PORADY SPRZĘTOWE! JAKI LATAWIEC I DESKA NA POCZĄTEK?

Forum dla początkujących
Wielebny
Posty: 20
Rejestracja: 18 sty 2016, 11:59
Deska: RRD
Latawiec: TAKOON FURIA, NAISH X4
 
Post30 maja 2016, 12:24

Hello,
Mam dylemat z wyborem deski: Cabrinha Custom 139cm czy Cabrinha CBL 144 (lub 140). Obydwie 2015r.
To ma być deska na przeszkody do wakea i na początek do kita (bez ewolucji).
Do tej pory na łejku pływałem na 142. Moja waga 90kg z tendencją wzrostową ;-)
Dylemat mam taki, ze Custom może być trochę za krótka, a CBL'ak nie ma rączki...
Sypnijcie jakimś argumentami pls.

pozdrawiam

Swanky
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2010, 08:58
Lokalizacja: Rybnik
 
Post31 maja 2016, 07:49

Pomóżcie co wybrać. Początkujący, waga 92 kg. Spoty to jeziorka a w wakacje adriatyk. North Evo 12m czy Slingshot Rev 13m. Rocznik latawek 2008. Thx.

Awatar użytkownika
ls84
Posty: 157
Rejestracja: 01 paź 2014, 16:19
Deska: Clash 2.0 138
Latawiec: Bandit Cronix Best
Lokalizacja: Poznan
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post31 maja 2016, 13:19

Matriodali pisze:Witam!

Chcę rozpocząć przygodę z kitesurfingiem i jak to bywa potrzebuję sprzętu. Mam 180cm wzrostu i ważę 80kg. Mam możliwość kupna takiego zestawu:

- Latawiec 12m2 OCEAN RODEO BRONCO
- Latawiec 9m2 OCEAN RODEO BRONCO
- DESKA CABRINHA ICON 140
- trapez rozmiar M

Jak myślicie, bedzie ten zestaw odpowiedni do mojej wagi, wzrostu itd?

PS. Jeśli jest ktoś z Dublina to chętnie się poznam :)

Dzieki i Pozdrawiam!!



Deska Icon jaki rocznik? upewnij sie zebys nie kupil "zabytkowej" deski. Ceny sprzetu na wyspach sa niestety wysokie i ludzie lubia wciskac sprzet z 2006-2010. Odpusc sobie jak mozesz... naprawde wiele sie zmienilo przez te kilka lat w konstrkucji desek i latawcow. Nie mowie ze trzeba od razu kupic aktualny rocznik ale za dobre pieniadze mozna miec juz sprzet z 2014 roku. Ile masz w pasie? rozmiar M chyba bedzie troche maly przez co bedzie mniej stabilny hak (bardziej pod gore bedzie uciekal) sa tebele rozmiarow i staraj sie nie kupowac trapezu w granicznych rozmiarach.

Robsoniasty
Posty: 13
Rejestracja: 20 kwie 2011, 20:37
 
Post31 maja 2016, 14:19

hej,

Zastanwiałem się nad zakupem Deski.
Mam starą deskę Nobile - 132 x 41.
Jednak widzę, ze jest za mała przy mojej wadze 80 kg.

Chce kupić większą i wpadła mi Nobile NBL z 2015 roku.
I teraz pytanie, czy lepiej wziąć 138 x 40,5 czy 142 x 42.

Moje umiejętności są takie w skrócie:
- ostrze na lewo i prawo
- zwroty ogarniam, ale jeszcze się ucze, co by za każdym razem tyłka nie moczyć :D
- próbuje czasami podskoczyć, ale na razie bez telemarku :D

pozdro,
Robert

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post01 cze 2016, 00:14

80kg? Z tych dwoch 138x40.5, choc i to i tak za duzo. ~136 bardziej odpowiednie. Pomyslec tez warto nad innymi modelami. Na forum i na allegro sporo tego, do wyboru do koloru, jest w czym przebierac

Matriodali
Posty: 44
Rejestracja: 27 sie 2014, 01:20
Lokalizacja: Dublin
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post01 cze 2016, 22:54

ls84 pisze:
Matriodali pisze:Witam!

Chcę rozpocząć przygodę z kitesurfingiem i jak to bywa potrzebuję sprzętu. Mam 180cm wzrostu i ważę 80kg. Mam możliwość kupna takiego zestawu:

- Latawiec 12m2 OCEAN RODEO BRONCO
- Latawiec 9m2 OCEAN RODEO BRONCO
- DESKA CABRINHA ICON 140
- trapez rozmiar M

Jak myślicie, bedzie ten zestaw odpowiedni do mojej wagi, wzrostu itd?

PS. Jeśli jest ktoś z Dublina to chętnie się poznam :)

Dzieki i Pozdrawiam!!



Deska Icon jaki rocznik? upewnij sie zebys nie kupil "zabytkowej" deski. Ceny sprzetu na wyspach sa niestety wysokie i ludzie lubia wciskac sprzet z 2006-2010. Odpusc sobie jak mozesz... naprawde wiele sie zmienilo przez te kilka lat w konstrkucji desek i latawcow. Nie mowie ze trzeba od razu kupic aktualny rocznik ale za dobre pieniadze mozna miec juz sprzet z 2014 roku. Ile masz w pasie? rozmiar M chyba bedzie troche maly przez co bedzie mniej stabilny hak (bardziej pod gore bedzie uciekal) sa tebele rozmiarow i staraj sie nie kupowac trapezu w granicznych rozmiarach.


Dzięki :) Cały zestaw już kupiłem i zdecydowałem się na nowy. Jedyne co mi pozostało to wybór pianki, coś fajnego w dobrej cenie :)

Awatar użytkownika
ceban
Posty: 2
Rejestracja: 01 cze 2016, 22:52
Latawiec: North Neo
 
Post01 cze 2016, 23:03

Jestem w trakcie kompletowania pierwszego zestawu. Mam już latawce (North Neo) a teraz przyszedł czas na deskę. Uczyłem się pływać w zeszłym roku na Rodos i zrobiłem IKO3. Pływam i ostrzę w lewą i prawą stronę, co drugi zwrot wychodzi płynnie, zaliczyłem już jakieś mini skoki. Szukam deski która starczy mi na pierwszy sezon (freeride + pierwsze skoki), najchętniej używka albo nówka z poprzednich sezonów, do ok 1000-1200zl. Waga ok 73kg. Do tej pory przewinęły mi się takie modele:

- Clash 2.0 / 2.1
- Armada 2015
- North X Ride / Select
- Nobile NBL / 555
- Cabrinha Spectrum
- Su2 Proseries / Prorider
- Shinn Turbo / Gintronic

1. Które z tych modeli polecacie na moje potrzeby? A może jest coś lepszego z poza tej listy?
2. Jaki rozmiar będzie dla mnie optymalny?
3. Na jakie właściwości zwracać uwagę przy wyborze pierwszej deski?
Ostatnio zmieniony 02 cze 2016, 08:35 przez ceban, łącznie zmieniany 1 raz.

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post02 cze 2016, 01:32

Co do rozmiaru: ~134 na ta wage.

Co do deski... No to juz gorzej, bo te ktore wymieniles sa na prawde dobre. Ja sam plywam na Armada i sobie chwale, jestem zadowolony, w 100% starcza. Podobnie powinno byc w Twoim przypadku. Ale rownie przyjemnie plywalo mi sie na X-Ride, sam zastanawialem sie nad kupnem, rowniez sie na Twoje potrzeby sprawdzi. Spectrum porzadny blat, nie plywalem duzo, raczej mozna powiedziec ze sie przeplynalem, ale byla to przyjemna sesja, podejrzewam, ze bedziesz mial podobna przyjemnosc z plywania. Nobile, SU-2: tez nie sa zle blaty, ale osobiscie bylbym bardziej przekonany do powyzszych marek. Na Clash`u nie mialem przyjemnosci plywac, ale sporo o tej desce pisza na forum i nie sa to zle opinie, nie wiem tylko czy ta deska nie bylaby lepsza dla bardziej wtajemniczonych, bo jak narazie mozesz nie uzyc jej wszystkich atutow. Z innych dodalbym F-One Next, rozniez doskonale sie nada na Twoje wymagania. Ciezko doradzic konkretny model, raczej to kwestia indywidualna - mi najbardziej podpasowala Armada - ale wybierajac deske Best, Cabrinha, North czy F-One nie bedziesz niezadowolony. Podobnie jak w przypadku Nobile, SU-2 czy Clasha.

Na co zwracac uwage? Na pewno musi sie Tobie podobac :wink: :thumbsup: A poza tym patrz na to co pisza, polecaja/odradzaja inni, na charakterystyke (Freeride/Freestyle). No i na koniec czy nie jest za bardzo przetyrana, czy w cene zakupu wchodzi deska ze wszystkim typu pady, strapy, raczka, finy, bo niemile to jest zaskoczenie, gdy dostaniesz sam blat - a tak sie 2 czy 3 znajomym zdarzylo...

elaearb
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2016, 14:06
Kontaktowanie:
 
Post03 cze 2016, 17:21

A propos zakupu deski, gdzie się zaopatrujecie? W sklepach internetowych czy stacjonarnych? https://kawydobiura.pl | https://akcesoriabaristow.pl
Ostatnio zmieniony 07 cze 2016, 22:07 przez elaearb, łącznie zmieniany 1 raz.

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 cze 2016, 17:53

elaearb pisze:A propos zakupu deski, gdzie się zaopatrujecie? W sklepach internetowych czy stacjonarnych?

Tam gdzie taniej ;)

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 cze 2016, 18:13

elaearb pisze:A propos zakupu deski, gdzie się zaopatrujecie? W sklepach internetowych czy stacjonarnych?


Trudno bedzie znalezc sklep stacjonarny ktory nie ma oferty internetowej lub sklepu internetowego ktory nie jest stacjonarny. Nigdy o tym nie myslalem, ale ciekawy jestem czy da sie takowe znalezc.

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post09 cze 2016, 00:16

elaearb pisze:A propos zakupu deski, gdzie się zaopatrujecie? W sklepach internetowych czy stacjonarnych? https://kawydobiura.pl | https://akcesoriabaristow.pl

Warto tez zawsze rzucic okiem na allgero, eBay, dzial Gielda na KF. Mozna dostac dobry sprzet za dobre pieniadze. Sam kupilem troche sprzetu nowego, troche uzywanego z allegro i eBay`a i przyznam szczerze, ze deski i latawce byly w na prawde bardzo dobrym stanie, a po kilku sesjach na wodzie nie idzie poznac ktory byl uzywany, a ktory nowy. Przemysl sprawe :thumbsup:

piotr.82
Posty: 9
Rejestracja: 15 sie 2014, 20:10
Deska: su-2
Latawiec: cabrinha vector
Lokalizacja: Rumia
Dostał piwko: 1 raz
 
Post09 cze 2016, 13:00

Witam

Mam pytanko posiadam sprzęt cabrinha vector 14 z roku 2014 i moja waga wynosi 97, jestem na etapie nauki startow z wody deska to big foot. Wczoraj bylem w pucku ale balem się odpalać bo wydawało mi się że trochę za mocno wieje. W piątek znowu zapowiadają wiatr (windguru ) o 14:00 24 kt. potem leci w dół. Mam pytanie w jakim zakresie wiatrowym mogę bezpiecznie uczyć się?

Fabi150
Posty: 63
Rejestracja: 16 lip 2013, 11:40
Deska: Airush Switch 142x44
Latawiec: Cabrinha Vector 14, SB 10
Lokalizacja: Płock, W-wa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post09 cze 2016, 15:36

piotr.82 pisze:Witam

Mam pytanko posiadam sprzęt cabrinha vector 14 z roku 2014 i moja waga wynosi 97, jestem na etapie nauki startow z wody deska to big foot. Wczoraj bylem w pucku ale balem się odpalać bo wydawało mi się że trochę za mocno wieje. W piątek znowu zapowiadają wiatr (windguru ) o 14:00 24 kt. potem leci w dół. Mam pytanie w jakim zakresie wiatrowym mogę bezpiecznie uczyć się?


Nie jestem mega doswiadczonym zawodnikiem ale mam taki sam latawiec i podobna wage. Kedys tez bałem sie wychodzic na wode gdy mocniej wialo (wydawalo mi sie ze to juz leb urywa a to tak naprawde byl super wiatr). Marnowalem czas wlazac na byle pierdy i zastanawiając się czemu ten j....y latawiec nie generuje mi odpowiedniej mocy. Przy mocniejszym wietrze zobaczysz wreszcie ze latawiec będzie fajnie ciągnąć ustawisz sobie go na godzine 11 i masz super fajny ciag bedziesz mogl sie skupic na odpowiednim ustawieniu deski zapominajac prawie o latawcu. Aczkolwiek 24knoty to za duzo zauwazylem ze przy tej wadze i srednich umiejetnosciach fajnie sie plywa tak 17-21 potem zaczyna sie delikatna walka a przy 24knotach to bym jzu wyciagal moja 10

Pzdr

Awatar użytkownika
diodabg
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2016, 08:36
Deska: SU-2 Brunotti
Latawiec: Takoon nova3 Airush litium
Lokalizacja: Dublin
Postawił piwka: 3 razy
 
Post10 cze 2016, 08:51

Matriodali pisze:Witam!

Chcę rozpocząć przygodę z kitesurfingiem i jak to bywa potrzebuję sprzętu. Mam 180cm wzrostu i ważę 80kg. Mam możliwość kupna takiego zestawu:

- Latawiec 12m2 OCEAN RODEO BRONCO
- Latawiec 9m2 OCEAN RODEO BRONCO
- DESKA CABRINHA ICON 140
- trapez rozmiar M

Jak myślicie, bedzie ten zestaw odpowiedni do mojej wagi, wzrostu itd?

PS. Jeśli jest ktoś z Dublina to chętnie się poznam :)

Dzieki i Pozdrawiam!!

Witam tez Dublin z D24 :D
Mozesz polecic jaka szkole bo chce zaczac przygode i wole spedzic kilka godzin z kims kto wszysko pokarze :)
Kupiles pianke ? 5 mm starczy czy odrazu kupic 2 i bedzie 10 mm zebym nie zmarzl w Dublinskiej Odrze :D
Dzieki i pozdrawiam


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

cron