Pierwsze kroki- zdobycie zatoki;)

Forum dla początkujących
Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lip 2007, 15:23

martino pisze:
Jurgen pisze:Jak planujesz się uczyć to polecam gdziekolwiek na Helu. Czego by nie mówili o rewie jest to ciężkie miejsce do nauki.


ha ha ha...dobre!!

Do Rewy z Gdyni jedzie się 30 minut maximum a na Hel 2,5 godziny!!!!!!

Nie pakuj się do szkółek na płwsp.!!

Bardzo polecam Olbrychski Sport w Rewie!


Ja zastanawiam sie nad aloha- maja best'a w ofercie i mysle,ze dogadam sie z nimi w kwetsii zakupu sprzetu.

Nie wiem,czy olbrychski czyms handluje-zaraz sprawdze...

W gre wchodzi tylko Rewa...ja mieszkam w dzielnicy Gdyni polozonej w odleglosci 15 min samochodem (w korku)..., wiec...sami rozumiecie... po pracy w autko i jestem na miejscu

martino
Posty: 37
Rejestracja: 25 lip 2007, 15:34
 
Post30 lip 2007, 17:10

Olbrychski Sport żadnymi latawcami bezpośrednio nie handluje. Ale na pewno pomoże Tobie kupić Cabrinhe lub RRD w najlepszej cenie na rynku! :)

Jeżeli chcesz się uczyć to polecam właśnie Olbrychskiego. Sam skończyłem tę szkółkę i jestem nadzwyczaj zadowolony. Za naukę w Aloha raczej bym się nie brał...Troszke mi sie nie podoba ich sposób nauczania. Ale pójdź do Aloha w sprawie Besta.

Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lip 2007, 17:22

martino pisze:osób nauczania. Ale pójdź do Aloha w sprawie Besta.


Czy mógłbyś się nieco rozwinąć? nie chodzi o kryptoreklame...raczej o 800 pln, ktore trzeba przeznaczyc na 2 kursy:) jak mniemam 2 to niezbedne minimum. przed podjeciem decyzji wolalbym byc przekonany i znac slabsze i mocniejsze strony...z gory dziekuje

martino
Posty: 37
Rejestracja: 25 lip 2007, 15:34
 
Post30 lip 2007, 19:38

Największe różnice są takie:

Największym plusem u Olbrychskiego jest to że za 900zł (chyba cena sie nie zmieniła) masz kurs który zapewni Tobie nauczenie się do poziomu IKO 2. W porównaniu do innych szkół masz poprostu "luźny" czas. Umawiasz się na telefon. Jak wieje jedziesz. Jak nie wieje nie jedziesz.Tak długo będą Ciebie uczyli aż sie nauczysz.
- w Aloha płacisz za 8 h nauki 780zł (niby 2 stopnie IKO ale to jest mało prawdopodobne żebyś pływał po tych 8 godzinach)
- lub 1100zł (chyba cena sie nie zmieniła) i masz kurs ograniczony do 15h
- Aloha nie oferuje nauczania bez limitu godzinowego

Kiedy pływam w Rewie ciągle mam poczucie zagrożenia ze strony uczniów Aloha. Co chwila ktoś z nich jedzie na brzuchu po cyplu (wątpie żeby to był sposób nauczania). Jakiś latawiec Best sie rozpiepszy z hukiem o ziemie. Ludzie uciekają. Niewiem...dla mnie to świadczy o lekkim rozstrzepaniu trenerów ALohy. Po prostu oni mają ograniczenie czasowe. Dlatego u nich mało czasu poświęca się na nauke sterowania latawcem. Tam praktycznie dostajesz mały latwiec do ręki, 15 minut nauki latania i dają Tobie 12m, odrazu ciśniesz body dragi - a tak być nie powinno. Opanowanie latawca jest najważniejszą częścią nauki na kite. U Olbrychskiego uczysz się sterować małym latawcem tak długo aż będziesz się czuł bezpiecznie. Dopiero wtedy dostajesz większy latawiec ( krótkie linki) następnie długie linki itd...Full bezpieczeństwo. Ze strony szkoły Olbrychskiego odczuwa się kilkuletnie doświadczenie w nauczaniu. Szkoła ta istnieje znacznie dłużej niż ALoha. Olbrychski nauczał kiedyś na Windsurfingu. Co ważne! Szkoła Olbrychskiego posiada motorówke która w razie jakiegoś "wywiania" płynie po delikwenta.

O własnie! Przypomniało mi sie! Uczniów ALoha bardzo często wywiewa :shock: z wiatrem...a wtedy przychodzi na pomoc....motorówka Olbrychskiego 8) !!

Mówie Tobie. Zaufaj mi na te kilka słów które napisałem powyżej. Trudno mi jest opisywać to na forum. Poprostu bez zastanowienia zapisuj się do Olbrychskiego. Mają super sprzęt. Głównie najnowsze Cabrinhy, RRD, SKyT, Takoon. Przy okazji potestujesz sobie troszkę latawców z róznych firm. W Aloha będziesz miał jedynie okazje do tego aby popływac na Bescie. Nic więcej. 8)

Pozdr

Chcesz, pytaj...jak coś Ciebie jeszcze interesuje :)

Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lip 2007, 22:10

Dziekuje... bardzo mi pomogles. Odpowiedz wyczerpujaca chyba nie mozna nic dodac
o ujeciu mowy byc nie moze;)

asik
Posty: 140
Rejestracja: 28 lip 2007, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
 
Post30 lip 2007, 23:10

ja takze zastanawiam sie nad szkolka...spory wybor, ale jak sie nie ma pojatka o kite, to moge wybierac jak bulki wsklepie a na co trafie okaze sie po kursie..:/ a w chalupach jakas szkolka godna polecenia (czyt.sprawdzona, nie wywnioskowana z opinii forumowiczow bo roznie z tym bywa)???

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 lip 2007, 04:28

martino pisze:
ha ha ha...dobre!!

Do Rewy z Gdyni jedzie się 30 minut maximum a na Hel 2,5 godziny!!!!!!

Nie pakuj się do szkółek na płwsp.!!



POTWIERDZAM :idea:
ostatnio nawet dłużej mi zajmuje :idea: :idea:
na Hel prawie 3,5 godz :?
..z Poznania :idea:

a kumplowi zajęło prawie 7 godz :? :? ..z Rzeszowa :idea:

..martino "dobrze" prawi :idea: :wink:

Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 lip 2007, 08:46

Faktycznie-zglebilem :) temat- obrychski uczy do skutku, tzn, do momentu gdy kursant jest naumiany...w miare;) potwierdzilo ta opinie kilka osob, a ze mi naprawde zalezy na wykorzystaniu we wlasnym zakresie pozostalych miesiecy...plywania;),wiec zdecyduje sie na takie rozwiazanie,zeby jak najwiecej wynisc z kursu. Skusilo mnie tez to,ze bed emial mozliwosc poznania...a nie pseudoteoretyzowania (bo inaczej nie mam mozliwosci) wyboru odpoweidniego latawca, deski... etc... Oczywiscie, jak wielu napalencow, zalozylem ze szybko sie naucze, bo mam jakas tam smykalke do surfingow,wind i innych...ale to bylo kiedys,, gdy bylem mlody i "bylem murzynem", wiec.... zmierze sily na zamiary...zobaczamy, z czego jestem ulepiony;)

Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 lip 2007, 09:16

Panowie- dobra deska? dobra cena?

https://ssl.allegro.pl/item219883402_de ... 0_135.html

i jeszcze jedno...

ten kite-co o nim sadzicie? relacja-cena jakosc (sprzedaje ktos doslownie po sasiedzku);)

https://ssl.allegro.pl/item217188027_15 ... lecak.html

martino
Posty: 37
Rejestracja: 25 lip 2007, 15:34
 
Post31 lip 2007, 10:49

Szczerze Tobie powiem że nie pakowałbym się w zakup tego sprzętu na Allegro. :?

Ja również w zeszłym roku bardzo sie napaliłem na kite'a. Na początku sierpnia zacząłem kurs u Olbrychskiego...i robiłem go do konca października...(do końca sezonu, były mrozy a nawet zaczynał padać śnieg!!) !! Było bardzo mało dni wietrznych. Wiadomo, kursantowi potrzebne są konkretne warunki do nauki. Nie tak jak "wymiatacze" którzy pływają w "każdych" warunkach.

MOJA RADA!

NIE KUPUJ TERAZ ZADNEGO SPRZĘTU :idea: PÓKI NIE ZACZNIESZ SAM WYCZUWAĆ CO JEST DLA CIEBIE DOBRE!!. Po nauce u Olbrychskiego będziesz sam dobrze wiedział na czym pływać. 8) Będziesz tam miał okazje do potestowania różnego sprzętu...tak jak już pisałem w poprzednich postach. Pakuj się w auto i czym prędziej zapisuj się do tej szkółki. Mówie to na podstawie własnych doświadczeń.

oskar48
Posty: 351
Rejestracja: 02 lis 2006, 10:32
 
Post31 lip 2007, 11:07

Ja myślę, że z zakupami powinieneś się wstrzymać. Pod koniec kursu będziesz dużo mądrzejszy niż teraz. Szkółka zapewnia Ci sprzęt, więc nie ma chyba pośpiechu. Ew. kup sobie piankę.

Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 lip 2007, 11:08

dziekuje:) macie racje-rzeklbym swieta:)

martino
Posty: 37
Rejestracja: 25 lip 2007, 15:34
 
Post31 lip 2007, 11:57

oskar48 pisze:sprzęt, więc nie ma chyba pośpiechu. Ew. kup sobie piankę.


O rzeczywiście! Zakup pianki to bardzo dobry pomysł. Na pewno Ci sie przyda. Pianki które dostajesz od szkółki z regóły nie są idelanie dopasowane, uwierają a co gorsza z regóły są mokre i śmierdzą stęchlizną.

Z pianek to proponuje coś Neilpryde'a. Własnie 3 dni temu kupiłem sobie pianeczkę Pryde 3/2, 2000 Series. Jestem z niej bardzo zadowolony. W sprawie zakupu pianki proponuje przejechać się do sklepu ABC SURF w Gdyni. Lub ( chyba będziesz miał bliżej ) Jak wyjeżdzasz z pogórza w strone Rewy to po lewej stronie masz sklep sportowy. Z tego co wiem dostali dostawie pianek NeilP.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 sie 2007, 12:53

martino pisze:Po nauce u Olbrychskiego będziesz sam dobrze wiedział na czym pływać. 8) Będziesz tam miał okazje do potestowania różnego sprzętu....


chciałem tylko delikatnie nadmienić
że nie tylko u Olbrychskiego
jest możliwość potestowania różnego sprzętu

wymień marki i modele jaki tam macie :?: :wink:
z ciekawości :wink:

w WAKE.PL nie ma sie czego wstydzić, rzucając ogólnkami
KONKRETNIE wymienię więc sytuację na dziś, nie na pojutrze:

- BEST WAROO 2007 - 20 szt na szkole
- Ozone Instuinct - rozmiarówka (Sport Edge 2007)
- Nobile 2007 (666, 555, Skim, Shinn, S-Series, NBL, EXT - czekamy na SurfBoarda)
- Ocean Rodeo - rozmiarówka (modele One i Rise 2007)
- North
- Liquid Force
- Kiteloose
..nie pamietam co jeszcze :wink:


pozdro

martino
Posty: 37
Rejestracja: 25 lip 2007, 15:34
 
Post01 sie 2007, 13:28

Ziomek. pisze:wymień marki i modele jaki tam macie :?: :wink:
z ciekawości :wink:


"Macie"...macie...Ja nie pracuje w tej szkółce tylko się tam uczyłem. Z tego co wiem na ten rok jest najnowszy sprzęcik Cabrinhy - Omega HD, Switchblade...RRD 2006 C SHAPE i 2007 (hybrydy), TAKOON (nie wiem jakie latawce), deseczki NOBILE i TAKOON (nie wiem jakie modele...)..dalej niewiem...Jak jesteście bardziej zainteresowani do dajcie noge do rewy i sami zobaczcie...

Nie wątpie w to, że na Wake.pl macie równie duży wybór sprzętu. Nie wątpie też w to, czy się nie pojawie u Was w ciagu najbliższych dni na testy 8)


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości