zielony

Forum dla początkujących
cyberdog1899
Posty: 487
Rejestracja: 16 cze 2007, 19:26
 
Post05 sie 2007, 18:04

Bow 12 jeśli jeden chcesz kupować.
Z dociążaniem daj sobie spokój. Podejrzewam, że jak byś się dociążył tak, że latawiec by Cię nie mógł ruszyć, to ścięgna Ci polecą jak latawiec który masz spadnie w strefę mocy. Nikt poważny w ten sposób nie szkoli. Będzie czas na eksperymenty, na początku 3maj się kanonów.

Awatar użytkownika
sander
Posty: 1643
Rejestracja: 11 mar 2004, 13:24
Lokalizacja: Świebodzice
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 sie 2007, 18:34

hard core pisze:a z worami to jest troche logiki - jesli nie masz wyczucia z wiatrem a jestes poczatkujacym to te worki jesli Cie dociaza jakies dodatkowe 100kg to chyba sie moze zesrac ten latawiec! jakby tak smigaly to moze drzewa bysmy nimi wyrywali a drwale na bezrobotne!


:shock:

tylko nie zapomnij założyć jeszcze maski, będziesz mógł lepiej podziwiać podwodny świat :wink: :lol:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2007, 00:35

:shock: :shock: :shock:

:? :(

Awatar użytkownika
galileo70
Posty: 218
Rejestracja: 22 sie 2006, 15:47
Lokalizacja: Warszawa
 
Post06 sie 2007, 08:51

Tak dla próby załóż sobie te dodatkowe 100kg, połóż się na podłodze i spróbuj wstać trzymając stopy razem i używając tylko jednej ręki (drugą powieneś trzymać bar). Później pomnóż kłopoty przez 3 biorąc pod uwagę gęstość wody i fale przyboju.

hard core
Posty: 11
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:16
 
Post06 sie 2007, 13:43

z tymi worami to zart - jak juz to znalazlem zdjecie jak typ sie szkolil, a wory mial przywiazane na linie za soba do trapeza, lezaly na ziemi a on jak na lancuchu podworkowym! ale kij tam z tym
przyslali mi dzisiaj ten kite i faktycznie jest 15,5 m2
wiec ostatecznie - 15,5 m2 na moje skromne 77kg jest ok ????????? :?
czy mam sie go pozbyc!
tak a na kurs oczywiscie ze sie wybiore ale do tego czasu chcialbym sobie skompletowac wlasny sprzet i uczyc sie na nim pod okiem instruktora!

hard core
Posty: 11
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:16
 
Post06 sie 2007, 14:42

aha!!!
czy ktos moze mi cos powiedziec na temat srodkow konserwujacych lub zabezpiecajacych kite,a????

TIKKO_aloha
Posty: 1627
Rejestracja: 11 lip 2006, 09:16
Deska: custom 140
Latawiec: Switchblade/nomad
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2007, 15:10

pasta do butów?, specyfik zwany "Drewnochron"/?....
:twisted: :roll: :notworthy:

raczej nie zakonserwujesz kita... płucz go po pływaniu w słonej wodzie... jeśli masz bloczki to od czasu do czasu je przesmaruj... :wink:

tyle.

pozdro! :wink: :wink:

hard core
Posty: 11
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:16
 
Post06 sie 2007, 15:18

no spoko!

ale bez jaj serio widzialem srodki do konserwacji - ten material chyba jest jak ortalion - a to tez sie konserwuje! a konserwowac cos slona woda ????
wiesz jak sie konserwuje buty wojskowe przed sola - lejesz na nie wlasnym moczem - a ja nie mam zamiaru lac na kite!!!
sol wpierdziela wszystko i kite tez wpierdzieli!

Zed
Posty: 841
Rejestracja: 05 lip 2007, 19:18
Deska: Nobile NhP
Latawiec: Best Nemesis
Lokalizacja: Jestem z Wrocka, bo temu cholernemu bocianowi nie chcialo sie leciec na Hawaje... Nie cierpie drobiu
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2007, 15:54

Jak bedziesz go pakował już na dłużej to poprostu wypłucz go słodką wodą pod cisnieniem ^^ 15,5 to troche duzo ^^ tylko kolo 3bft bedziesz mugl smigac (zakladajac ze juz naprawde bedziesz umial), ja waze 80kg i mam bow'a 13, 0'7.r probowałem na c-shape 12 (albo 13 nie pamietam), oraz warro 07, 15m no i komorowcu ^^ zdecydowanie obstawiam przy tym mojim warro 13, a Tobie polecam Warro 11m, bo jak zawieje to bedziesz mugl posmigac, skakac i inne takie :P

ps: (jak juz sie nauczysz, i zakładając ze masz troche krzepy, bedziesz mugl nawed smigac na lekko mocniejszych wiatrach [tz. inni na 9 a ty na 11 )

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2007, 16:07

czesc


hard core pisze:z tymi worami to zart - jak juz to znalazlem zdjecie jak typ sie szkolil, a wory mial przywiazane na linie za soba do trapeza, lezaly na ziemi a on jak na lancuchu podworkowym!
!


robiliśmy tak na paralotniach, jak wiało, uniemożliwiając próby
przyczepialiśmy sie do UAZa - do momentu aż kimśnie trzepnało o glebę

potem sie dowiedzieliśmy że jednemu ruskiemu
w ten sposób "szkoleniowy" głowę wbiło w tułów :?


hard core pisze:
tak a na kurs oczywiscie ze sie wybiore ale do tego czasu chcialbym sobie skompletowac wlasny sprzet i uczyc sie na nim pod okiem instruktora!


totalny bezsens :idea:
w szkole NALEŻY uczyć siena sprzecie SZKOŁY :idea:
1) katujesz i niszczysz sprzet szkoły - nie swój
2) zakladam ze nie masz kilkudziesięciu kajtów, w każdym rozmiarze, wszystkie nowe 2007, na wszelkie warunki i poziom zaawansowania :idea: :wink:
3) ..itd

jak chcesz na swoim sie nauczyć - to PO kursie jak najbardziej :idea:


hard core pisze:wiesz jak sie konserwuje buty wojskowe przed sola - lejesz na nie wlasnym moczem - a ja nie mam zamiaru lac na kite!!! !



..zawsze możesz zastosować "jeszcze lepszy konserwant" :wink:
..nr "DWA" :wink:
..dwójeczka :wink:


pozdro

hard core
Posty: 11
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:16
 
Post06 sie 2007, 16:10

serio mozna tu do glowy dostac - nie ktorzy gadaja ze 15,5 spoko !
inni ze za duzo

cale zycie jakies sporty extremalne uprawiam - wiec pytanie !!!!!!!!!!!!!!!1

czy kurde na tej 15,5 bede mogl poszalec i poswirowac poszybowac skakac kambinowac i sie wyszalec ??????

bo nie mam zamiaru glaskac fal deseczka - mam zamiar nauczyc sie konkretnych trickow - bo chyba o to w ty wszystkim chodzi!

i nie mam zamiaru tez plywac przy sztormach a z doswiadczen zwiazanych z ludeczkami to wiem ze nawet 15 wezlow wiaterek to lipa! plywalem na p-475 i przy tym wietrze mozna bylo zasnac przy tym wietrze ! a lodka niezle leciutka jest!

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2007, 16:18

hard core

rozumiemy ze chcesz wywijac grubo na kite :idea:

my tez chcemy :wink:

każdy Ci tu napisał że 15,5 to "ciut" przydużo na początek

zwłaszcza jako jedyny kite - bo bedziesz chciał go używaćw KAZDYM :idea: :roll: :? wietrze, nie mając mniejszego

nie bedziesz mógł wytrzymac ze wieje - ale za mocno na Twój rozmiar

..tym bardziej ze nie ustaliliscie w końcu - czy te 15,5 to rzeczywista powierzchnia czy rzutowana (projected area)
jesli ta druga - to w ogóle zapomnij o tym kite :idea:
bo to by oznaczało że ma on ponad 20 m 2 :?

paralotnia taka :wink:


pozdro :)

i powodzenia :idea:

hard core
Posty: 11
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:16
 
Post06 sie 2007, 16:22

no i ok !

wiec bede musial zapolowac na jakis inny ! mniejszy!

nic do pracy Polacy!

pozdrawiam!

Zed
Posty: 841
Rejestracja: 05 lip 2007, 19:18
Deska: Nobile NhP
Latawiec: Best Nemesis
Lokalizacja: Jestem z Wrocka, bo temu cholernemu bocianowi nie chcialo sie leciec na Hawaje... Nie cierpie drobiu
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2007, 16:26

najlepiej kup sobie best warro 0'7 11m, a bedziesz mugl posmigac prawie przy kazdym wietrze

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2007, 16:43

...albo Pulse 10 :D

Ja mam Psycho1 15,5 (trochę za duży) i Psycho2 7 (trochę za mały :D) i zbieram kaskę właśnie na Psycho3 10, lub Pulse 10 :)

Heeej!!!


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości