza:)

Nie wiem jaki typ Latawca-jaka deske...

Moze polecilibyście zestaw, ktory wydaje sie Wam satysfakocjonujacy?

Z gory dziekuje za WSZELKIE Sugestie...

Najcheniej zamknalbym sie w kwocie 4 tyś:)

jesli to mozliwe

Awatar użytkownika
zgred
Posty: 2614
Rejestracja: 30 paź 2005, 19:20
Deska: nbl
Latawiec: ozone, best
Lokalizacja: Pułtusk-Władek-Sopot-Gdańsk :)
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post30 lip 2007, 10:50

kursik za 600-800 to się dowiesz co i jak a potem cena kursu to pewno bedzie rabat na kite'a :)

przy okazji się dowiesz jaka deska CIe urzadza i czym się różni C od bowa :)

Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lip 2007, 11:00

Dziekuje:) taka opcje tez rozwazalem...zasadniczo znam te subtelne roznice:)

ale...
moze jednak skusisz sie na napisanie kilku slow?:)

oskar48
Posty: 351
Rejestracja: 02 lis 2006, 10:32
 
Post30 lip 2007, 11:13

Docelowo Bow 12m. Też najczęściej pływam w Rewie i jakieś 80-85% czasu używam właśnie Bowa w rozmiarze 12. Jeśli chodzi o naukę, to zdecydowanie polecam skorzystanie z oferty jednej ze szkółek, w Rewie są dobre (np. OlbrychskiSport). Niby można próbować uczyć się samemu, ale ja uważam, że szkoda czasu, sprzętu i zdrowia. Deska docelowo ok. 132 cm długości.

Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lip 2007, 11:21

Dziekuje za namiary na szkolke... Nie wyobrazam sobie z niej nie skorzystac- nie chce ludziom krzywdy zrobic...lub sobie. Bedac w nowej zelandii widzialem tak gruby wypadek...ze wole nie ryzykowac...prob we wlasnym zakresie-choc oczywiscie z ksiazki sie poucze:)

Awatar użytkownika
zgred
Posty: 2614
Rejestracja: 30 paź 2005, 19:20
Deska: nbl
Latawiec: ozone, best
Lokalizacja: Pułtusk-Władek-Sopot-Gdańsk :)
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post30 lip 2007, 11:33

Kuba Gdynia pisze:Dziekuje za namiary na szkolke... Nie wyobrazam sobie z niej nie skorzystac- nie chce ludziom krzywdy zrobic...lub sobie. Bedac w nowej zelandii widzialem tak gruby wypadek...ze wole nie ryzykowac...prob we wlasnym zakresie-choc oczywiscie z ksiazki sie poucze:)


a to brawo za podejście

a co do deski to się nei wypowiadam bo mnie tu zjedzą zaraz.

ale kite tak jak pisza wszyscy 12m2 bezie spoko chyba zenie masz amiaryu pływac przy silnym wietrze to weź 14 (chociaż to juz krówka) ale dół będzie lepszy niż w 12 a i na poczatku to Ci diablo szybki kite nie potrzebny.

A zagadnij oskara to moze CI da pobawić się jego latawcem :) a potem zapytaj o cenę ;)

Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lip 2007, 11:50

kurcze-moze jednak sie wypowiesz na temat deski?:)


kite kitem-wiem,ze chce bowa;) (niekoniecznie wiem czemu;))
wiem, ze 12:)

ale deska?

to juz czarna magia- chcialbym szeroką

Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lip 2007, 12:57

A właśnie- jakby przy okazji (zaraz zamieszczę to w Giełdzie)... Jezeli macie na zbyciu przyzwoity sprzęt....proszę o info. Zawsze lepiej;) w tzw "własnym gronie" obtór gotówkowy uskuteczniac... a i wieksza pewnosc, ze bubla nie wcisna:)

Awatar użytkownika
kukems
Posty: 1488
Rejestracja: 17 mar 2007, 21:51
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post30 lip 2007, 13:29

Jeżeli chcesz mieć dwie deski jedną na słaby drugą na silniejszy wiatr to kup sobie na początek coś dużego (niekoniecznie długiego) firmy nie będę typował ja pływałem tylko na nobile i jest ok. Druga decha już mała. Na 90kg to tak myslę że 140/145x45 (na oko) a mała 130x39 (np. 555 :P) Jeżeli planujesz jednak tylko jedną deskę to kup tylko małą dla Ciebie 135 dlugości. A tak w ogóle to wszystkiego dowiesz się i tak w szkółce.

Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lip 2007, 13:37

Zastanawiam sie nad kitem Cabrinha lub Crossbow lub Switchblade.....

Z tego co czytalem konstrukcja switchblade jest mniej...bow'owa:) od klasycznej budowy Crossbow. Nie za bardzo wiem, jak ma sie to do trudności i stopnia zaawansowania kite'era,ale domniemuje ze switchblade jest bardziej wymagajacy.

Teraz rozmiar... czy 12 bedzie ok?
Deska...myslalem o 135,ale konkretny model to mnie juz przerasta:D

martino
Posty: 37
Rejestracja: 25 lip 2007, 15:34
 
Post30 lip 2007, 14:09

Witam,

Gdybym miał Tobie doradzić jaki latawiec kupić poleciłbym Cabrinhe Switchblade. To jest najbardziej optymalny latawiec który pomoże Tobie postawić pierwsze kroki w kitesurfingu. Switchblade jest latawcem "spokojnym" który idealnie nadaje się dla osoby która zaczyna swoją przygodę z tym sportem. Latawiec Switchblade nie tylko pozwoli Tobie zacząć pływać ale i wykorzystasz jego wspaniałe własciwości wtedy kiedy już będziesz "wymiatał". Obecnie nie kupisz nowego Switchblade 2 gdyż cały zapas na rynek polski się wyczerpał. Jednakże radzę Tobie poczekać do września. Wtedy wyjdzie najnowsza wersja Switchblade 3 który (tak jak wcześniej wspomniałem) zadowoli także zaawansowanego kajciarza. O żadnych Crossbowach nie myśl. Te latawce wymagają już trosze "wprawy" i mogą Ciebie momentami zdenerwować. Praktycznie można by powiedzieć że zaciągnięcie baru do siebie skutkuje kilku metrowym lotem w góre co może nieco przestraszyć osobę początkującą.
Zabardzo niewiem jaki rozmiar latawca Tobie doradzić. Myślę że powinieneś pomyśleć o 14m. Ja mam też 185 cm wzrostu, ważę 76 kg i znacznie częściej używam latawców większych niż 12m ( mówie o Polskich warunkach, z regóły wieje słabo).

Więcej informacji, pytaj

Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lip 2007, 14:22

Nie moge czekac do wrzesna-najnormalniej w swiecie... szkoda mi calego niemalze miesiaca...chce kupic sprzet w tym tygodniu i dzien w dzien katowac sie na Rewie-po prostu:) speplniam jakies tam marzenie...postaram sie cos wykombinowac...

Switchblade powiadasz...14m... kurcze, znajomy o podobnych "warunkach" do moich doradzal 12...


Pytanie...jakie jeszcze bow'y powienienem brac pod uwage?i szukac?

Jurgen
Posty: 2943
Rejestracja: 19 wrz 2006, 00:39
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lip 2007, 15:05

Jak planujesz się uczyć to polecam gdziekolwiek na Helu. Czego by nie mówili o rewie jest to ciężkie miejsce do nauki.

martino
Posty: 37
Rejestracja: 25 lip 2007, 15:34
 
Post30 lip 2007, 15:08

Możesz pomyśleć o Cabrinhie Omedze HD. Aktulanie pływam właśnie na tym latawcu i bardzo mi sie podoba. Jednakże te latawce też już są trudne do dostania. Możesz się również zastanowić nad latawcami firmy BEST. Są tańsze od Cabrinhy. Jednakże nic więcej na ich temat niemogę powiedzieć. Nigdy nie pływałem na bescie. Radzę przejechać się do Rewy. Tam jest szkółka która używa tych latawców (chyba Aloha lub Diverse). Oni na pewno doradzą coś ze stajni Besta.

Rewolucyjnym produktem są dwa latawce firmy SkyT. Latawce są nieporównywalnie tanie (nówke 12m dostaniesz chyba za 2400zł). Minusem tych latawców jest wykonanie baru. Troszkę tandetne. Ale same latawce sprawują się całkiem całekiem nieźle. Uczyłem się pływać na hybrydzie Sky T 12m. Nie miałem żadnych negatywnych spostrzeżeń.

pozdr

martino
Posty: 37
Rejestracja: 25 lip 2007, 15:34
 
Post30 lip 2007, 15:13

Jurgen pisze:Jak planujesz się uczyć to polecam gdziekolwiek na Helu. Czego by nie mówili o rewie jest to ciężkie miejsce do nauki.


ha ha ha...dobre!!

Do Rewy z Gdyni jedzie się 30 minut maximum a na Hel 2,5 godziny!!!!!!

Nie pakuj się do szkółek na płwsp.!!

Bardzo polecam Olbrychski Sport w Rewie!


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości