PORADY SPRZĘTOWE! JAKI LATAWIEC I DESKA NA POCZĄTEK?

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
DeadMan
Posty: 67
Rejestracja: 08 lip 2015, 18:09
Dostał piwko: 1 raz
 
Post26 lut 2016, 17:59

Pileq pisze:Cześć,
Postanowiłem się zabrać za zakup sprzętu dla siebie i dziewczyny.Jesteśmy po IKO 2, pierwsze ślizgi za nami, ale wiadomo początkujący. Ja 95kg, ona 60kg. Będziemy pływać raczej w okolicach półwyspu helskiego. Mam wątpliwości dotyczące doboru wielkości latawców. Myślałem o zestawie:
13-14 m2 - posdtawowy dla mnie
9-10.5 - podstawowy dla niej, silnowiatrowy dla mnie
6-7 - silnowiatrowy dla niej

Czy taki zestaw ma sens? Czy jest opcja żeby zacząć z jedną, wspólną deską? Z góry dzięki za odpowiedź :D



Staraj się robić skoki w rozmiarze latawca co 3m, dla was poleciłbym 8+11+14.
6 i 7mki bywają okrutnie szybkie, a jak dobrze przykuje - może pokusisz się na pływanie na 8mce ;)

Jeżeli koniecznie chcecie zacząć ze wspólną deską, to aby zaoszczędzić - kupiłbym pod siebie deskę, na której Twoja luba mogłaby się jeszcze podszkolić.
Deska dobieramy nie tylko do wagi, ale i wzrostu, a także przeznaczenia.

Awatar użytkownika
sochevin
Posty: 58
Rejestracja: 12 mar 2016, 14:58
Latawiec: Core
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
 
Post12 mar 2016, 15:15

Cześć,
zabieram się do kupna kite'a (teraz, poza sezonem) z nadzieją na atrakcyjne ceny. Uczyłem się pływać 2 lata temu, skończyłem iko 3, wobec czego teoretycznie :lol: pływać umiem, ale żadnym wybitnym riderem nie jestem. Miałem okazję pływać na latawcach LF Envy i Best Kahoona, darząc przy tym większą sympatią ten pierwszy. Chciałbym zakupić własny sprzęt, ponieważ chcę w tym roku dłużej posiedzieć na helu, przy czym wypożyczanie mijałoby się z celem. Ważę 80 kg, wobec czego szukam latawców o powierzchni 11-12 m2. Na razie chcę zakupić 1 latawiec, możliwe że dokupię w przyszłości więcej. Chciałbym na cały komplet wydać do około 5000zł. Przeglądając internet natrafiłem na oferty;

http://allegro.pl/best-gp-11m-2013r-plu ... ml#thumb/6
http://allegro.pl/kite-latawiec-best-ka ... 31810.html
http://allegro.pl/latawiec-slingshot-ra ... 92073.html
http://allegro.pl/kite-vegas-north-7-me ... 21443.html (cena atrakcyjna, na mocniejszy wiatr, tylko czy to nie syf ?)

http://www.24surf.pl/zestaw-latawiec-ki ... lep-24surf (zestaw z 24surf.pl, wygląda bardzo solidnie, czy może jednak lepiej składać element po elemencie zamiast kupować wszystko na raz?)

Jeżeli macie jakieś inne sugestie dotyczące sprzętu to z przyjemnością ich wysłucham. Z góry dzięki i pozdrawiam.

shoko
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2008, 22:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post12 mar 2016, 15:58

best gp skresl, gdyz jest to mocno nie udana konstrukcja, nie nadaje sie zupelnie dla poczatkujacych, do tego bar jest nieoryginalny, a on nawet na dedykowanym lata slabo
cabrinie tez skresl, z uwagi na rozmiar - 14 m to na pewno nie rozmiar jako jeden latawiec a ta deska to taka sobie
north 7mka, stara i za mala jako jedyny rozmiar

ile wazysz? bo jak okolo 70-80 kg to 11,5 i 12 dobre rozmiary a ponizsze modele to dobre przeznaczenie na pierwszy sprzet:

kahoona bardzo ok, cena 2000 niezla - tylko pamietaj ze to bez baru no i zalezy ktory to rocznik - bo jak starszy niz 2014 za uzywana to juz normalna cena
rally - tez bez baru - i cena nie jest jakas super okazyjna, ten model tanio sie kupuje, nawet nowe

Awatar użytkownika
sochevin
Posty: 58
Rejestracja: 12 mar 2016, 14:58
Latawiec: Core
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
 
Post12 mar 2016, 16:16

shoko pisze:best gp skresl, gdyz jest to mocno nie udana konstrukcja, nie nadaje sie zupelnie dla poczatkujacych, do tego bar jest nieoryginalny, a on nawet na dedykowanym lata slabo
cabrinie tez skresl, z uwagi na rozmiar - 14 m to na pewno nie rozmiar jako jeden latawiec a ta deska to taka sobie
north 7mka, stara i za mala jako jedyny rozmiar

ile wazysz? bo jak okolo 70-80 kg to 11,5 i 12 dobre rozmiary a ponizsze modele to dobre przeznaczenie na pierwszy sprzet:

kahoona bardzo ok, cena 2000 niezla - tylko pamietaj ze to bez baru no i zalezy ktory to rocznik - bo jak starszy niz 2014 za uzywana to juz normalna cena
rally - tez bez baru - i cena nie jest jakas super okazyjna, ten model tanio sie kupuje, nawet nowe


Dzięki wielkie za odpowiedź.
Ważę 80kg, jednak myślę że do wakacji będzie 75, czyli 11,5 i 12 jak mówisz.
Odnośnie tej Cabrinhy 14m - tak, to wiem że jest za duża, jednak z tego co się orientuję w tym komplecie można zmienić rozmiar latawca na 12, jeżeli nie w cenie to za drobną dopłatą. Tylko czy ten latawiec będzie ok, czy tak jak z best gp.
North 7mka stara, ale jest w takiej cenie że mógłbym dokupić jako latawiec silnowiatrowy, przy takim wydatku 600zł różnicy nie robi, tylko czy to nie chłam.

pitpuck
Posty: 18
Rejestracja: 13 cze 2014, 21:58
Postawił piwka: 1 raz
 
Post12 mar 2016, 16:52

Witam .
Mam problem jaki drugi latawiec wybrac na slabe wiatry . Waze 92kg i mam juz 10m slingshot rally .Mialem 13m ale przy 12knt byl problem wstac.Zastanawiam sie czy teraz nie kupuc 14m .Albo sie odchudzic. Pozdrawiam

gredy
Posty: 1169
Rejestracja: 29 sty 2011, 21:17
Latawiec: Best
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post12 mar 2016, 17:10

Jak masz 13 szmatke ,kup drugà deske. Monster trans, nobile. Twój zakres zwiekszy sie znacznie.

pitpuck
Posty: 18
Rejestracja: 13 cze 2014, 21:58
Postawił piwka: 1 raz
 
Post12 mar 2016, 18:17

Niestety 13m już nie mam, rozwaliłem. Mam drugą deskę chyba 145/38. Ale nie próbowałem na 13m czy jest różnica.

Awatar użytkownika
Wojtek Janaszek
Posty: 302
Rejestracja: 31 lip 2010, 22:37
Deska: Custom + One
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post12 mar 2016, 19:27

sochevin pisze:
shoko pisze:best gp skresl, gdyz jest to mocno nie udana konstrukcja, nie nadaje sie zupelnie dla poczatkujacych, do tego bar jest nieoryginalny, a on nawet na dedykowanym lata slabo
cabrinie tez skresl, z uwagi na rozmiar - 14 m to na pewno nie rozmiar jako jeden latawiec a ta deska to taka sobie
north 7mka, stara i za mala jako jedyny rozmiar

ile wazysz? bo jak okolo 70-80 kg to 11,5 i 12 dobre rozmiary a ponizsze modele to dobre przeznaczenie na pierwszy sprzet:

kahoona bardzo ok, cena 2000 niezla - tylko pamietaj ze to bez baru no i zalezy ktory to rocznik - bo jak starszy niz 2014 za uzywana to juz normalna cena
rally - tez bez baru - i cena nie jest jakas super okazyjna, ten model tanio sie kupuje, nawet nowe


Dzięki wielkie za odpowiedź.
Ważę 80kg, jednak myślę że do wakacji będzie 75, czyli 11,5 i 12 jak mówisz.
Odnośnie tej Cabrinhy 14m - tak, to wiem że jest za duża, jednak z tego co się orientuję w tym komplecie można zmienić rozmiar latawca na 12, jeżeli nie w cenie to za drobną dopłatą. Tylko czy ten latawiec będzie ok, czy tak jak z best gp.
North 7mka stara, ale jest w takiej cenie że mógłbym dokupić jako latawiec silnowiatrowy, przy takim wydatku 600zł różnicy nie robi, tylko czy to nie chłam.


Strasznie wielka ta deska do kompletu z Cabrinha :?

Pamiętaj, że nie musisz kupować teraz - warto szukać cały czas, okazje się trafiają.

Co do 7ki Vegasa. Teoretycznie jakbyś miał mieć 12m, to różnica jest zbyt duża (między 12 i 7). Optymalnie byłoby mieć np 12 i 8. I nie wiem, czy jest sens iść w 7ke Vegasa, bo 12m są bardzo popularne u nas w Polsce i trzymają cenę.

Awatar użytkownika
sochevin
Posty: 58
Rejestracja: 12 mar 2016, 14:58
Latawiec: Core
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
 
Post12 mar 2016, 23:13

Wojtek Janaszek pisze:
sochevin pisze:
shoko pisze:best gp skresl, gdyz jest to mocno nie udana konstrukcja, nie nadaje sie zupelnie dla poczatkujacych, do tego bar jest nieoryginalny, a on nawet na dedykowanym lata slabo
cabrinie tez skresl, z uwagi na rozmiar - 14 m to na pewno nie rozmiar jako jeden latawiec a ta deska to taka sobie
north 7mka, stara i za mala jako jedyny rozmiar

ile wazysz? bo jak okolo 70-80 kg to 11,5 i 12 dobre rozmiary a ponizsze modele to dobre przeznaczenie na pierwszy sprzet:

kahoona bardzo ok, cena 2000 niezla - tylko pamietaj ze to bez baru no i zalezy ktory to rocznik - bo jak starszy niz 2014 za uzywana to juz normalna cena
rally - tez bez baru - i cena nie jest jakas super okazyjna, ten model tanio sie kupuje, nawet nowe


Dzięki wielkie za odpowiedź.
Ważę 80kg, jednak myślę że do wakacji będzie 75, czyli 11,5 i 12 jak mówisz.
Odnośnie tej Cabrinhy 14m - tak, to wiem że jest za duża, jednak z tego co się orientuję w tym komplecie można zmienić rozmiar latawca na 12, jeżeli nie w cenie to za drobną dopłatą. Tylko czy ten latawiec będzie ok, czy tak jak z best gp.
North 7mka stara, ale jest w takiej cenie że mógłbym dokupić jako latawiec silnowiatrowy, przy takim wydatku 600zł różnicy nie robi, tylko czy to nie chłam.


Strasznie wielka ta deska do kompletu z Cabrinha :?

Pamiętaj, że nie musisz kupować teraz - warto szukać cały czas, okazje się trafiają.

Co do 7ki Vegasa. Teoretycznie jakbyś miał mieć 12m, to różnica jest zbyt duża (między 12 i 7). Optymalnie byłoby mieć np 12 i 8. I nie wiem, czy jest sens iść w 7ke Vegasa, bo 12m są bardzo popularne u nas w Polsce i trzymają cenę.



Szukać czegoś w okolicy 135, tak ?
Kupić chciałbym do końca miesiąca najpóźniej, zwłaszcza że jest szansa na zakup przecenionego sprzętu z 2015 roku, nie wiem czy będzie to takie proste na 2 tygodnie przed. Przejrzałem wiele ofert i chyba zdecyduję się na Liquid Force Solo 12m2(2750zł). Czy ktoś na nim pływał i byłby w stanie potwierdzić, że jest wart zakupu ?

Dzięki i pozdrawiam

shoko
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2008, 22:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post13 mar 2016, 18:59

pitpuck pisze:Niestety 13m już nie mam, rozwaliłem. Mam drugą deskę chyba 145/38. Ale nie próbowałem na 13m czy jest różnica.


cos chyba za waska na te dlugosc
do 92 kg i 10 tki to 14stka faktycznie bardzo ok
albo jak piszesz - jesli uda sie zrzucic wage, to i 13stka

luuuka
Posty: 24
Rejestracja: 14 mar 2016, 18:49
Deska: Nobile T5
Latawiec: Wainman Hawaii Punch
 
Post04 kwie 2016, 18:11

Witam, zacznę może od tego że jestem po IKO 2, coś tam ostrzę, jednak nie jest to swobodne latanie, a ciągła rozkmina co teraz. Mam zamiar to zmienić w tym sezonie poprzez jak najczestsze weekendowe wypady na nasz półwysep. Motywacją dodatkową ma być kupiony sprzęt który nie może przecież leżeć w szafie :P . Po lekturze forum celuję w okolice rozmiarowe 11m2 i 8m2.
Z konkretów krążą mi ostatnio po głowie: Wainman Punch 10,5; Cabrinha Swichblade 11; F-One Bandit 11. Wszystkie z lat 2014-2015 używane / potestowe pojawiaja się w okolicach 3k - z barem, więc to chyba rozsądna cena? Deska natomiast to będzie prawdopodobnie Nobile NBL długość 134, czy może 136? Mniejszy latawiec będzie zapewne tym samym modelem którego nabędę z wyżej wspomnianych, tyle że starszym (2011-2013).
Co do preferencji. Moje 65 kg żywej wagi (a docelowo mam nadzieję bliżej 60kg), planuje pływać przede wszystkim prawo/lewo, lub na odwrót ☺ w późniejszym czasie pojawią się jakieś skoczki i prooooste triki. Lokalizacja to głównie Hel, być może w przyszłości będą również zagraniczne kierunki, póki co to jednak u nas. I pytanie zasadnicze: czy ja w ogóle dobrze kombinuje?

I jeszcze jedna sprawa, czy taki rozmiar (8m2) któregoś z powyższych latawcow, bedzie dobry dla mojej żonki, co to waży 50kg i być może rozpocznie jakimś kursem w tym sezonie przygodę z kitesurfingiem. I co doradzicie jeżeli chodzi o deskę?
Pozdrawiam i z góry dzięki.
:D

sztyvny
Posty: 178
Rejestracja: 20 lis 2012, 12:04
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post08 kwie 2016, 08:23

Cześć.
Kolega wyprowadza się na tarife i chce rozpoczac przygodę. Waży 70kg. Jakie 2 kity, jaka deske mu polecić. Delty, open c?macie namiary na kogoś kto tam szkoli?

JohnyMnemonik
Posty: 55
Rejestracja: 31 sty 2013, 20:06
Postawił piwka: 5 razy
 
Post15 kwie 2016, 06:35

Witam szukam latawca14 Rebela Ale ze znalezieniem używanego jest spory problem. Dostałem propozycję 2009 rebela za 2000 z barem. Co o tym myślicie? . Czy możecie mi podpowiedzieć latawce o podobnych parametrach. Łatwe wybaczajace 100proc depower łatwy start z wody.

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post15 kwie 2016, 11:38

Nie tyle za ten rocznik, strasznie drogo imho.

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post15 kwie 2016, 21:32

jest kilka lataków na forumowej giełdzie spełniające Twoje wymagania, za te pieniądze kupisz spokojnie coś z rocznika 2011-12 z barem a jak się dobrze zakręcisz to zostanie na trapez.. celuj w catalysty, wszelkiej maści radary i kahoony, oczywiście rebel jak najbardziej - będzie dobrze :wink: są jeszcze zagraniczne portale, czasami warto zalicytować...


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości