Jak to jest z tą pogodą-sezon:)

Forum dla początkujących
Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 sie 2007, 08:42

Witam

Tak sie zastanawiam... jak to jest z tą pogodą. Ile np srednio w "takim" sierpniu jest dni wietrznych-wiem,ze ciezko to przewidziec,ale macie pewnie jakies obserwacje... mam na myśli Głównie Rewę, choć może skoczę na płw.
Kolejne pytanie...do kiedy pływacie? Pewnie...do kiedy pogoda pozwoli,ale jestem ciekawy... mniej wiecej-wrzesień wydaje się być tak naprawdę miesiącem optymalnym-mniej osób, pogoda konkretniejsza...z drugiej strony... sam juz nie wiem.

Znajomy-zeglarz, utytulowany, gdy wspominalem o tym,ze chce kite'em sie zajac...i to konkretnie odrzekl..... " ile masz tych dni wiatrowych w wakacje.łeeee" itp... troche mi kopara opadla...bo wyobrazalem sobie,ze czesto bede smigal na rewke:)

jak to jest?:)
z doswiadczenia szanownycyh forumowiczów:)

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 sie 2007, 08:54


Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 sie 2007, 09:05

Dzieki...

Czy warunki na plw. pokrywaja się z warunkami w Rewie?


Kolejne Pytanie...

Ostatnio będąc w Dębkach widziałem dwóch naprawdę wymiatających kolesi... Jeden na WS drugi na KS...

Dlaczego tak mało ludzi decyduje się na pływanie na Bałtyku...kwestia bezpieczeńswta?

Jurgen
Posty: 2943
Rejestracja: 19 wrz 2006, 00:39
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 sie 2007, 09:32

Na płaskiej wodzie łatwiej :) Ale jak wieje z północy to na Bałtyku tez sie pływa.

oskar48
Posty: 351
Rejestracja: 02 lis 2006, 10:32
 
Post02 sie 2007, 09:39

Średnio rzecz biorąc wiatr na półwyspie jest trochę mocniejszy niż w Rewie, ale za to w Rewie dobrze się pływa przy kierunku północno-zachodnim, a na półwyspie już nie koniecznie. A to jest dość częsty i mocny kierunek. Generalnie w lipcu pływanie było praktycznie non-stop. Północny zachód - Rewa, południowy zachód - półwysep, zachód - wszędzie jest dobrze. Ze wschodu wieje rzadko i przeważnie słabo. Zdarzają się oczywiście okresy lepsze i gorsze wiatrowo, ale w tym roku nie ma na co narzekać. Poza tym pływa się nie tylko latem.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 sie 2007, 10:57

co do serpnia - ogólnei jest dość słabym miesiącem w Polsce :?
cyba najsłabszym w sezonie letnim
choć statystyka pokaże konkretniej..


Oskar - najczęstszym kierunkiem jest w naszych okolicach jednak
POŁUDNIOWY/zachód :idea:
..ostatnio czytałem w fokarium na Helu - ze to TEN właśnie kierunek wiatru ukształtował Półwysep w ciągu wieków..
potwierdzają to też prowadzone przeze mnie na kf.pl - kto/gdzie/kiedy
statystyki - druga linijka mówi o W PRZYBLIŻENIU "kierunkach północnych" czyli tych przy których zmieniamy SPOTy na Rewę, Rzucewo, Shitty, czy ...BAŁTYK
i jak pokazał lipiec np - takich dni było ..15? % ze wszystkich dni wietrznych..
ze wschodu faktycznie wieje rzadko i słabo
choć w tym sezonie, dziwnym skądinnąd, wiało dość często i nawet mocno jak na ten kierunek...

co do tego JAK DŁUGO trwa sezon:
wiadomo, że wielu z nas nie przerywa sezonu polskiego W OGÓLE
i to nie "klub morsa" , ale wielu kiterów , zwłaszcza z 3city i okolic
często w suchych piankach Ocean Rodeo

Szkoła WAKE.PL działa wtedy gdy ludzie chcą się szkolić
a warunki na to pozwalają (głównie temperatura wody i powietrza)
lata wstecz pokazały że jest to od około połowy kwietnia do około połowy pażdziernika każdego roku..

pozdro

oskar48
Posty: 351
Rejestracja: 02 lis 2006, 10:32
 
Post02 sie 2007, 11:58

Ziomek. pisze:Oskar - najczęstszym kierunkiem jest w naszych okolicach jednak
POŁUDNIOWY/zachód :idea:
..ostatnio czytałem w fokarium na Helu - ze to TEN właśnie kierunek wiatru ukształtował Półwysep w ciągu wieków..
potwierdzają to też prowadzone przeze mnie na kf.pl - kto/gdzie/kiedy
statystyki - druga linijka mówi o W PRZYBLIŻENIU "kierunkach północnych" czyli tych przy których zmieniamy SPOTy na Rewę, Rzucewo, Shitty, czy ...BAŁTYK
i jak pokazał lipiec np - takich dni było ..15? % ze wszystkich dni wietrznych..


Podejrzewam, że zmieniacie spot gdy jest już naprawdę źle, czyli odchyłka na północ jest znaczna. A tymczasem już przy niewielkich odchyłkach zaczyna się robić niezbyt przyjemnie, zwłaszcza blisko brzegu. Takie odchyłki są dość częste i na tym wietrze wolę pływać w Rewie. Analogicznie jest z odchyłkami na południe, tylko w drugą stronę: na półwyspie jest idealnie, w Rewie niby też się da, ale szkwały i dziury mocno przeszkadzają.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 sie 2007, 12:04

oskar48 pisze:Podejrzewam, że zmieniacie spot gdy jest już naprawdę źle, czyli odchyłka na północ jest znaczna.


przy takim ustawieniu Półwyspu
jakie jest
(nie wschód-zachód a północny/zachód - południowy/wschód)
"odchyłka" wiatru zachodniego na północ musi być naprawde spora
by W OGÓLE było ją czuć :idea: jako off-shore

oczywiście jak jest lekutki side-off shore wolimy wychodzić u nas
na plytką i płaska wodę

ale nie ma to odzwierciedlenia w mojej statystyce jako warunki "południowe" :idea:
nawet lekki off zaznaczam uczciwie jako "kierunek pólnocny"

więc statystyka jest dosc miarodajna :idea:

..nie wspominając o "statystyce" która utworzyła Półwysep Helski
..na nią już "w ogóle" nie mam wpływu ..cokolwiek byśmy tu sobie nie pisali :wink:

pozdro

Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 sie 2007, 13:36

Dziekuję za wszystkie informacje- jednym słowem sierpień:) moze byc problemowy pod wzgledem naukowym;)

Na bezwietrzne dni...zaopatrzylem sie w Ziomkową Książkę- mam nadzieję, że nakręci mnie jeszcze bardziej.

PS. Dziękuję za super profesjonalne i szybkie przesłanie ksiązki. Wczoraj zamówiłem-w tej chwili leży na biurku obok:)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 sie 2007, 23:46

Kuba Gdynia pisze:Dziekuję za wszystkie informacje- jednym słowem sierpień:) moze byc problemowy pod wzgledem naukowym;)

Na bezwietrzne dni...zaopatrzylem sie w Ziomkową Książkę- mam nadzieję, że nakręci mnie jeszcze bardziej.

PS. Dziękuję za super profesjonalne i szybkie przesłanie ksiązki. Wczoraj zamówiłem-w tej chwili leży na biurku obok:)


na razie pod względem naukowym sierpień jest bardzo "nieproblemowy"
wczoraj wiało
dziś wiało
jutro też będzie dobrze wiało
pojutrze też...


więc... :wink:

co do książki - wysyłamy priorytetami codzienie
co by bałaganu nie narobić sobie
bo codzień sporo paczek do ludzi idzie :)

i nawet jeśli na kilkaset superszybko "dotarłych" do Was
- jedna tylko dojdzie ze dwa dni za późno
to i tak o niej właśnie przeczytam następnego dnia na forum :wink:

pozdro


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości