deska wake + kite

Forum dla początkujących
Mevlana
Posty: 224
Rejestracja: 23 wrz 2008, 01:30
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post31 maja 2009, 22:27

pytanie jest takie czy taki zestaw jest bezpieczny dla amatora? pytam sie gdyz mam duze problemy ze stawem skokowym i zastanawiam sie czy taka deska z butem bedzie mi stabilizowac odpowiednio noge przez co nie bede lapal kontuzji

patron
Posty: 1908
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:10
Postawił piwka: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 maja 2009, 22:41

jeśli ustawisz je dobrze (wygodnie) to ustabilizują i zabezpieczą przed uszkodzeniami staw skokowy.. Po czym w kolejce do uszkodzenia staną kolana ;)

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 cze 2009, 10:28

patron pisze:jeśli ustawisz je dobrze (wygodnie) to ustabilizują i zabezpieczą przed uszkodzeniami staw skokowy.. Po czym w kolejce do uszkodzenia staną kolana ;)


...no ale z tym trzeba się zawsze liczyć uprawiając KS, lub zmienić od razu dyscyplinę, np. na bierki :lol:

evolutionVIII
Posty: 1820
Rejestracja: 03 lip 2006, 08:46
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: kitesurfshop.pl
Kontaktowanie:
 
Post01 cze 2009, 10:43

Mevlana pisze:pytanie jest takie czy taki zestaw jest bezpieczny dla amatora? pytam sie gdyz mam duze problemy ze stawem skokowym i zastanawiam sie czy taka deska z butem bedzie mi stabilizowac odpowiednio noge przez co nie bede lapal kontuzji

Pamietak tylko, że takiej deski nie zrzucisz z nóg jak ci coś nie wyjdzie :idea:
Jak cię zepchnie do brzegu też poblem z podejściem i ponownym założeniem.
Moim zdaniem na etapie nauki nie wskazane.
pozdrawiam

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 cze 2009, 19:11

Dokładnie tak jak pisze Evolution, jeśli jesteś na etapie startów z wody, będzie to tylko niebezpieczna przeszkoda.

Jeśli natomiast jesteś samodzielny ( ostrzenie, zwroty, pierwsze skoki ) - możesz próbować przygody z taką deską, na pewno jednak na początku nie będzie wygodnie.

Awatar użytkownika
groszek666
Posty: 166
Rejestracja: 02 cze 2008, 20:25
Lokalizacja: Gołdap/Olsztyn
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post03 cze 2009, 22:41

Mevlana pisze:pytanie jest takie czy taki zestaw jest bezpieczny dla amatora? pytam sie gdyz mam duze problemy ze stawem skokowym i zastanawiam sie czy taka deska z butem bedzie mi stabilizowac odpowiednio noge przez co nie bede lapal kontuzji


Maski z Olsztyna oraz Wenzeł maja takie deski...mysle ze moga Ci dac przetestowac

maski
Posty: 1394
Rejestracja: 06 sie 2003, 22:34
Latawiec: sligshot FUEL, RPM
Lokalizacja: kite24.pl olsztyn
Kontaktowanie:
 
Post04 cze 2009, 00:06

groszek666 pisze:
Mevlana pisze:pytanie jest takie czy taki zestaw jest bezpieczny dla amatora? pytam sie gdyz mam duze problemy ze stawem skokowym i zastanawiam sie czy taka deska z butem bedzie mi stabilizowac odpowiednio noge przez co nie bede lapal kontuzji


Maski z Olsztyna oraz Wenzeł maja takie deski...mysle ze moga Ci dac przetestowac


spoko jak masz ochote sprobowac służę do przetestowania dwoma rodzajami butow do wake, klasyczne gumowce i nowe kamasze slinga floyd.
te drugie maja but wewnetrzny i zewnetrzny,
b fajnie usztywniaja staw skokowy -na poczatek dla bezpieczenstwa mozna lzej zacisnac but zewnetrzny, wtedy przy mocnieszej glebie dosyc lagodnie nogi wychodza wraz z butem wew.


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości