KITE Z CHIN

Forum dla początkujących
leonpolarny
Posty: 23
Rejestracja: 26 sty 2008, 06:02
Lokalizacja: Warszawa/Suwałki
Kontaktowanie:
 
Post28 sty 2008, 15:37

Hej,

Na forum znalazłem info i namiary na chińską fabrykę, która produkuje kite dla Naisha. Skontaktowałem się z nimi. Można u nich zamówić jeden zestaw (kite i bar) po cenach producenta (Ex Work). Przysyłają DHL-em do Polski. Robi się przedpłatę u nich na konto. Jak kasa wpłynie robią wysyłkę.
Kite, bar, wysyłka i opłaty bankowe to 500 dolarów. Przy obecnym kursie dolara to daje 1250 zł.

Zamówiłbym, ale nie wiem czy bow 12 m2 dla gościa o wzroście 186 i wadze 86 kg będzie okay. Następny u nich jest już 16 m2. Powiedzcie czy 12 m2 nie będzie zbyt mały???

Tak wygląda ten kite.
http://www.kite-china.com/en/showpic.asp?pic_id=177

__kater__
Posty: 1962
Rejestracja: 08 kwie 2006, 21:30
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post28 sty 2008, 15:39

leonpolarny pisze:Hej,

Na forum znalazłem info i namiary na chińską fabrykę, która produkuje kite dla Naisha. Skontaktowałem się z nimi. Można u nich zamówić jeden zestaw (kite i bar) po cenach producenta (Ex Work). Przysyłają DHL-em do Polski. Robi się przedpłatę u nich na konto. Jak kasa wpłynie robią wysyłkę.
Kite, bar, wysyłka i opłaty bankowe to 500 dolarów. Przy obecnym kursie dolara to daje 1250 zł.

Zamówiłbym, ale nie wiem czy bow 12 m2 dla gościa o wzroście 186 i wadze 86 kg będzie okay. Następny u nich jest już 16 m2. Powiedzcie czy 12 m2 nie będzie zbyt mały???

Tak wygląda ten kite.
http://www.kite-china.com/en/showpic.asp?pic_id=177



bow 12 przy tej masie będzie idealny

wielu z nas przy większej masie ma takiego kita jako jedyny latawiec

pozdro


PS jak przyjdzie ci latawiec to się pochwal

leonpolarny
Posty: 23
Rejestracja: 26 sty 2008, 06:02
Lokalizacja: Warszawa/Suwałki
Kontaktowanie:
 
Post28 sty 2008, 15:43

Wielkie dzięki. Jeszcze w tym tygodniu robię z nimi deal. Pewnie w przyszłym będzie latawiec.

oskar48
Posty: 351
Rejestracja: 02 lis 2006, 10:32
 
Post28 sty 2008, 16:06

Takie firmy zwykle dopiero po otrzymaniu kasy od Ciebie (a przelew do Chin idzie kilka dni) robią zamówienie w fabryce. Produkcja to 10 - 20 dni. DHL z Chin to też kilka dni. Myślę więc, że poczekasz trochę dłużej niż tydzień, obstawiałbym raczej miesiąc. Na Twoim miejscu wziąłbym jeszcze przy okazji 9m i będziesz miał kite'y na każdy wiatr. Do tego co wyliczyłeś dolicz cło i VAT, ew. zagadaj z Chińczykami, żeby zaniżyli wartość towaru.

leonpolarny
Posty: 23
Rejestracja: 26 sty 2008, 06:02
Lokalizacja: Warszawa/Suwałki
Kontaktowanie:
 
Post28 sty 2008, 16:27

Akurat mają je obecnie na stanie. Zresztą sam wiesz chyba, ze to fabryka, a nie firma, która zleca produkcję dalej.

leonpolarny
Posty: 23
Rejestracja: 26 sty 2008, 06:02
Lokalizacja: Warszawa/Suwałki
Kontaktowanie:
 
Post28 sty 2008, 16:29

oskar48 pisze: Do tego co wyliczyłeś dolicz cło i VAT, ew. zagadaj z Chińczykami, żeby zaniżyli wartość towaru.


Orientujesz się może jaki jest to rząd wielkości????

oskar48
Posty: 351
Rejestracja: 02 lis 2006, 10:32
 
Post28 sty 2008, 17:57

leonpolarny pisze:Akurat mają je obecnie na stanie. Zresztą sam wiesz chyba, ze to fabryka, a nie firma, która zleca produkcję dalej.


Nie sądzę, żeby to była fabryka, bo te nie zajmują się sprzedażą detaliczną. Jak mają na stanie, to OK. Większość chińskich pośredników w tym biznesie przedstawia się jako "fabryka". Sprawdzenie z kim tak naprawdę masz do czynienia nie jest takie proste.

leonpolarny pisze:Orientujesz się może jaki jest to rząd wielkości????


Cło to jakieś 3%, Vat - 22%.

leonpolarny
Posty: 23
Rejestracja: 26 sty 2008, 06:02
Lokalizacja: Warszawa/Suwałki
Kontaktowanie:
 
Post28 sty 2008, 18:00

oskar48 pisze:
Nie sądzę, żeby to była fabryka, bo te nie zajmują się sprzedażą detaliczną. Jak mają na stanie, to OK. Większość chińskich pośredników w tym biznesie przedstawia się jako "fabryka". Sprawdzenie z kim tak naprawdę masz do czynienia nie jest takie proste.



Oni teoretycznie też się nie zajmują, ale sprzedałem bajer, że jestem zainteresowany podjęciem u nich produkcji, ale najpierw chciałbym przetestować ich sprzęt i zobaczyć jakość wykonania. :)
Zobaczymy co z tego wyniknie. :)

Awatar użytkownika
Biały
Posty: 469
Rejestracja: 13 maja 2006, 10:20
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:
 
Post28 sty 2008, 20:47

leonpolarny pisze:
oskar48 pisze:
Nie sądzę, żeby to była fabryka, bo te nie zajmują się sprzedażą detaliczną. Jak mają na stanie, to OK. Większość chińskich pośredników w tym biznesie przedstawia się jako "fabryka". Sprawdzenie z kim tak naprawdę masz do czynienia nie jest takie proste.



Oni teoretycznie też się nie zajmują, ale sprzedałem bajer, że jestem zainteresowany podjęciem u nich produkcji, ale najpierw chciałbym przetestować ich sprzęt i zobaczyć jakość wykonania. :)
Zobaczymy co z tego wyniknie. :)


Tak z ciekawości powiedziałeś im ,że chciałbyś tam produkować kite'y,
czy jako zwykły użytkownik :?:

cyberdog1899
Posty: 487
Rejestracja: 16 cze 2007, 19:26
 
Post28 sty 2008, 21:11

leonpolarny pisze:Oni teoretycznie też się nie zajmują, ale sprzedałem bajer, że jestem zainteresowany podjęciem u nich produkcji, ale najpierw chciałbym przetestować ich sprzęt i zobaczyć jakość wykonania. :)
Zobaczymy co z tego wyniknie. :)


Może oni też sprzedadzą Ci bajer i wyślą trzy cegły za 500 dolców...

Ehhh
Posty: 59
Rejestracja: 19 kwie 2007, 10:58
 
Post28 sty 2008, 22:26

cyberdog1899 pisze:Może oni też sprzedadzą Ci bajer i wyślą trzy cegły za 500 dolców...


A co - naciąłeś się?
Angielskiego nie znałeś?

Czy tylko szczujesz?

leonpolarny
Posty: 23
Rejestracja: 26 sty 2008, 06:02
Lokalizacja: Warszawa/Suwałki
Kontaktowanie:
 
Post29 sty 2008, 09:22

Powiedziałem im, że reprezentuję firmę, która poszukuje producenta kitów, żeby móc jej zlecić produkcję z własnym logo. Była to totalna ściema, ale chodziło mi, żeby potraktowali mnie poważnie, gdyż Chińczycy nie chcą bawić się w pojedyncze zestawy, a od razu przechodzić do konkretów. Sprzedałem im historię, że aby podjąć współpracę z którymkolwiek dostawcą musimy przeprowadzić testy na wodzie i na podstawie kilku firm podjąć ostateczny wybór. Zaproponowałem, że w tym celu zakupię u nich jeden zestaw od którego "rzekoma firma, którą reprezentuję" nie zbiednieje.

Będę brał też u nich hybrydę 18 m2 powierzchni dla mego szefa (2 m wzrostu i 130 kg wagi), bo bow jest tylko do 12 m2 u nich.

Bary do latawców są w systemie 4 linkowym.

Cygański król
Posty: 592
Rejestracja: 29 wrz 2007, 09:42
Deska: Nobile
Latawiec: Naish Torche 09
Lokalizacja: Warszawa
 
Post29 sty 2008, 10:32

Oj oj uważaj... bo z chinczykami można się naprawdę dobrze naciąć...

Ja bym na twoim miejscu odpuścił, bo jest duża szansa - około 50% że cię wydymają , kasę zgarną a kajta nigdy nie dostaniesz... Co więcej prawdopodobieństwo żę dotrzesz do nich w chinach =
L i m 1
n->oo n czyli kródko mówiąc 0 ;D

Awatar użytkownika
kubat2
Posty: 707
Rejestracja: 02 sie 2006, 22:20
Lokalizacja: Warta (jez. Jeziorsko:D)
Kontaktowanie:
 
Post29 sty 2008, 10:48

Cygański król pisze:Oj oj uważaj... bo z chinczykami można się naprawdę dobrze naciąć...

Ja bym na twoim miejscu odpuścił, bo jest duża szansa - około 50% że cię wydymają , kasę zgarną a kajta nigdy nie dostaniesz... Co więcej prawdopodobieństwo żę dotrzesz do nich w chinach =
L i m 1
n->oo n czyli kródko mówiąc 0 ;D


Poproś Polaków w Chinach o pomoc. W Chinach mieszka nieliczna 200mln Polska polonia. Powinieneś kogoś znaleść.

leonpolarny
Posty: 23
Rejestracja: 26 sty 2008, 06:02
Lokalizacja: Warszawa/Suwałki
Kontaktowanie:
 
Post29 sty 2008, 11:53

kubat2 pisze:
Poproś Polaków w Chinach o pomoc. W Chinach mieszka nieliczna 200mln Polska polonia. Powinieneś kogoś znaleść.


Świetny pomysł, poszukam pomocy. Mam też znajomych którzy tam robią interesy. Zobaczę czego się dowiedzą.


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości